Jump to content

Moto Zajednica

Cena registracije

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozda nekom koristi. Danas sam registorvao Afriku. Po navici, otisao sam prvo u firmu gde registrujem i auto, raspitam se o ceni. 3900 takse i 7590 osiguranje kod Dunava. Ali, ne rade tehnicke preglede motocikala. Razocaran, odem u novo otvorenu "radnju" u bivsoj Strelinoj garazai (lazarevcani znaju gde je to).

 

Iznenadjenje: takse 2300 din! Osiguranje isto, posto cenu Diktira Dunav. Pitao sam radnicu da proveri jos jednom cene, da me ne vrate iz MUP-a, ne, kaze, to je to! OK. Odem u MUP i udare mi pecat u saobracajnu! Znaci, sve je u redu.

 

Sad, nije mi jasno kako je to moguce, 1600 din nije mala razlika? Radnica sa kojom sam razgovarao, kaze da moj motor spada u kategoriju "do 900 ccm"!? Ja sam mislio da ide do 750, pa neka veca (ne znam tacno). Znaci za sve do 900ccm, po njoj registracija kosta ukupno  oko 9800 din.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

do 900ccm ?!  ???  to prvi put cujem ...

do sad su kategorije bile 500-750 , 750-1100 i preko 1100 ccm , a nisam cuo da se nesto menjalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

do 900ccm ?!  ???  to prvi put cujem ...

do sad su kategorije bile 500-750 , 750-1100 i preko 1100 ccm , a nisam cuo da se nesto menjalo...

Tako je i nikako dugacije.TDM 850 sa zelenim kartonom oko 20.000 dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

do 900ccm ?!  ???  to prvi put cujem ...

do sad su kategorije bile 500-750 , 750-1100 i preko 1100 ccm , a nisam cuo da se nesto menjalo...

Tako je i nikako dugacije.TDM 850 sa zelenim kartonom oko 20.000 dinara

 

Onda ti se itekako isplati da registrujes u Lazarevcu, bar dok se teta ne nauci poslu  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nema kategorije od 900 ccm, ni za takse, niti za osiguranje, za takse su razredi do 250, do 750, do 1100 i preko, za ekolosku taksu su granicne kubikaze 125, 700, 1300 pa navise (idu do bneverovatnih 3000 ali hajd' sad), dok su za osiguranje granicne vreednosti razreda 50, 100, 175, 250, 500 i 750 ccm. Granicna kubikaza za sumanute iznose je 1100 ccm dok snaga ne utice ninasta a godiste ume takodje da napravi zbrku.

 

Van Beograda su redovno neke takse nize jer to diktira sama opstina, mislim da Lazarevac kao beogradska opstina mora imati iste takse kao i gradske opstine ali nisam siguran potpuno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa napisao si broj telefona na registracionom listu, ako ustanove nepravilnosti zvace Te da dodjes i da naknadno doplatis sta treba da doplatis, to se ionako ustanovljava naknadnom kontrolom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ovde imate cenovnik:

http://www.takidoo.co.yu/str/motocikli_registracija.htm

i nema kategorije do 900  ::)

Ipak je prva teta bila u pravu  ;D

 

 

Jeste, ali je i teta u MUP-u prihvatila ono sto je napisala druga teta. :)

 

Sta ce sada biti?

 

Verovatno si im se dopao, ne preostaje ti ništa drugo nego da ih provozaš... i platiš piće :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovde imate cenovnik:

http://www.takidoo.co.yu/str/motocikli_registracija.htm

i nema kategorije do 900  ::)

Ipak je prva teta bila u pravu  ;D

 

 

Jeste, ali je i teta u MUP-u prihvatila ono sto je napisala druga teta. :)

 

Sta ce sada biti?

 

Verovatno si im se dopao, ne preostaje ti ništa drugo nego da ih provozaš... i platiš piće :)

 

E da, rece mi ta zena da im se cesto ljudi vracaju donoseci po 200gr kafe i slicno. Neverovatno ljubazne musterije, kaze ona. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

jeli bi to netko od vas te cene preveo u eure.....čisto radi usporedbe, da vidim, koja je razlika kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

jeli bi to netko od vas te cene preveo u eure.....čisto radi usporedbe, da vidim, koja je razlika kod nas...

 

1e = 81 Din (priblizno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

1 euro = cca. 80 dinara

 

za moj motor ukupna registracija oko 13 000 din , to je oko 160 eura

 

tvoj r1200c bi spadao u najskuplju kategoriju (preko 1100ccm ) , oko 400 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da dodam: prosle godine za moj auto sam platio osiguranje i takse ukupno 24000 din. Danas svratim u ovu firmu (gde sam i motor registrovao, pogledaj prethodne poruke) i saznam da je sveukupni trosak nesto preko 15000 dinara. U firmi gde sam ranije registrovao ne zelim ni da pitam! Auto ima 2000ccm i 65KS, za poredjenje. Pa ako ovih dana registrujete motor ili auto ne bacajte novac, registrujte ovde!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

zato i treba da se potrudimo oko obaranja cene registracije motorcikala,,ili za kvartalno registrovanje sto je mozda i bolja opcija,,nadam se da ce mas nesto uraditi po tom pitanju,ili sci jeva peticija,,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

zato i treba da se potrudimo oko obaranja cene registracije motorcikala,,ili za kvartalno registrovanje sto je mozda i bolja opcija,,nadam se da ce mas nesto uraditi po tom pitanju,ili sci jeva peticija,,,,,,

 

Kolko si potpisa ti skupio? Ne potpisuje se peticija sama od sebe :)

 

Ja sam za auto registraciju platio 10.000 a za motor 5.000 a motor mi ima 4 puta manju kubikazu, 4 puta manje konja, 5 i po puta stariji... Da li treba vise da platim za auto ili manje za motor???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

zato i treba da se potrudimo oko obaranja cene registracije motorcikala,,ili za kvartalno registrovanje sto je mozda i bolja opcija,,nadam se da ce mas nesto uraditi po tom pitanju,ili sci jeva peticija,,,,,,

 

Kolko si potpisa ti skupio? Ne potpisuje se peticija sama od sebe :)

 

Ja sam za auto registraciju platio 10.000 a za motor 5.000 a motor mi ima 4 puta manju kubikazu, 4 puta manje konja, 5 i po puta stariji... Da li treba vise da platim za auto ili manje za motor???

pa vise za auto da platis,,,,a skupljanje valjda ide po moto klubovima,,ja u subotu potpisujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E, pustite MAS na miru, zelim da kazem da ovde mozete ustedeti nekakve pare:

 

1. Moj motor: 9800 umesto >13000 dinara.

2. Auto 15000 umesto >24000 dinara.

 

Sutra cu okaciti ovde telefon firme pa se uverite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

E, pustite MAS na miru, zelim da kazem da ovde mozete ustedeti nekakve pare:

 

1. Moj motor: 9800 umesto >13000 dinara.

2. Auto 15000 umesto >24000 dinara.

 

Sutra cu okaciti ovde telefon firme pa se uverite.

nisam mislio nista lose pod tim kad sam rekao mas,,ili sci,,,soryyyyy :-[ :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

E, pustite MAS na miru, zelim da kazem da ovde mozete ustedeti nekakve pare:

 

1. Moj motor: 9800 umesto >13000 dinara.

2. Auto 15000 umesto >24000 dinara.

 

Sutra cu okaciti ovde telefon firme pa se uverite.

 

Kako bre?! E Lalajko svaka ti cast, koji si srecnik :)    mada mi ta agencija lici na agenciju iz Zone Sumraka, koju mogu da nadju samo odabrani ;)

Ja u Nisu iz godine u godinu placam registraciju sve vise i vise (i za motor i za auto).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12096 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ta firma radi potpuno legalno vec dve godine, ali sam ja bio kreten pa nisam dolazio da pitam za cenu registracije, smatrajuci da to mora da bude svuda isto (kao sto i mora, i dalje to mislim). Ubedjen sam da oni negde grese, ali me to ne interesuje, dokle god mogu da ustedim lovu. Mislim da se za razliku od 9000 dinara za auto recimo, isplati doci iz Nisa i reistrovati auto - mislim da danas mozes to da uradis u bilo kom MUP-u. Da ne pricam o komsijama iz Beograda - ako bas zele da bacaju pare nek registruju u svojoj opstini...

 

E, da... tu se obavlja i tehnicki pregled po ceni od 100 (sto) dinara. Osiguranje ide kod Dunava  na 8 polumesecnih rata preko platnog spiska (dobijete papire za overu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

E, da... tu se obavlja i tehnicki pregled po ceni od 100 (sto) dinara. Osiguranje ide kod Dunava  na 8 polumesecnih rata preko platnog spiska (dobijete papire za overu).

 

kako bre tehnicki za 100din,,pa svuda je preko 1000,,pa to je zlatni rudnik,,,,, ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

E, da... tu se obavlja i tehnicki pregled po ceni od 100 (sto) dinara. Osiguranje ide kod Dunava  na 8 polumesecnih rata preko platnog spiska (dobijete papire za overu)

U NS je 1200 din samo tehnicki pregled.

Sta ti je Srbija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kod nas u amd u se ranije dobijao besplatan tehnicki ako registrujes vozilo kod njih,,valjda osiguranje ako uplatis kod njih itd,,,al su i to sad ukinuli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja