Jump to content

Moto Zajednica

GSX-R1100 Uljno Hladjenje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Postovani BjBajkersi, da postavim temu ovdje!! Veceras smo kod rodjaka u radionici izvadili masinu iz Suzukija ULJARE, koju spremamo u Fightera!!!

Sto se tice masine, neko stanje na grubo!!! Dobro radi, nista nelupak, nema nekih problema da mrsi ili sta sve vec od onih losih simpoma!!! Razlog vadjenja masine, radi se oko rama, a zima je duga pa da malo nesto ispoliramo na masini!!!

 

Planiramo Glavu da skinomo, Ventile uslajfamo, Gumice ventila bi promjenili( pri naglom zavrtanju gasa baci dima), takodje bi promjenili karike!!! E sad glavno VAS SAVJET I ISKUSTVO

 

Rodjak ima zelju da ispolira nalale usisne i izduven,,a malo da ih i prosiri

Moje misljenje je usini da ispolira,,a izduvni moze malo da i prosiri pa polira!!!

Sta vi kazete na to,,i imal neko da RADI TO U SRBIJI I KOLIKO PARA TO ZADOVOLJSTVO NAPLACUJE

i naravno pri sklapanju, novi dihtunzi da se stave

Karburacija MIKUNI,,problem pri stelovanju,,kakve ideje tu predlazete,jer su u planu FiLTERI OTVORENI - gljive

 

a najbolje od svega ako neko ima neki link za Manual servise,da imamo sve one prave mjere

 

HVALAAA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Postovani BjBajkersi, da postavim temu ovdje!! Veceras smo kod rodjaka u radionici izvadili masinu iz Suzukija ULJARE, koju spremamo u Fightera!!!

Sto se tice masine, neko stanje na grubo!!! Dobro radi, nista nelupak, nema nekih problema da mrsi ili sta sve vec od onih losih simpoma!!! Razlog vadjenja masine, radi se oko rama, a zima je duga pa da malo nesto ispoliramo na masini!!!

 

Planiramo Glavu da skinomo, Ventile uslajfamo, Gumice ventila bi promjenili( pri naglom zavrtanju gasa baci dima), takodje bi promjenili karike!!! E sad glavno VAS SAVJET I ISKUSTVO

 

Rodjak ima zelju da ispolira nalale usisne i izduven,,a malo da ih i prosiri

Moje misljenje je usini da ispolira,,a izduvni moze malo da i prosiri pa polira!!!

Sta vi kazete na to,,i imal neko da RADI TO U SRBIJI I KOLIKO PARA TO ZADOVOLJSTVO NAPLACUJE

i naravno pri sklapanju, novi dihtunzi da se stave

Karburacija MIKUNI,,problem pri stelovanju,,kakve ideje tu predlazete,jer su u planu FiLTERI OTVORENI - gljive

 

a najbolje od svega ako neko ima neki link za Manual servise,da imamo sve one prave mjere

 

HVALAAA

 

Potpuno krivo i pogrešno ... :zvizduk:

 

usisne kanale malo proširiti i NE polirati .... a ispušne (izduvne) može polirati ... čak je preporuka... :takoje:

 

Usisne kanale obratiti samo do kvalitete sa grubim vodobrusnim šmirglom ... Zašto ?!? zato jer je to motor sa karburatorima i proces mješanja smjese zraka i benzina se odvija upravo u prirubnicama i usisnim kanalima... Ukoliko se kanali poliraju, gubi se pojava vrtloženja i samim tim se slabije miješa zrak sa benzinom ...

 

Dok je recimo kod motora sa ubrizgavanjem poželjno polirati usisne kanale... :takoje:

 

ako sam pomogao, sretan sam ... :zdravo:

 

Što se tiče otvorenih filtera, da bi motor tako radio, MORA se staviti i jet kit dizni sa iglicom jer je inače sav posao uzalud ...

 

Računaj na exploziju snage, ali i na povećanu potrošnju ....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Postovani BjBajkersi, da postavim temu ovdje!! Veceras smo kod rodjaka u radionici izvadili masinu iz Suzukija ULJARE, koju spremamo u Fightera!!!

Sto se tice masine, neko stanje na grubo!!! Dobro radi, nista nelupak, nema nekih problema da mrsi ili sta sve vec od onih losih simpoma!!! Razlog vadjenja masine, radi se oko rama, a zima je duga pa da malo nesto ispoliramo na masini!!!

 

Planiramo Glavu da skinomo, Ventile uslajfamo, Gumice ventila bi promjenili( pri naglom zavrtanju gasa baci dima), takodje bi promjenili karike!!! E sad glavno VAS SAVJET I ISKUSTVO

 

Rodjak ima zelju da ispolira nalale usisne i izduven,,a malo da ih i prosiri

Moje misljenje je usini da ispolira,,a izduvni moze malo da i prosiri pa polira!!!

Sta vi kazete na to,,i imal neko da RADI TO U SRBIJI I KOLIKO PARA TO ZADOVOLJSTVO NAPLACUJE

i naravno pri sklapanju, novi dihtunzi da se stave

Karburacija MIKUNI,,problem pri stelovanju,,kakve ideje tu predlazete,jer su u planu FiLTERI OTVORENI - gljive

 

a najbolje od svega ako neko ima neki link za Manual servise,da imamo sve one prave mjere

 

HVALAAA

 

Potpuno krivo i pogrešno ... :zvizduk:

 

usisne kanale malo proširiti i NE polirati .... a ispušne (izduvne) može polirati ... čak je preporuka... :takoje:

 

Usisne kanale obratiti samo do kvalitete sa grubim vodobrusnim šmirglom ... Zašto ?!? zato jer je to motor sa karburatorima i proces mješanja smjese zraka i benzina se odvija upravo u prirubnicama i usisnim kanalima... Ukoliko se kanali poliraju, gubi se pojava vrtloženja i samim tim se slabije miješa zrak sa benzinom ...

 

Dok je recimo kod motora sa ubrizgavanjem poželjno polirati usisne kanale... :takoje:

 

ako sam pomogao, sretan sam ... :zdravo:

 

Što se tiče otvorenih filtera, da bi motor tako radio, MORA se staviti i jet kit dizni sa iglicom jer je inače sav posao uzalud ...

 

Računaj na exploziju snage, ali i na povećanu potrošnju ....

 

Hvala ti drugar,,vec smo razmjenio par iskustava sa Milovanom iZ Banje Koviljace,sto je isto to rekao!!!

E sad Gdje da kupimo gumice ventila,,moj idu iste kao na vodeno hladjenje,,da stavimo od auta,,,i gdje kupiti dihtung glave,i jet dizne i iglice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ja sam si dijelove rješavao u USA ... izašli su me više nego 3x jeftinije...

 

Za gumice ventila bih preporučio originalne ... zato jer je suzuki "uljara" poznat po povišenoj temperaturi ulja i zna se desiti da gumice koje materijalom nisu predviđene za to odu nešto prije od originalnih ...

 

I također bih preporučio kvalitetno sređivanje, frezanje i šlajfanje ventila... :takoje: jer se to na ovoj mašini pokazalo od ključnog značaja za pravilan rad .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja