Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

@Blackbite, svi znamo zashta sluze  amortizeri, ta gumica je neka vrsta malog amortizera, zamisli da izbacimo tu gumicu ili onaj prsten, amortizer bi dobio lufta i ne bi postojala ona chvrsta veza sa viljuskom koja treba da bude, e odatle i potiche ono "zabacivanje" zadnjeg dela.. ;) ( al sam ga objasnio,ali ko razume shvatice )  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa, amortizer amortizera moglo bi se reci. ;)

 

Pitam za simptome, jer te gumice izgleda stradaju u prvoj-drugoj sezoni voznje na kinroad-u, isto se i Dzax-u desilo, pa nesto mislim moj motor je malo stariji, ne znam koliko su ili nisu isti amortizeri/gumice (osim sto su isti na oko), a ne grunfujemi se samo da bih video kakve su gumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Blackbite, dobro si rekao, amortizer amortizera ;) misim da ti ne bi bio problem odvrnuti par shrafova i proveriti gumice, nije to neko grunfovanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da budem iskren, nije sto je tesko nego sto me mrzi. Planiram da menjam zadnju viljusku tokom zime, pa kad se budim time bavio svakako cu primetiti.

 

Nego da vam ispricam pricicu u vezi vizira koji sam jurio. Naime, nazovem Keeway da uzmem vizir od Cruiser-a. Cena:3500din. Ok reko uzecu, samo da nadjem vremena da odem. Odem nakon par dana, momak koji radi u magacinu se navodno razboleo i nije tu, a oni sto su bili rade popis. Hvala, dovidjenja, provozah se za nista, desava se. Nakon par dana zovnem opet da vidim da li hoce da prodaju vizir, pa da dodjem. Kako je u medjuvremenu divljao Euro, cena: 4200din vizira ima, dodji. Ok reko sta sad, po kozna koji put je*em drzavu, i reko ajd idem da uzmem i dalje je cena prihvatljiva. Dodjem tamo, trazim vizir taj i taj, ima samo da nadjemo. I trazise tako njih 4-5, pentrali se po magacinu prevrtali delove na sve strane, napravili jos veci haos nego sto je bio, i na kraju nadjose vizir van magacina. Donosi jedan momak pita jel to taj - jeste, mlalo je umazan ali mu nije nista zdrav je. Ok reko moze, a nosaci? Uh, nemas nosace? (nije mi se pricala pricica kako ne vozim kivija, nego hocu samo da iskoristim njegov vizir).

 

I tako nastavise potragu, i posle sat vremena iako 100% ubedjeni da imaju 3komada, ne nadjose i onako vec umorni i zadihani od pentranja, rekose da im dam br. telefona kad ispliva negde, ne mogu da nadju jer je sve izpremestano sa svog mesta zbog popisa pa jos nista nije slozeno.

 

Videcemo jos hoce li biti vizira ove zime, i za dobre novce, a do tad "stand by".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A propos оних гумених црева и рецкања за којекакве потребе: на панчевачком бувљакузнам барем пар тезги где могу да се нађу наразличитја црева, ојачана, иили не, гумена, пластична... Верујем да нечега таквог има на свакој иоле већој пијаци у Србији.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

A propos оних гумених црева и рецкања за којекакве потребе: на панчевачком бувљакузнам барем пар тезги где могу да се нађу наразличитја црева, ојачана, иили не, гумена, пластична... Верујем да нечега таквог има на свакој иоле већој пијаци у Србији.

Bravo  Zopre shvatio si poentu tih creva ima tvrdjih i kvalitetnuijih nego sto je reciklirana kineska gumica koja da je kvalitetna nebi propala ni za deset godina!JA sam budzio gumice za auto na sl.nachin.drzale su po par godina .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Drugari ja se jos jednom izvinjavam za lapsus,jbg stisli bili bolovi,pa sam na brzaka kucao,(obicno procitam sta sam napisao pre nego sto posaljem).

Hvala vam na iskrenoj brizi,Arakise,matori moj, i tebi za popa ;),izvinucu vam se cim stanem na noge,zna se kako naravno!! ;):D :D

Dekiju hvala za recepat,i da znas druze da cu ga koristiti, i ja vise verujem prirodi,nego hemiji! ;)

Gremlin je u pravu,samo sekirica moze da me zaustavi! ;D

Oblake,motoru nije nista! malo se izgrebala rucica gasa ( plastika,a nije pukla,Daki se cudom cudio),i desni retrovizor,al kao sto ste vec videli ,imam ja rezervne! ;D ;D ;D ;D

Nego Blackbite je u pravu,a ti brate Oblake posto znas kako izgleda moj motor,smisljaj kako da nakacimo crash barove  ;):D

Nekako mi se cini da posle ovoga jos vise volim motore,tako da sledeca sezona ce biti...... uh!! Blue Rider 9,i Golija ponovo,naravno,nismo mi videli sve tamo sto treba videti,prelepa planina!

Inace danas mi jedna fina teta  ;D donela kompletne rezultate magnetne, sa opisom,i izvestajem ortopeda,ali napisano meni potpuno nerazumljivim jezikom.Ovo je valjda zakljucak:

"MR NALAZ ODGOVARA AVULZIONOJ FRAKTURI INTERKONDILARNE EMINENCIJE TIBIJE SA PREKIDOM KORTEKSA NA MEDIJALNOM KONDILU TIBIJE,PARCIJALNOJ RUPTURI  LCA, INTERSTICIJALNOJ LEZIJI LCM GRADUS II,RUPTURI ZADNJEG ROGA MEDIJALNOG MENISKUSA BEZ VIDLJIVE DISLOKACIJE FRAGMENATA,VECEM INTARATIKULARNOM IZLIVU HEMORALGICNOG SADRZAJA DESNOG KOLENA"

jedino sto znam ovde koja je kost tibija,i da sam shebo meniskus malo, a izgleda ima tu i neke tekucine  :D ;D

U petak idem kod ortopeda,i onda nadam se,stavljam konacni gips(plasticni).Mnogo je laksi,a i moze da se pere :D.Ovaj ko da vucem zid za sobom.Bolovi su jos prisutni,ali se trpe,nije strasno!

 

 

 

 

Ma napravicemo i krash bar i novo koleno od pleh ne brini nista, kad prohodas smisli mustru pa da ti sklepamo nesto :)

 

Arakis znas sta bi pomoglo za potenciju? Shargarepa, samo se tesko pricvrscuje xexe

 

Samo da dodam: Dok na ruci imas prst ne mora da bude čvrst ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Bravo  Zopre shvatio si poentu tih creva ima tvrdjih i kvalitetnuijih nego sto je reciklirana kineska gumica koja da je kvalitetna nebi propala ni za deset godina!

Гума се, колико ја знам, не рециклира.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

[bravo  Zopre shvatio si poentu tih creva ima tvrdjih i kvalitetnuijih nego sto je reciklirana kineska gumica koja da je kvalitetna nebi propala ni za deset godina!/quote]

Гума се, колико ја знам, не рециклира.

guma se  uspesno reciklira  i kinezi je recikliraju bez problema ,jbte kad recikliraju slonovski izmet meshaju sa gumom i tako dobijaju onu penastu gumu za djonove papucha, japanki i jos kojekakvih stvarchica koje mi kupujemo a i da nemamo pjma da je to gumirana preradjena celuloza iz dupeta slona ! ako neko ima problem da mi poveruje skeniracu chlanak iz novina gde sam prochitao ovaj zanimljivi podatak ;D ;D ;D da da drugarice i drugovi i g....o nam prodadoshe mislite o tome kad vam mokra papucha bude cvrchala na nogama ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

To za papuce sam cuo :)

A ovo su moje slike,za sada sam ih samo okrenuo,ali trazim neko crevo,  da napravim rolnice i zamenim...

pozz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

A zato se te papuce onako brzo usmrde  ;D

 

To za papuce sam cuo :)

A ovo su moje slike,za sada sam ih samo okrenuo,ali trazim neko crevo,  da napravim rolnice i zamenim...

pozz

 

 

 

Dzax prijatelju,kanda si slicice zaboravio! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

E ljudi aj dok josh nije totalno pao sneg da napravimo neki shaolin skup u subotu npr oko 21h kod tas-a u pivnici black turtle pub imaju mnogo dobro toceno. ili vi dajte predloge za mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

E ljudi aj dok josh nije totalno pao sneg da napravimo neki shaolin skup u subotu npr oko 21h kod tas-a u pivnici black turtle pub imaju mnogo dobro toceno. ili vi dajte predloge za mesto

Eh, saolinaca ima po srbiji, a pitanje i koliko ih ima dobru opremu da prezivi temperature, tako da mislim da nema nista od akcije.

 

Postoji BJB okupljanje kod arene, a tu se skupi dosta ljudi vecinom iz BG-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ti si forrest zivahan idemo na more da razradis nogu

Vrlo rado prijatelju,cim skinem gips.Crnogorsko primorje je ionako moja omiljena i uobicajena destinacija! ;)

Mada, ne bi bilo ni skojanje na Zabljaku lose  ;D ;D ;D

 

Nisam Foreste  ;D

Slike koje je postavio Zo su moje ....

Izvini Dzaxi, malo sam prolupao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ljudi ,gde da nabavim ovakve gumice za amortizere

 

Te gumice se zovu " sajlent blokovi ", i tako se i traze u radnji. Mozda najbolje da ih potrazite u nekim radnjama poljoprivrednih masina i delova za kamione ( za ta vozila ima da se kupe posebno ), mada tesko da cete naci tako male ( ponesi stare kao uzorak. Mogu da budu i malkice vece, pa ih podmazes i presom nabijes na mesto.  Od kojekakvih seckanih creva - slaba je vajda.

  Drugo resenje je potraziti ih po auto otpadima ( skinuti sa drugih amorta ).

  Trece resenje je da ih neko napravi na strugu od teflona ili u najgorem slucaju od tvrde plastike ( mada ovo za plastiku nisam siguran kolko se da izdrzi ) . Izmeri onu rupu na amortizeru ( gde upada blok), i precnik one osovinice, mozda nadjem nesto kod mene medju delovima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari, shaolin kolege, da vas obavestim da je jos jedan shaolin ratnik izbacen iz stroja, tj. ja! Naravno, svaki ozbiljan poznavalac surovosti nas saolin ratnika, pomislice da mora da sam naleteo bar na kamion, kad je uspelo da me izbaci iz stroja, ali u pitanju je jedno mnogo perfidnije i pokvarenije oruzje! Dobio sam jbne varicele, tj. vodene kozice!!! Fcking shit, evo me kuci vec 6. dan, do prekjuce sam imao 4 dana temperaturu blizu 40, vec sam se istripovao, odoh ja bogu na istinu :), kad, prekjuce predvece, prodje temperatura, dobih ja neke bubuljice, uh reko, dobro je preziveh, ovo je samo reakcija na temperaturu. Kad ustanem jutro posle, reko zeno dobro jutro, ona poce da se smeje. Reko, lepo je to, bas sam joj nedostajao ovako bolestan, pa je postala histericna od srece sto sam konacno dobro. Kaze idi pred ogledalo. Auuuu! Koji shit, ja se osuo! Tako da sad moram da se vratim na triciklu, jer sam ocito jos na nivou decijih bolesti! Mazem onaj beli shit i umirem od svraba. Da sam dete bar bi se u neznanju pocesao, ovako nista. AUUUU! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Xexexe, samo nemoj da se drapaš, ostaće ti rupe po licu, neće te više voleti devojke ;D

 

Ma to brzo prolazi, samo što ćeš da zaraziš sve po kući, ako već nisi...ma nije ni to loše, obavite to pa ste mirni ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

brate Nikola ne daj se,i ne cesi,i nadam se da nosis crvenu majicu! Proci ce to brzo,samo nek ti gospodja Cruss stavi pamucne rukavice,da se ne izgrebes nokticima.Taman imas dovoljno vremena da odlucis koji motor da kupis.Evo predloga u vidu noviteta za 2009-tu,jedan TDM i jedan KLE

post-3264-12879012840186_thumb.jpg

post-3264-12879012840496_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

naravno bez adekvatne opreme nista! Postoji veliki izbor zastitne opreme,evo nekih - windstoper,kombinezon,zastitne rukavice,pantalone s protektorima....

post-3264-12879012840608_thumb.jpg

post-3264-12879012840954_thumb.jpg

post-3264-12879012841294_thumb.jpg

post-3264-12879012841635_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja