Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Pozdrav svima! Da li neko zna, ili ima iskustva kako se pravilno postavlja plovak za pokazivač goriva! Nije mi radio pa sam ga skinuo i otkočio od korozije, međutim, ne umem da ga vratim a da funkcioniše! Inače, pokazivač radi, jer kada ga povežem na kontakt van rezervoara i pomeram plovak rukom - pokazuje normalno. Međutim kada ga vratim, ne radi. Ne znam kako da ga vratim lepo i pravilno, tj. kako uopšte treba da bude orijentisan. Svaka pomoć bi mi puno značila, makar neka skica ili detaljan opis kako se vraća plovak nazad.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 343 postova

I meni taj plovak cas radi cas ne ali iskreno da ti kazem ne znam ni gde se nalazi?Pa ako bi mogao da postavis neku sliku kako on izgleda i mesto odakle se skida?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Ma skida se bez problema. Ako ti čas radi, čas ne radi, korodirao ti je kao i meni! Potrebno je da ga skineš i lepo očistiš antirostom i zaštitiš i podmažeš. Ja ću da ti objasnim kako se skida, a ti lepo onda kada budeš skinuo, skiciraj u kojoj poziciji je bio plovak (ka čepu ili ka repu rezervoara).

 

Rezervoar i plovak se skidaju se na sledeći način:

1. skineš sic

2. skineš bočne oklope (pažljivo sa levim da ga ne polomiš)

3.zatvoriš slavinu za dovod goriva (horizontalan položaj) i skineš crevo za odvod goriva iz slavine do karburatora

4. odvrneš dva šrafa koja se nalaze tik ispod sica do rezervoara (ispod je gumeni odbojnik sa dva mesingana valjka kroz koje prolaze šrafovi i dve gumene podloške), zapamti kako su stajale i pazi da ne pogubiš to kada kreneš da skidaš rezervoar (korak 5)

5.Opkoračiš motor kao da ćeš da sedneš, i uhvatiš rezervoar za najširi deo (kod nalepnica) i kreneš polako da vučeš rezervoar ka sebi (recimo neki ugao od 45 stepeni), sada je rezervoar bukvalno samo na navučen na dva gumena nosača koja su samo navučena na ram motora, vodi računa da ne pogubiš te gumene valjke, baci malo pogled ispod rezervoara da shvatiš o čemu pričam, dakle nema više šrafova samo polako, levo desno, mic po mic i skinućeš ga

5a. Kada ga svučeš nemoj kao sivonja da odmah odaljiš rezervoar, jer je plovak vezan za kontakt žicu, prvo to odvoj, da slučajno ne pokidaš klemu ili žice

6. Uzmeš neku staru gumu ili neku krpu, okreneš rezervoar na čep i postaviš ga "na leđa" (da ne bi ogulio boju)

7. Ispod ćeš videti crevo za prepust goriva (to crevo samo odvodi višak goriva iz čepa ukoliko ti upadne gorivo pored čepa) i žice za kontakt plovka, to crevo ne vodi nikuda, tj ne kači se nigde na mašinu, već visi negde u vazduhu ...

8. Ta žica sa klemom, vodi to poklopca plovka, koji je fiksiran sa četiri šrafa (mislim da su 10-ke, nisam sigiran), odvrneš ta 4 šrafa i povučeš poklopac, zatim polako ga vučeš ka sebi i zatim vodiš računa da polako vadiš plovak jer je on žicom u ćirilčno P (najbliže rečeno) vezan za poklopac, dakle malo po malo, levo desno, gimastika i izvučeš ga napolje, <b>ništa na silu i da vučeš jer ćeš raštelovati plovak (Kao ja) ... i ZAPAMTI dobro da li je plovak dolazio iz pravca čepa ili repa rezervoara, jer ja se toga ne sećam i sad ne znam da li sam dobro vratio, a mislim da mi je drugar još prošli put loše vratio to, pa mi je rezervoar uvek pokazivao puno goriva. Ispod tog poklopca je dihtung guma, nemoj da je izgubiš.

9. Sa druge strane pločice na plovku imaš malu budžu, limenu kutijicu koja se skida tako što saviješ male držače (zubiće) koji drže taj oklop, meni su oni svi popucali kada sam ih savio, ali oklop može da se vrati i stoji bez toga. Ispod tog oklopa su navoji i kontakt plovka sa navojima, proveri da ti navoji nisu slučajno pokidani (u tom slučaju - kupuješ novi set), plovak možeš proveriti i bez vraćanja na rezervoar kada ga očistiš, samo ga vežeš sa kontaktom, daš kontakt i pomeraš rukama plovak gore dole i pratiš skalu.

10. Pazi da ne saviješ žicu na bilo koji način, jer meni se to desilo i sada ne mogu da namestim lepo plovak, jer stalno udara negde unutar rezervoara i glavi.

 

Sve u svemu, ako možeš slikaj svaki korak, pa da okačimo ovde step by step i da imaš kao podsetnik da bi mogao da vratiš sve lepo ... ja nisam stigao da slikam, ali pošto ću morati opet da ga skidam, slikaću sledeći put. Naravno, možda sam ja zaboravio neki korak jer ti pišem ovo iz glave, tako da vodi računa ako ima neka žica viška, ili neka veza, sve je vrlo jednostavno i nema upotrebe sile tako da ćeš znati da li je sve ok . Sve radiš na svoj rizik i može da se desi da ti neće raditi pokazivač uopšte. Ali ... draž je da to SAM popraviš ...

 

Srećno :)

Promenio član Bambyle
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Nadam se da mi ovo nece trebati da znam ali tebi svaka cast za trud i opis posla. Ja mislim ako bi meni crkao taj plovak za nivo, da ga ne bi ni popravljao. Napunim rezervoar, predjem 400km, pa ga napunim opet i nema problema. Sada upravo testiram koliko mi trosi, presao sam sa punim rezervoarom 535km i jos nisam stigao do rezerve. Taman kad ga napunim da vidim i potrosnju i tacnu zapreminu rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Ma ja sam prešao jedno 5000 km sa crknutim pokazivačem, nije problem ... ali me to jednostavno izluđuje! Volim, brate, da sve funkcioniše! Moj ti je savet da nikako ne teraš motor do kraja rezervoara, jer ne želiš da znaš šta sam sve izvadio iz rezervoara i karburatora, posle samo godinu dana čišćenja istog. To je užas živi, gledaj da ti uvek ostane makar 1,5 L u rezervoaru, i tada smatraj da ti je "prazan". ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 343 postova

Vidim ja da od toga nema nista :zvizduk: inace mi plovak tako radi od prvoga dana kada sam kupio motor(nov)ali s obzirom na to kakav sam ja baksuz bice bolje da nista ne diram jer cu samo jos vecu stetu napraviti. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Jel ima još neko problem kao ja, naime visok sam 185 cm i kada sednem u sic, prstima mogu da promenim menjač u prvu brzinu, ali petom nema šanse da podignem u 2,3,4 i 5 - tu, nego moram da pomeram celu nogu pa prstima! Ovo su baš glupo napravili a ne znam šta da radim! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Ja sam 189cm, obuca br 47 i nemam nikakvih problema oko menjanja brzina. Napred menjam prstima, nazad petom. Probaj da nadjes polozaj u sedistu ili polozaj noge koji ti odgovara, pod nekim uglom npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Ja sam 189cm, obuca br 47 i nemam nikakvih problema oko menjanja brzina. Napred menjam prstima, nazad petom. Probaj da nadjes polozaj u sedistu ili polozaj noge koji ti odgovara, pod nekim uglom npr.

Pa kad sednem na mesto suvozača, menjam i ja brzine petom :aha:... u svim drugim slučajevima, nema šanse! <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@strelica.net

Za koji si model kupio vizir u Luisu posto vidim da nema za keeway?

 

Bio sam pre neki dan u mass servisu i kod njih moze da se naruci zadnja guma michelin.Cena je 40e i ceka se desetak dana na isporuku.

Da li je neko imao iskustva sa ovom gumom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

@strelica.net

Za koji si model kupio vizir u Luisu posto vidim da nema za keeway?

S obzirom da je Keeway speed 125/150 skoro pa identična kopija Yamahe YBR 125, predpostavljam da je čovek upravo tu naručio! Ali za svaki slučaj pre nego što naručiš, sačekaj da ti i on potvrdi. Mada, tu ne bi smelo da bude greške, jer je Speed po gabaritu identičan sa YBR-om!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

u prethodnom postu, nemam pojma na kojoj strani :jee: rekoh da mi se pojeo silent blok, eva budzevine pa ce mo videti kako ce se ponasati, ubacio sam samo parce tvrde gume na mesta gde se pojeo

post-1009-0-82683400-1302697552_thumb.jpg

post-1009-0-18429600-1302697557_thumb.jpg

post-1009-0-81609700-1302697561_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Vrsta turing :D Turing od jednog dela grada ka drugom mozda :D I koliko vidim, na slici se nalazi poluga menjaca tako da je greska. Cisto sumnjam da su kinezi menjali agregat i na 125 cc stavili automatik :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: speed 125

@strelica.net

Za koji si model kupio vizir u Luisu posto vidim da nema za keeway?

 

Bio sam pre neki dan u mass servisu i kod njih moze da se naruci zadnja guma michelin.Cena je 40e i ceka se desetak dana na isporuku.

Da li je neko imao iskustva sa ovom gumom?

Već sam naznačio, ali evo opet MINI-SCHEIBE *PUIG*!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

@strelica.net

Za koji si model kupio vizir u Luisu posto vidim da nema za keeway?

 

Bio sam pre neki dan u mass servisu i kod njih moze da se naruci zadnja guma michelin.Cena je 40e i ceka se desetak dana na isporuku.

Da li je neko imao iskustva sa ovom gumom?

 

Ja sam je vec narucio,cekam je vec dve nedelje,kad bude stigla,montiram pa obavestavam kakva je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 80 Keeway speed 150

Ja sam napravio nove gume za lancanik i za sad ide bez problena. Sigurno su bolje od onih orginalnih koje si se raspale.

Jedino sto sa lancanik klati 1cm levo desno.Mora da je otisao lezaj na njemu. Nestizem da skinem tocak pa da pogledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Racunao sam danas potrosnju:

 

predjena kilometraza 533km

potrosio benzina 10,5lit

------------------------------------

prosek 1,97 litara na 100 km

 

Naravno da ne trosi isto u lokalu i na otvorenom putu. Moja voznja koju uglavnom upraznjavam i koja mi pruza najvise zadovoljstva se otprilike sastojala u:

 

10% gradska voznja

70% otvoreni put pri prosecnoj brzini 50-60km/h

20% sve ostalo izmedju ova dva

 

Zakljucak: :sampion::jee1::jee1::jee1:

 

Sledeci put necu da kombinujem, prvo cu testirati potrosnju samo u gradu a onda samo na otvorenom putu pri vecoj brzini, npr 80km/h. Medjutim kako god da ispadne, ja sam sa ovim motorom posle 7 meseci i predjenih 2700km prezadovoljan. :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Bez uvrede, ali vozite mnogo penzionerski :moto3: Ja ga i u gradu, na bulevarima (posto zivim u predgradju), a tu nema pesacke staze pored vozim i 80-90, pa mi potrosnja uvek 3 litre. A i na otvorenom, nema sanse 50-60. Svaka vam cast na strpljenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

kuj bre vozi penzionerski :ljut:

hehehehe :jee5: elem, meni na otvoreno sa brzinom oko 90kmh trosi oko 2.25L :klovn:

voleo bih da se vozam sa jos nekim speedovima u grupi pa da uporedimo kilometraze i potrosnju, moguce da nekom sat laze, samo kome?

 

jeste primetili da ako se vozite na autoputu i picite 90 u patos (pred crveno) to je top speed sa udarom vetra u grudi a kad se izvalite na rezervoar zbog smanjenja uticaja vetra dobijete cirka 10kmh vise sa istim gasom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed
A i na otvorenom, nema sanse 50-60. Svaka vam cast na strpljenju.

 

Pa ja bre tako lecim zivce :D . A brze ne mogu ni da vozim jer nemam pravu kacigu nego nosim onu plasticnu biciklisticku i vec na 70 pocinju da mi suze oci, bez obzira stavio cvoke ili ne. E pre dve nedelje sam narucio Vemarovu kacigu iz Louisa koja umesto 200e sad na akciji kosta 50. Treba da mi stigne za par dana, pa ce onda da vidimo ko je penzioner. :aha:

 

Salim se. I sa kacigom necu da vozim brze jer uglavnom izbegavam prometne puteve i idem po nekim vukojebinama sa sto manje saobracaja, gde mozes samo da naletis na neku mladu cobanicu. Sta ja sa Speed-om da trazim na auto putu kada me preskacu svi redom i to obicno uz podsmeh i spominjanje familije. Ovako klaj, klaj, uzivancija, sto ti kazes penzionerski.

 

Zadnja voznja mi je bila u ponedeljak pre ove kise, ruta: Krusevac, Razbojna, Brus, Grcak, tu odvaja levo put za more a ja sam nastavio desno sve uz Rasinu za Mitrovo polje, pa se preko Goca spustio u Vrnjacku Banju. Posle dva kruga po Banji spicim ga do Trstenika i predjem na drugu stranu Morave pa sve obalom: Medvedja, Drenova, Bela Voda, Kukljin(Petlovac), Jasika, Krusevac. Sve skupa 158km opustajuce i relaksirajuce voznje, sa potrosenih 3l benzina. E to je za mene uzivanje.

 

Evo link jedne zanimljive mape Srbije da vidite kuda sam prosao a moze i vama da koristi pri planiranju vasih putovanja. Ja vec imam planove za celo leto, samo Boze zdravlje.

 

http://www.serbiamap.net/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Daj link za kacigu da vidimo kakva je. Možda je još neko naruči kad je već na akciji!

Preko koga mogu da naručim iz njihovog kataloga, i koliko se dodaje na cenu?:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja