Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 264 postova

Pa ja sam posumnjao i to da su mozda lamele lose ali ne bi trebale da budu poato je motor nov , na ravnoj podlozi je sve ok nema nista slicno tome ,tj ne cuje se nista slicno,znaci to je sve onda ok ,da ne brinem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Kad smo vec kod ventila , da li moze neko da napise kako se prepoznaje da li treba stelovati ventile ? Motor je presao oko 1800 km , i kada se zagreje malcice ima drugaciji zvuk na nekih 4,5k obrtaja, nego ranije, ili ja ranije nisam obracao paznju :D da napomenem da sam ga skolski razradjivao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Ako vam treba neka pomoc oko supermota javite mi se u inbox,dosta sam ih uradio pa vam mogu pomoci oko stelovanja i ostalih stvari.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad se već nudiš :)  možeš li da mi kažeš kakva je mogućnost nabavke delova za agregat od pulera 200 u Srbiji ?

Da li ima u Sprintu NS a da se ne čeka 'sa carine' ? Za naručivanjem preko znam da ima. Interesuje me u Srbiji.

Nameravam da uzmem Quingqi 200 enduro a imaju iste agregate.

Zanima me ona vertikalna polugica koja prolazi kroz blok i razdvaja lamele, onda lamele, karile, klip, vođice ventila, španer, klizači lanca bregaste i lanac bregaste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

E ako si me pitao. :) 

Tu nastaje veliki problem,ja sam drzao radnju i ovlasceni servis Qingqi motora za Beograd,zatvorio sam pre 3 godine,sve sam uzimao od glavnog uvoznika iz Novog Sada koji vise ne radi i nema delova ni za sta koliko ja znam,ali mogu da okrenem da proverim da slucajno nesto nije ostalo. I u vreme kad sam radio sam imao problema sa njim sto se nabavke delova tice i morao sam da jurcam po Beogradu i snalazim se kako znam i umem. Za to vreme nismo imali teze kvarove,(sva sreca) jer da smo imali morao bih da jurcam delove od preko. Sto se tice tih agregata od 200,odlicno su se pokazali,pouzdani su vrlo. Veliki je problem sa tim dobavljacima delova,svi tako zavlace,cas je an carini,cas ovo-ono. Ja cu ti proveriti u NS,ako nesto od ovoga ima,javljam ti. A sto se ventila tice i same glave,to jedino moze da se odradi u masinskoj radionici jer ces tesko naci vodjice za njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Uskoro bih trebao da pazarim jednog potpuno ispravnog sa manje od 10000 pređenih pa ću do kraja sezone valjda da skontam ostajem li na njemu ili mi ne odgovara.

Ako odlučim da ga zadržim, sasvim je izvesno da ću da mu nabijem popriličnu kilometražu od sledeće sezone pa razmišljam unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

A pa lepo,bices zadovoljan sigurno,uopste nisu losi motorici,ali samo 200,125 mi se nije svideo. Sto se delova tice,znaci glava-masinska obrada pa videti sta oni mogu uciniti(ako se ne nadju delovi u radnji),klip i karike po uzorku,lanac bregaste videti od cega pasuje(Suzuki DR),lamele takodje. 

 

Sto se tice ostalih delova(potrosnih): plocice su im kamen i ne valjaju nista,gume su plastikaneri i ko moze da priusti bolje trebao bi zameniti,lanac i lancanici zavise od odrzavanja,filter ulja hf132 itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ili mozes da potrazis od preko pa ako nadjes jeftinije porucis unapred pa neka stoji, i ako ti se desi nesto imas deo odmah za ugradnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Pa uglavnom sve sto sam nalazio sam uzimao po vise komada i pravio ja malu zalihu delova,ali kako sam zatvarao servis i pukao uvoznik,te zalihe vise nisam obnavljao jer je bilo sve manje posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Upao je u finansijske probleme,zaduzio se,krediti... Jedno vreme mu je bas lepo islo,imao je i dobre kacige,kofere i jos neke sitnice. Jedino sto delove nije toliko uvozio,to je najveca greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zajcar
  • Motocikl: Sprint Pulser

ja imam problem na pulseru 125 , ponekad kad zastartujem motor cuje se kao neko skripanje,tj. lamela slajfuje , ali kad sednu dvojica i sa malo vecim gasom pustim kvacilo obavezno se cuje kao da proklizava tj. cuje se taj zvuk , desava se po nekad u voznji da se cuje kao da lezaj bruji na tocku cim stisnem kvacilo ono prestane , msm nzm sta je tacno sumnjam na lamelu , da li si imao takvih problema ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Nisam imao takav slucaj , meni se taj zvuk desio samo jednom pod velikim opterecenjem , pise u prethodnim postovima , neki od kolega su ukazali na to da je moguce da lamela proklizuje pod takvim opterecenjem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na japancima se to često pravi od teflona. Što ne bi moglo i kod kineza tako.

Mada je možda povoljnije pazariti gotovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nove fabricke od pulsera ne valjaju, brzo se trose jer je mekana guma.. Bar je tako kod mene bilo

 

Kod mene se na svakom mom motoru troši sve :)  Imam malo težu ruku na gasu a i volim da tovarim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Eto koliko je presao brazilac sa Cindji 200 od 2007 godine pa do pre par dana ;)

 

Inace lik pise blog jos od 2007 kad je kupio motor pa sve do sad, na 13 stranica je opisivao sve svoje voznje. Od te ukupne kilometraze sto je presao, 45 000km je bilo na asfaltu, a ostalo van asfalta :care:

 

http://www.caldas.com.br/30anos/motard_engl.htm<< Link ka njegovom blogu (vise puta postavljano u ovoj temi).

 

 

Km Total (until 09/06/2015)
63.596

Km on roads
45.715

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

Drugari potrebna mi je pomoc. danas sam gledao zadnju felnu podigao sam motor na nosac tako da tocak visi u vazduhu i kada je lanac zakacen i kada je lanac otkace lancanik baca u stranu. imam nov lancanik zamenio sam da vidim da li je do toga ista prica se desava. guma takodje baca tako da bih rekao da je kriva felna alar za ispravljanje zbica imam i iskustva na bajsevima sa tim imam ali kakva je prica sa motorima sta ces se desiti da li je moguce da od krive felne baca zubcanik ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja