Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Meni smetaju bas tako te extremne kopije(pode extremne smatram kopije recimo GS1200, Duke, i tako tih) originalno dizajniranih motora. Mogli bi da unajme nekog dizajnera...  ;) Ali je dobro sto ako nemas love za pravog Duka mozes sebi priustiti makar kinesku kopiju tog motora  ;)

Екстремним копијама BMW GS серије ја бих назвао нешто што има боксер мотор од око литра, кардан, једноручну виљушку или "Super Duke"-овом копијом неки мотоцикл са великим V2 мотором - ал' тај филм код Кинеза, на жалост, нећемо гледати тако скоро. Сво то мењање пластика због кога неки моторчић личи на неки други познате марке, ме баш и не интересује. Само да не буде неки екстрем, па да има геометрију крузера, а пуца на то да је класични мотоцикл, или да боде очи свима који виде дотично моторче, којегод кинеске фабрике било. То је козметика и то могу да мењају на месечној бази. То чак није ни козметика, то је зајебанција ('scuse my french).

 

Па и сами Кинези, више се и не сећам која фирма, дају купцима избор да ли ће неки њихов 125-200 ендурчић да буде у "Kawasaki-style", "Yamaha-style", "Suzuki-style" или пак "Honda-style", што се своди на монтажи пола туцета различитих пластичних детаља типа блатобрана и бокова мотоцикла у бојама и са шареним налепницама изгледа који недвосмислено подсећа на неку од поменутих марки. За то им не треба дизајнер бољи и скупљи од момака из комшилука који знају да раде у CAD-у и видели су по Нету туђи дизајн.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Мени, искрено, ида више на q.....  то понављање "копија, копија..." као покварена плоча. Што се мене тиче, нека га направе наранџастог и ставе му ознаку бренда КМТ, да она личи на КТМ - брига ме (можда и да ми спусте цену ако бих дошао у салон, видео мотор и почео да киселим лице јер ми личи на копију КТМ-а). Важно ми је да је да мотор коректан за новце које кошта.

Upravo tako! Da je motor pouzdan i da ako je moguce sto manje trosi,a sve ostalo je po meni manje bitno.Ako je pritom pljunuta kopija nekog uspesnog koncepta to samo znaci da nece biti estecki ruzan i sl. Prozivka da je to jeftina kopija ce uvek biti,ali sa tim se covek u svakom slucaju u startu pomiri cim kupuje bilo kog kineza.Ako ce on ici i nece praviti probleme za mene ce uvek biti odlican a ostali nek sede kuci,skupljaju pare za skupe popravke i prozivaju.Uostalom u Srbiji bi nasli nacina da ti kazu svakakve gluposti cak i da uzmes "original" motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

 

Lep motor ova Beta!!!

Đole,kad si presvlačio kofere,vidim da si lepio eko kožu.Pitanje:da li ste ivice opšili mašinom?Mislim koncem?Ne vidim sa slike da li je opšivano.

nisam prosio ivice tj momak koji mi je presvlacio malo je prekratio posao al nisam mu zamerio ,bilo bi lepse al gotovo sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

Lep motor ova Beta!!!

Đole,kad si presvlačio kofere,vidim da si lepio eko kožu.Pitanje:da li ste ivice opšili mašinom?Mislim koncem?Ne vidim sa slike da li je opšivano.

nisam prosio ivice tj momak koji mi je presvlacio malo je prekratio posao al nisam mu zamerio ,bilo bi lepse al gotovo sad.

 

Djole,

koferi bas lepo izgledaju.

Molim te posalji mi adresu i telefon tog momka koji ti je ovo odradio, ovde ili na pp. Lepo bi bilo da "castim" Chitumu jednim presvlacenjem kofera ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Мени, искрено, ида више на q.....  то понављање "копија, копија..." као покварена плоча. Што се мене тиче, нека га направе наранџастог и ставе му ознаку бренда КМТ, да она личи на КТМ - брига ме (можда и да ми спусте цену ако бих дошао у салон, видео мотор и почео да киселим лице јер ми личи на копију КТМ-а). Важно ми је да је да мотор коректан за новце које кошта.

Upravo tako! Da je motor pouzdan i da ako je moguce sto manje trosi,a sve ostalo je po meni manje bitno.Ako je pritom pljunuta kopija nekog uspesnog koncepta to samo znaci da nece biti estecki ruzan i sl. Prozivka da je to jeftina kopija ce uvek biti,ali sa tim se covek u svakom slucaju u startu pomiri cim kupuje bilo kog kineza.Ako ce on ici i nece praviti probleme za mene ce uvek biti odlican a ostali nek sede kuci,skupljaju pare za skupe popravke i prozivaju.Uostalom u Srbiji bi nasli nacina da ti kazu svakakve gluposti cak i da uzmes "original" motor...

Ja sam se pomirio s tim kad sam kupovao kineza, tu nema problema. Kinezi vrede koliko i kostaju(doduse neki i ne vrede, neki nisu pouzdani ni za q...), u to nema sumnje, mada ih selekcija kupaca polako odvaja, kvalitet i krsine... Ali sigurno ne planiram da ostanem samo na kineskim motrima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Naravno! :) Teracemo se ja i moj kinez jos jednu sezonu sigurno(ko zna mozda jos dve...), jer trenutno nema mogucnosti za nesto drugo.

Ali bice... polako... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Lep motor ova Beta!!!

Đole,kad si presvlačio kofere,vidim da si lepio eko kožu.Pitanje:da li ste ivice opšili mašinom?Mislim koncem?Ne vidim sa slike da li je opšivano.

nisam prosio ivice tj momak koji mi je presvlacio malo je prekratio posao al nisam mu zamerio ,bilo bi lepse al gotovo sad.

Probaću da ih sam izlepim,kako sam skapirao,lepi se skaj direktno na plastiku lepkom za cipele a obline se prate tako što se zagreva fenom.

Videćemo kako će ispasti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

E ljudi sinula me je ideja i to josh ranije da na ovog mog challengera 250 metnem onu veliku kamionsku sirenu tj dve pa jedna sa svake strane al problem radi na 24v sta da radim a da ne stavljam dva akumulatora da bi prosao jeftinije.

E i da li neko zan gde ima prodavnica ili nesto tako sa delovima za motore, automobile iz kine osim pancevca i bubanja potoka kao i buvlajaka.

E i josh jedno pitanje desilo mi se da sa, vozio motor pre 1 mesec poslednji put pred konzervaciju za zimu i sad kad se prolepashalo vreme uze sa da ga provozam ma pali radi perfekto al sam zapazio da mi je na levoj i desnoj dekli popucao hrom mada imam gde to srediti al me interesuje razlog tog pucanja.

Evo i slika

post-4886-12879017228086_thumb.jpg

post-4886-12879017229423_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

E i da se pohvalim odradio sam auspu na kolima nabavio sam top prigushivach na bobanj potoku za 2000 din. pa sam u servisu gde radim skinuo sve lonce i samo njega stavi sa strane  mogu teci da je_e ke_u

Evo i slike

post-4886-12879017231165_thumb.jpg

post-4886-12879017231665_thumb.jpg

post-4886-1287901723181_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Stavi kamionski akumulator ;D

Imam ja neki uredjaj, izgleda ko pojacalo, ima rebra i nesto. Pretvara 12V u 24 i obrnuto. To je moj stari kristio u kamionu da mu ne bi pregoreo CD i zvucnici... Pa kad je firma propala uzeo na revers ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pa ne nego gledam neko resenje jer transforamtor sa 12v na 220v kosta oko 2500 din i manje al toga ima e sad problem sa 12 na 24 to ako bi neko pravio bilo bi van serije znaci samo u izuzecima jedan mi je nesto ponudio prijatelj da mi napravi al za samo materijal oko 10 000 dinara znaci kaze da ga moze sastaviti za 2 sata i nebi me nista koshtalo al materijal. E sad kad vidim da necu proci ispod 100 eura nabivicu onu sto radi na 12v.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čisto da ti bude jasnije, komplikacija je da se sa 12V jednosmerne dobije 24V jednosmerne, treba oscilator, transformator 12-24 AC, pa posle ispravljač i stabilizator. Ili neko novije rešenje sa step-up integralcima...Uglavnom, te tvoje sirene vuku najmanje 5-6 ampera na 24V, što znači da bi trebale da sa 12V povuče cela skalamerija bar 7-8, možda i više Ampera, a šta to znači za tvoj nejaki alternator i akumulator valjda shvataš.

 

Bolje nađi neke sirene na 12V, najviše 2 komada da ne preteraš sa potrošnjom struje i obavezno ih spoji preko relea.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Isto kao Arakis mislim,MNOGO će da vuče struju.Čak mislim da moze da ti izgori cdi paljenje jer će maltene ostati bez struje kad sviraš,a motor će pretpostavljam biti u pokretu.

Zatim,pošto mi (verujem svi)vozimo sa upaljenim svetlima pri uključenju sirene sijalice takođe trpe pad napona pa mogu da izgore(zamisli noću ??? ???).

 

Nisam NIKAKO za tu opciju koju bi ti da uradiš,ali tvoj je motor,pa razmisli.

Ja ne bih to radio na mom,naročito zbog osetljive elektroinstalacije na motociklima.Ubacim po koju diodu umesto sijalice i tu dobijem višak napona,jer diode skoro da i ne vuku struju,ali sam zato ugradio h4 sijalicu preko dva releja i to je to.

Dođe mu na isto,puni od 13,8 do 14,8 kako i treba.

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Trenutno stanje mog kineza :

QWRFw_ramgy6.th.jpg

Razlog zasto je u ovakvom stanju je priprema pred sezonu ;D

 

Naravno salim se,imam par ideja pa sam krenuo sa radom...

 

U planu mi je pomeranje nogostupa,zajedno sa komandama napred,jedno 5-10cm,

produzivanje repa i montiranje  ''korpe'', i jos par sitnih elektro zahvata...

Posto sam nasao ovo strucno ''lemljenje''

wYy1N_lemljenjegf7.th.jpg

Da bi uradio to kako treba moram da skinem ovaj poklopac

qqJng_motoraq3.th.jpg

e sada da li mogu da ga odvrnem i skinem ili moram da ispustam ulje?

 

Sada par pitanja u vezi karba na kome su vidljivi znakovi loseg benzina

CmM1h_karbcadj1ur7.th.jpg

LuoAr_karbcadjwv1.th.jpg

Buni me ova plastika,tj plasticni deo za neko crevo..

404.jpg

Da li treba tu da se nalazi neko crevo i gde treba da ide?

 

Ova 4 srafa sluze za stelovanje cega?

0zToO_karbstellv5.th.jpg

a evo i marka :)

rjq2T_karboznakecf9.th.jpg

 

Ovde bi trebao da bude sraf,on nije tu i ko zna koliko dugo vozim bez njega, tu je samo jedan njegov deo...

fb0LU_srafvecaslikaxx2.th.jpg

RiPG1_srafkojijepukosx6.th.jpg

 

Ovu kutiju sa filterom planiram da zamenim nekim K&N filterom,jedino zbog prostora,performanse me ne interesuju...

2nG7h_vazduhfilterwr8.th.jpg

Ove budze na auspuhu cu odseci i zavariti...

mwozA_auspuhwd5.th.jpg

 

Bice jos slika ovih dana...

 

Pozdrav

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Ma razmrdao sam se i ja,samo mi aparat ne radi da postavim slike.I moj nije u ništa boljem stanju,sekao sam zadnji blatobran i onaj završetak istog postavio sam gore.Probaću da sutra oslikam nešto pa kad završim okačiću slike.Imaću najverovatnije zadnji blatobran kao DADYW EAGLE,ionako mi se taj fazon oduvek sviđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Drugari Kinezi neka vam je Sretna kineska Nova godina i da vas vasi lepotani slusaju i odvedu gde god ste zamislili , nemojte samo preterivati u kilometrazi !!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja