Jump to content

Moto Zajednica

krpiti ili ne auspuh na zephyru 550 b2 i sta mi valja ciniti

Recommended Posts

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Progoreo mi je auspuh sa donje strane po savu i malo veca rupa sa donje strane lonca. blizu sastava glavne cevke sa cetri koje idu iz motora ima neka polirana zavarena maska, ili ja nisam dokucio kako se skida, od nje ne mogu da zavirim i pogledam da li cevi koje idu iz motora imaju selne ili su i one zavarene ponaosob. Auspuh je lep, ne bih pravio top kucne radinosti nego bih ako je moguce sacuvao izgled orginalnog. Ako je neko nekad skidao auspuh za zephira molim da mi kaze da li je skidao sve cetri grane sa motora pa iso kod majstora ili ima nacina da se skine samo glavna cevka sa loncem? Da bi bilo jasnije evo slike orginalnog auspuha kakav bi trebao da bude nov. Unapred hvala na odgovoru.

 

p.s da bi me bolje razumeli u cemu je dilema. kad pogledam, kroz zadnji otvor auspuha vidim pod tamo gde je pocepan a unutra nema nicega nikakvih ostataka cevi izolacije ko da je i bilo prazno. cini mi se da nije secen pa varen nigde pri kraju da je zve izvadjeno pa opet vareno. Da li sa zadnje strane ubaciti cev i vunu posto se okrpi rupa i sav sa donje strane?

post-19856-0-70050000-1319054472_thumb.jpg

post-19856-0-69607700-1319055029_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

napokon sam nasao sliku orginalnog auspuha, koji kako ce te videti ima lonac sa strane:) koji je koliko vidim zdrav. Samo cu da zakrpim cevku i gotovo.

post-19856-0-84081500-1319537021_thumb.jpg

post-19856-0-66641200-1319537067_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja