Jump to content

Moto Zajednica

Kalinovik - Nevesinje

Recommended Posts

  • Integrisan, 8213 postova

Ovog vikenda, kao deo pokusaja da od Foce do Mostara prodjem nekom zanimljivom rutom, otkrio sam deonicu koja je pravi (i meni nov) biser!

 

Radi se o deonici Dobro Polje - Kalinovik - Nevesinje. Ukupno nesto preko 80km.

 

Prvih 20km do Kalinovika je prelep, vijugav i pust planinski asfalt (sve je oko 1000mnv). Veoma lici na Transalpinu u Rumuniji. Nakon kalinovika, od nekih 60km do Nevesinja, oko 40km je makadam. Deonica je fantasticna, kroz kanjon Neretve (sa makadama je po 500m pad do reke;)), preko planina i visoravni do magistrale ispred Nevesinja. Tehnicki, deonica nije previse zahtevna iako je 2/3 makadama pod nagibom. Ja sam isao po velikoj, velikoj kisi i prolazi se sve bez bilo kakvih problema.

 

Imam svega 2-3 fotke (sa mobilnog telefona), ali mislim da ce bar malo docarati atmosferu:

 

3w81V_imag0062pw.jpg

 

i9pT0_imag0060oz.jpg

 

5N17x_imag0063bk.jpg

 

Ovo poslednje je kada se izadje na magistralu, posle pljuska;))

 

Velika preporuka i na molbu par drugara, delim ovo sa forumom :zdravo: .

 

Evo i vertikalnog profila deonice:

 

itvT0_profilv.jpg

 

Prelepo!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5523 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prosao sam ovim putem kada sam isao u Dalmaciju...posli po danu, a najlepse delove provezli po mrkloj noci...

Takodje samo par fotografija dok nije pala noc.

post-1793-0-96225000-1311609373_thumb.jpg

post-1793-0-67832800-1311609394_thumb.jpg

post-1793-0-08037800-1311609414_thumb.jpg

post-1793-0-68045800-1311609430_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prošle godine smo nas tri Transalpa - Joška i Žuža, Peter i Melinda i Goca i ja išli putem od Nevesinja pa do Berkovića i dalje do Neuma. Makadam od nekih 13 km po serpentinama bio je baš upečatljiv :) Nema ograde a dole strmina od bar 500 metara a mi natovareni kao tenkići ;)

 

IMG_2237.JPG 100_3126.JPG 100_3130.JPG

 

100_3131.JPG 100_3142.JPG 100_3147.JPG

 

IMG_2224.JPG IMG_2225.JPG IMG_2236.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Au, kako se nismo znali, ja sam u Nevesinju, inace clan moto kluba TNT Trebinje. Iduci put obavezno da se javi meni ko prolazio ovom marsutom, da se upoznamo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

I ja bih se rado opet provozao ovuda :)

Kazem opet,jer dok sam bio u JNA,bas tu nam je bilo glavno igraliste,pa sam tu trasu vozio dosta puta,tamom 110,160, i pinzgauerom,ali nikad motorom 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ova dionica je jako zanimljiva, prosao sam je par puta prosle godine po sluzbenoj duznosti autom i zapisao sebi u "road book" :). Takodje, asfaltni dio Nevesinje - Mostar je fantastican za voznju i neendurasima :).

 

Jednu odlicna kruzna dionica po BiH, koja se fino moze izvozati za jedan produzeni vikend:

 

Od Banjaluke preko Sarajeva na Sokolac i Visegrad, pa onda Foca, Kalinovik, Nevesinje, Mostar, Posusje, Tomislavgrad, Kupres, Sipovo, pa preko Manjace ponovo na Banjaluku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Tako je brate. U pravu si za dionicu Mostar- Nevesinje(35km), sigurno jedna bolja dionica za voziti(potjerati) u BIH, jer je nov asfalt, ima krivina i nema policije ! 0takoje.gif U zadnjih par godina ne mozes proci od stranih bajkera, sve vise motora prolazi ovom dionicom, jedina mana je, sto zna biti stoke na putu. 0staa2.gif U glavnom, nemoj da je prosao neko, a da mi se ne javi ! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Hehe... Može, može, možda ovde imam šanse protiv tebe :lol:

 

Ma Bosna je sjajna. Poslednje dve godine vikendom sam više vozio po Bosni, nego po Srb. Inače, ova deonica bila je deo dnevne rute bg-sarajevo, al' okolo-naokolo (preko Mostara).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Oo Deda, pa ti si obecao doci, e sad kojim putem nije bitno ! 2dobrodosli2.gif2cirka2.gif

Stvarno, ova dionica Kalinovik-Nevesinje je odlicna za enduro motore, posto je makadam. Pejzaz je fenomenalan. 2jee4.gifAli je sigurno jedna od boljih enduro dionica, ja sam je istrazio kada sam prije par godina imao KLE. Pa kome je malo, moze produziti Nevesinje-Berkovici. 2jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Željko, preko čega smo mi to prešli 2010. godine kada smo išli za Neum, kako se zove taj deo od Nevesinja do Berkovića?

 

Makadam, serpentine, provalija... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Željko, preko čega smo mi to prešli 2010. godine kada smo išli za Neum, kako se zove taj deo od Nevesinja do Berkovića?

 

Makadam, serpentine, provalija... :)

 

Izmedju Nevesinja i Berkovica je mjesto-prevoj zvani Trusina. Taj put je igradila Austougarska. Inace, ja sam ozenjen iz Berkovica, pa dobro poznajem ovaj kraj. Makadama ima oko 20 km.. Sa Berkovica mozete lijevo prema Trebinju ili prema Gacku, a desno vodi put prema Stocu, iz Stoca mozete prema Neumu ili Mostaru. Pitajte... 1zdravo.gif

Obecao si Deda, ja vas cekam u sto vecem broju ! 2dobrodosli2.gif

 

Ovo je pogled na Berkovice sa tog puta,

 

H1QxI_img1728w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja