Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@wasta imas temu o tom modelu, ako se ne vara to je ovo.

 

Kako ga unisti taj koji ti ga nudi, svaka mu cast, imas veoma povoljno tih modela, tako da ako ti taj bukvalno ne poklanjanju nemoj se ni cimati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova

@wasta imas temu o tom modelu, ako se ne vara to je ovo.

 

Kako ga unisti taj koji ti ga nudi, svaka mu cast, imas veoma povoljno tih modela, tako da ako ti taj bukvalno ne poklanjanju nemoj se ni cimati.

 

Našao sam temu o 2-d i prekopirao je tamo...

 

 

Motor je "uništen" estecki,ali sam ga provozao i mogu reći da jako lepo ide za 125ccm

 

Sutra mi javljaju cenu za delove koji su mi potrebni,a ako mi cena odgovara-uzimam motor jer ga stvarno dobijam za "male" pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Trenutno imam tri problema na motoru koji za sad nisu preveliki ali mozda mogu da prerastu u nesto ozbiljnije tako da sam resio da pitam za savete i ideje za resavanje istih.

 

(1) 'Staklo' na posudi za ulje prednje kocnice je ispucalo i bilo bi pametno da ga sprecim da skroz pukne. U krajnjem slucaju cu ako pukne da upotrebim neko od resenja koje su kolege spominjale ranije u temi, ali bih voleo da do toga ne dodje.

 

(2) U trecoj brzini na preko 3.500 obrtaja se motor drugacije cuje. Bruji, cangrlja, zveci...ne znam kako da nazovem. Neko je ranije spominjao da je to mozda do lezaja menjaca. Da li to moze vremenom da napravi ozbiljniji problem i kako to resiti?

 

(3) Kada se motor malo vise ugreje (cak i kad je temperatura oko 20 stepeni) tesko vracam u drugu i jos teze u prvu brzinu, a u ler nikako. Za ler sam otkrio da mogu malo gasom da pomerim motor (ne funkcionise ako se samo pomerim nogama) pa da onda prebacim u ler. Ulje u motoru je motul 5100 10W50. Da li je resenje da samo promenim viskozitet (ako se to tako zove :)) ulja i da li na gusce ili na redje (npr 10W40 ili 15W60)? Ili je to mozda do samog menjaca?

 

Hvala unapred! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Dali je neko menjao lezajeve zadnje viljuske?

Primetio sam letos vertikalne ogrebotine sa leve strane zadnje viljuske u blizini sklopljenog kraja copave.

 

Posto u mirovanju copava nikako ne dodiruje viljusku bilo mi je jasno da postoji uvijanje viljuske u osloncu kada je lanac optereti.

Sinoc sam rastavio ceo zadnji sklop (nabijem im projektanta) i nasao da su sva 4 lezaja zadnje viljuske u ocajnom stanju.

Puni rdje, valjci zaribali, ispada sitan spon iz njih... definitivno zadnje vreme za zamenu tj. trebalo je da se menja pre nego sto je copava stigla viljusku. U principu, nista se strasno nije desilo ali bi se sigurno desilo sledece sezone.

 

Tesko cu procitati oznake sa njih a pitanje je i da li imaju ikakve veze sa oznakama koje mi poznajemo. U pitanju su iglicasti lezajevi kao i inace.

Jos ih nisam izvadio napolje posto su zaribali a nisam hteo da silim posto je viljuska aluminijumska.

 

Ako neko znao koje da kupim pre nego sto ih izvadim i premerim. Takodje i semeringe.

Trazio sam po netu, nasao na nekoliko mesta za Sinnis Apache i Superbyke RMR kompletne setove ali nigde nema konkretnih dimenzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

OK, izvadio sam lezajeve. Jos sam da mi neko kaze gde da ih kupim.

 

Oznaka lezajeva je:

TA2030Z a ima ih I sa oznakom HMK2030.

 

Nasao sam negde da h koristi Kawasaki KLX 250 I neki KDX - to je neki quad, valjda.

Sada nadjoh I ovo:

 

http://www.partzilla...E28)/parts.html

 

Izgleda da ih ima I na V-STROMU sto ce olaksati potragu.

I ne samo na Stromu, ova dimenzija se pominje kod gomile Suza, Kawa... cak i opstenarodni KLE.

 

Ima li tako nesto kod nas da se kupi ili da porucujem od preko?

Ako bude narucivanja, mozete mi poslati poruku ako ste zainteresovani da porucimo vise komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

zna li neko gde mogu kupiti nove plastike za ovog kineza

 

Gledao sam davno klip od nekog lika sa youtube valjda spicy110, uglavnom vozi Sinnis Apache 125 (Sprint pulser) i rekao je nesto da je menjao plastike i stavio neke elasticnije (pokazuje tako sto savija prednji blatobran koji je bukvalno isti kao i fabricki po izgledu) koje je platio nesto jeftino na ebay-u, pa ako imas neke mogucnosti probaj tako nesto da nadjes zato sto ces imati kvalitetniju stvar nego ovu fabricku koja je dosta tvrda i kontam da moze da se polomi lako :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Он је упоређивао пластике од Pulse Adrenaline и Sinnis Apache, Pulse је овај спринтов модел што се прави у Pioneer фабрици са тим крутим пластикама, a Sinnis је Qingqi модел који се прави у матичној фабрици, он има те еластичне пластике...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Он је упоређивао пластике од Pulse Adrenaline и Sinnis Apache, Pulse је овај спринтов модел што се прави у Pioneer фабрици са тим крутим пластикама, a Sinnis је Qingqi модел који се прави у матичној фабрици, он има те еластичне пластике...

On je valjda i vozio jedno vreme tog Pulsa pa sad nez jel kupio te plastike ili ceo motor znam da ga je razlupao bas dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Он је упоређивао пластике од Pulse Adrenaline и Sinnis Apache, Pulse је овај спринтов модел што се прави у Pioneer фабрици са тим крутим пластикама, a Sinnis је Qingqi модел који се прави у матичној фабрици, он има те еластичне пластике...

On je valjda i vozio jedno vreme tog Pulsa pa sad nez jel kupio te plastike ili ceo motor znam da ga je razlupao bas dobro...

 

Купио је другог.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

E ljudi jel radio neko nalepnice za ovaj nas motor, hteo bih sad preko zime da ga sredim malo da mu kupim reflektujuce trakice za felne i da mu odradim nalepnice na bocnim plastikama i napred i nazad,plastikama na vilama, masku napred, i iza sedista onu plastiku, uradio bih nesto kao KTM (ovaj snimak ima dosta primeraka

)e sad me zanima kako bih mogao ja to da izmerim sobzirom da ima dosta krivina i ovalnih oblika i jel ima negde da se kupi gotov kit (kao sto ima za kros modele http://www.ebay.co.uk/itm/2002-2008-KTM-SX-50-GRAPHICS-KIT-DECAL-STICKERS-/201001758918?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item2ecca370c6 ) malo sam smorio al eto da se zanimam preko zime pa ako neko zna nesto vise pomoglo bi mi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Evo par stvari sto sam skupio okolo i u ovoj temi, moze biti od pomoci nekome, a mozete i dopuniti:

 

Lancanici:

  • Prednji JTF409
  • Zadnji JTR809 (dobos model bez silenta)

Lanac:

  • 428 standardni bez ringova :) 134 linka

Filter ulja:

  • HF 132

Svecica:

  • NGK DR8EA obicna, iridijumska DR8EIX

Semering:

  • osovina menjaca 12x22x9( ili 7 ili 6 )
  • prednjeg lancanika 30x40x5 ili 30x40x7
  • gumica kod prednjeg lancanika u cauri 21,5x2,5 (Izmedju semeringa i osovine postoji jedna caura... Unutar caure se nalazi i jedna gumica)
  • semering vila 41x54x11mm
  • semering na prednjoj osovini 22x35x6 ?

Lezajevi:

  • Lezaj zadnjeg tocka 6203
  • Lezaj prednjeg tocka 6202

Plocice:

 

Samo da ispravim i dopunim ove informacije posto sam resio da ove zime stavim malo bolje lezajeve od kineskih a samim tim i zamenim semeringe.

 

Lezajevi zadnjeg tocka su:

- 6202 2RS - 1 komad sa desne strane

- 6302 2RS - 1 komad sa leve strane

Pozadi nema semeringa,

 

Lezajevi prednjeg tocka su vec napisani gore:

- 6202 2RS - 2 komada

Semerinzi prednjeg tocka:

- 22x35x6 (moze i 7) na levoj strani

- 43x58x7 na desnoj strani gde je puz brzinomera

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Hvala na ispravci, bas mi je drago sto se ovo dopunjuje.

Samo da ispravim i dopunim ove informacije posto sam resio da ove zime stavim malo bolje lezajeve od kineskih a samim tim i zamenim semeringe.

 

Lezajevi zadnjeg tocka su:

- 6202 2RS - 1 komad sa desne strane

- 6302 2RS - 1 komad sa leve strane

Pozadi nema semeringa,

 

Lezajevi prednjeg tocka su vec napisani gore:

- 6202 2RS - 2 komada

Semerinzi prednjeg tocka:

- 22x35x6 (moze i 7) na levoj strani

- 43x58x7 na desnoj strani gde je puz brzinomera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Требам да урадим сервис, на који шраф да испустим уље? Има 2 комада испод, или мора на оба?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Onaj veci , imas u manualu uputsvo kojim redom i sta. Ima i na youtubu lik koji radi mali servis, al ubi me ne mogu da nadjem link. Pazi samo kad budes zavrtao ponovo taj sraf da ne preteras sa stezanjem. Proveri pre nego sto krenes da menjas ulje da ti ne slini semering na menjacu, pa odma i njega zamenis.

Требам да урадим сервис, на који шраф да испустим уље? Има 2 комада испод, или мора на оба?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Око тог већег има и 3 мала ја мислим, јел треба да се скида тај поклопац цео, питам јер можда има неко сито ту које треба да се очисти као на неким моторима?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ta 3 mala odvrces kad ovaj veliki pretegnes i sjebes navoj :) salim se naravno. Iskreno zaboravio sam dal je bilo sito, cini mi se da jeste. Mozes ih u svakom slucaju odvrnuti, pa pregledaj. Ja sam samo veliki odvrtao, al sam menjao ulje i filter na 1000 km 1lud.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Око тог већег има и 3 мала ја мислим, јел треба да се скида тај поклопац цео, питам јер можда има неко сито ту које треба да се очисти као на неким моторима?

 

Ne moras da skidas ceo poklopac. Ako ga skines, verovatno ce ti posle sliniti ulje. Tu je jedan veliki O ring koji je verovatno izgubio elasticnost i kada ga skines vise ne dihtuje.

Ja sam ga zamenio a za koji dan cu da ti kazem i tacne mere. Nije nesto skup nego ga ima samo radnja u Visnjickoj u Beogradu, kod pancevackog mosta.

 

Kada odvrnes taj veliki sraf, na njemu je bakarna podoska koju je dobro promeniti. I ona je nesto dzabe.

Ako nemas gde da je kupis, nadji nekog da je "otkali" brenerom da smeksa. Treba da se usija i onda ohladi vodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja