Jump to content

Moto Zajednica

Beograd- Sutomore - Hvar

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Pozdrav

 

Putovali smo sa tri motora   pocetkom jula I put   za  Sutomore , i zaustavljali su  nas 3 x u crnoj gori , jednom je  bio radar u pitanju i prekoracenje preko 30 od dozvoljenog.......

Jbg desava se da nas capi radar , ali debilna prica  saboracajca u Crnog gori   koji nas je zaustavio nam je pokidala zivce .......Ne kazem da nije u pravu ali smaranje sa njim je  neopisivo  ;D, nismo imali srecu da naletim na nekog poput @zlatar  8),

Em neki pravac ,ogranicenje 50  ,i  hvata me  sa motorom oko  90, okej i ide prica kako moramo kod sudije citava zajebancija i peripetije ,covek smara nema sta, a ako dajem njima na prekrsaje onda bolje da okrnem motor i vratim se kuci ...............a kola ne vozim po ogranicenjimna tim putervima a kamoli motor .......Sve u svemu izgbuio sam nekih pola sata u prvoj turi putovanja sa njima .........

Hocu reci da  mozda u nekoj  meri ima i to veze sa nasim bezanjem II put kada smo se vracali  ,ali vecinski  razlog je  zajebancija i sprdnja sa neizvesnim  krajem ....

Znaci nista se nije  srecom desilo po nas ...........ali bilo je u principu okej , prijalo je  :)  mnogo mnogo bolje nego da su nas zaustavili jedno 2-3x da platimo kaznu zbog prekoracenja i citava smaranja sa njima...............

U crnoj gori mislim ne bi vise bezao ............mozda neka kraca relacija   ;D

 

@Beli ne znam cemu taj ton? , ja se nisam registrovao na forum da bi se hvalio ili sa tobom mozda raspravljao ,vec da se druzim  ,informisem  i podelim iskustva .............

Nismo ni razmisljali da cemo izaci iz Crne gore ne zaustavljeni vec da vidimo dokle ce to da traje ...........

 

@Zlatar pozdravljam  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Da dodam

 

U Beogradu , Srbiji sta se vozi i kako se vozi i kako se postuju motoristi moze se otvoriti posebna tema ako je vec nema  ;D

i potpuno me iznervira ponasanje policije kada zaustavlja na radar  na nekom totalo nerealnom mestu i ogranicenju koje je na toj deonici  postavljano, a znajuci da seljaci vuku prikolice nocu ne osvetljene  kako po srbiji tako isto po naseljima u Beogradu  ( pomenuo sam u prethodnom postu situaciju kod Ljiga ) , cigani koji voze one raspale sklopocije bez kocnica i svetala, zaprezna kola nocu neobelezena ( za nas jako jako opasno ) , i opet cigani koji se setaju na prometnim saobracajnicama ne bili isprosili koji dinar.koji im moze doci glave , a gospodin saobracajac kaznjava na istoj toj raskrnici gradjane koji se nadju na zebri kada se pali crveni covek ........ili motoriste bez kacige ili mozda pojas......

 

Naravno ljudi rade samo svoj posao , nemam  nista protiv ,samo opisujem situacije koje su ozbiljnije i kojima se " mozda " niko ne bavi .

 

Bila je skoro i emisija na bg hronici o nekoj situaciji gde policija hvata na radar pred samu raskrnicu mislim T6 iskljucenje za Novi sad sa E-70 , a 100m iza ogromna raskrnica i kolaps saobracaja jer ne rade semafori ...........

 

Verovatno se moje vidjenje nece nekome svideti ali hocu reci da necu da im stajem u Beogradu   kada me zaustavljaju kada se nadjem slucajno  bez kacige  da im placam i da me guse , jer sam takdoje osetio na svojoj kozi kada me je cipelic policajac zaustavio na skuteru jer nisam imao kacigu dok je suvozac moj imao .............A ispred mene su isle dve trkalice koje nije ni pogledao .................naravno kacige nigde ........

 

malo sam skrenuo sa tebe , jbg  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

druze sto se tice radarskih kontrola, policija radi tamo gde su uslovi za rad najbolji. nisam siguran da li znas da saobracajne znake postavljaju saobracajni inzenjeri koji nemaju veze sa policijom. i sad sto bi ja isao da vrsim radarsku kontrolu u nekim krivinama van naselja gde je ogranicenje 80 i gde vozaci hteli-nehteli ne mogu da voze ni 60,  kada ima ogranicenje od 50 u naselju i naravno pravac gde ga prze ko ludi a i naravno ima pesaka na putu. a sto se tice postovanja propisa u srbiji to je katastrofa ne samo motoriste nego ljudi nece da postuju svoje dete u vozilu, podje da pretice u krivini na duploj punoj ma sami ga bog vadi i kad ga zaustavis on pocne sa pricom "ja to zbog deteta, nervozno" ili slicne gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

druze sto se tice radarskih kontrola, policija radi tamo gde su uslovi za rad najbolji. nisam siguran da li znas da saobracajne znake postavljaju saobracajni inzenjeri koji nemaju veze sa policijom. i sad sto bi ja isao da vrsim radarsku kontrolu u nekim krivinama van naselja gde je ogranicenje 80 i gde vozaci hteli-nehteli ne mogu da voze ni 60,  kada ima ogranicenje od 50 u naselju i naravno pravac gde ga prze ko ludi a i naravno ima pesaka na putu. a sto se tice postovanja propisa u srbiji to je katastrofa ne samo motoriste nego ljudi nece da postuju svoje dete u vozilu, podje da pretice u krivini na duploj punoj ma sami ga bog vadi i kad ga zaustavis on pocne sa pricom "ja to zbog deteta, nervozno" ili slicne gluposti.

 

Bravo, to sam i ja primetio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Pozdrav @zlatar

 

Poznato mi je da policija ne postavlja znake , vec radnici putarskih sluzbi a koje propisuju  saobracjni ing.

Sjaset puta osetimo da je ogranicenje za neku deonicu premalo, ;D, inace samo skrecem paznju da se na putu stvaraju opasne situacije i krse zakoni mnogo mnogo opasniji za ucesnike a narocito za  motoriste i da se ziv pokidam kada me zaustavi radar zbog 20 tak km preko ogranicenja  a do pre 5 miunuta mogao sam da se zakucam u neosvetljene traktorske prikolice  ...........

 

Na vama je da nas kaznjavate  , a mi da se potrudimo da  prodjemo na najbezbolniji nacin  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Ovde se vide zadnje gume , ova desno igleda uzas drugar  je obarao skroz a i potrosena ja toliko da je u Budvi stavio novu ...............

 

 

7jI6A_p8080049fb4.jpg

 

ovo sam ja na  trajektu Hvar - Drvenik

 

K3g6b_p8090100pz5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Pozdrav

 

Guma je najvise ostecena po sredini nema sta  , ali jer obarao svoj motor skroz, ne vide se bocne linijice kao na levom motoru , a tu gde smo stali je prasina pa se ona ocrtala po sredini gume pa se dobro ne vidi.............

 

A i sam @zlatar je svedok pre nego sto nas je zaustavljao........postoji jedna krivina pre vijadukta ........

 

Nadam se da cemo se videti i upozanati na nekom moto skupu pa ce se  naci vremena za kometare o gumama , na licu mesta se najbolje vidi...........ako nas neke cice ne sputaju :)  ;D

 

Svako dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Da on vozi agresivno,tesko ga pratim , ali ako mogu odgovara neka cepa..........

 

@Zlatar jel radis septembar ? Mozda se jos jednom spustimo do crne gore ove godine ?samo bez jurnjave  ;D, da odemo negde na klopu, ostali smo duzni  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

od ponedeljka idem na odmor i bicu tri nedelje na odmoru idem do sutomora a kad se vratim sve zavisi od vremena. kod nas je malo ostrija klima pa ako vreme dozvoli radicu i septembar sa bmw a ako ne bicu sa 307. ali uglavnom sam na magistrali. pre neko vece sam upoznao jos jednog clana foruma. mislim da mu je nick sci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

od ponedeljka idem na odmor i bicu tri nedelje na odmoru idem do sutomora a kad se vratim sve zavisi od vremena. kod nas je malo ostrija klima pa ako vreme dozvoli radicu i septembar sa bmw a ako ne bicu sa 307. ali uglavnom sam na magistrali. pre neko vece sam upoznao jos jednog clana foruma. mislim da mu je nick sci

el ces biti i na moto skupu u sutomore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Sutomore mislim da je 7,8,9 septembar ispravite ako gresim

 

Mozda se spustimo bas tada dole.........

 

E jos nesto ako klopas ribu , posetite restoran Galiju , videces sve u drvetu na samom setalistu ima dva dela sa pogledom na more !javi se ili pusti sms kada budes dole ili ako se nadjes u Galiji  ;)

 

ostavio sam telefon u kontaktima ali ponovicu : 062-208505

 

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

evo i mog broja 0638114949,darko,bicu na skupu 99,9%,a i videcete belu hondu vfr 750,ima i bele kofere,JA,table pa cemo popiti po koje ;)

na ledjima MK ROAD KINGS ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

ljudi ako budete isli organizovano u sutomore, svratite do prijepolja u grad ispucajte koju i pravac sutomore. voleo bih da budem tu da vas ugostim ali bicu dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Sutomore mislim da je 7,8,9 septembar ispravite ako gresim

 

Mozda se spustimo bas tada dole.........

 

E jos nesto ako klopas ribu , posetite restoran Galiju , videces sve u drvetu na samom setalistu ima dva dela sa pogledom na more !javi se ili pusti sms kada budes dole ili ako se nadjes u Galiji  ;)

 

ostavio sam telefon u kontaktima ali ponovicu : 062-208505

 

pozdrav

 

 

Kakve ima veze Galija sa ribljim restoranom... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ja nista ne razumem,procitao sam ponovo i opet nista ne razumem!Bezati policiji u inostranstvu,pri tom znajuci da ces kad tad morati doci na granicu,moze samo glup covek,a da ne pricam o tome sto se jos time javno hvalis ovde!

 

Potpuno se slažem sa tobom, Beli.

Srećom je ova nevjerovatna glupost prošla bez posljedica. Voziti 200 preko Skadarsko jezera do Golubovaca, gdje ima djece sa biciklima i radnika koji se vraćaju sa njiva, je pokušaj ubistva, a ne kršenje pravila saobraćaja. Na kraju se još hvaliti sa time je, u najmanju ruku cinično. Ti jesi na forumu da razmjenjuješ iskustva sa nama, ali ovo ne treba nikome i zato bih te molio da to ukloniš. Poslije ovakvih "motorista", u očima naše policije postajemo svi isti, neobuzdani, opasni po okolinu i nevaspitani. Više si štete učinio ovim gestom nego koristi, ali je važno da je tebi bilo lijepo...

Po zlatarevim postovima vidim da mu je sada žao što te nije kaznio, ali je sada kasno...

I naša policija je ispala debilna, nažalost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

ma nije mi gasho zao. ovo sto sam ja video i nije bio tako strasan prekrsaj. bilo je to za 2000 dinara. bez ugrozavanja nekoga. a to sto je radio po rcg, e to je vec za brisanje. ja smatram da je to sto sam ga pustio za taj prekrsaj vise uticalo na njega da ubuduce to ne radi nego da sam mu naplatio kaznu. jel' se slazes sa tim cosmossat? sta misle ostali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ma ja sam povezao prekršaje kroz CG sa Srbijom, pa mi je to nekako sve najedno bilo previše. Potpuno se slažem sa tobom da treba ponekad progledati kroz prste i da će to bolje djelovati na vozače nego ne znam kolika kazna...

 

Nevezano za ovu priču, kada sam išao posljednji put za Srbiju, stotinjak kilometara od granice, mimoišao sam se sa policijskim motociklom. Prije nego što sam ja podigao ruku, policajac mi je već mahnuo. Pošto je to čudno kod naših moto policajaca u CG, oduševio sam se ovim gestom, ali sam zaboravio da to postavim na forum. Ne bih se iznenadio da si to bio ti, poslije svega pročitanoga... :thumbs_up:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

od granice sa crnom gorom do zlatibora odnosno borove glave jedino mene mozes sresti sa policijskim motorom i to je za sada jedini motor na kome pise policija plavim slovima cirilicom jer sam ja to naknadno lepio. nadam se da ce mi neko od vas poslati malu nalepnicu bjb za koju cu naravno naci mesta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja