Jump to content

Moto Zajednica

Juce u Sirigu ( 15-tak km od NS)

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Nisam verovao da cu da postujem ovde, ali :

 

TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA  U SIRIGU

 

U saobaćajnoj nesreći koja se dogodila juče oko 15 sati u Sirigu poginuli su na licu mesta dva mladića. Po nezvaničnim saznanjima, nesreća se dogodila tako što motoru “kavasaki”, koji se kretao ka Novom Sadu, nije ustupila prednost “zastava 128”, koja je dolazila iz suprotnog smera, iz glavne Novosadske ulice, skretala ulevo, u Ulicu Dositeja Obradovića. Kako smo nezvanično saznali, poginuli mladići su Zoran Knežević (1988) i Petar Trbojević (1982) iz Siriga, dok je automobilom upravljala Olivera Kojić (1969) iz Siriga.

 

 

Prema nezvaničnim informacijama, motor je jurio veoma velikom brzinom, pominje se čak 140 kilometara, a na mestu udesa nema tragova kočenja “kavasakija”.

Zvanično saopštenje o nesreći očekujemo danas.

 

copy/paste sa Dnevnik online.

 

 

  :-[  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Šteta mladi momci, ali i brzina je velika, mada nekako su mi  simptomatične te nebulozne situacije sa ženama u kolima, bez želje za diskriminacijom, generalno govoreći, uvek kada mi je pretila opasnost od udesa bila je žena za volanom, sa onako tupavim izrazom lica, kao otkud ja ovde. Opet postoje i žene koje stvarno dobro voze, oprezne su i znaju šta rade, ali to su većinom one koje imaju svoj auto, a ne da im muž da jednom nedeljno da se provozaju do pijace. Izvinite ako nije mnogo vezano za temu, ali morao sam da podelim ovo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Zao mi je sto nije proslo ni tri dana a opet pisem u ovoj temi, ali sta reci ogranicenje brzine je skoro tri puta prekoraceno, ipak je Sirig malo mesto, nije auto put da se vozi 140 km na sat.

 

Na zalost jos dva mlada zivota su se ugasila, zbog nepaznje i divljanja u naseljenom mestu.

 

Nek im ja laka zemlja, a nam ostalima jos jedna opomena.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Zao mi je sto nije proslo ni tri dana a opet pisem u ovoj temi, ali sta reci ogranicenje brzine je skoro tri puta prekoraceno, ipak je Sirig malo mesto, nije auto put da se vozi 140 km na sat.

 

Na zalost jos dva mlada zivota su se ugasila, zbog nepaznje i divljanja u naseljenom mestu.

 

Nek im ja laka zemlja, a nama ostalima jos jedna opomena.

 

 

 

Kako je to okrutno istinito kada se svakodnevno pojavi nova tema u ovom delu foruma! :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

skoro sam svratio do obrenovca daklem van Bg malo mesto isto kao i ovaj suljig kako se vec zove...

 

daklem, tamo voze ko ludaci malo malo pa proleti neki mentol il na motoru ili kolima zalecu se ko muve bez glave

 

za par motorciklista 2 stvari sam pomislio - jos mesec dana zivota max, i , gde je murija malo da ih pritegne...

 

140 na sat kroz verovatno usku bangavu ulicu (a kakve bi mogli tamo da imaju), sta drugo i moze da im se desi

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Kako objasniti, reci, ubediti, mlade da je "oprema"  prvo i osnovno pravilo, ispravan  motor, samokontrola, postovanje znakova i drugih ucesnika, 

nacin da  sebe i druge  sacuvamo u situacijama koje izmaknu kotroli.    A mozda upravo ovako pisati, pricati,pisati...  :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Ne volim da pisem u ovom delu foruma ali moram par reci da napisem sada...

 

Nema opravdanja za 140kmph kroz naseljeno mesto... Ni jedan jedini razlog za to ne postoji! Moze li neko da navede samo jedan jedini razlog?

 

Sto se opreme tice tu jeste veliki problem jer je ljude "blam" da nose kacige, i boze moj kako bi se videlo ko vozi motor ako ima kacigu... Nije to to...

+ sto NIKO od napaljenih budala ne kapira da jebenu kacigu nosi ZBOG SEBE, a NE ZBOG POLICIJE.

E to kad shvate mozda i bude manje tema u crnoj hronici...

 

Sto se same policije tice tu tek nemam komentara... Svako od njih ce iskulirati kad vidi neku crvenu u svojoj ruci... A i 3000 za ne nosenje kacige? Smesno... Treba da bude 333000 da se malo napaljene budale nauce pameti... Nisu uvek krivi drugi.

 

U 99% tema u crnoj hronici, neprilagodjena brzina, nenosenje opreme, mladi... Pa dokle vise??!!??

 

Stvarno mi je zao kad cujem da se svaki dan neki zivot ugasi bez ikakvog razloga maltene iz cistog besa i smatram da je to zbog neobrazovanosti samih vozaca motorcikala kao i naglog porasta broja motora u zadnje vreme i naravno vozaca automobila koji nas tretiraju kao bicikle, i sto je jos gore kao pesake ili trotinete...

 

Izvinjavam se na poduzem postu morao sam ovo da izbacim iz sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: N.Beograd/Blok70/63
  • Motocikl: Poslednji je bio...R6....

Pa dakle stvarno vise.....  Nisu mi jasni ti ljudi... PA JESAM LI JA BUDALA STO SE PONOSIM DA VOZIM MOTOR SA KACIGOM??????????

Mora da jesam...  Kao mlad majmun drkam na kacige od po 450,550eur...  Ljudi lepo je to bez kacige,vide te,vozi makinu...jaooo,Strahinica Bana..klinke...vauuuu...zajeban lik...  ali meni je najveca uzivancija i satisfakcija da nosim sto zajebaniju kacigu...PA NEK TATU SVOG PITAJU KO JE NA MOTORU!!!  Glavu mi je sacuvala...uvek cu je nositi...    Ne vredi,neki od njih jednostavno ne kapiraju...steta,odlaze mladi u smrt,kacigu na ruku pa pun gas u.....SANDUK!  citam ove postove i neverujem kako ginu i naravno...uvek... BEZ OPREME...

 

Ja se izvinjavam sto sam vulgaran..pun mi je...                                                   

           

                                                                                                                                                    SAMO  NEK NAS BOG DRAGI CUVA NA MOTORIMA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Neka im je laka zemlja...samo sto ovakve nesrece kod nekih nemaju odjeka ni pouke pa nastavljaju sa izivljavanjima koja se nazalost sve cesce zavrsavaju fatalno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ako nemamo samosvest za ponasanje u saobracaju -  to je OK. Nisu je imali ni ostali narodi u Evropi. Implementirala ih je policija rigoroznim novcanim i zatvorskim kaznama. Tamo postoji zakon, a i policija da ga sporovodi.

 

Kod nas sve to ne funkcionise i rezultati su tragicno vidljivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja