Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ne Pit, upravo si ti taj koji odje pravi hvalospjeve ali o Japancima (u temi o KTM-u), a napadas KTM o kome ne znas nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne Pit, upravo si ti taj koji odje pravi hvalospjeve ali o Japancima (u temi o KTM-u), a napadas KTM o kome ne znas nista.

 

 

 

 

 

Ti ocigledno imas veoma visoko misljenje o sebi.To nije lose al to treba da potvrdis i u praksi.Teorija i price su jedno a praksa je drugo.Aj kad me vec vuces za jezik kazi jer nisi sa KTM imaso problema u prvih nekoliko meseci i visio u servisu .(nesto u vezi sa upravljackim sistemom ili sl)Ali nudi fer pa kazi iskreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Imao sam problema sa par srafova koji su se odvrnuli na Antihoping kvacilu i sto me zabo sat koji je brljavio (cijela jedna serija nije bila dobra i KTM to odmah mijenja, a to nije slucaj samo kod KTM-a, mogu ako zelite odmah da navedem isti primjer kod npr. Honde CBR1000RR). Sve se to desilo u periodu razrade tj. u prvih predjenih 1000 km. Poslije toga je motor radi kao sat. Ko poznaje masinstvo i masine cuo je za nesto sto se zove "kada dijagram" tj. "dijagram otkaza". Na njemu kaze da u zivotnom vijeku jedne masine postoje tri faze otkaza: faza razrade tj. "djecijih bolesti", faza normalnog rada i faza zastarelosti sa ucestalim otkazima.  Sto ce reci da je u periodu razrade dok svi sklopovi ne legnu sasvim normalno da dodje do sitnih otkaza tj. takozvanih "djeijih bolesti". Kada sklopovi legnu masina je tada znaci razradjena i onda ste tek mirni. Dakle, kada se kupuje novo vozilo, to sto je novone znaci da mu se nista ne moze desiti, to vazi tek za razradjeno tj. uhodano vozilo.

 

Da se razumijemo, i da se odmah ovdje dam jedan argument kako ne bi bilo prostora za dalju raspravu, slicna stvar mi se desila i kada sam kupio i Yamahu i Hondu, isto u periodu razrade, poslije je sve radilo kao sat. Tako je eto nekim cudom sada i sa ovim KTM-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ok i sta sad ,niko ne sme da kaze nista lose o KTM-u jer je to perfekcija koja se ne kvari ,u redu ako ti se tako svidja da zivis u zabludi zivi,sto se mene tice nemam nista protiv ,ja TO da kupim sigurno necu.

P.S.sujeta je gadna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Sve se na ovom svijetu kvari, pa i Japanac jel', ali nije KTM Kinez pa da se raspada. To je moja poenta. I sam sam bio jaaaako sumnjicav prije kupovine jer sam navikao na Yamahu, dosta sam istrazivao i razgovarao sa dosta ljudi iz zemlje i van nje koji se bave KTM-ovima i uspio sam da se rijesim sopstvenih tvrdih predrasuda. Niko ovdje ne zeli kaze da je KTM savrsen proizvodjac u bilo kom smislu, ali je bitno da se ljudima koji nisu obavijesteni objasni da je to renomiran proizvodjac sa visokim nivoom kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1107 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

 

Ne  znam da li si procitao naslov teme ,a ako nisi pazljivo ga procitaj ponovo jer ga nisam postavio  ja... Ovde dolazimo u situaciju da  ne moze da se diskutuje o motorima jer vi ( vlasnici KTM- ova ) sve shvatate licno i onda se vredjate ako  ako neko kaze da vam crkne ovo ili ono na motoru.Ja vas razumem da ste riknuli dosta para za vase masine ali ne mozete da tvrdite da je to savrsenstvo bez mana. Svojevremeno je Farbach to lepo objasnio kad smo se macovali za onom zaludkenicima koji voze bmw '' pa ne pricam nista lose o vasim zenama samo diskutujemo o motorima"

    Vi ako hocete da pustate jedni drugima filomove i hvalospeve o vasim KTM-ovima osnujte poseban forum gde nece da ima pristup niko ko nije vlasnik pomenutog.

    Malo vise realnosti vam ne bi falilo.

 

Ista prica se nastavlja... Cilj diskusija je da se diskutuje ali i da se nekome nesto objasni i da neko nesto shvati. Shvatio sam ja da ti mislis da KTM nije savrsen ali to niko i ne tvrdi. Ja znam da KTM nije savrsen. A ti tvrdis da KTM-u fali pouzdanost. To nije tacno. Pises neosnovane gluposti. Mozda se vise kvari i vise boluje od decijih bolesti nego japnci (Honda pre svih) ali nije nepouzdan i ne kvari se cesto sto autor teme pita.

 

Srdacan pozdrav drugari, ovo je poslednji put da postujem u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

izmesaste na kraju polavnjake na izdisaju i motore koji su u razradi nije ni ktm savrsen pogotovo ko kupi krs od motora i ocekuje kvalitet. realno kod nas se vozi golf dvojka od tri hiljade evra i on je super auto sa neverovatnom kilometrazom iza sebe a moze jos dvadeset godina . a ako neko pomene juga novog odma se nadje neki koji je vozio nekog starog deset godina kom je uzeta dusa i koji se stalno kvario , pritom nikad nije vozio nova kola . bilo koji motor star pet ili deset godina nikad nece sluziti kao nov . glupo je uporedjivati stari i nov motor bez obzira koje marke . posto ste otisli ves u debeli off molim mi kazite koji nov enduro motor moze da se meti sa ktm-om u klasi 250 2t bas me zanima po preformansama ogibljenja i same masine . koji proizvodjac pored ktm-a isporucuje sa novim motorom set raznih dizni za karburatore , maximalno otvoren filter kao kod cistog krosa , dupli auspuh , jos jedan lanac i lancanik za drugi tip prenosa i jos po nestro i pored toga daje garanciju dve godine za masinu (ne kod nas , u srbiji je 30 dana )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

izmesaste na kraju polavnjake na izdisaju i motore koji su u razradi nije ni ktm savrsen pogotovo ko kupi krs od motora i ocekuje kvalitet. realno kod nas se vozi golf dvojka od tri hiljade evra i on je super auto sa neverovatnom kilometrazom iza sebe a moze jos dvadeset godina . a ako neko pomene juga novog odma se nadje neki koji je vozio nekog starog deset godina kom je uzeta dusa i koji se stalno kvario , pritom nikad nije vozio nova kola . bilo koji motor star pet ili deset godina nikad nece sluziti kao nov . glupo je uporedjivati stari i nov motor bez obzira koje marke . posto ste otisli ves u debeli off molim mi kazite koji nov enduro motor moze da se meti sa ktm-om u klasi 250 2t bas me zanima po preformansama ogibljenja i same masine . koji proizvodjac pored ktm-a isporucuje sa novim motorom set raznih dizni za karburatore , maximalno otvoren filter kao kod cistog krosa , dupli auspuh , jos jedan lanac i lancanik za drugi tip prenosa i jos po nestro i pored toga daje garanciju dve godine za masinu (ne kod nas , u srbiji je 30 dana )

sve je to ok,samo nemoj hvaliti golfa pogotovo 2. Mrzim taj auto i jos vise vozace istog..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nemrzim (znam iz kojih tema i zbog cega) nikoga ali sta reci o coveku koji voza kola stara dvadeset godina i kaze da su najbolji auto sto je imao . ???

pa kad verovatno samo njega i vozi i to vec 20godina....salim se... odosmo previse u off....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ok i sta sad ,niko ne sme da kaze nista lose o KTM-u jer je to perfekcija koja se ne kvari ,u redu ako ti se tako svidja da zivis u zabludi zivi,sto se mene tice nemam nista protiv ,ja TO da kupim sigurno necu.

P.S.sujeta je gadna stvar.

 

Ja te podržavam. TO stvarno niko normalan ne bi kupio, pored svih ovih Japanaca.

 

Živeli Japanci !!!!!!

 

a sad, svi na svoje radne zadatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ok i sta sad ,niko ne sme da kaze nista lose o KTM-u jer je to perfekcija koja se ne kvari ,u redu ako ti se tako svidja da zivis u zabludi zivi,sto se mene tice nemam nista protiv ,ja TO da kupim sigurno necu.

P.S.sujeta je gadna stvar.

 

Ja te podržavam. TO stvarno niko normalan ne bi kupio, pored svih ovih Japanaca.

 

Živeli Japanci !!!!!!

 

a sad, svi na svoje radne zadatke.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fala bogu da se pojavi jedan koji normalno razmislja ;)

Cela ova prica je izmakla malo i otisla u off a poenta svega je da se svi motori kvare tj nema nekvarljivih.KTM je sigurno napredovao u odnosu na svoje [pocetke i dali ce i novi modeli biti pouzdani i na nivou japanaca vreme ce pokazati  i ne vidim ni jednu baba Vangu ovde koja gleda u buducnost .

Ali dokle bude ovakvih pitanja bice i sumnji,pitanja svakako nisu bez osnova jer je bilo i oprecnih misljenja ali ljudi nisu hteliu da se konfrotiraju pa su izasli iz diskusije sto cu i ja sada da uradim .Cao momcine.

 

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

evo ovako odete lepo na neki sajt o istoriji dakar relija i vidite ko je najvise puta uestvovao i ko je najvise puta pobedio na istom...ako je nesto test izdrzljivosti i kvaliteta onda je to DAKAR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

evo ovako odete lepo na neki sajt o istoriji dakar relija i vidite ko je najvise puta uestvovao i ko je najvise puta pobedio na istom...ako je nesto test izdrzljivosti i kvaliteta onda je to DAKAR

I Kamaz je po toj teoriji najjj kamion ! MA DAJ ! Gabor je potrosio 3-4 agregata i to je dobar motor nezajebavaj !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

evo ovako odete lepo na neki sajt o istoriji dakar relija i vidite ko je najvise puta uestvovao i ko je najvise puta pobedio na istom...ako je nesto test izdrzljivosti i kvaliteta onda je to DAKAR

 

 

 

 

 

 

Pa JAMAHA 85o je pobedila 8 puta zaredom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

mislim da je chovek pitao:da li se KTM toliko chesto kvari,a ne da li prelazi 200 000 km,da li je dobar za stazu,koliko puta je pobedio na Dakaru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ja imam samo jednoga, a Patak ce objasniti za ostale.

Ja sam uradio toliko KTMova koliko verovatno nisi ni video, a imao sam tri novija adventure,lc4 05, lc4 06, super djuka... i nadam se uskoro sx 250 08. ali nije to naj motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

zmiyo, nije valjda da se cudis navijanju?   ;D

 

uvek u celoj ovakvoj temi maksimalno cetiri coveka znaju sta pricaju, ostali piju pivo, jedu kokice i deru se na druge navijace

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja imam samo jednoga, a Patak ce objasniti za ostale.

Ja sam uradio toliko KTMova koliko verovatno nisi ni video, a imao sam tri novija adventure,lc4 05, lc4 06, super djuka... i nadam se uskoro sx 250 08. ali nije to naj motor!

 

 

 

;) :o ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja