Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Много зависи од ветра, зависи са које стране дува и којом брзином, мени се некад дешава на отвореном путу док возим 60-70 да почне мотор да ми лелуја и заноси у страну, а ево тад кад сам возио 114 није заносио ни мало иако је дувао јак ветар. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma jednostavno nije projektovan za veće brzine ... u ostalom, zar je 100tka malo ? :neznam:

 

Ja nemam iskustva sa konkretno ovim motorom, to sam shvatio na sličnom koji nije bio kinez već japos ... dune jači vetar, i nosi te gde on hoće ... sa 100 na sat, jako neprijatan doživljaj ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Vuce iso si 114 jer te jak vetar duvao u ledja, a i ne razumem ljude koji kupe supermoto - cross i oce da mu nabijaju brzinu. Kupi sportski pa vozi brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ја сам само окачио слику ако неког занима макс брзина, мене тај податак не занима ни најмање јер јер макс брзина бескорисна (на свим моторима), може да иде толико али питање је колико дуго, док се не распадне. Мени је битна само брзина за отворени пут, брзина на којем се мотор не мучи, а на пулсеру је то 80-90. Овај мој иде 90кмх на неких 6200 обртаја што је мени одлично и не возим га преко тог.

 

За ветар нисам сигуран, једном је дувао од напред па сам пробао да видим колико би достигао. Ишао је 105-110 по сату али се мучи... (нисам тад имао гпс да проверим).

 

Ја да сам хтео да јурцам купио би спортски мотор, а не кинеза 200сс.

 

А кад ме већ нападаш.. не разумем ни ја људе који купе кинески мотор па га терају ван асфалта ко што ти тераш апола, боље ће се котрљати јапански ендуро стар 20 година по оффу него нов кинез... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Још да додам, нападаш ме за јурцање а горе сам окачио слику са подацима, где пише да сам за пређених 650км! имао просечну брзину у покрету од 42.9кмх... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ne napadam ja nikog, niti je bilo to tebi upoceno al vidis da si se sam pronaso.

 

To sto ne razumes sta je supermoto to je tvoj problem, drugo kad me vec vuces za jezik i spominjes me da ti pojasnim neke stvari, ja motor vozim izkljucivo po putu, to sto sam jednom otiso na brdo i postavio sliku ne znaci da vozim off-road, drugo da bi vozio off-road potrebna mi je oprema i cross gume(sto naravno nemam). E sad jbg, ti ne razumes jer si klinac pa mislis da ako stavis motor u blato i lopaticom ga namazes da se to zove off-road.

 

Trece ovde smo da razmenimo iskustva i da pomognemo jedni drugima a ne da kako ti kazes napadamo jedne druge. Nismo u vrticu da se prepiremo. Ja te razumem skroz, ti si u takvom dobu da ti je motor najbolji i najaci i to je normalno i ja sam tako bio zaludjen za prvim motorom kacio mu svasta poboljsavao i sto ne treba i sto treba kao i ti svetla i ko zna sta jos.

 

 

 

 

To je sve normalno svako voli svoje najvise, samo treba razmisliti pre nego sto nekog uvredis ili mu napises glupost.

 

 

 

 

Pozdrav! 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja sam moju 125-icu vozio 100kmh, nikakva nizbrdica, ravan put u po Vojvodine, nesto malo vetra u ledja, fabricki auspuh sa katalizatorom, fabricki lancanici, sve fabricko :D

Screenshot_2014-09-27-23-09-36_zpsd4524835.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ххахаха која си ти легенда леба ти :lol:

 

Ne napadam ja nikog, niti je bilo to tebi upoceno

 

Kupi sportski pa vozi brzo.
Не, ниси мени то упутио ок. Вероватно сам ја глуп па нисам схватио како треба...

 

To sto ne razumes sta je supermoto to je tvoj problem

 

Па ако сматраш да ја не знам шта је СМ, појасни ми. Ипак си ти овде дошао да се помажемо међусобно јел тако?

Trece ovde smo da razmenimo iskustva i da pomognemo jedni drugima

 

drugo kad me vec vuces za jezik i spominjes me da ti pojasnim neke stvari, ja motor vozim izkljucivo po putu, to sto sam jednom otiso na brdo i postavio sliku ne znaci da vozim off-road

 

Е видиш, то што сам ја једном окачио слику где пише да сам тад једном возио 114 не значи да ја стално јурцам. (а још ти пише моја просечна брзина за пређених 650км, што је још један доказ да си трол, или....)

 

Сад да разјасним зашто сам ставио ту слику. Овде у овој теми је доста чланова писало која је макс брзина овог мотора, неко каже 90, неко 100, неко 110, али нико није проверио са гпс. Ја јесам па сам поставио на форум да може видети неко кога интересује овај мотор па га занима тај податак.

 

Trece ovde smo da razmenimo iskustva i da pomognemo jedni drugima a ne da kako ti kazes napadamo jedne druge.

 

То је управо оно што ја радим, написао сам изнад зашто сам окачио слику са макс брзином, помажем онима који се интересују за овај модел, а ти си тај који је упао у тему са циљем да тролујеш очигледно.

 

E sad jbg, ti ne razumes jer si klinac

 

Ово не бих коментарисао, ипак си ти дошао у тему да тролујеш.

 

ti si u takvom dobu da ti je motor najbolji i najaci i to je normalno i ja sam tako bio zaludjen za prvim motorom kacio mu svasta poboljsavao i sto ne treba i sto treba kao i ti svetla i ko zna sta jos.

 

Ја сам светла ставио јер су ми потребна, зашто сам их ставио се тебе не тиче, али ипак нека ти буде...> то што теби нису потребна ја с тим немам ништа. На пулсеру је фар као свећа, ја нећу више да ризикујем да се скрљам са мотора због лошег светла, већ сам Х пута упао у кратерчину (хвала Богу у овој мојој селендри их има више него уличних бандера...) и пар пута једва остао на мотору, јефтиније ми је да побољшам светла него да крпим мотор и себе ако паднем (или искривим фелну), а да не помињем што ме боље примете остали људи у саобраћају који ми редовно излећу, са овим светлима им не пада на памет да крену пре него што ја прођем.... (највише волим да се возам по мраку, а ћорав сам тако да ми добра светла много значе.)

 

To je sve normalno svako voli svoje najvise, samo treba razmisliti pre nego sto nekog uvredis ili mu napises glupost

 

Не знам чиме сам ја тебе увредио и да ли сам те увредио (и какву сам ти то ја глупост написао?). Ако тебе вређа то што на аполо отпадају шрафови у првих 500км, а на пулсеру ево код мене 4000км ни један није дотегнут нити је отпао то је неки твој проблем.

 

Nismo u vrticu da se prepiremo.

 

Не знам за тебе, ја се после ове поруке више нећу настављати са тобом, а ти ако оћеш пиши шта желиш, следећи пут кад будеш троловао на мој рачун идеш на игноре ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Auu si razmisljao neku knjigu da napises. Mrzi me ovoliko da citam 1zvizduk.gif

 

 

 

Edit: E teo sam samo da vidim koliko ces da se napalis da odbranis svoj voljeni motorcic posto ga na sve strane hvalis da je najbolji.

 

Jbg, ja gledam na motor ko prevozno sretstvo, i zabole me sto mu otpadaju srafovi, posto vidim da si opet naso razlog da kazes kako je tvoj motor munja ahhahaha.

 

Stavio sam nov zatego i idemo dalje 1moto3.gif

 

 

Imas od mene pivo 2cirka1.gif al posle nema voznja ni sa dupla svetlabicikl.gif

 

 

 

 

 

Pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo danas isao da gledam kros trke u Svetozar Mileticu, iza Sombora. Do tamo i nazad nesto vise od 200 km, naravno Pulser 125, putna brzina oko 90 kmh, potrosnja oko 3l, motor sve vreme radio bez ijedne greske 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Ma pulser 125 i 200 su zakon 0takoje.gif Ja sam sa mojom 125-icom presao nesto vise od 9000 i prezadovoljan sam 1oda.gif od ulaganja sad imam samo ulje i regler posto je regler crko mojom krivicom (palio sam ga na gurku i jos nesto eksperimentisao kad mi bio prazan akumulator)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

@Fantom1 ista situacija, crkne akumulator ja 2-3 nedelje jebavam na guranje palim i tako to, pa sjebao relej anslasera, regler...Jedno vreme me uvatilo nesto da mu njakam CDI da rasturam blokadu, al sam video da nema nista od tog i vratio sve zice kako su bile, dosta je meni i 6-7k obrataja i 90-100kmh. Kasnije kupim akumulator, relej, regler eno ga ide ko lud jos malo pa 11000 na satu. A kod mene je 16 meseci i od 1600km, ako Bog da dogodine odo ja na more sa njim!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Palic
  • Motocikl: Dominator NX 650

Evo danas isao da gledam kros trke u Svetozar Mileticu, iza Sombora. Do tamo i nazad nesto vise od 200 km, naravno Pulser 125, putna brzina oko 90 kmh, potrosnja oko 3l, motor sve vreme radio bez ijedne greske 1moto3.gif

 

Ehh.. i ja bio tamo,mogli smo da se nadjemo na jedno pivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

E ljudi jos jedna blokada na pulseru nadjena, ne znam jel neko pisao ranije...

Uglavnom kad se skine rucica gasa ima 2 mesta gde se kaci sajla, kad se zakaci na drugo mesto mnogo bolje otvara karburator, nisam ga uopste dugo drzao u brzini nego u svakoj do 10k obrtaja (osim u prvoj) sto brzo nagura i odma saltanje u sledecu, 2. 60 kmh, 3. 80 kmh, 4. izmedju 90-100kmh, 5. isto ko i cetvrta samo obrtaji padnu izmedju 6-7k i dalje stoji ona blokada valjda na CDI..To sam cisto onako probao, sad sam vratio sajlu na staro mesto jer mi nista ne znaci ovo sa fabrickim CDI,auspuhom i lancanicima mozda se budem igrao kasnije pa cemo videti sta ce ispasti ali dobro mi je i ovako, pogotovo sad kad se ide malo dalje, duze ce da traje masina.

Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Како мислиш боље отвара карбуратор? Онај круг на карбуратору што га сајла окреће има свој граничник докле може да се окрене, не верујем да можеш добити нешто чачкањем сајле на ручици...

 

Аааа да ти имаш 125 модел, не знам онда на 200 је другачији карбуратор..

 

qm200gycarb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ovakav je kod mene, nikad ga nisam otvarao da vidim kako funkcionise, ali bolje povlaci u svim brzinama osim u 5-oj. Kontam da radi na principu onog "Dellorta" na tomosima.

DSC02763_zps84550c88.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

@Marko1995 ako bog da malo srece da polozim pa idemo svi skupa sa pulserima i ostalim zverkicama na more cisto da odemo na pivo-sok 1lol.gif aaa sto se tice rucice nista ne menja osim sto dobijas malo bolji odziv na gas cini mi se... inace ako nekog zanima kako izgleda karburator unutra okacicu sliku posto licno sam ga otvorio i ocistio (unutra sam nasao dovoljno prljavstine da zakrpim rupu na zidu hahahh) e da i 1 savet ako otvarate karburator pazite da vam ne ispadne iglica kao i meni od ona 2 plovka koja se lazaze u karbu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

@Fantom1 Ma dosta bolji odziv na gas, jedino 5. ostaje ista...Ma ima da idemo bar do Zlatibora ako ne na more :D

 

 

E sad cu ubaciti drugi top, poklonice mi drugar od er6n. Jos ne znam kako ce da stoji, mora da se ubaci neki adapter izmedju grane i topa jer je dosta velik unutra, valjda fi 50, stim sto je dosta kratak oko 30cm, a spoljna cev fi 80, tako da nema mnogo vune izmedju da apsorbuje zvuk. Ne mogu ni da zamislim kako ce to da grmi...1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

@Marko1995 Aaa i 5-ta bi bila ok samo da se skloni blokada sa CDI-a tako mi rece lik iz sprint servisa sem sto kad se skine ta blokada automatski motor gubi radni vek.. Ma na kraj sveta ako treba hahahh 1lol.gif

 

Opaaa znaci sad ce zverkan da prede samo 1moto3.gif e ali uzmi proveri da li mozes da ga stavis mislim da ti ne kaci plastiku jer lako ces ti oko grane da se snadjes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Neko je negde u ovoj temi napisao da su plastike za Pulsera 1 125ccm oko 2500 Din po komadu, bez obzira koja je u pitanju. Moje pitanje je GDE IH TO IMA? Treba mi adresa, naziv firme ili broj telefona.

THNX unapred!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

 

Nazvao ih, imaju plastike za Pulsera1 125ccm, ali kazu da ne odg za Gingqi SM 125, navodno, rekao im je neki nezadovoljni kupac. Zna li ko sa sigurnoscu? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja