Jump to content

Moto Zajednica

Rezervni i alternativni delovi za kineske motocikle

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

;D ;D Mala ispravka , u planu je skidanje 150-ice i stavljanje 250 -ice , u kombinaciji sam nabavio motor  ali - bez karbona . Ne kazem da je losh ovaj od 150 , naprotiv , ali me uhvatila boleshtina zvana upgrate :) Kao shto rekoh , gde god pitam za karbone ili gledaju belo ili kao , nema frke- samo shto nisu stigli :) Ostaje mi josh kombinacija da vidim sa Valjevom (Vero Motors ) sutra pa ako to ne upali - nemam pojma shta da radim  ??? zato se i obrcam iskusnijima za savet !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Probao sam Top shop Ns i Bg - nemaju , Dijalog Ns nemaju niti uvoze delove , po pitanju Va znacu sledece nedelje kada se vrati vlasnik radnje... Temerin - serviser nije tu , kada ga pronadjem saznacu ... do 00 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Probaj u massetehnicu. Ja do sada nisam puno delova porucivao ali su sve imali na lageru. Imas na njihovom sajtu br. Ako ne nadjes poslacu ti na pp (da ne ispadne reklama)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Problem reshen !  Poslao mi chovek iz Ns nove Keihin karbone ! Ovih dana pochinjem sa pakovanjem makine na ram !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Problem reshen !  Poslao mi chovek iz Ns nove Keihin karbone ! Ovih dana pochinjem sa pakovanjem makine na ram !  ;D

Drago mi je da radovi pocinju!

 

Ako imas volje i mogucnosti, napravi posebnu temu i uslikaj postupak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Vrlo rado , mada nisam siguran da ce biti posebno zanimljivo s obzirom da se radi samo o prepakivanju agregata . Ovde su ljudi okachili mno

go komplikovanija i ozbiljnija "grunfovanja" pa ne bih da bespotrebno zauzimam prostor. U svakom slucaju  okachicu slike tipa  pre i posle ! Radovi pochinju chim dobijem inspiraciju  ;D Pozdrav svima . ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svim ljubiteljima motora ja se zovem Zare trenutno imam kineski Enduro KINROAD 200 pa me interesuje da li neko zna gde ima da se poruci delovi za ovaj model motora a da se isporucuje kururskom sluzbom? Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Da li neko zna koje kvalitetne plocice odgovaraju za moj Sprint Grizzy 125 (152qmi) i koji je upopste to agregat?

 

Valjalo bi prikupiti delove koji ce sigurno stradati (plocice, sajla gasa...). Koja je prica za auspih, koji odgovara za njega?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Ajd i ja da se ukljucim malo, red bi bio, za godinu dana sam presao celih desetak km sa Princom 125  ::)

 

Zanima me zamena akumulatora: na mom Princu je kao original bio SAIL 6-MA-7 12v 7ah proizvodjaca Baodfing Fengfan.

 

Kad sam probao da skinem akumulator, bio je dobro zapekao a srafovi na klemama su oblajznuli, i kao da su od aluminijuma, jako su bili mekani. Zapeo sam "malko" jace i odlomio plus klemu - sta cu kad imam jake ruke  ;D  Nije mi ni zao, jer je ionako falio jedan mali cep od kiseline.

 

Ono sto me muci jeste ovo - moze li se ugraditi jaci akumulator, da bude 12v 8ah ?

Majstor kaze da ne moze, jer ce se spaliti anlaser?

Ja imam punjac akumulatora, ali mu je najmanji napon bas 8ah.

Unapred hvala na odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

a shto ne bi moglo , na mom kinezu umesto 7Ah je trenutno od CBR-a 10Ah akumulator i nishta mi ne fali , imao sam jedan vishka pa ko veli bolje da ga stavim nego da bacim 25e na nov zar ne ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Auuuuu, Nenade, pod hitno menjaj majstora, to su elementarne stvari. Sve i da ga zakacis na kamionski akumulator, ako je on 12v, upalices normalno i bez bilo kakvog rizika.

 

Ako je nesto veceg kapaciteta, nece mu nista biti, niti ce bilo sta spaliti.

 

Ah(amper casovi) se odnose na kapacitet, a napon je 12V(volti), a A(amperima) se meri potrosnja. Potrosac vuce onoliko ampera koliko mu je potrebno, a prema Ah bi mogao da izracunas koje je vreme koliko je akumulator sposoban da napaja potrosac. (npr. 8Ah, moze da trpi opterecenje od 8A za vreme jednog sata, ili 8 sati od jednog A, itd...)

 

Elem, kupis akumulator koji fizicki staje u za to predvidjeno mesto na motoru. Ako je akumulator nesto veceg kapaciteta, ne moze da mu skodi ( vremenom ce on svejedno opadati). U principu ni ako je nesto manjeg kapaciteta, ne bi trebalo da pravi problem, ali ce se lakse isprazniti, teze ce paliti posle duzeg stajanja i verovatno krace trajati.

 

Punjac ti je 8A (mislim, Ah nema svrhu, imace kapaciteta dogod je ukljucen), a trebalo bi puniti strujom koja iznosi oko 1/10 kapaciteta akumulatora, u tvom slucaju za sadasnji akumulator oko 0.7A, odnosno 700mA.

 

Jedan trik koji mozes da izvedes je da povezes - punjaca na akumulator, a plus preko sijalice od 5W, koja ce ograniciti struju punjenja.

 

Nadam se da si bar nesto razumeo od ovoga sto sam napisao. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Gde se moze kupiti filter ( ulozak) za ulje za QINGQI QM200GY ???,pase i od suzukia  dr 125 .do prosle god. bioje neki servis u BG na zvezdari kod gradske bolnice ali se preselio ,neznam gde...molim za pomoc ako neko zna unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Treba ti HiFlo 132, imas kojekuda.

 

Ide na DR125, DR200, mozda cak i DR350, nisam siguran, ali za modele bez kurble.

Ima ih sa kurblom u nekim verzijama i tu ide 131 koji je malo kraci, pa pazi da ne uzmes pogresan, ako trazis po modelu (mada ne znam zasto bi sada kada znas koji ti treba  :D )

 

Ja sam uzeo u Guevari, oko 400din je, verovatno ima i po drugim prodavnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi molim vas pomagajte za delove za raptor 125.treba mi nosac zadnje kocnice kao i poluga zadnje kocnice.Zna li neko gde se mogu kupiti.U novom sadu nesto muljaju kao nemaju delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Standardna boljka raptora, cim padnes s***es nogostupe dok su kod Princa nogostupi cuvali ceo motor. Jedino ces naci u servisu ili ces morati rucno kod nekog da napravis ko sece aluminijum. Kod mene je prethodni vlasnik napravio, verovatno na nekom strugu. U opste se i ne primeti da je menjano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Standardna boljka raptora, cim padnes s***es nogostupe dok su kod Princa nogostupi cuvali ceo motor. Jedino ces naci u servisu ili ces morati rucno kod nekog da napravis ko sece aluminijum. Kod mene je prethodni vlasnik napravio, verovatno na nekom strugu. U opste se i ne primeti da je menjano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo i ja malo koristio kišu pa se igrao i došao do finog zaključka...

bombina Miljenko,

našao neku staru bobinu od motokultivatora iz *91...

montirao,prekrstio se,kresnuo mali iz prve...ko besan...

znači braćo kinezi kad nešto rikne u nekoj vukojebini napasti prvi motokultivator i eto delova...

znam da zvuči blesavo ali stvarno radi,ja probao :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Ako vam sta treba oko delova ima i kod mene, imate u potpisu pa vidite sta vam treba. Servisiram skutere, delove saljem pouzecem ako to sto vama treba imam, ako nema bude za 2-3dana.

 

ovde

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

ljudi imam kombinaciju za pogonski lanac tj dve reci traktorska oprema hehe 5 metara lanca od toga dva cela lanca za motor i kusur.oznaka 08b1 ja uzeo za mene a provereno pase i za princa 125 i kinroad-a 150 namontirao sam ortacima,kupite par spojnica za po 50 din cini mi se a lanac 1700,prodavnica je ferguson u pancevu na zelenoj pijaci.malo krace traju od fabrickih ali za te pare dobijete bukvalno dva nova lanca :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja