Jump to content

Moto Zajednica

Zabrana upravljanja i vožnja sa PSP-om

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

LOOOL, onda pretpostavljam da treba i kaciga, prva pomoc i sve ostalo, hahahaha kakva komedija. Jedva cekam da vidim one bakice sto tim cudima idu na pijacu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Cek pa onda ti za elektricni bicikl treba dozvola? :D

 

'Bem li ga... Ako misliš na onaj bajs gde u zadnjoj glavi ima pomoćni elektromotor ali je inače primarni pogon i dalje na pedale, mislim da za taj ne treba... Ovako je bicikl definisan u novom zakonu:

 

32) бицикл је возило са најмање два точка које се покреће снагом

возача, односно путника, која се помоћу педала или ручица преноси

на точак, односно точкове,

 

- a za bilo kakvo drugo vozilo kome elektromotor obezbeđuje primarni pogon, mislim da treba i dozovola i registracija ko što kaže japanx...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: ZZR 1400

Koliko vidim, Cope je noću bio neosvetljen, bio je pokvaren prekidač za svetla, a ne jedna sijalica. Čitajte pažljivije.

 

Kazna kada ne radi jedna sijalica ili kada vam danju ne rade svetla je daleko blaža.

pa?! jel se ti majke ti slažeš sa kaznom?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Cek pa onda ti za elektricni bicikl treba dozvola? :D

 

'Bem li ga... Ako misliš na onaj bajs gde u zadnjoj glavi ima pomoćni elektromotor ali je inače primarni pogon i dalje na pedale, mislim da za taj ne treba... Ovako je bicikl definisan u novom zakonu:

 

32) бицикл је возило са најмање два точка које се покреће снагом

возача, односно путника, која се помоћу педала или ручица преноси

на точак, односно точкове,

 

- a za bilo kakvo drugo vozilo kome elektromotor obezbeđuje primarni pogon, mislim da treba i dozovola i registracija ko što kaže japanx...

 

Da ali se tu ne pominje sta je primarni pogon, a i da se pominje, tesko je dokazati sta ce neko da koristi cesce, pedale ili (elektro) motor. Ima i onih starijih Tomosa sto pored motora imaju i pedale, pa nisu tretirani kao bicikli.

 

Na ovo se taman nadovezuje onaj moj "rant" od pre koji dan http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/65241-pozeraj-po-srbiji/page__view__findpost__p__1130271

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ti kao da si na strani pandura ;)

I ja mislim da ovo nije samo zbog sijalice!

Ko zna sta se tu desilo, pa ni taj pandur nije lud da se tako ponasa zbog sijalice, ja sam na strani kolege bajkera ali nije bas prijatno kad nocu naletis na neosvetljen auto, traktor, bager, tenk..

 

A na čijoj strani si ti? Ti si upravo rekao isto što i ja.

 

@bigbad86

 

Cope može da nam bude drug, kolega ili brat i šta god hoćeš, ali je vozio neosvetljen auto, nije vozio motor kome je crkla sijalica, a tebi sigurno ne bi bilo prijatno da si u sred noći motorom naleteo na takvo vozilo. Malo smiri strasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Pa nije da je bio potpuno neosvetljen, radila su mu prednja svetla, da naidjes na njega svetlila bi mu stop svetla i tablica od tvog fara, i jos je vozio u gradu pod ulicnim osvetljenjem, nije da je bilo u nekom mrklom mraku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ljudi, nisam ga ja kaznio, lepo sam pitao da li je bio neosvetljen, ali odgovor nisam video. Idite u MUP pa se bunite, ne znam zašto to radite ovde.

 

Nije isto kada ne radi sijalica i kada uopšte nema poziciju pozadi, a vi pričajte šta hoćete, ali niste bili tamo da bi znali šta je u stvari bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Nema potrebe za teškim rečima, nisam ja ljut trenutno ni na koga. Ja sam pre svega kolateralna šteta opšte bede u kojoj živimo. Vozim krš od auta, imam susret sa korumpiranom policijom, zakonom, sudstvom i birokratijom bez sluha za obične ljude koji nemaju novca za Q7 i za podmićivanje. Niko nije stradao mojom krivicom, hvala bogu, teoretsk - moglo je da se desi. Pokušavam da pronađem neki modus da zajebem sistem ako mogu i ostanem mobilan tri meseca dok mi traje zabrana. Ako u tome ne uspem - jbg, ako uspem - hvaljena pamet i snalažljivost malog čoveka.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Gornji primer presuđen je po starom ZOBS-u (vidi se i po datumu)... Novi zakon poznaje samo MOTORNO VOZILO (član 7, stav 33) a u istom članu, stavovima 34-49, precizirani su svi tipovi motornih vozila koje poznaje novi ZOBS. "Bicikl sa pomoćnim motorom" više ne postoji - članom 34 precizirana je kategorija "Moped" za koju je potrebna AM kategorija... itd. itd. Ispod su navodi ova dva člana...

 

33) моторно возило је возило које се покреће снагом сопственог

мотора, које је по конструкцији, уређајима, склоповима и опреми

намењено и оспособљено за превоз лица, односно ствари, за

обављање радова, односно за вучу прикључног возила, осим

шинских возила,

 

34) мопед је моторно возило са два точка чија највећа конструктивна

брзина, без обзира на начин преноса, не прелази 45 km/h, при чему

радна запремина мотора, када возило има мотор са унутрашњим

сагоревањем не прелази 50 cm3, или са мотором чија највећа трајна

номинална снага не прелази 4 kW када возило има електрични погон,

 

Evo je rupa u zakonu, samo treba da kupis skuter 49 cm3 koji se jos uvek vodi na SO tablice(bele), njega smes da vozis zato sto u saobracajnoj pise bicikl sa pomocnim motorom(citaj- NIJE MOPED). A smes da ga vozis sa starom tablicom do 1.jan.2012.

 

:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Gornji primer presuđen je po starom ZOBS-u (vidi se i po datumu)... Novi zakon poznaje samo MOTORNO VOZILO (član 7, stav 33) a u istom članu, stavovima 34-49, precizirani su svi tipovi motornih vozila koje poznaje novi ZOBS. "Bicikl sa pomoćnim motorom" više ne postoji - članom 34 precizirana je kategorija "Moped" za koju je potrebna AM kategorija... itd. itd. Ispod su navodi ova dva člana...

 

33) моторно возило је возило које се покреће снагом сопственог

мотора, које је по конструкцији, уређајима, склоповима и опреми

намењено и оспособљено за превоз лица, односно ствари, за

обављање радова, односно за вучу прикључног возила, осим

шинских возила,

 

34) мопед је моторно возило са два точка чија највећа конструктивна

брзина, без обзира на начин преноса, не прелази 45 km/h, при чему

радна запремина мотора, када возило има мотор са унутрашњим

сагоревањем не прелази 50 cm3, или са мотором чија највећа трајна

номинална снага не прелази 4 kW када возило има електрични погон,

 

Evo je rupa u zakonu, samo treba da kupis skuter 49 cm3 koji se jos uvek vodi na SO tablice(bele), njega smes da vozis zato sto u saobracajnoj pise bicikl sa pomocnim motorom(citaj- NIJE MOPED). A smes da ga vozis sa starom tablicom do 1.jan.2012.

 

:moto3:

 

 

Tako će i biti ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Samo sto ce ta prijava koju si popio pre koji dan na sudu doci na red tek za 6-9 meseci, pa jos 2-4 meseca za presudu, pa ako ulozis zalbu odlozices za jos 3-4 meseca, pa opet presuda, pa i kad to bude pravosnazno, dok dodje do SUPa da ti udare zabranu, mozda bude i 2013 vec :)

 

EDIT: Evo ja imam 20. septembra zakazano u NS za prekoracenje brzine u aprilu 2010. Jednom presudjeno, ulozio zalbu, ovo je ponovljeno sudjenje, koje ce morati da odgode jer sam u to vreme u Egiptu (sasvim slucajno :) ). Tako da ko zna.

 

Inace, imas pravo na suocenje sa saobracajcem. Mahom se to ne praktikuje na prvom sudjenju, kad to prodje i kad dobijes presudu, ako ti ne odgovara, imas rok od 8 dana da ulozis zalbu i trazis suocenje, tako da ces time odloziti jos dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

@DL4E, ne pratis na casu. Cope je dobio presudu o kakvim ti mesecima i godinama pricas. Dva drugara sa istovetnom kaznom su se zalila i expresno je zalba odbijena tako da vidi da izguras to sa skuterom(ako je moguce)sto pre dok ne pocne lose vreme.

 

 

@Acim, ne vidim razlog za dizanje tenzije a ti to upravo radis. Cope je lepo napisao na pocetku, u naslovu pa i kasnije u postu sta je cilj teme. Pita za savet u vezi PSP a ti mu pricas kako je bio neosvetljen i kako je mogao neko da nastrada, pa on to zna bolje od tebe...bio je tamo!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Promaklo mi je to. Ako mu nije istekao rok za zalbu, moze da proba, ako zeli naravno. Treba imati i dobar/dovoljan razlog za to. Ako policijac nije bio prisutan, dovoljno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Idite u MUP pa se bunite, ne znam zašto to radite ovde.

 

 

Da bre, šta ćete uopšte ovde? Da se žalite na državu, a? Sve bi ja vas na Goli Otok! Jel tako Aćime?

 

Ko može i ima gde, treba hitno da pali odavde. Život je kratak. Vlast jeste lopovska, ali ovaj Aćimov komentar me je podsetio koliko mi u stvari više smeta što smo gadni kao narod i to očigledno nema veze sa obrazovanjem kao što sam nekad mislio.

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Браво, Ћили... И мени је дошло свашта да испишем госн админу након што ми је обрисао пост у којем ироничнио позивам на смрт Цопета, потенционалног убице Аћима мотористе...

Али онда сам видео да човек има 41 годину и да је сулудо причати са њим на тему заједништва и међусобне подршке. Има он своју милицију и боли га увце за све!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Jbg Spave, imam i ja 4 banke i nisam neki socijalni tip, zajednistvo, grupe, sekte, udruzenja..... klonim se ja svega toga koliko mogu, ali ako imas ociglednu nepravdu, a nemas kome da se zalis, jer je sve po zakonu, pri tom svaki dan gledas kako taj zakon ni izdaleka nije isti za sve, pa sto kog djavola da se ljudi bar ovde ne izjadaju i da se makar virtuelno ne naopste polno sa takvom drzavom, policijom..... Mislim da je nemoralno reci "sta se ovde zalite, idite u mup pa se zalite". Pri tom, "nemoralno" je understatement, sto bi se reklo, ali nisam ovde da bih vredjao. Kapiram da ti razumes, ali samo da pojasnim, da ne ispadne da samo kenjam "protiv vlasti", makar ona bila i forumska.

 

Ovo sto se desilo Copetu je tuzno i sramota i ko god kaze da je on to zasluzio je..... los covek. Naravno, pod pretpostavkom da je sve bilo onako kako je napisano, a nemam razloga da sumnjam.

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

ne vidim razlog za dizanje tenzije a ti to upravo radis. Cope je lepo napisao na pocetku, u naslovu pa i kasnije u postu sta je cilj teme. Pita za savet u vezi PSP a ti mu pricas kako je bio neosvetljen i kako je mogao neko da nastrada, pa on to zna bolje od tebe...bio je tamo!

 

To nije tačno, tenziju je podizao bigbad86 kao da su njemu pisali prijavu, a ne Copetu, a i nisam odgovarao Copetu, već bigbadu86 pretežno, a i ostalima koji su se čudili da takva kazna sledi za neispravnu sijalicu, ne kapirajući da je u stvari vozilo bilo neosvetljeno. A ti pažljivo pročitaj temu od početka pa ćeš videti da je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Jbg Spave, imam i ja 4 banke i nisam neki socijalni tip, zajednistvo, grupe, sekte, udruzenja..... klonim se ja svega toga koliko mogu, ali ako imas ociglednu nepravdu, a nemas kome da se zalis, jer je sve po zakonu, pri tom svaki dan gledas kako taj zakon ni izdaleka nije isti za sve, pa sto kog djavola da se ljudi bar ovde ne izjadaju i da se makar virtuelno ne naopste polno sa takvom drzavom, policijom..... Mislim da je nemoralno reci "sta se ovde zalite, idite u mup pa se zalite". Pri tom, "nemoralno" je understatement, sto bi se reklo, ali nisam ovde da bih vredjao. Kapiram da ti razumes, ali samo da pojasnim, da ne ispadne da samo kenjam "protiv vlasti", makar ona bila i forumska.

 

Ovo sto se desilo Copetu je tuzno i sramota i ko god kaze da je on to zasluzio je..... los covek. Naravno, pod pretpostavkom da je sve bilo onako kako je napisano, a nemam razloga da sumnjam.

 

Kада сам споменуо године нисам мислио да то са собом носи неке негативен конотације, већ да је сулудо покушавати да допреш до неког ко је већ изградио ставове који су дијаметрално супротни мојим и твојим...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

и да је сулудо причати са њим на тему заједништва и међусобне подршке. Има он своју милицију и боли га увце за све!

 

A o čemu tek ti pričaš? O kakvom zajedništvu? Zajedništvo je ako treba da napravimo neku akciju za dobro motorista, a ne ako neko od nas napravi neki prekršaj (i to kolima), pa ga mi kao sažaljevamo i branimo, a on od toga nema ništa. Svi pravimo prekršaje, pa šta sad? Hoćemo da pravimo demonstracije zbog toga?

 

Pritom nemam ništa protiv Copeta, čoveka i ne poznajem i što se mene tiče voleo bih da mu se to nije dogodilo, ali ja ništa ne mogu da promenim, a ne možete ni vi, samo možete da nastavite sa prepucavanjem, a povod nije da hoćete da pomognete čoveku, već nešto drugo, ali nema veze :takoje:

 

I SpaVe, ako baš hoćeš, u životu su mi dva puta oduzimali vozačku (i zamalo još dva puta), tako da me je baš bolelo uvce, toliko o mojoj policiji (ne zove se milicija).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

и да је сулудо причати са њим на тему заједништва и међусобне подршке. Има он своју милицију и боли га увце за све!

 

A o čemu tek ti pričaš? O kakvom zajedništvu? Zajedništvo je ako treba da napravimo neku akciju za dobro motorista, a ne ako neko od nas napravi neki prekršaj (i to kolima), pa ga mi kao sažaljevamo i branimo, a on od toga nema ništa. Svi pravimo prekršaje, pa šta sad? Hoćemo da pravimo demonstracije zbog toga?

 

 

 

Ево, Ћили, о чему ти причам...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Idite u MUP pa se bunite, ne znam zašto to radite ovde.

Da bre, šta ćete uopšte ovde? Da se žalite na državu, a? Sve bi ja vas na Goli Otok! Jel tako Aćime?

 

Nisi me razumeo, taj moj komentar se odnosi na ovo:

 

bar vi sa preko 15 000 virtuelnih clanova iza sebe imate bar neki uticaj na kaznu ili neko bolje tumacenje ovog idiotizma od kazne.

 

Ovo je totalno nerazumevanje, kakav mi uticaj imamo na kaznu?

 

Cope se ponajmanje bunio, a njegovi "zaštitnici" bi mogli konkretno da pomognu čoveku, umesto da pljuju kao i obično. Možemo recimo da mu popravimo ta svetla na Yugu (javljam se dobrovoljno) ili da mu pomognemo na neki drugi način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja