Jump to content

Moto Zajednica

Bezbednost u saobracaju i poducavanje novih vozaca motocikala!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bolec

Mislim kako da pocem??

 

Ja zivim u blizini smederevskog puta i video sam mesto udesa ovog sto se desilo sinoc ( gde su poginuli otac i cerka )! Nazalost nije nesto stim se covek moze pohvaliti!

 

Po mo misljenju vozacku dozvolu za A kategoriju ili uposte PSP trebalo bi mnogo teze dobijati, polaganje se svodi na 15 dana voznje kako znas i umes i naravno testovi pa odvozas par krugova i to je to polozio si!!

Cak imam i prijatelja koji mi se hvalio da negde u zapadna srbija vozacku mozes dobiti i bez polaganja! I ti tako izadjes na put nikada u zivotu nisi ni video motor ( ovaj je kupio novu Yamahu od 600ccm ) i ubije nekoga ili sebe!

 

Trebalo bi uvesti pri poducavanju  pokazivanje kratkih filmova o raznim udesima ili slike!!

Jedino sto sam video kao upozoranje je okacen na ulaznim vratima u ljermontovoj, naravno ima par slika sa plomljenim motorima i kao bilo bi lepo da nosite kacigu!

Ni drzava ne ulaze u bezbednost u  saobracaju nisam video na televiziji nijednu reklamu koja bi rekla da i mi smo tu vozaci motockala, obratite paznju jer su neki mali ( mislim na skutere ), isto tako sam citao na forumu  da je neki lik sa kolima oborio jednog naseg jer ga nije video a covek kaze da je visok 190 i tezak 120 i kusur!!! Pa kako ne vidis? Imas 3 retrovizora na kolima!!

 

Citao sam na ovom forumu da je neko napisao da bi povecavao kazne za ne nosenje kaciga na 500e pa i ja sam za!!

 

Ljudi bi trebalo malo da razmisljaju glavom kada sednu za volan ne samo motoristi vec i vozaci automobila, treba da razmisljaju o tome da ne samo sebe ugrozavaju u saobracaju vec i druge! Pogotovu kada vozis nekoga iza sebe!!!!! Zasto bi covek morao da gine zbog necije tudje greske?? To je pitanje!

 

Sve u svemu ja mislim da bi trebalo da  se pokrene neka vrsta kampanje vezano za bezbednost u saobracaju!!

 

Eto to je nesto sto sam ja hteo da kazem tojest da skinem sa srca!!

 

Kome se svidja ili ne tu sam za diskusiju!!!

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ma džabe su ti svi zakoni i sve kazne, ako ti nisi svjestan zbog čega nosiš kacigu. U Baru, gdje ja živim, policija je vrlo rigorozna i uopšte ne dozvoljava vožnju bez kacige, ali klinci stave one tute i na kraju je ne vežu, pa prilikom malog udara ona spada sa glave i život im visi o koncu.

Zato se slažem da se trebaju pokazivati slike udesa, kako bi svima došlo u glavu zbog čega se nose kacige i ostala oprema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Meni komsija kaze: "sta ce ti kaciga na 30 stepeni, ja juce isao u grad bez kacige nigde ni jednog pandura".(komsija ima oko 40 godina i vozio je dosta motore od apenca do cbr1000)

Ja sam njemu samo rekao: ako do sada nisi shvatio neces nikada!!!

A on gleda ko tele, i jos se naljutio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ovco sto rece gasho je ziva istina, u Budvi ista stavar.

Kacige nose  ??? tute ili nesto drugo, uglavnom nezakopcane, znaci forma zadovoljena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja