Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Gde mogu da kupim neke kvalitetnije rucice za ovaj motor?

 

Posto mi je rucica kvacila dobila prilican luft i pojela jednu sajlu kvacila, sad preti da nacne drugu... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ja samo da javim da ipak ne nosim tocak da mi naliju silente, jer moj tocak to nema. Naime, juce sam skidao sve i imam sta da vidim, felne izlivena iz jednog dela, tj glavcina, a unutra samo navoji u koje idu srafovi koji drze lancanik. E sad meni se klatio lancanik napred nazad, jer su se srafovi pojedli pri vrhu, sto ynaci da ta investicija sa kvalitetnim srafovima iznosi 0 din. :moto3: :moto3: :moto3: Trenutno sam u fazi nabavke lanca i lancanika, pa cete biti obavesteni gde ima i koliko povoljno. Isto tako, pravim od bakra ono "crevo" za iberlauf, koje se na nasim motorima cesto lomi, pa je protok slab. Slike ce biti cim uradim nesto konkretno. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nema Zile, nego nisam hteo da ti ubijam entuzijazam, kad si vec resio da majstorises. :moto3:

 

(pomislih mozda jer je starija serija, da je imao silente, posto je izgledalo da si prilicno siguran u to sto pises)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jaoooo druze, mogao si mi skratiti muke, ali nema veze, ovako sam se bar odusevio ko covek kad sam video da ih nema :D :D :D E, ono za iberlauf pravim u 2 primerka, pa ako ti zatreba, deri se :D Inace, sve je super, samo jos Ruza da mi nadje jedan semering i mogu polako da sve sklapam i da sacekam da mi padnu pare sa neba da stavim gume, pa onda da malo :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Da li je normalno kada je ubacen u brzinu i kada je stisnuto kvacilo, a pritom je ugasen motor da se oseca veci otpor kada se gura nego kada je u leru? ili treba isto da se ponasa kad je izbacen i kad je sa stisnutim kvacilom u brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa normalno je donekle. Radi provere neke, probaj da upalis motor i menjas brzine u mestu, sa stisnutim kvacilom naravno.. Znaci, ubacis u prvu, pa u drugu, pa u trecu, pa opet u drugu, pa na ler. E ako to radi bez krkljanja i cimanja onda je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa
Eventualno je potrebno malo dostelovati karburator na za to postojecem srafu (najveci uticaj ima na leru i do oko 1/4 gasa) i odvrnuti sraf za stelovanje smese za krug - dva. Potrebno je podici iglu u cetvrti podeok od vrha (ukoliko vec nije), ona funkcionise u podrucju od 1/4 do 3/4 gasa i ona nam je i najbitnija u svakodnevnoj voznji. Za peti i poslednji mislim da nema svrhe osim prilikom tuninga, mozda moze da doprinese malo vecem obrtnom momentu, ali i vecom potrosnjom, koja tom povecanju nije proporcijalna, posebno jer je u tom opsegu 90% voznje.

 

black ako nije problem, da li bi mogao malo opshirnije da mi objasnish shtelovanje smeshe, molim te. hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

black ako nije problem, da li bi mogao malo opshirnije da mi objasnish shtelovanje smeshe, molim te. hvala unapred

Tereba da pisem poduzi tekst, a vec sam pisao par puta na forumu. Proguglaj tuning manuale za CV karburatore od nekog od proizvodjaca i bice ti od koristi. Ostalo se svodi na "sluh" i osecaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Hi piplz. Samo da se javim, posle 2 godine neaktivnosti :zdravo: . U međuvremenu sam se diskvalifikovao kao vlasnik GY200B(A) supermoto jer sam zbog sopstvene gluposti :lud: ostao bez motocikla. OH WHATA MISTEJKA TU MEJKA! >:(

I eto, sad mi ide voda na usta (svrbi me tur) kad čitam kako sa lepo provodite na kineskim točkovima.

Planiram da do kraja novembra posetim uvoznika i izbrojim određenu "promotivnu" sumu za novi primerak SM-a.

Dakle, pozdrav od "soon to be member again-hopefully" :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pre neki dan sklepali smo nosach, koji je ispao po meni nikad bolji, sa sve drzhachima za suvozacha.

imali smo problema sa odvrtanjem shrafova zbog vibracija, resheno montiranjem duplih matica i razjebavanjem shrafa nakon postavljanja, tako da neche otpadati matice :D

predjeno +- 200km za sada sa koferom, sve je ok :)

 

 

 

 

 

 

naravno nishta bez ove dvojice u radioni :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ HoSheMean

 

Kakvom situacijom ostade bez njega?

 

@FJCharlie

 

Mogao bi bar crni sprej lepse ce izgledati. Moram priznati da nije neka lepota od nosaca, posebno u odnosu na fabricki enduro, ali ako ce biti pod koferom, bitno je da ispunjava funkciju. Vezano za srafove, zanimljivo je da fabricki stoje na mestu (bar kod mene), izgleda da su se malo vise pootrudili nego na nekim drugim kineskim modelima.

 

 

Inace, odnesoh danas zadnji tocak na centriranje. Neke su se otpustile, a 2 i popucale jer su dobile preveliku tenziju. Doduse voznja starim novosadskim, uz teret od oko 160-170kg pri 100-120 kmh, verovatno je doprinela situaciji.

Prednja felna takodje nije bas najbolja, malo je udarena, ali ne znam ko bi i kako to mogao da sredi. Ne pravi smetnju, pa se ne nerviram oko toga, mozda ga rascerupam kad padne neki sneg ako budem imao volje.

 

Inace, kostace 800din sa zamenom zbica, a pronasao je iste takve kod sebe, najverovatnije od nekog tomosa, jer osim biciklova njih najcesce radi, dok su veci motori retkost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

@FJCharlie

 

Mogao bi bar crni sprej lepse ce izgledati. Moram priznati da nije neka lepota od nosaca, posebno u odnosu na fabricki enduro, ali ako ce biti pod koferom, bitno je da ispunjava funkciju. Vezano za srafove, zanimljivo je da fabricki stoje na mestu (bar kod mene), izgleda da su se malo vise pootrudili nego na nekim drugim kineskim modelima.

 

to je u toku radova slikano.. sad je premazan osnovnom (crvenom) mislim se dal crni ili neki sjajni, neko mi reche da ima, lupichu, hrom u spreju, ili bar podsecha :/

otishli smo do nove pazove pre neki dan i vratili se sa 2 od 4 shrafa, zato smo sad izbushili nove rupe stavili 8ice sa duplim maticama i klinom razbucali shraf da ne ispadnu matice. nema skidanja jbg :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

@Blackbite

Ma bezveze, kao da rešim neke dugove, kao kupiću nešto veće, kao više mi se ne plaćaju kazne (nemam A, još uvek), kao više mi ne stoji kao ocu dvoje maloletne dece... :'(

I tako, kad preračunam prodao sam konjče (QM200GY-B(A)) za cca 600e :lud: :lud: :lud:

Ali, neka, polako, biće nova nabavka uskoro...

Nego, treba mi subjektivno mišljenje: koliki je maksimalni domet ove sprave?

Znam da većina ljudi putuje 50-60-200km max. ali ja hoću da odem u Lisabon. To je nekih 3200km plusminus 150km. Jedino, mislim da ću morati da namestim nosač za kofer pre nego što krenem... :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

@Blackbite

Ma bezveze, kao da rešim neke dugove, kao kupiću nešto veće, kao više mi se ne plaćaju kazne (nemam A, još uvek), kao više mi ne stoji kao ocu dvoje maloletne dece... :'(

I tako, kad preračunam prodao sam konjče (QM200GY-B(A)) za cca 600e :lud: :lud: :lud:

Ali, neka, polako, biće nova nabavka uskoro...

Nego, treba mi subjektivno mišljenje: koliki je maksimalni domet ove sprave?

Znam da većina ljudi putuje 50-60-200km max. ali ja hoću da odem u Lisabon. To je nekih 3200km plusminus 150km. Jedino, mislim da ću morati da namestim nosač za kofer pre nego što krenem... :moto3:

 

ne bije boj svetlo oruzije vec srce u junaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel neko zna koliko su lancanici i da li ih ima u servisu u NS. U Bg-u nema nigde, ni u jednoj prodavnici. Dao sam da se urade po uzorku, ali bi hteo da znam koliko su "original" :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam sa 125 ccm pravio najvecu kilometrazu u danu 450km. Na visednevnom putavanju jednom presao nesto preko 700 km. Ako se ne vozi preterano zestoko, ako je u dobrom stanju i ako poznajes bar osnove u mehanici moze da se vozi kinez i na duzim putovanjima. Mene jedino plase rezervni delovi, pitamke da li ces nesto naci u inostranstvu za kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja