Jump to content

Moto Zajednica

Zaštita dekli posle poliranja ?

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

S obzirom da smo se kolega Serđo i ja momački namučili da dekle od boldorke uz korišćenje seta šmirgli od 400-600-800-100-1500 i na kraju 2000 dovedemo u "zrcalo" fazu, da li treba odraditi neku zaštitu poliranih alu dekli (i ako treba, sa čim to odraditi) kako bi što duže ostali u ovom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Bezbojni akrilni lak ali će mu ipak ubiti malo belještavosti a kad se izgrebe mora sve ponovo. Drugi način je redovno poliranje, jednom mesečno s tim što je dovoljno istrljati krpicom i pastom par minuta, ne guljenje kao prvi put. Aluminijum na vazduhu stvara oksid korund koji je tvrd i providan u tanjem sloju kako deblja tako sivi ali to nije naročito brz proces.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Peki

 

Колико је мени познато, то што ти хоћеш није могуће јер алуминијум оксидира (навлачи "патину") због атмосферских услова.

И мене занима како задржати високи сјај, тражим на нету али слаба вајда...

 

Патина се једино може избећи пескарењем стакленим куглама-перлама, али онда се добије онај секси мат финиш...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Što tražiš po netu kad sam napisao gore. Može ovo da stoji i celu sezonu a da se ne promeni bitno, lakirao bih poklopac ventila jer je nepristupačan i nezgodan za naknadno poliranje a bočne ostavio ovako, kad počnu menjati boju malo se istrljaju pastom, bilo kojom alu je mekan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

S obzirom da smo se kolega Serđo i ja momački namučili da dekle od boldorke uz korišćenje seta šmirgli od 400-600-800-100-1500 i na kraju 2000 dovedemo u "zrcalo" fazu, da li treba odraditi neku zaštitu poliranih alu dekli (i ako treba, sa čim to odraditi) kako bi što duže ostali u ovom stanju

 

Ja posle pranja,purol pastom predjem na poliranim delovima,i to je to.1zvizduk.gif

post-167-0-37575800-1320863517_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Kad ga jednom osmirglas i ispoliras on vise nema zastitu i svaka kapljica vode ostavi traga na njemu.Ja sam moje deklije ispolirao smirglama,polir pastom i presao ga bezbojnim lakom,sprejom.Evo cele godine samo ga operem ponekad i uvek se sija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja