Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad 150ccm potrebni korpa i lamelice

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Potrebna korpa kvačila i lamelice za Kinroada 150 ccm. Zvao sam predstavništvo na N.Beogradu nemaju. Ima li neko ideju gde ima ili ako neko ima višak da proda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Lamelice se menjaju, ali sta ce ti korpa? Tacnije, na koju korpu tacno mislis? Na tom kvacilu se u principu menjaju samo frikcione lamele. Kad odu one metalne lamele (koje dolaze izmedju frikcionih), u principu menjas celo kvacilo, mada ne verujem da bi za veka motora one otisle... Hajd na slici ispod pokazi na sta mislis pod korpom i zasto bi to menjao:

 

CX_CG125_clutch.jpg

 

Inace, lamele imas u Keeway-u, kupuju se na komad i kostaju, cini mi se, 600 din po komadu (imaju ih sigurno, provereno pre dve sedmice). Iste idu i na 125 i 150cc motore (Speed, Superlight...). Kad budes skidao kvacilo, trebace ti poseban alat za skidanje centrifugalnog filtera uljne pumpe (videces vec sam kad otvoris o cemu pricam) - to mozes i sam da napravis, a ako ti nije frka da sacekas do 20-tog da se vrnem u BG, svrati do mene da ti dam :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Proklizava mi lamela, ne mnogo ali primetno. U prvoj pogotovo tako da nema efekta prvom pod jačim gasom. Neznam tačno šta može da bude, da li lamelice ili oni metalni delovi. Kaže mi drugar da se pojede neki metalni deo ispod ona četiri šrafa. Ništa, sačekaću posle dvadesetog da se vratiš pa ću skoknuti do tebe. Hvala Igore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ispod ona 4 srafa ima plocica koju vidis i koja naleze na 4 stubica oko kojih su 4 opruge - tu bukvalno nema sta da se pojede... Samo su frikcione lamele u pitanju 100%... Ceo taj sklop kvacila je jako prost - od elemenata koji se mere da li su van tolerancije tu su samo 3 stvari: frikcione lamele, metalne lamele i potisne opruge. Od svega ovoga, samo frikcione lamele su podlozne realnom habanju. Ja sam ih izmenjao pre dve sedmice jer mi se pocelo javljati bas izrazeno proklizvanje u 4-toj i 5-toj na jakom gasu (nije prijatno kod preticanja kad ocekujem da me ispuca a on samo digne obrtaje u stratosferu). Sa novim lamelicama je totalno deseta prica... Proveri samo pre nego sto krenes u zamenu lamela da ti nije slucajno prenategnuta sajla kvacila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Kaži mi kod fikcionih lamela, kako utvrdjujem da su se zaisa pojele, kolika debljina treba da bude? ili šta gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ašto se tiče kvačila, štelovao sam sajlu prema "hvatanju". Da se ne gasi i da preko polovine odvoji. Tako da mislim da nije prenategnuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nisam mogao ranije da odgovorim, nisam bio pri Internetu...

 

Servisni limit za frikcione lamele je 2,60mm. Međutim, ovo po meni treba uzeti sa rezervom i treba pregledati lamele u kakvom su opštem stanju. Poseban je problem što najverovatnije nisu baš ravnomerno potrošene, pa merenje na pogrešnom mestu može pokazati lažni rezultat... Za separacione metalne lamele servisni limit nije definisan debljinom lamele, već odstupanjem od idealne ravni, što ne bi trebalo biti veće od 0,20mm.

 

Kad skineš kurblu i deklu kvacila (11 šrafova, od kojih je jedan duži - obrati pažnju gde ide), videćeš sledeće:

 

kvacilo_01.JPG

 

Ovde možemo da vidimo da je neki prethodni majstor bio kreativan kada je dihtung u pitanju i isti napravio od korice od dečije sveske :D Ovo sa desne strane što prelazi delimično preko kvačila je centrifugalni filter uljne pumpe. Da bi se skinuo, odvrnu se ova tri krstasta šrafa koja se vide i onda na slici ispod možeš da vidiš maticu za čije odvrtanje je potreban poseban alat:

 

kvacilo_02.jpg

 

Honda prodaje ovaj alat pod brojem 07716-0010100 a ja sam ga pravio i to izgleda ovako:

 

kvacilo_03.jpg

 

Moglo bi se to još finije obraditi, ali u ovom slučaju bitna mi je bila funkcionalnost a ne izgled... Kad se skloni centrifugalni filter, onda može da se skine kvačilo. Odvrću se 4 šrafa ispod kojih su opruge. Ovde treba obratiti pažnju na sledeće: u originalnom Hondinom dizajnu idu klasični šrafovi sa klasičnim okruglim podloškama ispod. Kinezi su stavili šrafove sa šeširićima i tako eliminisali potrebu za podloškama, ali time ujedno i efektivno smanjili visinu koju gedora treba da zahvati na glavi šrafa za pun milimetar. Kad se još tu uračuna i upust u gedori i upust na samom šrafu, visina koju gedora realno zahvata na glavi šrafa nije veća od 1 mm. To sve ne bi bilo toliko bitno da u mom konkretnom slučaju ovi šrafovi nisu bili zategnuti daleko van specifikacije (12 Nm). Tri šrafa sam još nekako i uspeo da odvrnem, ali četvrti bukvalno nikako (gedora, cevasti ključ, kompresor... ništa...). Na kraju, dok još nije potpuno oblajznuo, pokušao sam da ga kucnem po glavi par puta da malo popusti međutim, kao rezultat dobio sam ovo:

 

kvacilo_05.jpg

 

kvacilo_06.jpg

 

Time se servisna intervencija od 45 minuta pretvorila u celodnevno zajebavanje (struganje glave šrafa da izvrnem šraf, varenje pločice, obrada na strugu, obrada biaksima...). Naravoučenije je da ne treba pretezati šrafove u aluminijum već se treba držati proizvođačke specifikacije. A meni veliki nauk, da NIKADA ne otkucavam šraf u aluminijumu, već kad se ispostavi da ključ definitivno ne može da ga odvrne, brusilicu ili biaks u ruke i ostrugati glavu... U svakom slučaju, kad se skine zvono, može da se pregleda i korpa i detaljno proveri stanje zupčanika, ležajeva itd.

 

kvacilo_04.jpg

 

Stare frikcione lamele izgledaju ovako:

 

kvacilo_07.jpg

 

Treba napakovati nove lamele i vrnuti sve nazad:

 

kvacilo_09.jpg

 

Kupiti ili napraviti novi dihtung dekle (ja sam ga napravio od klingerita 0,5mm):

 

kvacilo_08.jpg

 

Vratiti nazad deklu i kurblu, prikačiti i podesiti sajlu kvačila, uliti novo ulje i na drum :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

E vala Ico objasnio si svaka ti čast. Nisam još skinuo kvačilo ali sam bio u Keevayu i naručio lamelice. Koštaju 660 din. komad i idem danas da ih podignem. Ako ne budem uspeo da odvijem onu maticu sačekaću tebe posle 20-tog kad se vratiš ali mislim da ću moći sa jednim specijalnim kleštima koja imam i služe otprilike za te stvari. Hvala pa ću napisati rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja