Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

HR nosaci

 

Nevaljaju ni za ku*ac >:(

 

0152_LRG.jpg

 

Dobije za 900 dindzi ovo a nosac za uredjaj ne postoji ??? ??? ??? pa ti buzi kako znas

Inace sve je od plastike, a na slici je delovalo kao da su metalni :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Cestitam na izboru. Odlican uredjaj!

 

Samo sam ja glup da ovo korisim ;D Al naucicu valjda ;D BTW nisam znao da ga upalim ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Cestitam na izboru. Odlican uredjaj!

 

Samo sam ja glup da ovo korisim ;D Al naucicu valjda ;D BTW nisam znao da ga upalim ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Cestitam ! A jel ima uputstvo za upotrebu ?

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pojeftinili su Garmin nuvi GPS uređaji!

 

Na sve to specijalna "end of life" novogodišnja akcija za Garmin nuvi 2x0 seriju!

 

Obratite pažnju na nove akcijske cene za nuvi 2x0 uređaje:

Garmin nuvi 200: 13.452,00 Din (karta SCG Route)

 

Garmin nuvi 200W: 16.815,00 Din (karta SCG Route)

 

Garmin nuvi 250: 17.936,00 Din (karta City Navigator NT Europe + SCG Route)

 

Garmin nuvi 250W: 22.420,00 Din (karta City Navigator NT Europe + SCG Route)

 

Ni to nije sve! Za članove BJB poseban popust uz pismo o namerama na PP :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Svaki popust nam je dobro dosao  :)

 

Ja sam u Italiji kupio garmin nuvi 200 za 120 eura tako da je to pojeftinjenje daleko od realne cene koja je u inostranstvu. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Svaki popust nam je dobro dosao  :)

 

Ja sam u Italiji kupio garmin nuvi 200 za 120 eura tako da je to pojeftinjenje daleko od realne cene koja je u inostranstvu. ::)

 

Jeftinije od ovoga stvarno ne može :(

Žao mi je.

Samo, uvek zaboraviš cenu karte SCG Route jer se ona nigde napolju ne dobija uz uređaj.

Nuvi 200 je uređaj sa lokalnom kartom. Kod nas sa SCG Route.

Verovatno si dobio kartu I+GR ili Alpe regiju (A+CH+North I+South D). Znam da se za SCG Route snalazite kako stignete.

Cena divča SCG Route karte se kreće od 0 (ne računam vreme i trud ako sam uradiš ili ti neko uradi za dž) do čak 50EUR!

Pa sad, za 120EUR imaš uređaj kojem je garancija u Italiji ili za 150EUR 24 meseca garancije po sistemu vrati i dobiješ novi. Stoji i ona tvrdnja da se Garmin retko kvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Stoji i ona tvrdnja da se Garmin retko kvari...

 

Zato sam ga i uzeo ;)

 

a uz njega sam dobio i kartu Italije i Grčke, s tim da je ova mapa Italije mnogo kvalitetnija od naše SCG rute koju sam priznajem nabavio kako sam nabavio. Nego kažem samo da je cena i dalje kod nas dosta viša nego preko, ali da je dobro što cene padaju i nadam se da ćemo i mi valjda postati deo te jevrope jednog dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1150 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Evo da ja iznesem moj "slucaj":

Imam Garmin Mobile 10x DeLuxe + zapadna evropa + SCG + globalno svet

I to na racunaru i na mobilnom telefonu: SonyEricsson P1i + 2 Gb memorije

Kad sam na motoru, zamisao mi je bila da konektujem telefon za Nolan 103 kacigu + Slusalice + mikrofon + Bluetooth

U kolima ili peske, ovo radi bez problema, Mobile 10x DeLuxe zakacim za retrovizor ili peske iz djepa i radi ko ludo, ali na motoru u tank torbi naprimer, konektovan na kacigu radi samo telefon a Garmin se necuje????

Ima li neko ovakvo iskustvo i zna li resenja!?!

Prednos sistema niska cena i univerzalnost, mana problemi sa Bluetooth kad sam na motoru. Ili ja negde gresim?

Ima li neko ovakvih iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Evo da ja iznesem moj "slucaj":

Imam Garmin Mobile 10x DeLuxe + zapadna evropa + SCG + globalno svet

I to na racunaru i na mobilnom telefonu: SonyEricsson P1i + 2 Gb memorije

Kad sam na motoru, zamisao mi je bila da konektujem telefon za Nolan 103 kacigu + Slusalice + mikrofon + Bluetooth

U kolima ili peske, ovo radi bez problema, Mobile 10x DeLuxe zakacim za retrovizor ili peske iz djepa i radi ko ludo, ali na motoru u tank torbi naprimer, konektovan na kacigu radi samo telefon a Garmin se necuje????

Ima li neko ovakvo iskustvo i zna li resenja!?!

Prednos sistema niska cena i univerzalnost, mana problemi sa Bluetooth kad sam na motoru. Ili ja negde gresim?

Ima li neko ovakvih iskustva?

 

Na žalost nisam nikada probao iz prostog razloga što se ne isplati:

 

Prednos sistema niska cena...

 

Mobile 10x Bluetooth Deluxe dolazi sa Europe kartama a karta SCG se mora dokupiti (ili nabaviti). Cena mu je 21.299,00 Din

SCG Route trenutno košta 10.089,00 Din što u zbiru daje 31.388,00 Din.

Za te pare može da se kupi skoro nuvi 265W koji ima široki touch screen ekran, bluetooth hands free...

A za 21.299,00 (apropo uštede za SCG Route), može da se kupi skoro nuvi 250W koji nema bluetooth hands free a sve ostalo (što je bitno bajkerima) je isto kao i na nuvi 265.

 

U oba slučaja je sve novo, nema zezanja sa radi/ne radi bluetooth, original karte...

 

Evo recimo interesantne računice za bajkere:

Garmin nuvi 200 sa SCG Route + Bike Mount + Autocom Active Rider Duo za 32.255,00 Din! (Za članove BJB specijalan popust uz pismo o nameri na PP).

 

Active-RiderGarminnuvi2xx800x600.jpg

 

Šta omogućava ovaj komplet:

- Garmin nuvi 200 navigacija koja se montira na motor, glasovna navigacije ide preko Autocom sistema,

- Autocom sistem koji može da se postavi na motor ili da se koristi iz džepa, tank torbe i sl. (preporuka je montaža na motor!),

- Komunikacija između vozača i suvozača - u paketu su dva para slušalica i mikrofona, uz VOX (koji se podešava na optimum) automatski muziku utiša kada se razgovara.

- Slušanje muzike (uz MP3 plejer ili neki izvor zvuka) dok nema komunikacije,

- Mogućnost kačenja ukupno 4 audio izvora (mobilni telefon, GPS uređaj, radar detektor, radio uređaj...),

- Savršen kvalitet zvuka u slušalicama i pri velikim brzinama zahvaljujući kvalitetnom mikrofonu i slušalicama

...

 

Garmin nuvi 250 sa Europe NT i SCG Route + Bike Mount + Autocom Active Rider Duo za 36.740,00 Din! (Za članove BJB specijalan popust uz pismo o nameri na PP).

 

Sve novo, legalno, garancija na Autocom 12, a na Garmin 24 meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Lepo je da su uredjaji barem malo pojeftinili,nekima ce i to dosta znaciti, ali poenta je da se uz uredjaj mora kupiti i karta SCG Route koja je losha i preskupa za ono sto daje (skoro 4x je skuplja nego karta cele severne Amerike, onolika zemlja....), sto znacajno poskupljuje ceo paket, pa se ljudi odlucuju za kupovinu uredjaja u inostranstvu, a za karte se snadju na alternativne nacine.

 

Autori SCG Route treba da shvate da je karta preskupa, a o cemu smo vec mnogo puta pisali pa da ne ponavljam.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1150 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Da zaboravio sam da naglasim da mi ova kombinacija treba zbog posla narocito nRoute na racunaru a tek onda za voznju kolima i motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Lepo je da su uredjaji barem malo pojeftinili,nekima ce i to dosta znaciti, ali poenta je da se uz uredjaj mora kupiti i karta SCG Route koja je losha i preskupa za ono sto daje (skoro 4x je skuplja nego karta cele severne Amerike, onolika zemlja....), sto znacajno poskupljuje ceo paket, pa se ljudi odlucuju za kupovinu uredjaja u inostranstvu, a za karte se snadju na alternativne nacine.

 

Autori SCG Route treba da shvate da je karta preskupa, a o cemu smo vec mnogo puta pisali pa da ne ponavljam.

 

;)

 

Da se i ja ne ponavljam:

 

Ako je SCG Route karta loša pokaži mi bolju kartu za Srbiju i Crnu Goru? Niko ne kaže da je odlična ali se bar intenzivno razvija i popravlja. I biće sve bolja i bolja kako vreme prolazi. Ne zaboravi da se karta severne Amerike razvija od kada postoji GPS sistem uz ogromnu podršku vlade, a da se u Srbiji to radi tek 5 godina uz saplitanje nogu sa svih strana

 

Autori SCG Route karte savršeno dobro znaju kakav problem imaju, ali su nemoćni da ga reše bez dobre volje samog Garmina (London) koji naplaćuje svako otključavanje karte. To je cena legalnosti i autori SCG Route karte bi najviše voleli da mogu da spuste cenu jer bi to automatski značilo veći promet i manje piraterije. Na žalost onaj ko je za to zadužen u Garminu (London) nema sluha za vapaje.

 

Da se ne ponavljam :) Pa ko razume, shvatiće. Ko neće da razume, ne vredi ni da ponavljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Lepo je da su uredjaji barem malo pojeftinili,nekima ce i to dosta znaciti, ali poenta je da se uz uredjaj mora kupiti i karta SCG Route koja je losha i preskupa za ono sto daje (skoro 4x je skuplja nego karta cele severne Amerike, onolika zemlja....), sto znacajno poskupljuje ceo paket, pa se ljudi odlucuju za kupovinu uredjaja u inostranstvu, a za karte se snadju na alternativne nacine.

 

Autori SCG Route treba da shvate da je karta preskupa, a o cemu smo vec mnogo puta pisali pa da ne ponavljam.

 

;)

 

Da se i ja ne ponavljam:

 

Ako je SCG Route karta loša pokaži mi bolju kartu za Srbiju i Crnu Goru? Niko ne kaže da je odlična ali se bar intenzivno razvija i popravlja. I biće sve bolja i bolja kako vreme prolazi. Ne zaboravi da se karta severne Amerike razvija od kada postoji GPS sistem uz ogromnu podršku vlade, a da se u Srbiji to radi tek 5 godina uz saplitanje nogu sa svih strana

 

Autori SCG Route karte savršeno dobro znaju kakav problem imaju, ali su nemoćni da ga reše bez dobre volje samog Garmina (London) koji naplaćuje svako otključavanje karte. To je cena legalnosti i autori SCG Route karte bi najviše voleli da mogu da spuste cenu jer bi to automatski značilo veći promet i manje piraterije. Na žalost onaj ko je za to zadužen u Garminu (London) nema sluha za vapaje.

 

Da se ne ponavljam :) Pa ko razume, shvatiće. Ko neće da razume, ne vredi ni da ponavljam :)

 

Nema tu dobro, bolje. Najbolje je ono sto je besplatno, sto bi rekli stari Pirocanci  ;D. Pogresnom politikom i visokom cenom karte SCG Route, proizvodjach je samo naterao ljude da se bave necim cime se niko ne bi bavio da karta ima normalnu i razumnu cenu, prilagodjenu mogucnostima kupaca u Srbiji.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nema tu dobro, bolje.

 

Dobro, bolje si ti pomenuo, pa sam zato pitao da mi kažeš koja je bolja za Srbiju i Crnu Goru.

 

Najbolje je ono sto je besplatno, sto bi rekli stari Pirocanci  ;D. Pogresnom politikom i visokom cenom karte SCG Route, proizvodjach je samo naterao ljude da se bave necim cime se niko ne bi bavio da karta ima normalnu i razumnu cenu, prilagodjenu mogucnostima kupaca u Srbiji.

 

;)

 

 

A sa ovim se potpuno slažem!

 

Međutim, boli uvo nekog lika koji sedi u Londonu za mogućnosti kupaca u Srbiji. Naši koriste svaku priliku da stiskaju Hrvate (preko kojih uređaji dolaze do nas i preko kojih ide naplata otključavanja karata) i Engleze (koji su distributeri za Evropu). Za sada su nešto uspeli po pitanju end of life nuvi uređaja da izboksuju (sada u subotu) što se odmah i odrazilo na cene kao što sam i objavio. Čisto da se zna da nisu oni ti koji "pljačkaju" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Kupio sam Nuvi 550 pre nesto vise od mesec dana u GPS centru na Novom Beogradu, dobio sam uz aparat detaljnu kartu Z. Evrope plus SCG Rout 1.8. Zadovoljan sam. Malo mi je krivo sto nema Meni na srpskom, ali je barem glas nas.

 

SCG rout nije savrsen, ali nije ni los. Na Divcibarama mi je dao direkciju da odmah skrenem desno gde narednih deset kilometara nije bilo nicega osim provalije, a onda me je u Mionici savrseno proveo na pravi put za Ub. Verujem da ce vremenom biti sve bolji i bolji.

 

Jedini problem je sto je u ovom trenutku nemoguce kupiti drzac za motor (Scooter Mount). U Infoteam - u su mi rekli bice u novembru, naravno drzac nije stigao, nisam ni ocekivao, u medjuvremenu sam pokusao da narucim preko ortaka u NY, medjutim nema ni tamo, rekli su mu tek u decembru.

 

Zovem danas opet u Infoteam, javlja se neki mnogo neljubazan tip, kazem kupio kod vas GPS, pitam ga za drzac, on mi odgovori, onako k'o sluzbenica na salteru u MUP-u, da se javim za deset - petnaest dana tada ce mozda imati neku informaciju i spusti slusalicu.

 

Nema mi druge nego da zovem ortaka u NY.

 

Jedino, dao sam neku relativno veliku lovu za taj uredjaj, racunajuci na taj dodatni deo, pa sad ako ga vec nema, mogli su da budu malo ljubazniji tipa, izvinite, javicemo vam cim dobijemo bilo kakvu informaciju, stavicemo vas na listu, i slicne ljubaznosti koje ne kostaju bas mnogo, a znace... Pa ti dodjes opet da kupis, ovako ne znam bas... samo ako budem morao.

 

Da nema mozda neki drugi drzac (Scooter Mount)  koji bi odgovarao ovom uredjaju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Kupio sam Nuvi 550 pre nesto vise od mesec dana u GPS centru na Novom Beogradu, dobio sam uz aparat detaljnu kartu Z. Evrope plus SCG Rout 1.8. Zadovoljan sam. Malo mi je krivo sto nema Meni na srpskom, ali je barem glas nas.

 

SCG rout nije savrsen, ali nije ni los. Na Divcibarama mi je dao direkciju da odmah skrenem desno gde narednih deset kilometara nije bilo nicega osim provalije, a onda me je u Mionici savrseno proveo na pravi put za Ub. Verujem da ce vremenom biti sve bolji i bolji.

 

Jedini problem je sto je u ovom trenutku nemoguce kupiti drzac za motor (Scooter Mount). U Infoteam - u su mi rekli bice u novembru, naravno drzac nije stigao, nisam ni ocekivao, u medjuvremenu sam pokusao da narucim preko ortaka u NY, medjutim nema ni tamo, rekli su mu tek u decembru.

 

Zovem danas opet u Infoteam, javlja se neki mnogo neljubazan tip, kazem kupio kod vas GPS, pitam ga za drzac, on mi odgovori, onako k'o sluzbenica na salteru u MUP-u, da se javim za deset - petnaest dana tada ce mozda imati neku informaciju i spusti slusalicu.

 

Nema mi druge nego da zovem ortaka u NY.

 

Jedino, dao sam neku relativno veliku lovu za taj uredjaj, racunajuci na taj dodatni deo, pa sad ako ga vec nema, mogli su da budu malo ljubazniji tipa, izvinite, javicemo vam cim dobijemo bilo kakvu informaciju, stavicemo vas na listu, i slicne ljubaznosti koje ne kostaju bas mnogo, a znace... Pa ti dodjes opet da kupis, ovako ne znam bas... samo ako budem morao.

 

Da nema mozda neki drugi drzac (Scooter Mount)  koji bi odgovarao ovom uredjaju? 

 

Uzmi odmah da valja

 

01-065-0014-0_I_01.JPG

 

Moze naci ovde

 

http://www.touratech.com/shops/001/index.php?cPath=12_76_418&osCsid=ee68db1786a2bae064de23f7da916ff6

 

imas razne mogucnosti, sa zakljucavanjem, bez...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja