Jump to content

Moto Zajednica

MITAS E-09

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Postoji verovatnoća da za jako malo para dođem do jednog para novih Mitas E-09 guma.

Znam da je Mitas, generalno, donja klasa guma i da su podložne klizanju, pogotovo na mokrom asfaltu. Ipak, zanimaju me vaša iskustva. Da li je neko vozio ove gume, kako se zaista ponašaju na raznim terenima, koliko km mogu da pređu itd...

 

Ja vozim dosta offroad, međutim do offroad deonica treba doći asfaltom :)

 

Unapred se zahvaljujem na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Izvrnuo sam se sa njima na Brankovom mostu, samo me onaj odozgo pogledo, pa ti sad ovo pisem :zdravo: Kako vide mokro leti motor na sve strane. Uzmi kod baneta ove svapske scout i uzivaj. Nemoj da ustedis 5-6 hiljada dinara pa da nas posle bacis u trosak za posete, pomorandze.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Nisu iste Shaytane. Ti mislis na 08 model a on pita za 09. One su malo vise terenski orijentisane ako se sjecam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Jageru, ja nazad imam Mitas e10 .. Guma, sto bi rekao Antek, kao i svaka, drzi po suvom, ja motor obaram kao i sa svakom drugom, znaci nemam nikakvih problema .. Postoji period privikavanja na cepove, jer se malo drugacije motor ponasa kad ga oborish malo ekstremnije (oce da se uvija, jer gazi spoljne krampone po ivici) Po mokrom vozim kao po jajima, uglavnom kao i sa opet, svakom drugom .. Meni je ta guma gotova posle 5k .. Dakle imash dva metra zezanja u kojim gledash da spakujesh sto vise (ne asfalta) :)

 

Za ono sto pruza, koliko kosta i koliko traje, sasvim je korektna u svakom pogledu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

O E-09 su ispričane sve moguće priče, evo ukratko:

1. suv asfalt - sasvim solidno

2. mokar asfalt - loše, treba paziti da ne uletiš naglo sa suvog na mokro

3. offroad - OK, isto kao i T63

 

Sve skupa, kad bi ocjenjivao , -3 od 5 generalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Da, mislim na ove:

Ako slucajno odustanes, ja ne bih bio gadljiv. Jos da je zadnja 18-ica, ihi-hi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Jageru, ja nazad imam Mitas e10 .. Guma, sto bi rekao Antek, kao i svaka, drzi po suvom, ja motor obaram kao i sa svakom drugom, znaci nemam nikakvih problema .. Postoji period privikavanja na cepove, jer se malo drugacije motor ponasa kad ga oborish malo ekstremnije (oce da se uvija, jer gazi spoljne krampone po ivici) Po mokrom vozim kao po jajima, uglavnom kao i sa opet, svakom drugom .. Meni je ta guma gotova posle 5k .. Dakle imash dva metra zezanja u kojim gledash da spakujesh sto vise (ne asfalta) :)

 

Za ono sto pruza, koliko kosta i koliko traje, sasvim je korektna u svakom pogledu 0takoje.gif

Koliko si je platio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Jageru, ja nazad imam Mitas e10 .. Guma, sto bi rekao Antek, kao i svaka, drzi po suvom, ja motor obaram kao i sa svakom drugom, znaci nemam nikakvih problema .. Postoji period privikavanja na cepove, jer se malo drugacije motor ponasa kad ga oborish malo ekstremnije (oce da se uvija, jer gazi spoljne krampone po ivici) Po mokrom vozim kao po jajima, uglavnom kao i sa opet, svakom drugom .. Meni je ta guma gotova posle 5k .. Dakle imash dva metra zezanja u kojim gledash da spakujesh sto vise (ne asfalta) :)

 

Za ono sto pruza, koliko kosta i koliko traje, sasvim je korektna u svakom pogledu 0takoje.gif

Koliko si je platio?

 

70e. inace je 150 dimenzija .. dakle 140-ka je koji evro jeftinija ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Da, mislim na ove:

Ako te ubede da je losa, uzeo bi ih ja ako je cena povoljna.

 

Stvarno Jageru, nije guma ni za q*** .. ustupi je Aci :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

O E-09 su ispričane sve moguće priče, evo ukratko:

1. suv asfalt - sasvim solidno

2. mokar asfalt - loše, treba paziti da ne uletiš naglo sa suvog na mokro

3. offroad - OK, isto kao i T63

 

Sve skupa, kad bi ocjenjivao , -3 od 5 generalno.

 

HVALA! Ovo me je konkretno i zanimalo!

 

Stvarno Jageru, nije guma ni za q*** .. ustupi je Aci :D :D

 

Hehe... mislim da ću ipak da je probam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Hehe... mislim da ću ipak da je probam :D

 

mislim da cu se i ja pridruzhiti, zovem gileta da vidim shta ima i za koje pare... E10...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

u slicnoj sam dilemi. Nemam nikakva iskustva sa E9 ili E 10 imam samo sa e 08 al posto jako lagano vozim meni su bile ok cak i po mokrom, ali u stvari nemam iskustva sa KRAMPONKAMA , imam osjecaj da se to klize i po vrucem asfaltu. jer ti cepovi su tako razmaknuti.... takodje mi se ne daje 200 evra za TKC ili anakee ili TR 91 a opet zanima me kakav je osjeca, bruji li puno kad se ide po asfaltu ? imao sam Trailmax na KLEu i poprilicno mi je brujao dok se nisam navikao. Takodje jako sam puno citao o HeideNau K 60 Scout gumama. u slatkim sam mukama, dajte neke predloge bre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo da uletim sa podatkom o ceni: u Kiseljaku set e-08 kosta 90e a set e-09 nesto manje. Govorim o dimenzijama 90/90-21 i 130/90-17 koje idu za Afrike 03 i 04.

 

Tamo je uz tu cenu i besplatna montaza i kafa koju cete popiti za to vreme. Svaka preporuka!

 

Jednodnevna voznjica do Kiseljaka, cevapi na Bascarsiji i set guma: 150e :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Igorak, ja sam bio u dilemi da li E-90 i K-60. Na kraju sam se ipak odlučio za K-60. U svakom slučaju, više kilometara vozim asfalt nego offroad. K-60 je idealna kompromisna guma. Tačno je da je skuplja, ali je bez premca po odnosu cena/kvalitet/grip/trajanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hm... razgovarao sam sa par vlasnika K-60 i vecina uzivo ne hvali tu gumu. Svi se zale na isto - nekoliko hiljada i ucetvrti se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Lalajko, ja sam sa prošlim setom prešao nešto malo više od 18.000 km. Jeste, skockala se već na kraju ali se i dalje ponašala na asfaltu onako kako sam očekivao. Nije proklizavala, u krivinama sve OK.... Jedino je drastično izgubila grip na offu, zbog toga sam bio prinuđen da je menjam. Inače je mogla još 2-3000 da dođe do one crtice koja pokazuje da je guma potrošena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Ne znam, imao sam Mitas e 08, al posle Igorovog pada (svestenik) jako se bojim tih guma po mokrom, Momak je polomio kompletan prekrasni primjerak afrike RD 03 i kako je ostao ziv ne zna se... a ti od mokrog pobjeci ne mozes, krenes na veliki put od vise dana, grune kisa i sta ........? Vjerujem da je sa E 09 jos gore zbog krampona...

Mitas u nekoj Cross Varijanti DA a za prava putovanja i brzine od 150 170 na sat NIKAKO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hm... razgovarao sam sa par vlasnika K-60 i vecina uzivo ne hvali tu gumu. Svi se zale na isto - nekoliko hiljada i ucetvrti se.

K-60 su najcudnije gume za koje znam. Svaka dimenzija ima drugaciju saru, svaka sara drugacije hvata i drugacije traje. Na sve to, postoji jos model Scout koji je drugaciji od obicnog K-60. Zato su i tako razlicita iskustva, recimo Jageru su trajale bas dugo, Fibra se zali da su mu mnogo kratko trajale (ovo sam video i licno, par hiljada km i guma se ukockala). Medjutim, Jager je imao K-60 Scout 140/70/17, a fibra obican K-60 130/70/17. Izgleda da obicna K-60 ima premekanu smesu za hladno vreme, pa se po vrucini brzo pojede, a hoce i da zamesa u krivinama, kako su mi rekli. Zato kad se prica o K-60, mora se pricati o svakom modelu i dimenziji zasebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Ma uzeo sam dunlop, firma 120 godina pravi gume i izmislila je gume na kraju krajeva, Sta tu ima pametovat vise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja