Jump to content

Moto Zajednica

Romaniacs 2011

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Totalni ludaci , ubiste u pojam nas obične smrtnike. naravno ktm , na čemu ste vi bili , 2t ili 4t. Živjeli doktori :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Prolog:

Trening smo probali u petak, izgledao je mnogo opasnije nego sto je realno bio. Moj cilj je bio samo da ga prodjem jer mi je bianza startnu pozociju. Vreme je smesno jer svi koji su na njemu posle 15. mesta imaju kaznenih 10 min sto je smesno na 4 dana voznje i nekih 30 sati koje narpravis za te dane. Super je da startujes pre losijih vozaca jer se zaglave i nemas gde da prodjes, gubis mnogo vreme i nije pravi odraz tvoje voznje.

Prolog sam u subotu odvozao tecno be greske ali nisam jurio izmedju prepreka. Drugi put nisam ni hteo da vozim jer nisam zeleo da reskiram i da se povredim zarad par minuta prednosti na startu.

 

Prvi dan: Nedelja, start oko 6 ujutru, jako rano, SpaVe vise uzbudjen od nas, ne moze ni da nas probudi za trku. Vozio sam jako oprezno jer nisam znao kakva je ideja trke, koliko teskih i preteskih elemenata ima, na sta treba obratiti paznju itd.

Svaki dan je bilo slicno, dosta dugackih kilometarskih uspona sa stenama, kamenjem, potocima i isto toliko spustova koji negde dostizu sigurno preko 70% nagiba, pola se spustas, pola bacas motor. Od prvog dana sam zapamtio samo 3 interesantne stvari i to su:

-jedan potok koji smo se peli

-spust koji su samo par njih iz PRO spustili BEZ silaska sa motora

(Boza je negde na oko 5.30min a ima i dosta kamikaza izmedju i posle njega)

- i cilj koji je imao bolesne zidove od po 20metara koji su bukvalno bilo pod 90% i kojima si morao da se penjes i spustas, evo i mene na samom cilju dana

 

 

Super je proslo, video kakva je ideja trke, kako radi navigacija i koji tempo treba drzati. Sve u semu super

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

 

- 95% motora su KTM i Husaberg, mislim da je ovo dovoljan dokaz kvaliteta i da ne treba vise da raspravljamo na ovu temu. Ostalih 5% su fabricki timovi koji moraju da voze svoje motore ali japaaca u ovom sportu NEMA za sada

 

 

:care: :care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugi i treci dan su bili znatno tezi, velike relacije preko 160km, dosta teskih terena ali to je nama bila prednost jer smo mogl da napravimo vremensku razliku u odnosu na druge koji lose idu po teskom terenu ali su puni snage i odsravljuju na makadamskim putevima. Prelepi Karpati, nestvarno deluju, ogromni anbisi i uspono, reke, zaista se ne secam nekih detalja ali znam da sam imao odlican ritam, nisam gresio u navigaciji i da mi je odgvoaralo sve to. Naravno stizao je polako umor i to se odrazilo 4. dana. Treceg dana sam napravio 12. vreme. Cetvrtog dana zaista mi nije islo. Mislim da je presudan bio umor, nisam od pocetka mogao da uhvatim ritam. Gresio sam puno, na banalnim stvarima padao, gresio u navigaciji. Na jednom mestu sam 10min lutao u krug i na kraju krenuo putem nazad dok nisam sreo nekog vozaca iz suprotnog smera. Probao sam i polako i brzo, jednostavno nije islo. Nije mi odgovarao teren. Bilo je jako dosadno, recimo 20km neke livade kao preko Zlatibora da ides koja je bila sva u rupama, otpadaju ruke a nema smisla, nepregledna prostranstva i krajnje ne interesantno. na kraju dana se ispostavilo da nikome nije islo i da je sve stigao umor. Ali sve je to sport, ucis iz svega po malo. SLedeci put ce biti bolje :lol::lol:

To je neki moj utisak. Znamo sta je sada potrebno za takav tip trke. Nismo do sada imali iskustva. Imali smo srece sa vremenom ali to je za sve isto. Kad god je bilo teze mi smo imali bolja vremena u odnosu na druge (mislim na neke ljude koji su bili blizu nas u plasmanu). PRO klasa je fenomenalna, jako normalni ljudi, sede sa tobom, smeju se, nikakve zvezde, ne dozivljavaju sebe tako. Na samoj stazi se svi pomazu, znaju da svakome moze da se desi greska, jako prijatno sve u svemu.

Patak nije imao srece sa kocnicom, nije nam jasno kako je procurelo ulje. Boza se povredio na treningu i spustio tempo, Goran omasio cek point, svi dobili po skoro 10 sati.

Eto toliko od mene, SpaVe ce da dopuni slikama i svojim dozivljajem kao pomagaca u servisu, gledanja sa strane cele trke itd, sigurno je doziveo ovo mnogo drugacije.

Eto neko

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

naravno ktm , na čemu ste vi bili , 2t ili 4t.

 

Pa skoro 80% su cvaje!!! Mnogo su laksi is svi ih voze, narocito na ovakvim terenima. Cvaje sada nisu kao nekada pa da nemaju snage na niskim obrtajima i onda odjedanput sao polude kao da imaju turbo. Sada svi voze KTM ili Husaberg 300cc cvaje. Traju uzasno dugo i LINERNO vuku od malih obrtaja sto nekada nije bio slucaj. Imaju i elektro starter ali kaze Prodan da mu je najvise legao KTM 350cc cetvorotatkrni jer ove cvaje nemaju motorno kocenje, moras jako da se drzis i umaraju po malo. Ali kada se zaglavis mnogo lakse se cupas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ovo je stvarno ludnica. Na klipu se zaista na 5.30 vidi Boza kako polako pokusava da spusti motor nizbrdo a zatim se iz sume pojavljuje zemljak koji zeli da vozi tu deonicu. Odavno nisam video takav let, obavezno pogledajte. Od sume se i ne vidi gde je muceniik uopste i zavrsio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo je stvarno ludnica. Na klipu se zaista na 5.30 vidi Boza kako polako pokusava da spusti motor nizbrdo a zatim se iz sume pojavljuje zemljak koji zeli da vozi tu deonicu. Odavno nisam video takav let, obavezno pogledajte. Od sume se i ne vidi gde je muceniik uopste i zavrsio.

 

 

Mada i ovaj na 3.05 je bio odlican :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Svaka vam cast sto ste uopste zavrsili trku, a o nekom plasmanu u prvoj trci je bespredmetno i pricati :care: Ma u stvari i sama prijava na Romaniacs je za svako postovanje :takoje:

 

 

 

 

- 95% motora su KTM i Husaberg, mislim da je ovo dovoljan dokaz kvaliteta i da ne treba vise da raspravljamo na ovu temu. Ostalih 5% su fabricki timovi koji moraju da voze svoje motore ali japaaca u ovom sportu NEMA za sada

 

Kako nema, u snimcima koje si postavio se vidi zuti Suzuki DRZ400E ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jel neko video Spaveta :zvizduk: ?

 

Otišao da spava. Ustaje rano a i budi se po celu noć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Jel neko video Spaveta :zvizduk: ?

 

Ja pre par minuta, bili smo u KaTeem kaficu sa Komom, Patkom, Menjacem, Bozom, Tosom... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovako izgleda spoj zvanicnog KTM servisera i mladog samoukog majstora

Lako je vama kad vas KTM snabdeva specijalnim alatima i opremom. Zamisli da ste morali da se snalazite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja