Jump to content

Moto Zajednica

NE SME SE VISE OVAKO!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Vec sam postao ozbiljno zabrinut koliko ce motociklista ove sezone nastradati kod nas?Ovo je vise nemoguce, svaki dan, sa svih strana pristizu ocajne vesti...Pre neki dan kod mene, u Ivanjici dve mlade devojke poginule, dva deteta, na motorijadi je decko pao, ne znam da li je preziveo, nekoliko dana pre motorijade jedan decko, od Ivanjice do Uzica je dva puta doživeo kliniku smrt (a tek poceo da vozi motor, sa bicikle na FZ 750 mislim), Djole iz Cacka poginuo...Pa ovo je vec previse za celu drzavu i celu sezonu...A da ne pominjem ostale za koje sam cuo da su nastradali...Izvesno je da veliki problem prave skuterasi.To su mahom deca, bez ikakve opreme i bez ikakvog znanja i iskustva u voznji.Ne znam za ostale gradove ali u Ivanjici panduri kuliraju, tek kada su ove devojke nastradale poceli su da pisu kazne...A koliko jos zrtava treba da bi se u nasoj bajnoj drzavi nesto promenilo??Dajte neke predloge, mada mislim da to nikada nece zaziveti...Evo ja da pocnem...Obavezno bi uveo polaganje voznje za skuter, a ne samo PSP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U ovoj drzavi je sve traljavo pa i polaganje. Stoga, ne verujem da bi ista promenilo, ovakvo kako je. U Lazarevcu se recimo vozi vozi uvek istom trasom, ja sam to tek na polaganju saznao. Do trece raskrsnice i nazad. Jeli to provera vozackih sposobnosti?? Ovo pitanje je suvise krupno da bi smo mi ista mogli da ucinimo, i kao pojedinci, i kao forum, ovo drzava mora da sredi. Cak i kad bi volja postojala, to je dugotrajan proces, za koji je ova generacija vozaca izgubljena. Ali, ovu drzavu interesuje samo novac, neki zivot gore-dole za njih je samo razlika u porezu. I narod je lud samo po sebi, tako da sam ja potpuni pesimista da se ista moze uciniti.  Izlacak na voznju za mene predstavlja puko spasavanje zivota i bezanje u pustos, sto dalje od ljudi i gradova.

 

Hiljade stranih motociklista prodje godisnje kroz Srbiju, nisam cuo da je neko od njih nastradao. ZASTO? Jer dolaze sa vozackom kulturom koja ovde ne postoji. Sto je najgore, ovde nema ko da prenese ljudima vozacku kulturu, svi voze na isti nacin. Gde se u Srbiji na vozackom ispitu proverava znanje i vozacka sposobnost?? Gde u Srbiji postoji skola bezbedne voznje?? Evo cak i na ovom forumu se pisu hvalospevi ljudima koji voze 250 i vise km/h, koji smatraju da je V.Rossi za njih pocetnik. A Rossi vozi na zatvorenoj obezbedjenoj stazi, ovde se vozi na putevima sa traktorima i pesacima. I sta pobogu ocekivati da se dogodi sem ovoga sto se dogadja?

 

Kazes da je ova godina strasna? Jeste, ja sam napisao pre par meseci da ce tako biti. Evo i da se dopunim: jeste strasna ali to nije nista kako ce biti u sledecoj sezoni. A sledeca sezona ce biti pravi raj za sezonu iza nje.

 

Mi nikad nista nismo naucili iz tudjih gresaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

eeeeeh, strasno je sto ovoliko ljudi gine, ali sta sad

elem, u vrscu je od skoro na funkciji policajca za polaganje, jedan covek koji ne dopusta nikakve, ali bukvalno NIKAKVE greske, znaci trasa voznje se svaki put menja, jednom daon mora da zakoci-kandidat pada, a uz to i na testovima nema onoga- Izvinite, a jel mozete ovo da mi pomognete???

i odmah je covek postao bauk,to prica ceo grad pai ja- ali ipak je on u pravu, nece bre ni on svakoga da pusti u saobracaj

toliko odmene:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

a sto ovi iz inostranstva imaju kulturu

 

1. kulturu imaju oni koji su PRAVI stranci a ne nasi koji su otisli iz drzave ( moj cale je juce vozio audi 6 subotica-NS 230km/h)(jel to normalno)

 

2. na zapadu su kazne drugacije (prica koju sam doziveo : covek sa kojim sam putovao pretovatio je auto za 100kg i nudio je policajcu 1000evra da ga pusti (ja sam stajao pored njega kada je nudio) i sta je dobio 20 dana zatvora kaznu od 1700evra i 3 meseca oduzeta vozacka)

 

sve je to lepo ali ajde da preduzmemo nesto da pisemo mail policiji ili da saljemo predsedniku drzave pismo da "opameti policiju"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Situacija se ne moze popraviti dok policija ne pocne obavljati svoj posao a to se izgleda nece desiti uskoro. U medjuvremenu predlazem jedan veliki (hiljade i hiljade motora) protestni skup ispred skupstite u BG jer je to izgleda jedini nacin da te primete u ovoj zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Izvesno je da veliki problem prave skuterasi.To su mahom deca, bez ikakve opreme i bez ikakvog znanja i iskustva u voznji.

potpuno se slazem sa tobom,mislim da su oni najugrozenija vrsta na ulici..previse olako to shvataju a voze male nabrijane skutere koji razvijaju sasvim solidne brzine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Izvesno je da veliki problem prave skuterasi.To su mahom deca, bez ikakve opreme i bez ikakvog znanja i iskustva u voznji.

potpuno se slazem sa tobom,mislim da su oni najugrozenija vrsta na ulici..previse olako to shvataju a voze male nabrijane skutere koji razvijaju sasvim solidne brzine
Nije baš.... To su maloletna deca koja ne odgovaraju za svoje postupke, već, hipotetički, roditelji koji su im to omogućili. I nisu oni najveći problem, već proizvod 2 činioca - brzina X oprema i treći neizbežan satelit, nepismenost učesnika u saobraćaju. Ruku na srce, još uvek ne postoji volja na višim nivoima da se ovo stanje promeni. Dokle god je tako, situaciju možemo sredjivati samo u svojoj glavi i na svom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ovo je tema koja i mene vec duze vreme muci i za koju nikako da nadjem neku polaznu tacku sa koje bismo mogli krenuti, ali evo jednog dobrog primera.

 

Ako je neko od vas bio ikada u Adi, mozda je mogao primetiti da 99.9% odraslih i dece, na mopedima, skuterima, motorima i zverima uvek nose kacige!!! Znaci ako u godini 10 puta odem u Adu mozda, ali samo mozda jednom vidim jednog virtuoza bez kacige koji se kao nesto k*rci. Cisto sumnjam da u ovome policija ima nekog ozbiljnijeg uticaja. Sve mi se cini da je veliku ulogu u tome odigrala moto-zajednica Ade, verovatno MC Cobra.

 

Kada prodjem kroz taj gradic sve mi se cini da kada bi se neki klinac pojavio na automatiku bez kacige na ulici, da bi vec na sledecem cosku bio zaustavljen od strane prvog bajkera ili pesaka i da bi bio izvrnut na necija kolena i da bi dobio svojih 25 udaraca sibom. Mislim da je kod njih svest o nosenju kacige (barem to ako nista drugo) na zavidnom nivou.

 

Mozda bismo trebali da kontaktiramo naseg DRAG-a i Cobre da ih pitamo kako su uspeli da podignu svest gradjana na taj nivo i da istim metodama pokusamo i mi da se organizujemo na nekom opstinskom nivou, naravno u dogovoru da policijom i doticnima koji su u lokalnoj vlasti.

 

Definitivno tema o kojoj moramo razmisljati, posto od policije i roditelja nema mnogo vajde. Ako hocemo da deca pocnu da razmisljaju u nekom boljem pravcu, moracemo mi poceti da radimo na tome. Ako preobratimo jednog klinca i spasimo jedan zivot i to je velika stvar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Ma bitno je da panduri na tv-u pricaju kako su oni obrazovani i kako je sve pod kontrolom kako oni edukuju ljude kakva gomila bullshit-a  jedva cekaju da legnu negde u ladovinu i da spavaju a sto nam deca voze motore bez kaciga i bilo kakvog poznavanja saobracajnih znakova to nema veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ama o kakvoj edukaciji govorimo?Ja sad treba da 15 dana vozim motor sa L tablom, izadjem na vozacki pro forme i posle toga mogu da sednem na gsx-cbr-r1 koji imaju preko 180 konja!I sta ce biti sa mnom?Tu nema nikakve logike.Najopasniji su skuterasi (citaj: deca koja nikad nisu vozila nista sem bicikle, kojima su mama i tata kupili motor) i oni seljaci i ˝smekeri˝ kojima je opet tatica kupio ganc novu Yamahu (posto su jedini modeli za koje znaju R1 i R6).Ali toga ce uvek biti...Slazem se da je nasa drzava u haosu i da mi povodom ovoga ne mozemo nista da ucinimo, ali mozemo da organizujemo neki protest, neku reklamnu kampanju, bilo sta...Da pocnu bar kacige da nose, da im ne bude izgovor "jesi normalan, napolju vrucina a ja da nosim kacigu"...A o onima koji nece da nose kacigu da bi ljudi videli da oni imaju motor, da su oni sad face necu ni da pricam...Uglavnom, bajkerima opasno opada ugled i ljudi pocinju da nas mrze.Evo, bas onaj dan kad su u Ivanjici poginule dve devojke cuo sam stotine komentara tipa "od motorijade troje ljudi nastrada sa motora...Je*ala ih i motorijada i ko ih doveo ovde...".Nesto mora da se menja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Kiro ja se slazem sa tobom u potpunosti jer se mnogo glupih situacija desava ja sam u jednom postu pomenuo da treba totalno golishavi da vozimo defile kroz grad kako bi nas vozaci automobila stvarno zapazili i kako bi prestalo da se desava "izvini nisam te video"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Vidim da je quasaar naveo Adu kao primer gradica gde se kacige (uglavnom) nose.

Ono sto sam primetio, vozeci kroz gradice i sela u Sumadiji, je to da sto je mesto manje, manje se kacige nose. Da ne pricam o drugoj opremi. Znaci manje mesto, manja kontrola policije (pa iako nekoga zaustave, to je Perin, Mikin,.. komsija - sredice mi on to), vise slobode, niza vozacka kultura. I sve to klinci i klinke vide, pa naravno da ce i oni tako.  Da se neko ne oseti prozvanim, i ja sam iz malog mesta tako da znam o cemu pricam.

Pre nekoliko dana vidim decka koji je pre dve godine imao ozbiljan udes. Staje pored mene sa CBR1000 (nisam siguran). Na sebi papuce, sorc, majica i naocare. Kaze, drug mu dao samo da proba. A oprema, pitam ja. "Ma kakva oprema necu na trke." Mislim se ja, znam gde zelis ali ne znam gde ces stici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Meni podjednako nisu jasni roditelji koji kupuju deci skutere bez ikakvog vozackog iskustva a kamoli iskustva na motoru , kao i oni sto bez kacige i u papucama turiraju trkacke masine na semaforima u Srpskih Vladara. Mislim R1 je pravljen za pistu a ne za Srpskih Vladara.

 

Mislim da ce tek da se gine posto ima sve vise i vise motora na ulicama. O vozacima automobila i koliko oni tek ne paze, a i ne znaju da voze da ne pricam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Mislim da ce tek da se gine posto ima sve vise i vise motora na ulicama.
Nažalost, i to poprilično!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pa mozda u Adi nose kacige, ali u Ivanjici retko ko.Al je*bes to, Ivanjica je grad sa 20ak hiljada stanovnika, ali ima u Srbiji jos hiljadu malih gradica u kojima niko ne nosi kacige...Kao sto neko rece ostalu opremu necu ni da pominjem.A i sto bi nosili, panduri im nece nista, a napolju vrucina za kacigu  :o a i nece ni oni na trke.Pa onda kad neko nastrada onda kuku-lele.A znate sta je najgore?Sto u celom gradu nemas pravog bajkera koji ce ljudima (a pogotovo deci) da objasni da to ne moze i ne treba tako.Vecina njih vozi u farmerkama i majicama, nekad nose kacigu, nekad ne.Ima tu i onih koji ponekad nose nesto od opreme, ima naravno i onih u papucama...A ponajvise je klinaca u sorcevima i majicama i ribica u sorcicima i...Pa ne znam dal se ono moze nazvati majicicama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bas zato sam navepo Adu za primer. Najmanje je verovatno da su klinci tako savesni ili da su panduri bas tamo tako dobri. Mislim da su se tamo bajkeri i narod organizovali i utuvili klincima u glavu. Treba videti kako su postigli takve rezultate pa da se i mi organizujemo i uradimo nesto slicno u svojim opstinama.Ali ako ne pokrenemo neku akciju, stvari se nece same resiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Ivanjica

 

Pa pazi oni koji imaju motore(jos uvek je tako) smatraju se imucnijima(sto i jeste u ivanjici) i vecinaa njih je u fazonu:" sta bole me ako me uhvate tata ce me izvaditi". Isto je kao i kod glupavih pojasa za auto, ljudi ne stavljate to zbog POLICIJE nego zbog SEBE...nikad necemo nauciti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Moze da bude drugacije-Ako svi pocnemo da vaspitavamo nasu decu kako treba da se ponasanju,ne samo u saobracaju,i to im usadimo kao model ponasanja(pod uslovom da se to smatra stvarno ispravnim),nasi,pa mooozda,praunuci bi ziveli malo drugacije i bezbednije i kulturnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ivanjica

 

Pa pazi oni koji imaju motore(jos uvek je tako) smatraju se imucnijima(sto i jeste u ivanjici) i vecinaa njih je u fazonu:" sta bole me ako me uhvate tata ce me izvaditi". Isto je kao i kod glupavih pojasa za auto, ljudi ne stavljate to zbog POLICIJE nego zbog SEBE...nikad necemo nauciti.....

 

Ej zemljak, što ti to toliko na ivanjicu?!

totalno nije tačno da motore voze imućniji ljudi, uglavnom ih voze oni koji se mnogo čega odriču da bi kupili kakav takav motor. ja u ivanjici znam samo dva imućnija čoveka koji imaju motor, a samo jednog kome ga je tata kupio, a i on je dobar dečko. tu ne računam klince koji voze skutere.

Što se tiče zaobilaženja propisa, e tu je greška roditelja, pogotovu u malim sredinama kao što je Ivanjica, gde se svi znaju i vrlo lako svojoj deci sređuju prijave za saobraćajne prekršaje.  nisu svesni da im tako čine medveđu uslugu, jer to ostavlja utisak na decu da taj propis nije da bi se poštovao, već da bi se izigrao. ali to je već mnogo veći problem, nego što mi mislimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

Evo vam i jedan primer iz Bgda, sa Banovog brda.

Sinoc izadjem u setnju sa zenom i za malo da nas ne pokupe dva klinca na skuteru , koji jurcaju Ljeskom ko blesavi , a pritom su bili neosvetljeni, i bez ikakve zastitne opreme .Po mojoj proceni imaju oko 16 god. Drugi slucaj posle 15 min bio je jedan mali na skuteru koji je izleteo iz bocne ulice (kod doma zdravlja)u Pozesku i to sve na njegovo crveno. Drugi koji ga je pratio bio je malo pribraniji, stao je na semafor. Ni ta dvojica nisu imali ni kacige , ni bilo sta drugo. Jure oko skole ribice ,a za ostalo boli ih uvo.

Danas , medjutim vidim murija kontrolise motocikliste kod Hipodroma , zaustavili par klinaca ,sa skuterima , ni kacige ni bilo cega . Mozda ce kad ih malo prodrmaju i plate kazne da se opamete.

Na kraju krajeva, nisu ni deca kriva , nego roditelji koji ih prvo nisu naucili kulturu ponasanja u saobracaju, nego kupi mu skuter i teraj sine , budi faca u kraju. A kad se nesto desi , posle im djavo kriv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

rogec ja racunam skutere a sada ih ima koliko preko 20ak :))

odnosno kad bolje razmislim samo na njih i mislim...ostali koji voze velike motore su skroz cool! mada ni oni ne nose opremu ;)

 

 

P.S. nisam se uhvatio za ivanjicu samo nego kazem kako je tu posto znam, evo po iskustvu drugih tako je svugde :((((nazalost:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

ma skutera ima mnogo više i ti klinci se ugledaju na ove "šmekere" na velikim makinama, pa naće ni oni da nose opremu, al' da vidiš sad posle ove tragedije, uveli ih panduri u red, svi do jednog nose kacige, a plavi ih i pored toga non-stop zaustavljaju da provere vozačku i saobraćajnu.

tužno je što treba neko da pogine da bi neko drugi naučio da sam sebi spašava život.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Rogec bas me zanima koji ti je taj dobar sto mu tata kupio motor...Niko nije navalio na Ivanjicu, ja sam lepo rekao da je Ivanjica samo primer.Mislim, sta ocekivati od klinaca kad niko na velikim motorima ne nosi kacigu?Deca sad misle da je to cool, da su oni smekeri ako voze scoot bez kacige i ludiraju se a nisu ni svesni koliko rizikuju zivot...Najtuznije od svega je sto su dve devojke poginule a panduri tek onda poceli da pisu i kontrolisu...A jos tuznije je sto ce tu da traje mozda mesec dana pa posle opet...A u Ivanjici i dalje njih milion sto voze maxi scootere bez A, sto voze kola a ne da nemaju polozeno nego nemaju ni 18 god...Zamislite, pre nekliko dana jednog od lokalnih "biznismena" je radar uhvatio sa 220 km/h na ulasku u grad i murija ga zaustavila da pita koliko konja ima novi Audi... :o Najveci krivci su policajci, al nije bas sve do njih...Kad bi vozaci shvatili da se kaciga ne nosi zbog kazne nego zbog glave sve bi drugacije bilo...A skutera u Ivanjici milion!Najgore sto ima jeftinih 125ica, kineskih (pre neki dan sam probao jednog, kosta 1300e, vozio ga 130! :o :o)...A dan pre toga sam prisustvovao kupovini jednog takvog, kupila mama cerki...I sta ce sad da bude kad se devojka koja niad nije sela na motor dohvati takve masine i malo oslobodi rukicu...Vec se previse s*anja dogodilo a sezona jos nije ni na pola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Rogec bas me zanima koji ti je taj dobar sto mu tata kupio motor...Niko nije navalio na Ivanjicu, ja sam lepo rekao da je Ivanjica samo primer.Mislim, sta ocekivati od klinaca kad niko na velikim motorima ne nosi kacigu?Deca sad misle da je to cool, da su oni smekeri ako voze scoot bez kacige i ludiraju se a nisu ni svesni koliko rizikuju zivot...Najtuznije od svega je sto su dve devojke poginule a panduri tek onda poceli da pisu i kontrolisu...A jos tuznije je sto ce tu da traje mozda mesec dana pa posle opet...A u Ivanjici i dalje njih milion sto voze maxi scootere bez A, sto voze kola a ne da nemaju polozeno nego nemaju ni 18 god...Zamislite, pre nekliko dana jednog od lokalnih "biznismena" je radar uhvatio sa 220 km/h na ulasku u grad i murija ga zaustavila da pita koliko konja ima novi Audi... :o Najveci krivci su policajci, al nije bas sve do njih...Kad bi vozaci shvatili da se kaciga ne nosi zbog kazne nego zbog glave sve bi drugacije bilo...A skutera u Ivanjici milion!Najgore sto ima jeftinih 125ica, kineskih (pre neki dan sam probao jednog, kosta 1300e, vozio ga 130! :o :o)...A dan pre toga sam prisustvovao kupovini jednog takvog, kupila mama cerki...I sta ce sad da bude kad se devojka koja niad nije sela na motor dohvati takve masine i malo oslobodi rukicu...Vec se previse s*anja dogodilo a sezona jos nije ni na pola...

 

koliko ja znam naš forumaš Čubrić vozi R1 i momak je OK, a verovatno mu je tata kupio motor. za sve ostalo se slažem, čak sam to i napisao u prethodnim porukama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja