Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Deluje kao da te GPS tematika zanima i da dosta znaš o njoj. Meni je privlaènija TomTom varijanta jer je jeftinija od Garmina. Pošto posedujem PocketPC, i GPS Bluetooth ureðaj, TomTom mi završava posao, i to vrlo dobro. Postoje još neki programi koji odlièno rade, ne seæam se taèno kako se zvao program, znam samo da sam morao da ga restartujem svakih 5 minuta jer nisam imao registrovanu verziju... Odmah da se razumemo, Garmin je pro, ali mi više odgovara varijanta da imam i Navigaciju i telefon i imenik i internet na jednom mestu. Ja glasam za Pocket PC, a mapa i softver koštaju taman tih skoro 13000 dinara jeftinije nego za Garmin.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
Deluje kao da te GPS tematika zanima i da dosta znaš o njoj. Meni je privlaènija TomTom varijanta jer je jeftinija od Garmina. Pošto posedujem PocketPC' date=' i GPS Bluetooth ureðaj, TomTom mi završava posao, i to vrlo dobro. Postoje još neki programi koji odlièno rade, ne seæam se taèno kako se zvao program, znam samo da sam morao da ga restartujem svakih 5 minuta jer nisam imao registrovanu verziju... Odmah da se razumemo, Garmin je pro, ali mi više odgovara varijanta da imam i Navigaciju i telefon i imenik i internet na jednom mestu. Ja glasam za Pocket PC, a mapa i softver koštaju taman tih skoro 13000 dinara jeftinije nego za Garmin.

 

najzli[/quote']

 

Šta æu brate kad volim te spravice... pa makar ništa korisno ne radile :D

Ma naravno da poštujem tvoj izbor ali ja sam drugaèiji. Voleo bih da mi nešto radi, a ne da se resetuje svakih 5 min. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
Šta æu brate kad volim te spravice... pa makar ništa korisno ne radile :D

Ma naravno da poštujem tvoj izbor ali ja sam drugaèiji. Voleo bih da mi nešto radi' date=' a ne da se resetuje svakih 5 min. :)[/quote']

Ma radi PocketPC savrseno sa TomTom-om (Najzliju se neki drugi program bagovao)... ja sam ga bez ijednog problema koristio po celoj Srbiji i malo po Danskoj... doduse u oba slucaja u kolima... mislim da nema razloga da se bojis da ti nesto nece valjati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Šta æu brate kad volim te spravice... pa makar ništa korisno ne radile :D

Ma naravno da poštujem tvoj izbor ali ja sam drugaèiji. Voleo bih da mi nešto radi' date=' a ne da se resetuje svakih 5 min. :)[/quote']

Ma radi PocketPC savrseno sa TomTom-om (Najzliju se neki drugi program bagovao)... ja sam ga bez ijednog problema koristio po celoj Srbiji i malo po Danskoj... doduse u oba slucaja u kolima... mislim da nema razloga da se bojis da ti nesto nece valjati...

 

Ja imam HP 6915 PDA i pre par dana sam skinuo neku beta verziju karte za Srbiju, za koju se kaze da je besplatna. Po instalaciji u memorijsku karticu telefona, trazi mi aktivacioni broj za mapu? Zna li neko kako to da izbegnem, ako je vec besplatna?

 

6915 ima u sebi (ko ne zna) GPS prijemnik.

Inace, ova verzija mape koliko znam nema navodjenje, vec samo ocitavanje pozicije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Beta TomTom karta u principu radi... samo ne radi dobro :) Jer šta vredi navigacija koja se oslanja na bajatu kartu? Prièam o Srbiji.

 

Ima ta divèa varijanta sa BT GPS ureðajem i PDA ili mobilnim i beta TomTom kartom. Još uvek ga imam na telefonu (Nokia e61), ne stižem da ubrišem :)

 

Skineš lepo BETA kartu sa nekih divljih sajtova i softver za MS Win mobile ili Simbian. Ali je otkljuèavanje je.anje do zore. Ja radim sa raèunarima pa sam se patio da skapiram dva sata šta se traži... nakon toga sam probao i... karta je bajata, navigacija je oèajno spora... dok ukucam destinaciju izgubim živce... a glas koji navodi na srpskom je od onih da hvataš vazduh da se ne ugušiš dok ga slušaš. Batalio posle dva dana patnje. Mada, da nisam video bolje verovatno nebih ni znao da je ovo loše.

Da li je još neko uporeðivao?

 

Èisto da znate šta mi je kod Garmina bolje:

- Veliki touch screen,

- Jednostavna navigacija, pristojan (ženski ;)) srpski glas,

- Karta koja nije savršena ali se bar doraðuje svakih par meseci i besplatno update-uje,

- Kompletna korisnièka podrška (kupiš ureðaj, imaš problem zoveš i rešavaš ga odmah gde god da si, ili svratiš i reši ti se odmah, sa sve uèitavanjem najnovijeg softvera za ureðaj i najsvežijih karata koje imaš u ureðaju...

 

Ima li šta jaèe na našem tržištu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja imam TomTom koji radi bez problema na potezu BG, sa svim BG ulicama, pa do Ljubljane i njenih ulica. Koristio sam ga i na lokalnim putevima u zapadnoj Srbiji sasvim regularno. Ja nemam Garmin ureðaj i ne planiram da ga kupim. Zašto? Zato što mi Pocket PC savršeno radi posao, poneki izlet, pecanje, šetanje po planini... Koje su mane Pocket PC ureðaja? Po meni, nije mana to što je mapa loša jer mapa nije loša ili ja imam neku dobru. Mana može biti trajanje baterije, moj PPC pod punim optereæenjem odradi 180 minuta... Drugo, previše mi je svilen za neku montažu na korman motora, moram ga držati u tank torbi umesto papirne mape, a treæe, uz mali kompas i sposobnost orjentacije i èitanja mapa, ne vidim problem orjentacije i bez GPS-a. Lepa igraèka, ali se može i bez nje.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Da li vredi da se ponavljam ;)

 

Sa svime se slažem al ja volim ovo drugo :) :heart:

 

I za tormo su me ubeðivali da uštedim i uzmem Apriliu Pegaso ili Hondu Dominator... a ja zapeo za BMW F650 ST... :biker:

 

Tvrda glava, služila do sada da se nosi kapa na njoj, a ubuduæe æe da obuva kacigu :sesirko:

 

Ja æu da okaèim Garmin zumo a ti...

Brate sve najbolje sa TomTomom i da te služi još duuuuuugo!

 

:antiwar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Srbija, Požega
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Ja sam povezao SonyEricsson P990 i Asus gps prijemnik, šljaka dobro, naravno koristim tomtom software, i prezadovoljan sam s obzirom da je dž.

Mada ovaj GPS na Louisovom sajtu je prava stvar za motor...

 

http://www.louis.de/_10925776095fbe907cb62ce539ea67e329/index.php?topic=list&article_context=list&wgr=911

 

yPzTM_tomtomcp9.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Dodjavola sa elektronikom.

Nalijes rezervoar pa put gde te odnese.

Eventualno karta i kraj price, ako se pokvasi osusis je teraj dalje.

Elektronika kad pobrljavi jao ti se tebi.

Kupim ja lepo nov telefon regularan nekodiran 2 puta skuplji od cene na trzistu.Punili mi glavu i zagrizem nokia 6070 u comtrade-u.

Braco mila posle 1 meseca pocese problemi pobrljavio skroz gasi se

ne zvoni, nema signal.Posaljem ga u servis oni ga navodno poprave

kad ono opet isto.Tako 3 puta i na kraju uzmem lepo i zavarim ga o asfalt.

Prvi i zadnji put sam ispao budala.

Zato lepo pazaris na pijaci pa te zaboli ako rikne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja koristim Symbian tel sa touch screenom (motorla A925), i Holux BT GPS. (iako imam integrisan GPS prijemnik u tel, TomTom ne radi sa njim).

Imam TomTom sa tom beta kartom istocne Evrope.

Sve radi super i dosada sam pronasao samo jednu manu, a to je NEMA PUTA DO KOPAONIKA!!! Inace, kada sam putovao na Staru Planinu, mogli smo da vozimo samo gledajuci i TomTom, bukvalno su se krivine ocitavale! Takodje mi je puno pomogao po Ljubljani, ukucao adresu neke radnje u tri lepe i tap, eto me tamo...

Ovu konfiguraciju koristim zato sto nema love za neku BAS navigaviju za motor. Da mogu, odmah bi je stavio, a ne da se smaram sa telefonom, GPSom itd...

Vise volim stvari koje rade jednu stvar nego muti praktike, al finansije ne dozvoljavaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ja to ne volim apsolutno, kad god sam se zagubio boljeg provoda nisam mogao imati ni da sam trazio, zato e viva , mada je moj nacin putovanja uvijek bez cilja krenem pa dje zavrsim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.
Kupis lepo Nokiu N95 i sta ti jos treba u zivotu... mozda zena i motor i nista vise...

A jel' moze na N-Gage :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

:lol:

 

Ljudi GPS ali NAVIGACIJA... a ne igraèke i telefoni!

 

:twisted: :twisted: :twisted:

 

Mene zanima sprava koja ima sve što bajkeru treba na putu sa dobrom kartom.

 

TomTom karta za Srbiju (ona beta) nema ništa novo od puteva u zadnjih 20 god.!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Trenutno je najjaci Zumo 550. Aparat ima sve i jos vise. Jedino sto ostaje pomalo problem je cena od skoro 1.000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

ljudi nemojte da se zanostire sa tim gde me put odvede ne treba mi navigacija... Valjda ste do sada zakljucili da ja tako putujem, ali i pored toga navigacija je neophodna kada udjete u neki veci grad. sto kaze Koma "kud si poso na Moravu bez kupace gace"... Kad uletite u gradsku guzvu, a tamo svi jure, ti ne mozes da se snadjes gde si a kamoli gde treba da ides i kako ces da skrenes... Jos ako treba da nadjes neku specificnu adresu, mislim da je nepotrebno trositi reci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
:lol:

 

Ljudi GPS ali NAVIGACIJA... a ne igraèke i telefoni!

 

:twisted: :twisted: :twisted:

 

Mene zanima sprava koja ima sve što bajkeru treba na putu sa dobrom kartom.

 

TomTom karta za Srbiju (ona beta) nema ništa novo od puteva u zadnjih 20 god.!

Ocigledno da niko nije koristio te stvari tako da ces morati da pronadjes informacije na nekom drugom mestu... :roll:

 

Ja sam pre 2-3 godine planirao da kupim neki od Garmin uredjaja, ali sam odustao kad sam video koliko domaci uvoznik DERE sa cenama... odlucio sa za PDA varijantu i zaista se nisam pokajao. :wink:

 

U krajnjem slucaju, drzava nam i nije toliko velika plus se u tih zadnjih 20 godina i nije bas mnogo novih puteva izgradilo pa mislim da cu preziveti :)

 

P.S. Inace, moja omiljena karta koju nosim svuda sa sobom je neka AMSJ-ova karta stara... pa otprilike 25 godina :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
Ocigledno da niko nije koristio te stvari tako da ces morati da pronadjes informacije na nekom drugom mestu... :roll:

 

Ja sam pre 2-3 godine planirao da kupim neki od Garmin uredjaja' date=' ali sam odustao kad sam video koliko domaci uvoznik DERE sa cenama... odlucio sa za PDA varijantu i zaista se nisam pokajao. :wink:

 

U krajnjem slucaju, drzava nam i nije toliko velika plus se u tih zadnjih 20 godina i nije bas mnogo novih puteva izgradilo pa mislim da cu preziveti :)

 

P.S. Inace, moja omiljena karta koju nosim svuda sa sobom je neka AMSJ-ova karta stara... pa otprilike 25 godina :wink:[/quote']

 

XA XA XA XA...

A ja mislio èika Velja nešto uradio u zadnje 4 godine ;) (izvinjavam se za off)

Šalu na stranu Novi Sad je totalno prekonfigurisan, za Beograd ne znam... ali u zadnjih 20 godina ili 10 èak...

Ali dobro... ja volim da imam to... zlu ne trebalo. Ljudi su razlièiti... neko èak i ne voli elektroniku!

Meni treba, ja to volim i ja to OÆU! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.
P.S. Inace' date=' moja omiljena karta koju nosim svuda sa sobom je neka AMSJ-ova karta stara... pa otprilike 25 godina :wink:[/quote']

Imam Autoatlas SFRJ iz 1973 u izdanju auto-Hrvatske. NepreWebiv. Ima ucrtane i kozije staze do najsicusnijeg zaseoka. Ozbiljno razmisljam da ga skeniram i sacuvam od propadanja dok se nesto slicno ne pojavi na trzistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Upravo sam se vratio sa sajma u Novom Sadu gde se momci i devojke spremaju da pokažu šta imaju.

 

Koga interesuje da vidi, pipne i štipne GPS ureðaje Garmin zumo 500/550 i Quest2 uživo, uspeo sam da dogovorim da se montiraju, na BMW Raduloviæ štandu (zumo 550), Ducati Zmaj KOB (zumo 550), Suzuki Markos (zumo 500) i Moto Magazin (Quest 2).

Od auto ureðaja, najverovatnije æemo pokazati Garmin nuvi 660, nuvi 310 sa SCG bundle (BMW štand na Garmin stalku, Ducati štand u automobilu Smart fortwo).

 

Odmah da vam kažem da neæu biti stalno prisutan na tim štandovima zbog drugih poslova, pa se unapred izvinjavam što prodavci neæe moæi da odgovore baš na svako pitanje. Ako vas bilo šta interesuje slobodno me okrenite na 064 82-44-003! Ali u èetvrtak i petak posle 16h æu se motati na relaciji izmeðu štandova, kao i u subotu posle 15h. U nedelju æu biti na sajmu od otvaranja do zatvaranja.

Izvinjavam se i što nisam uspeo da obezbedim struènije osoblje sa moje strane - to je zbog relativno kratkog razmaka izmeðu sajmova (prvo nautika, pa automobili u BG, a sada motori u NS), dogovora sa gore pomenutim partnerima bukvalno u minut do 12 i tekuæih poslova koje smo ranije ugovorili.

Ipak, mislim da oni koje interesuje, i koji su dobronamerni, mogu da dobiju sve informacije koje ih interesuju ili od ljudi sa štanda ili od mene lièno (ja æu verovatno jedini na sajmu nositi majicu sa Garmin natpisom :) ) ili telefonom.

 

Nadam se da ovom porukom nisam napravio neki prekršaj na forumu. Ako jesam izvinjavam se i za to. A admin neka iskasapi poruku kako misli da treba. :)

 

Dobrodošli na sajam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Zvao sam ja danas Info team ili kako se veæ zovu ovi u Beogradu što prodaju Garminove ureðaje,i kad mi je rekao koje sve karte imaju rešio sam da ne dajem pare na to sranje.Pa te zemlje koje oni imaju na kartama vozim i bez najobiènije karte,a ne sa GPS-om.

Kada sam ih pitao za kartu Rusije rekli mi da mogu da je kupim kod njihovog dilera u Rusiji,ali kako da stignem do njega?

Pa ja zato i hoæu da kupim da ne bi lutao.

Dali zna neko neki ureðaj koji može biti od koristi u Rusiji ili u nekoj drugoj manje urbanoj zemlji,gde nema benz.pumpe na 50km.itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja