Jump to content

Moto Zajednica

honda cbr 600 f

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

na hondi cbr 600f mi se javlja zveckanje kad je hladna.kad upalim motor cuje se kako zvecka na pocetku sezone zvuk je bio slabiji a sad je bogami znatno jaci.kada upalim  cuje se zveckanje , dodam gas ,veci obrtaji, prestane i vise se necuje .motor se ugreje na radnu temperaturu ugasim ga sacekam minut upalim opet se cuje  dodam mu gas i zveckanje se necuje dok god ponovo ne ugasim motor.na skupovima sam primetio da se na jos nekoliko hondi cuje isto tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak
link=topic=9729.msg128336#msg128336 date=1186918690]

 

valjda da je lanac bregaste chuo bi se vishe na visokim obrtajima...

 

Kontra,mislim obrnuto kad je na obrtajima ne cuje se.

I nema veze sa kvacilom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

najbezbolnije ti je da odes kod nekoga ko se razume da ti proveri,u kakvom je stanju lanac bregaste.

ako je to-to je,ako nije onda bi u sto skorije vreme trebao posetiti nekog majstora,da ustanovi sta se to cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

Definitivno lanac bregaste. On se cuje kod CBR600F u donjem broju obrtaja ,a kad motor malo radi prestane da se cuje. Ja bi kao prvo promenio spaner jer je on kod CBR600 i CBR900 fabricka greska,a ako se jos uvek cuje tek bi onda menjao lanac. Majstori preporucuju da se lanac i spaner zajedno menjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=9729.msg128336#msg128336 date=1186918690]

 

valjda da je lanac bregaste chuo bi se vishe na visokim obrtajima...

 

Kontra,mislim obrnuto kad je na obrtajima ne cuje se.

I nema veze sa kvacilom.

 

meni je na banditu pochinjao da se chuje lanac bregaste tek na cca. 6000 obrtaja

kvachilo se chuje kao lupkanje, ne kao zveckanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

moguce da je spaner ,verovatno dok nenabije ulje pritisak da ga podmaze cuje se cim dobije ulje on prestane i necuje se dok sledeci put ne ugasim pa prodje nekoliko minuta upalim a on se opet cuje dok ne podigne ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6306 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Barkocis, u svakoj temi savetujes nekog da "ide kod nekog ko se razume da proveri to i to". Kad bi to svako radio, soba garaza bi bila nepotrebna. Valjda je normalno ako covek ne moze sam da resi problem, da ce otici kod "nekog ko se razume", takav savet ti je suvisan  ::) Na ovom forumu nije poenta samo tek odgovoriti nesto, a i postovi se vise ne broje ako ti je to cilj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

aca-pn,nije mi cilj brojanje postova.

mozda sam u ovoj temi primetio da se covek malo razume,pa sam mu verovatno zbog toga rekao da lanac moze da se proveri.

mozda on to nije znao?

zasto savetujem da se ode kod nekoga ko je strucan?zato sto to puno puta izadje jeftinije kada radi strucno lice,nego mi sami.

nemamo svi alate,uredjaje,i podatke sto se tice  podesavanja bilo cega na motociklu.

ako nekoga savetujem da u odredjenom momentu poseti majstora,verovatno je to moj zakljucak,da taj neko nece moci sam da

odradi taj posao do kraja kako treba.

sto se tice mojih saveta,moj cilj je da  ljudi sto manje provedu,tj izgube vremena oko svog problema.

znaci razmisljam u tom pravcu kako da sto brze i bezbolnije dodju do resenja.

nadam se da negresim!

ova zadnja 2-3 dana sam bio malo aktivniji na forumu,zato sto mi je ovaj vikend otisao skidajuci nesto s interneta.tako da sam uglavnom bio uz komp.

pozdrav svima vama!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja