Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc/saveti pri izboru

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

Kao sto se vidi iz broja postova ja sam ovde novi clan. U procesu sam kupovine prvog motora. E tu nastaju problemi.

 

Ranije sam nesto malo vozio i sad treba da kupim konacno nesto svoje a treba i da izadjem na polaganje a i da se vozim par sezona posto

nisam bas u prilici da menjam motore danas sutra itd.

 

O čemu se radi dakle. Moj zet prodaje Suzuki GSR600 - naked motor - a znate sigurno. Objektivno, mislim da to nije baš izbor za prvi motor,

subjektivno, mislim da je najvise pitanje mentalnog sklopa osobe i da jednako mogu da nagrabusim i sa manjeg i sa veceg (što kaze narod ako te oce oce). Nisam napaljeni klinac i mislim da bih mogao da se kontrolisem tj da pazim sa gasom. Ipak trazim savete iskusnijih jer bolje tako nego glavom kroz zid.

 

E sad, zasto bas ovaj... pa vrlo je prosto, ima ga moj zet i daje tj. prodaje mi ga za godiste (06) i stanje u kojem se nalazi po smesnoj ceni. Necu pominjati cenu da ne odemo u siroke rasprave. Moje je pitanje prosto, da li bi ovo bio dobar izbor za first bike? (ako nije podesan za polaganje pozajmicu od nekoga to nije problem) Radi se o tome sto je ovo dobra prilika (ako nesto ne bude stimalo pa bar zeta mogu da nalupam ako me z....be nesto da prostite) pa ne bih da je propustim.

 

Svi saveti, komentari itd su dobro dosli. Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Lepo, lepo...1. Pitanje je koliko ti je godina i staža za volanom u saobraćaju a 2. zašta ti sve treba motor(u životu ;)) Ako imaš par godina iskustva u saobraćaju u paketu sa tim da nisi napaljeni klinac, nebi trebalo da bude prepreka da ti GSR bude prvi motor. Jedina je muka što je to poskup motor da zajedno preležavate dečije moto bolesti vozača početnika (klizanje, guljenje, tumbanje i sl...) Mislim da komotno možeš s njim na polaganje (osmica i slično...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

nije bas preporucljivo precerano da ti bude prejak prvi motor jer zna da te "ponese" zelja... ali ako se znas kontrolisat, ni Hayabusa ti nebi bila prevelik motor. Sve je stvar u mozgu, definitivno. Sto veli Dexterr, koja ti je prvobitna namjena motora? pa cemo ti rec jel taj il neki drugi model da trazis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

E pa ovako, treba mi zato da mogu da predjem beogradske mostove (Gazela i Branko) a da ne stojim začepljen po pola sata u pokušaju da stignem na posao.  NE treba mi za iživljavanje po gradu i druge po meni "bolesne" namene. Eventualno ako mi zatreba odem do NS i SU gde firma ima filijale i ponekad do ČA. Znači treba mi da olakšam sebi dolazak na posao a i da mogu na neki kraći putić da se otisnem (neću valjda nekim ZZR-om ili gikserom da idem na posao - ovaj GSR mogu i u pantalonama i košulji da vozim - ako mi ih jakna ne izgužva a kaciga ne uništi frizuru :) )

 

Iskustva u saobraćaju imam više od 10 godina naime toliko dugo vozim auto. Neskromno tvrdim da se odlično snalazim, a objektivno ko god se vozio samnom nije imao zamerke - važim za fantastičnog vozača (ali to su kola) Nisam indijanac i nisam sklon samouništenju  samo da bih prošao u milisekundi između žutog i crvenog i slično.

 

E ovo što Dexterr kaže... poskup, pa druže baš se o tome radi što neće biti poskup a drugo... zet mi daje garanciju godinu dana...kune se ako išta (ne mojom greškom već da je motoru falinka) bude falilo da će on da reguliše... pa ima li išta bolje nego dobiti godinu dana garancije na polovni motor hehheeheheheh.

 

Alal vama vera nisam očekivao da ću tako brzo dobiti tako dobre komentare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo
(neću valjda nekim ZZR-om ili gikserom da idem na posao - ovaj GSR mogu i u pantalonama i košulji da vozim - ako mi ih jakna ne izgužva a kaciga ne uništi frizuru :) )

između žutog i crvenog i slično.

 

 

 

Ja vozim zzr-a.Idem svaki dan na posao s njim.Inace sam zlatar,pa sam uglavnom u pantalonama i kosulji. ;) Na zzr-u mozes samo videti gospodu.Tako da ti je los primer. ;) Oprosteno ti je zato sto si nov,ali ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Vidi, ja sam sa 50 prešao na 750 cm i fala bogu registrovao sam motor već treću godinu za redom ;)

 

Dete nisi, napržen nisi, ako ti cena odgovara...uzimaj i ne pitaj.

 

p.s. E sad, zet te sigurno zna bolje nego mi, pa ako si mu se nešto "zamerio" pa ti zato daje tako jeftino motor.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

Pazi da GSR bude prvenac nije lepo zato sto nemas nimalo radnog staza na motoru a auto je sasvim druga prica i druge komande (u autu moze iz 5te u 2gu brzinu a na motoru nemoze i to tako) ako vec hoces da kupis tog GSR kupi i nekog APN 4 (6) pa uci bar 15 dana kakao ce salta, krece, staje ....... nezelim da te odvratim od kupovine ali GSR600 je motor koji je ostar na gasu mali i lagan i svako malo osecanje gasa ide na zadnji

znaci moje resenje ako hoces tog GSX-a dodaj jos 200-300 evra i kupi jos APN i uzivaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

(neću valjda nekim ZZR-om ili gikserom da idem na posao - ovaj GSR mogu i u pantalonama i košulji da vozim - ako mi ih jakna ne izgužva a kaciga ne uništi frizuru :) )

između žutog i crvenog i slično.

 

 

 

Ja vozim zzr-a.Idem svaki dan na posao s njim.Inace sam zlatar,pa sam uglavnom u pantalonama i kosulji. ;) Na zzr-u mozes samo videti gospodu.Tako da ti je los primer. ;) Oprosteno ti je zato sto si nov,ali ... :D

 

Uz izvinjenje zbog greške neka bude da sam napisao R1, R6, CBR600RR, ZX6RR i slično... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

Pazi da GSR bude prvenac nije lepo zato sto nemas nimalo radnog staza na motoru a auto je sasvim druga prica i druge komande (u autu moze iz 5te u 2gu brzinu a na motoru nemoze i to tako) ako vec hoces da kupis tog GSR kupi i nekog APN 4 (6) pa uci bar 15 dana kakao ce salta, krece, staje ....... nezelim da te odvratim od kupovine ali GSR600 je motor koji je ostar na gasu mali i lagan i svako malo osecanje gasa ide na zadnji

znaci moje resenje ako hoces tog GSX-a dodaj jos 200-300 evra i kupi jos APN i uzivaj ;)

 

E pa vidiš o tome se radi, ne bi trebalo da bude problema sa šaltovanjem tj. ne bi trebalo da imam problema jer sam par meseci vozio keeway-a nekog 200ccm (ne baš skoro ali u svakom slučaju jesam) više sam imao na umu ukupno ponašanje motora tj. da li je upravljiv, težak ili slično. E pošto kažeš da je lagan onda si me u stvari podstakao da ga uzmem. Ne brinem se ja toliko za šaltovanje i ostalo koliko da ne uradim nešto neisplativo jer para i da imam za bacanje ne bih ih bacao :)

 

More ću ja sa zetom još malo da se dogovaram pa ću vam reći šta sam odlučio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Kupi taj motor i samo polako.Ucices u fazon.

Cela prica je dobra.Povoljno,od zeta,garancija i sl.Ja ne bi propustio takvu priliku. ;) KUPUJ, sta se ceka? ;D

Ako nesto ne valja na motoru.Udaraj gde najvise boli.npr. Sestri,per losih reci o zetu. :D :D :D Mozes tako jos malo da ubijes cenu. :D Nemoj ja da ti pricam.Nisi mali. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kupi taj motor i samo polako.Ucices u fazon.

Cela prica je dobra.Povoljno,od zeta,garancija i sl.Ja ne bi propustio takvu priliku. ;) KUPUJ, sta se ceka? ;D

Ako nesto ne valja na motoru.Udaraj gde najvise boli.npr. Sestri,per losih reci o zetu. :D :D :D Mozes tako jos malo da ubijes cenu. :D Nemoj ja da ti objasnjavam.Nisi mali. :D

 

He, he, he...iskusan ovaj Bata  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

dobro je da si se ispravio inače sam hteo da te kritikujem za zzr-a (a i bata me preduhitrio).  :D

 

inače zzr je sport turer i jako je dobar za ono što si pisao (bg, su, ča..) ali to nije tema.

 

ako nisi indijanac i naloženi klinac onda nema šta da misliš, upočetku samo lagano i snaći ćeš se sa svakim motorom.

 

ali GSR600 je motor koji je ostar na gasu mali i lagan i svako malo osecanje gasa ide na zadnji

znaci moje resenje ako hoces tog GSX-a dodaj jos 200-300 evra i kupi jos APN i uzivaj ;)

 

gsr i gsx su veoma različiti motori, i ovo što si gore napisao više odgovara gsx-u. ne verujem da gsr tako lako baca na zadnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd

Poznajem lika koj nikada u zivotu nije vozio motor i resio da kupi, ni manj ni vise nego suzy gsx-r750 K5. I dan danas ga vozi bez problema i  nikad nije padao, tako da uzimaj gsr-a bez razmisljanja!!!!

 

A tek ako ti ga zet nudi povoljnije onda jos manje razmisljaj i uzimaj!!! 8) 8) 8) 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja