Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Kukao,vapio i trazio al nece marva da uveze, jer se raptor od 125cc slabo prodavo a ni chalenger nije doziveo procvat prodaje.Ima jos jedna dojava da ce stici raptor sa normalnom viljuskom (kao princ) ali kubikaza u njaboljem slucaju 250cc, ja se jos uvek nadam Pulser- u od 200cc a ako nestigne potrazicu kod drugih uvoznika. A sto se tice dece jbg oni su najbolji kupci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Izglancao sam motorcikl i do sad sam se vozikao a i josh cu ;D

Imam i jedno pitanje.

moze li neko da mi pojasni cemu sluzi ovo sa slike cemu ovi kablovi tj staj to

video sam na louisovom sajtu

 

post-4886-12879019031308_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Kukao,vapio i trazio al nece marva da uveze, jer se raptor od 125cc slabo prodavo a ni chalenger nije doziveo procvat prodaje.Ima jos jedna dojava da ce stici raptor sa normalnom viljuskom (kao princ) ali kubikaza u njaboljem slucaju 250cc, ja se jos uvek nadam Pulser- u od 200cc a ako nestigne potrazicu kod drugih uvoznika. A sto se tice dece jbg oni su najbolji kupci

 

 

Naravno da se 125cc Raptor slabo prodavao ( za te pare ).Neznam odakle im ideja da ga uvezu .Lazu ako kazu da nije bilo jace ponude(kubikaze).Cuvam negde mejlove tih takozvanih dilera ili kako oni sebe nazivaju uvoznici.U susednoj nam Hrvackoj Reptor 250cc uvezen je mnogo ranije nego sto su ovi nasi uvoznici(u daljem tekstu neznalice)svatili da taj motor postoji. Neznalice takodje neznaju da je taj isti raptor 250cc

mnogo skuplji u Hrvatskoj pa se isto lepo prodaje.Znam a mozda i Neznalice znaju ako prate neke hrvatske forume.ove godine nasi susedi ce da uvezu motore koje ce neznalice kod nac tek (mozda )za 3-4 god.Ali ebi...a navikli smo mi i gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Dragonfly

nemoj da se ljutis i srdis, ovo je takva zemlja i nemoj da te to cudi...koliko se secam u nekom od daljih postova si rekao da ti i ne treba jaci motor i da si se srodio sa svojim. Psto sam ja svoj motor nasao i kada ga preuzmem prva voznja bice u Uzice na komplet lepinje. Evo ovom prilikom te pozivam na taj put, da se izduvas i nauzivas  ;D ;D ;D

pusti brige, samo ces rano osedeti  ;D

SHAOLIN RIDE AGAIN

glavu gore....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Znam ja druze gde zivim i netuzim se navika cini cuda .

Ma ne nisam popiz..e nego idu mi jetru posto sam informisan .Biti informisan je jako za..bano.

A biti informisaniji od onih koji bi mene trebali informisati, to je jos zajebanije.

Naravno mislim na tzv.uvoznike

No ko ga je...e da se mi nadjemo negde upalimo makine i na lepinje su kajmak

 

ringelrein.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Zaboravi sam .Danas se vracam od Pece i sta se desi.Otpadne mi zadnji lancanik polomi 2 srafa

Sa ostalim srafovima jos mi je enigma.Ima ih ali ne drze nista

I prc ja vozim 3-om kad ono kao u leru .

Dok to neopravim nema voznje.

Ima li neko neku ideju odakle da pocnem.Naravno osim one ;Prvo skini tocak itd...

 

deprimetriste294230fr.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Izglancao sam motorcikl i do sad sam se vozikao a i josh cu ;D

Imam i jedno pitanje.

moze li neko da mi pojasni cemu sluzi ovo sa slike cemu ovi kablovi tj staj to

video sam na louisovom sajtu

 

 

Grejanje rucki.Poveze se negde u faru  a onaj prekidac je na kormanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Kukao,vapio i trazio al nece marva da uveze, jer se raptor od 125cc slabo prodavo a ni chalenger nije doziveo procvat prodaje.Ima jos jedna dojava da ce stici raptor sa normalnom viljuskom (kao princ) ali kubikaza u njaboljem slucaju 250cc, ja se jos uvek nadam Pulser- u od 200cc a ako nestigne potrazicu kod drugih uvoznika. A sto se tice dece jbg oni su najbolji kupci

 

Izvini druže ne znam odakle ti to da se Princ slabo prodavao? :-\

Razumem za chalengera da se slabo prodavao, mislim cenam mu ni tada nije bila mala, 2300 E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Zaboravi sam .Danas se vracam od Pece i sta se desi.Otpadne mi zadnji lancanik polomi 2 srafa

Sa ostalim srafovima jos mi je enigma.Ima ih ali ne drze nista

I prc ja vozim 3-om kad ono kao u leru .

Dok to neopravim nema voznje.

Ima li neko neku ideju odakle da pocnem.Naravno osim one ;Prvo skini tocak itd...

 

deprimetriste294230fr.gif

 

Vidimo se u nedelju kod tebe pa cemo da rešimo tvoj problem.

Nadam se da imaš dovoljno tečnog alata  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kukao,vapio i trazio al nece marva da uveze, jer se raptor od 125cc slabo prodavo a ni chalenger nije doziveo procvat prodaje.Ima jos jedna dojava da ce stici raptor sa normalnom viljuskom (kao princ) ali kubikaza u njaboljem slucaju 250cc, ja se jos uvek nadam Pulser- u od 200cc a ako nestigne potrazicu kod drugih uvoznika. A sto se tice dece jbg oni su najbolji kupci

 

Izvini druže ne znam odakle ti to da se Princ slabo prodavao? :-\

Razumem za chalengera da se slabo prodavao, mislim cenam mu ni tada nije bila mala, 2300 E.

Koliko sam ja skontao covek nije ni rekao da se princ slabo prodavao,vec samo Raptor( i Chalenger tu i tamo) pa zbog toga ne zele da uvoze Raptora sa vecom kubikazom a princ je spomenut samo u kontekstu poredjenja prednje viljuske koja bi trebala kon novog modela da bude standardna a ne produzena kao kod starog Raptor-a.

Steta za vece kubikaze,mada verovatno bi bili previse skupi tj. "ma sigurno je gorko to grozdje" . ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

alo shaolinci oce li ko na bubanj sutra, da bunarimo shtogod?

 

:)  Ja cu biti sutra u 10 prepodne, sa kumom i burazerom, idemo kolima sa Vozdovca. Nisam Shaolin, ali mozemo da se nadjemo negde tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Zaboravi sam .Danas se vracam od Pece i sta se desi.Otpadne mi zadnji lancanik polomi 2 srafa

Sa ostalim srafovima jos mi je enigma.Ima ih ali ne drze nista

I prc ja vozim 3-om kad ono kao u leru .

Dok to neopravim nema voznje.

Ima li neko neku ideju odakle da pocnem.Naravno osim one ;Prvo skini tocak itd...

 

deprimetriste294230fr.gif

 

Verovatno ti je spao samo zeger koji drzi lancanik uz tocak.

Skontaces sve kada skines i vidis malo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Zaboravi sam .Danas se vracam od Pece i sta se desi.Otpadne mi zadnji lancanik polomi 2 srafa

Sa ostalim srafovima jos mi je enigma.Ima ih ali ne drze nista

I prc ja vozim 3-om kad ono kao u leru .

Dok to neopravim nema voznje.

Ima li neko neku ideju odakle da pocnem.Naravno osim one ;Prvo skini tocak itd...

 

deprimetriste294230fr.gif

 

Verovatno ti je spao samo zeger koji drzi lancanik uz tocak.

Skontaces sve kada skines i vidis malo bolje.

 

 

Mislim da nije to evo slike nabrzaka jos nisam bio kod motora

mislim da moze relativno lako da se popravi . Jedini moguci problem je po meni los kvalitet matica i srafova

tOscK_problemcicyg8.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Izvadis sva cetri i stavish nova 4 al najbolje da odesh kod nekog metalostrugara i da mu trazis 4 takva srafa ed onog zilavog celika od koga prave i osovine barem sam je to radio na tomos ctx-u i kidao sam ga ko manijak ma sve drugo je pucalo al ti srafovi nikad stim sto ih je bilo 6.

A da bi sraf izvadio prvo moras izvaditi onaj veliki silen blok tj zvezdu ono gumeno jer je u njemu i ostao sraf. Pa srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Zna li se od kog su materijala stitnici. Ima li ovo cudo luftere ili je ona mrezasta varijanta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kukao,vapio i trazio al nece marva da uveze, jer se raptor od 125cc slabo prodavo a ni chalenger nije doziveo procvat prodaje.Ima jos jedna dojava da ce stici raptor sa normalnom viljuskom (kao princ) ali kubikaza u njaboljem slucaju 250cc, ja se jos uvek nadam Pulser- u od 200cc a ako nestigne potrazicu kod drugih uvoznika. A sto se tice dece jbg oni su najbolji kupci

 

Izvini druže ne znam odakle ti to da se Princ slabo prodavao? :-\

Razumem za chalengera da se slabo prodavao, mislim cenam mu ni tada nije bila mala, 2300 E.

Koliko sam ja skontao covek nije ni rekao da se princ slabo prodavao,vec samo Raptor( i Chalenger tu i tamo) pa zbog toga ne zele da uvoze Raptora sa vecom kubikazom a princ je spomenut samo u kontekstu poredjenja prednje viljuske koja bi trebala kon novog modela da bude standardna a ne produzena kao kod starog Raptor-a.

Steta za vece kubikaze,mada verovatno bi bili previse skupi tj. "ma sigurno je gorko to grozdje" . ;D

 

Za Raptora bi sigurno bilo vise interesovanja da nije 125ccm. Na sajmu je privukao dosta paznje, prilazili ljudi da se raspituju i kako je ko cuo da je 125ccm, okrenuli su se i produzili dalje.

Sto se tice vecih kubikaza, uvoznici su dosta "ambiciozni", pa je mozda to razlog. Na skuterima se najvise zaradi, kostaju 300-400$ sa sve porezima i transportom, a u prodaji su vise nego duplo skuplji, pa im se verovatno zato ne da da uvoze npr. onaj 500ccm Subaru, ako je njegova nabavna cena 3000e, maloprodajna bi trebalo da bude jedno 6000e, da bi ih smatrali isplativim.

 

@dragonfly

Ne mogu da verujem da su ti srafovi popucali, isto sam pomislio da je kod tebe sistem sa zegerom pa da je on spao.

Mozda je bio lose ucentriran tocak, pa je i to doprinelo, ali takvi stafovi bi morali da izdrze svasta. verovatno nisu dobro izliveni, pa je odatle nastao problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja