Jump to content

Moto Zajednica

Kvar na putovanju

Recommended Posts

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Zanima me, da li se kome od vas ikad pokvario motor na putovanju? Recimo, da si na putovanju sam, negdje daleko... Verujem, da je puno lakše, ako je u slučaju kvara još neko pored tebe, da ti nekako pomogne, ali ako si sam, situacija je potpuno drugačija. Možda ste članovi Avto Moto Saveza, koristite razne asistence od osiguranja...? Sigurno ima mnogo bajkera i dobrih mehaničara, pa koju sitnicu poprave i sami. Ali ako ti crkne odredjeni dio, koga nemaš pri ruci, a nemaju ga ni na nekom servisu u Turskoj, može biti taj problem, veliki problem...Kako ste rješili kvarove, probleme, neprijatnosti na putovanjima? Šta je važno pre svakog večeg putovanja, posebno ako na put ideš sam itd...? Napišite svoja iskustva, savjete itd... Pomoči čete mnogim bajkerima negdje na putu, u nekoj vukojebini...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6853 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pre svega preventiva. Pre puta odraditi servis, proveriti sve sisteme (lezajeve, transmisiju, elektro) i poneti rezervne svecke, set za popravku sajli, krpljenje guma, rezervne ventile, osigurace, sijalice... Ako se desi nekakva veca havarija onda sta ces, spremis evrice i prekrstis se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pre svega preventiva. Pre puta odraditi servis, proveriti sve sisteme (lezajeve, transmisiju, elektro) i poneti rezervne svecke, set za popravku sajli, krpljenje guma, rezervne ventile, osigurace, sijalice... Ako se desi nekakva veca havarija onda sta ces, spremis evrice i prekrstis se.

 

Ti si jedan od bajkera, koji je i mehaničar! Ima nas puno, koji bi se verovatno malo češče prekrstili i spremili € ! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2370 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Svakako da treba uraditi preventivni pregled celog motora i da treba poneti osnovni alat i delove. Ipak,mislim da ne treba ni preterivati. Na pocetku sezone odradi se pun servis i onda bi trebalo da zna svako sta njegov motor moze. Ako cu da nosim rezervni motor u koferu,ili da vucem prikolicu sa drugim motorom,onda jebes pos'o! Po meni treba uvek imati osnovni alat,set za krpljenje guma,sijalice... Ako se ide u Aziju ili Afriku - gume,poluge kv. i kocnice,sajle/creva...

Imam neke fotke sa "muke na putu". Kad nadjem,postavicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja