Jump to content

Moto Zajednica

pomoc svecica ne baca varnicu

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

treba mi pomoc motor nece da baca varnicu......sve se desava u zadnja dva dana......e ovako.......pukao mi je far i jedno vece mi je bas frka za prevoz....ja resim da sam improvizujem svetlo.....uzmem od traktora ono okruglo svetlo izbacim sve sto ima unutra protnem moj dzek od motora i ukljucim sijalicu isto od motora.....postavim ja to u supljinu i sve ok upalim motor radi normalno odem uz ulicu da proverim kako svetli vracam se kuci ugasim da bacim zadnji pogled da li je sve ok probam da uplaim kad ono nece verglam verglam verglam.....nista....izvadim svecicu vratim opet nista.....opet izvadim istavim tako nekih 2-3 sata odem u garazu vratim svecicu probam vergla vergal i upali nekako.....ustajem ujutru upali iz prve ostavim ga da radi da bi se malo zagrejao.....spustim ga sa nozica i zboravim nesto ugasim....vratim se da upalim opet nece vergla vergla vergla jedva nekako upali....krenem u prodavnicu ugasim ispred...vratim se opet nece da upali opet verglam verglam verglam....upali nekako posle "pola sata".....dodjem kuci opet gledam svecicu vracam i ostavljam ga......prodje neko vreme ja opet resim da se provozam upali on iz prve kako treba okrenem krug od nekih 30km svratim kod druga na pumpu i ugasim motor, bio nekih sat vremena kod njega krenem kuci upali super....dodjem kod kuce ugasim....odem po neke stvari vratim se da upalim nece da upali opet verglam verglam jedva nekako upali...iznerviram se izadjem u ulicu dam mu dva tri puta pun gas i odjenom se ugasi....doguram ga do kuce izvadim svecicu ne baca varnicu....mozda je malo glupo sto sam sve ovo pisao ali samo sam hteo da objasnim sve kako je krenulo....ps na moj motor ima dva dzeka za sijalice i dva za zmigavce ja sam ukljucio smao jednu sijalicu ovo kazem jer je sve od tad krenulo......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Пре него што кренеш да разматраш скупље кварове прво провери кабл и лулицу. Зна ту да се изгуби контакт, на спојки кабла и лулице, и да те зеза за медаљу. У суштини није ни квар, а да полудиш. Напиши на крају шта је било, свако искуство је свима добродошло.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

o kom motoru je rec

 

suzuki burgman 400 2003-2006

 

Pa ovo si trebao da postavis kao pitanje u temi " sam svoj majstor " , ili u temi o skuterima. Ovde se bavimo sa MZ motociklima.

Al da probam: Prvo proveri te zice koje si izvlacio iz tvog starog fara i uvlacio u ovaj od traktora. Mozda se neka negde izgulila pa sad pada na masu i zeza te ( kako se kad namesti ).

 

Druga stvar koja bi mogla biti je ta sto neki skuteri ne mogu da se upale dok im ne stisnes kocnicu. Mozda ima neka takva fora i kod tvog - s'tim sto je vezana za svetla ( rekao si da Burgman ima dva fara, a ti si mu stavio i povezao samo jedan ). Mozda je to uzrok? Pr obaj da na instalaciju za drugi far prikacis jednu sijalicu ( da svetli unutra u oklopu, mozda tako resis problem .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

o kom motoru je rec

 

suzuki burgman 400 2003-2006

 

Pa ovo si trebao da postavis kao pitanje u temi " sam svoj majstor " , ili u temi o skuterima. Ovde se bavimo sa MZ motociklima.

Al da probam: Prvo proveri te zice koje si izvlacio iz tvog starog fara i uvlacio u ovaj od traktora. Mozda se neka negde izgulila pa sad pada na masu i zeza te ( kako se kad namesti ).

 

Druga stvar koja bi mogla biti je ta sto neki skuteri ne mogu da se upale dok im ne stisnes kocnicu. Mozda ima neka takva fora i kod tvog - s'tim sto je vezana za svetla ( rekao si da Burgman ima dva fara, a ti si mu stavio i povezao samo jedan ). Mozda je to uzrok? Pr obaj da na instalaciju za drugi far prikacis jednu sijalicu ( da svetli unutra u oklopu, mozda tako resis problem .

 

ovako sto se tice kocnice to stoji ali da tu nema kontakt ne bi mogao ni da pocne da vergla....sad sam otvorio levu stranu...i stvar je sledeca....meni je ujedno bombina i kabal za za svecicu....e sad u bobinu dolaze dve zice jedna je + i druga valjda -....kad dam kontakt i uzmem onaj ispitivac +- 6 12 220....pokaze + a kad ubacim u drugu zicu nista.....a kad ubacim u cauru za svecicu izbaci 6 i + a minus ne pokazuje....mozda tako treba ne razumem se u elektriku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ta druga zica ide na prekidac paljenja ( kod tebe je verovatno CD , kod starijih motora - platinska dugmad ). Mislim da problem nije tu ( bobina ), vec negde u kablovima ( gore kod fara , nesto si verovatno poremetio ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

e ovako ljudi resio sam problem........situcaija je sledeca.....dodje elektricar gleda i kaze najverovatnije CDI.....kaze ali nije to 100% jer ne mogu nikako da ti proverim CDI posebno......ode on...i ja uzmem semu iz manual-a krenem polako.....ne znam da citam seme pa polako tumacim gledam i pitam brata Googla za savet :) nadjem zicu koja ide u CDI koja je za svecicu....pogledam ja u dzeku sto se ubada u CDI kad ono bas ona zica od svecice se malo izvukla.... u CDI su muske iglice u dzek zenske e meni se ova zenska izvadila...ja uzmem lepo gurnem ona se vrati u leziste probam upali ko mina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ljudi ako neko prati temu neka odgovori. Imam slican problem na skuteru. Vec sam pisao nesto u nekoj drugoj temi, ali slaba vajda. Skuter sam od sebe krene da trokira. Dok vozim on tako trza, gubi snagu, ali ide. Ako stanem on se ugasi i onda ga teze upalim, a i to nema pravila, moze i odmah da upali. Onda odjednom to prestane i krene da radi skroz ok. Bukvalno nikakvo pravilo nisam uspeo da primetim sem da se cuje ps ps ps, sitno, kao da ne sagoreva dobro i na ivici je da puca u auspuhu..... naravno i kada tako nece da upali ne baca varnicu na svecici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Da bi ti pomogli moras biti malo odredjeniji. Tip motora,detaljniji opis problema, da li se taj problem prvi put javlja, da li je neko cackao, ili si sam nesto pokusavao itd. Tu smo da pomognemo. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja