Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Potdrav ljudi i braćo bajkeri,treba mi za drugara koji vozi chellengera ako ima neko manual , tražio sam nisam uspeo da nadjem samo neko koje je kačio mislim @nikola le ali neradi download ako neko ima  da okači bio bih mu zahvalan.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 73 postova
  • Lokacija: Subotica

Potdrav ljudi i braćo bajkeri,treba mi za drugara koji vozi chellengera ako ima neko manual , tražio sam nisam uspeo da nadjem samo neko koje je kačio mislim @nikola le ali neradi download ako neko ima  da okači bio bih mu zahvalan.pozdrav

 

NikolaLE je kačio ali ni ja nisam uspeo da skinem odatle, anigde drugde ne nađoh(sem da se plati) :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Ja imam nesto sto sam dobio uz motor ali je vrlo skromno,svega 5-6 strana,pa ako vas interesuje mogu u subotu da ga ponesem da pogledate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@Ruber Duck nemoraš da se cimaš zbog toga mislio sam na neki manual na engleskom malo opširniji ali nema veze

znači niko nije ni uspeo da skine samo na jun lun forumu ili šta već koji se plaća, ok momci ,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Pazi po onom njegovom km\h-satu pokazuje i do 140 al aj sad.

Meni je potrosnja oko 3 litre po gradu i 4-5 na putu.

Bisage su jako korisne ja i moja devojka smo pali na zrenjanincu kad nas je 128-ica zasekla pali smo pri brzni oko 80 - 100 km\h i vukli se jedno 10 metara po asvaltu i imali smo samo ogrebotine da bisaga nije bilo slomili bi i noge a bisage nisu pukle.

Ja u njioh stavim i alat i sajlu i kornjacu i sve i svasta.

Jedini problem zbog kojih sam ih i skinuo je sto kad predjem preko rupe mnogo lupaju.

 

 

to mozesh da reshish tako shto u nekoj prodavnici kupish dihtung za vrata i prozore onaj samo lepljivi i zalepish ga u kanal, osetno manje ce da lupa i bolje ce da dihtuje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

E da rool bar i ja nesto se razmisljam da napravim od prohroma

Al jbg PARE NISU PROBLEM PARA NEMA

 

 

ako se predomislish za pravljenje evo ti link gde ljudi prodaju rol bar http://www.topshopmoto.com/  Roll Bar  3320 dinara  bar tako pishe. e sad da li dobijash uz njih i one limove za prichvrshcivanje stvarno ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 73 postova
  • Lokacija: Subotica

 

ako se predomislish za pravljenje evo ti link gde ljudi prodaju rol bar http://www.topshopmoto.com/   Roll Bar  3320 dinara  bar tako pishe. e sad da li dobijash uz njih i one limove za prichvrshcivanje stvarno ne znam

To je rol bar sličan kao kod princa,a to na ovu mašinu ne ide+veliko je budženje oko odstojnika (gledao ja)... može samo kao na HD pa da se krivi da bi normalno radila kočnica i menjač...nešto ovakvo

 

post-9224-12879073143639_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Malo losih vesti iz prve ruke, najverovatnije Chellenger se vise nece uvoziti :'( a ostalo je jos 20 kom na lageru.Cena sigurno nece rasti a ni padati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Malo losih vesti iz prve ruke, najverovatnije Chellenger se vise nece uvoziti :'( a ostalo je jos 20 kom na lageru.Cena sigurno nece rasti a ni padati

 

Koji je razlog, zasto ga vise nece uvoziti? Ovako mi bas fino deluje a i koliko se secam isti je proizvodjac koji proizvodi i Princa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Problem je sa uvoznikom masstehnic koji je odlucio da nece ih vise uvoziti a delova ima i bice ih za to nebrinite, sto neznaci da neko drugi nece raditi uvoz doticnog motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pozdrav svima nije me bilo jbg. Moze jedno pitanje

Sinoc drugar seo na motor al samo se i budala pomeri se na zadnje sedishte i ode mu ravnoteza i obori ga na desnu stranu al zamisli motor nije bio ni upaljen ne mogu da zamislim sta bi bilo kad bi vozio al nema sad to veze bilo pa sta sad jedini problem je kad je poljubio asfalt iskrivio mi je rucicu za kocnicu e sad s obzirom da je ona od aluminijuma meze li se nekako ispraviti ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Prilikom ispravljanja moze da se desi da pukne, pa ces mozda morati da menjas rucicu. Uglavnom, mozes da probas ili da ostavis tako, ako nije puno iskrivljena da bi smetala u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pa nije puno al nije ni malo otp razmak rucice kocnice na kraju u odnosu na rucicu gasa je skoro pa duplo veci od standardnog al savijanje pocinje na polovini rucice ma mislim i nije neka razlika u voznji ja i ne hvatam prstima za taj deo al mi smeta ocima moracu od sutra da se raspitam u masetehnic-u dal imaju i koliko je. Inace hvala na odgovoru. Odo da operem makinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 73 postova
  • Lokacija: Subotica

Ručica je ista kao na Princu,tako da ako skineš katalog sa njihovog sajta videćeš cenu (ako se dobro sećam oko 2000 dinkića)

 

E sad imam ja jedno pitanje...da li ima neko viška upravljač od Princa (da mu ne treba) ili neki sličan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

"upravljac od princa" mislis na sipku, guvernal ili....

ima 2 vrste na princu. na neke ide kao prav gde ruke stoje pravo, a drugi je vislji i ruke stoje pod uglom. rado bih zamenio taj moj praviji, nizi za neki vislji! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 73 postova
  • Lokacija: Subotica

Ja sam montirao onaj vislji i potpuno je druga pozicija,po meni mnogo udobnija.

E to ti kažem  ;D ,tj tome sam se i ja nadao ,a kakva mu je upravljivost,ostala ista ili je upravljiviji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

PO meni je mnogo bolje i udobnije za voznju jer nema mogucnosti da ti bilo gde i bilo sta zakaci.Uostalom vidi se na onim slikama sto sam postavio/17 strana/cini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ja sam hteo da montiram drugi volan al sam malo razmislio pa reko mrzi me jer da bi postavio vishi volan morash da produzish sajlu gasa, sajlu kvacila, crevo kocnice, i zice za prekidace bar sto se tice challengera. E sad ko hoce njemu i nije teshko  ;) .

 

E ovaka razishljao sam da motorce posto me dobro sluzi da ga zadrzim bar josh par godina dok se ne dokopam para za neki H-D pa samim tim malo da ga prilagodim sebi pored auspuha i maglenki, dioda itd hteo sam i muziku da zbuddjim evo kako sam ja to zamislio.

Da uzmem zvucnike za komp koje u sebi imaju pojacalo itd i rade na 220  al to radi samo trafo(ispravljac) na 220v a iz njega izlazi struja 12v tako da bi taj trafo izbacio, onda bi i zvucnike iz kutije stavio u neku drugu kutiju tj 2 kutije metalne plastificirane koje bi stajale na volanu a ostatak kao sto je volume i tako to ispod sedishta naravno negde izmedju bi bio i prekidac za paljenje i gashenje a kod volana ili negde kod sedishta ne znam tacno bi ostavio ulaz jer bi preko telefona i kabla pustao pesme tako da bi oni bili pojacani do maksimuma a na telefonu bi stelovao glasnocu. E u medju vremenu mi pade na pamet da umesto tog kabala za muziku bi mogao da izvedem i bluetooth konekciju.

 

E sad ja sam to tako zamislio sad vi recite sta mislite sta sam propustio i dal bi to valjalo.

 

 

Evo slike on npr kojih bi zvucnika uzeo komponente

 

post-4886-1287907436854_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 73 postova
  • Lokacija: Subotica

Kako sam grubo gledao svi kablovi i sajle dozvoljavaju to malo pomeranje,pošto nije to baš toliko višlji upravljač(možda ja grešim) ali Gumeni će nam u svakom slučaju reći kako je on to rešio :)

 

Oko zvučnika sam i ja razmišljao :) samo što sam ja mislio da ih sakrijem ispod plastika(one oko rezervoara)..ali sam odustao od toga ubaciću mu samopunjač za fon pošto ako koristim GPS izvuče mu brzo bateriju.

 

Plavi zub za povezivanje sa muzikom...nedostajuća karika tog lanca: u šta ćeš da uključiš blutut da bi ti posle to nešto pretvorilo signal u audio,a i pitanje koliko bi ti baterija na fonu izdržala...znači opet i izvod za upaljač da bi imao napajanje za fon...

 

Komplikovano  ;D ja ubacujem sluške u kacigu + priključak za auto upaljač i voziiiiiiiiiiiiiiiii  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja