Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zr 7 s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

U pitanju je Kawa zr 7s, iz 2001godine,,,Uvežena iz Francuske prošle godine,,,što i nije nešto nenormalno :neznam:.,,,ali kako je bre model za Američko tržište....>:(>:(>:(>:(

Elem, reših da joj očistim karbove i naštelujem ventile jer je već blizu 40.000 km, a nisam siguran kad je i da li je to iko radio, od kad je motor u Srbiji,,,,,jer sam od same kupovine imao problem sa ler gasom,,,od 900 do 1200 obrtaja varira nema miran gas, oće da proguta knedlu na dodavanje gasa na sitno....dok je hladan, ali kad se zagreje, radi mirno na 1200 obrtaja , ispod tih obrtaja ga je skoro nemoguće naštelovati.,.i da ne davim, oteram motor kod majstora, čovek sve opere, očisti , našteluje , motor leti,,,,ali i dalje je problem mali obrtaji....i sam ne zadovoljan mi predloži da ostane motor kod njega još malo da proba još nešto....

I tako , kad me je pozvao da dodjem, objasni mi sledeće......motor je pravljen za Američko tržište, ima neke grejače u svakom karbu, ima neki senzor atmosferskog (pritiska, vlažnosti), to baš i nisam najbolje ukapirao i što je naj bitnije, svaki karb ima neku slepu diznu koja se još naziva "G" dizna za koju postoji neki specijalni ključ,,,neko je to majstorisao i tri karba je dobro odradio ali je jedan zajebao i sad taj falšira.....

 

Uffff,,,,, ala sam se raspisao.... poenta cele priče je da mi treba jedan OVAKAV karb jer me strašno nervira kad počne da brljavi na ler gasu,,,,,inače motor sve preko 1500 obrtaja ide ko nevreme , zadnja proveravana potrošnja je bila 4.7 litara mešovite vožnje(gradska vožnja, Pančevo,Gradska vožnja;Lajkovac),,,,,,možda će se neko prepoznati sa svim ovim simptomima...pa da ne poludi od neta i googla....

 

A ovo je slika karba.....

 

post-7645-0-87665100-1312042340_thumb.jpg

 

post-7645-0-33160900-1312042346_thumb.jpg

 

post-7645-0-60319000-1312042352_thumb.jpg

 

post-7645-0-71562900-1312042360_thumb.jpg

 

post-7645-0-66200600-1312042368_thumb.jpg

 

post-7645-0-55502500-1312042377_thumb.jpg

 

post-7645-0-26441000-1312042384_thumb.jpg

 

 

Ako neko slučajno zna na kom još modelu su ovakvi karbovi bio bih veoma zahvalan, jer tako mogu da proširim pretragu ....ja ne nadjoh ništa po oznaci .......CVK32

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

kakav je to spaner lanca bregaste?

Xm....to sam i ja pitao....neko je izvadio oprugu iz njega (verovatno isti "majstor"koji je radio i karbove),,tako da sada radi kao mehanički španer,,,mora se češće štelovati....i to je kao sportska verzija španera.....:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja