Jump to content

Moto Zajednica

Francuska ul. Beograd

Recommended Posts

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Razmishljah se da li da pishem ili ne...pa na kraju ajd reshih da napishem ipak shta mi se desilo danas...

Mozda neko izvuche neku pouku :D

 

Vozim Francuskom od Trga...s namerom da skrenem u Dushanovu...

Oni koji su iz Bg-a znaju tu ulicu, za one koji nisu, to je ulica u kojoj je vechita guzva, iz sporednih ulica se stalno neko ukljuchuje, ili se isparkiravaju (uparkiravaju) automobili non stop...prolaze 2(ili 3 ) linije GSP-a, na sred te ulice je Pizza Bucko (tu je tek vechiti haos) i na kraju, bash pre skretanja za Dushanovu ul, je chuvena Strahinjica Bana (Silikonska dolina) iz koje naravno vrvi saobracaj.

Kako ceo svoj zivot prolazim Francuskom ul znam za jadac da tako kazem, i uvek vozim ko baba, nema jurnjave, nema preticanja, divljanja itd...jer je uglavnom haotichna...

 

E isto tako danas...vuchem se ja prodjem taman tu raskrsnicu sa Strahinjica Bana i pripremam se da se prestrojim u traku za levo, i taman zagazih u tu traku kada se gospodin srednjih godina koji je stajao u traci za pravo naprasno predomislio i reshio da i on ipak zeli levo...i to pravo kroz mene...

I jbg...on pravo u moj motor, prvo shto sam osetila je kako mi je zgnjechio desno stopalo i prikljeshtio ga izmedju auta i motora, u tom trenutku sam krenula da bezim levo koliko sam mogla (bilo je saobracaja iz suprotnog smera) i dok tako bezim chujem kako neshto shkripi i lomi se i puca...i pomislim vec kako nemam desnu stranu motora...

Chovek me u nekom trenutku registruje (verovatno momenat kada sam dezintegrisala njegov retrovizor) i ukochi i prestane da me gura na levo...a i ja se onda zaustavim metar dalje.

 

Ja ne bih bila ja...istog momenta sam skochila s motora :D i krenula da se dernjam ko magarac :D usput malo copajuci na tu desnu nogu...Al chova vrlo kulturno izadje iz kola i odmah me upita da li sam Ok, da li treba neka pomoc, i da se parkiramo tu pored da vidimo da li sam povredjena. Vratim se ja ta 2 metra do motora, bacim pogleda na desnu stranu...NISHTA !!! Ni tachke jedne na motoru, ma bukvalno nishta mu nije. Okrenem se ka autu...a auto...ko tenk da ga je zgazio :D :D :D

Izgrebana leva strana, dezintegrisan retrovizor rasut po ulici...ostale mu samo zice :D

 

Nakon par minuta vidim da mi je i noga tj stopalo ok, nije promenilo boju, kosti su na mestu, ne boli mnogo...Chovek sve vreme tu, kaze sin mu bajker...fer i korektan...

Policiju nismo zvali...diskutabilno bi bilo ko je kriv, on je tvrdio da sam ja ishla preko pune linije, ja sam opet tvrdila da sam ushla u to parche trake...na kraju se razidjosmo uz rechi ne ponovilo se...i svak na svoju stranu...

 

Sve se to desilo oko 16h danas, evo stopalo je i dalje Ok, nema otoka, nema chak ni modrice, bolucka malo (ipak sam ga nagnjechila) ali hvala bogu nema lomova itd...

Sve u svemu super :D nije mi unishtio more na koje idem u petak :D

 

p.s. Sad tek videh koliko sam se raspisala :D ko je ovo prochitao, a nije se smorio :D svaka mu chast :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Duga prica, ali na srecu bez uobicajenih zapleta - ti i motor ste ok, covek kulturan itd.

Ali kako je storija pocela, pa jos kod dela o 'gnjecenju stopala'... Isekoh se skroz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

Ali kako je storija pocela, pa jos kod dela o 'gnjecenju stopala'... Isekoh se skroz!

 

 

Veruj mi u tom prvom trenutku...bila sam ubedjena da ce mi puci stopalo...znam da sam i pokushala da ga ishchupam odatle i da nisam uspela...

Al bitno je da je na kraju sve bilo OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Ух!

Е, читам им питам се да ли си остала читава...

Добро је!!!

Драго ми је да ниси повређена.

А, реакција... па... сасвим нормално.

Мада... изненадило ме је твоје писање о поступку тог господина. Прво, како се поставио према теби, по изласку из возила, а затим како не води рачуна и поред тога што му син вози мотоцикл.

 

Но, важно је да је прошло добро.

Нека на томе и остане, да немаш више таквих акција.

И... лепо се проведи на мору.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

divljas ,divljas Mina, ide taj transalp sa onim nabudzenim akumulatorom ko popizdeo ;)

 

Dobro je kad se dobro ..... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 753 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Lepo da dumb bumper radiwipe the bike i pozdravi kazn,,,,,hepi 3P to fingers contry!

Ouzom,Ελληνική (aqua)..&cala cala... tri reci grckog do potpune srece :)

za ostalo motorin ce biti spreman i dolazim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

a bre nemoj nas secas vise,idi ti na taj omor i dooobro se odmori

 

ps:vazno da si ti dobro...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 - Tamno Siva :)

Kazes motoru ni truncica a? A auto kao tenkom zgazen?

 

Covece, jel si sigurna da je on tebe udario.....salim se naravno..... jel si imala kresh barove tj kako si uspela da na motoru prodjes bez ogrebotine a cula si i skripu i lomljavu????

 

Sve u svemu, korektan covek i dobro je sto nista nije ozbiljno bilo.....

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Uf dobro je,super si prosla... Opasno izbegavam voznju kroz grad,postalo je previse rizicno.

Ja sam imao slicnu situaciju kod sajma bas kod OMV pumpe,(gde je guzva uzasna i sabrcaj stoji,bukvalno... samo motori su prolazili tad)covek skroz iz leve trake prelazi na pumpu(Valjda se smorio),ja i drugar idemo skorz desnom trakom pored pumpe.

Drugar je na srecu prosao,a mene covek direktno pokupi sa strane...tj u nogu,i odbaci me u stranu. Sreca u nesreci je da su mi bile lose gume i nisam pao nego samo otklizao u stranu i od siline udarca nastavim pravo i popnem se na ivicnjak. Coveku otpadne branik(opel kadet je bio) a meni nista,spasao me auspuh koji je bas negde dole kod noge,noga malo poplavela,auspuh ulubljen,nista strasno. Covek je dobio infarkt jer sam ga onako shepajuci gadjao branikom,ali boze moj mogli smo oboje gore da prodjemo! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

za ono secanje sa stopalom si zaslužila korpu minusa ali sreća pa ih nema.Srećno si prošla i ti i motor. Čuvaj se pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Sve je dobro sto se dobro svrsi !! A ja sam se kod bucka jednom otrovao,dva meseca sam samo tecnost mogao da pijem,osusio se ko grana,od tad ni mrtav tu ne jedem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Sreća da nije ništa strašno.Ja sam već navikao na nagnječenja stopala od kojih osećam posledice iako nisam ništa slomio.Ali mogu reću da stopalo u većini slučajeva u "gradskim" čukanjima prvo strada,tako da preporučujem svakom ko može da nabavi neke čizme/patike(duboke)za motor ne koštaju mnogo a dosta sačuvaju.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja