Jump to content

Moto Zajednica

Kapica za svećicu i ostalo

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova

Izvinjavam se za "vikanje" velikim slovima, ali zaista veoma mi je HITNO.

Receno mi je da ne smem da koristim lulicu ( kapicu ) za svecicu ako nije rezistivna, zbog CDI-a. Posto ja tu nemam, da li mogu da probam da upalim tako sto cu direktno sa bobine da malo ogulim kabl i stavim na svecicu? Jel ne moze da crkne CDI ili bilo sta drugo?

I jos jedno pitanje, elektricni sauk, ispala mi iglica pa sam je vratio, ali unutra je izgleda polomljena ona mala plastika da se zakaci da ne ispadne, ja sam ga samo gurnuo i natakao u karb. da li tu nece biti opasnosti ili problema?

Preklinjem za odgovore, zaista mi je veoma bitno da ne unistim sve novi delovi ( i elektrika i agregat )...!

Hvala veliko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Mani se preklinjanja nego lepo pitaj kako dolikuje, ko da je smrt u pitanju a ne jedan pisljivi karburator.

 

Sto se tice kape, zavrni je i vozi, a za sauh zameni ga posto ce klip da spadne(otkaci se) pa ces kasnije da kukas da nece da upali skuter.

 

 

 

 

Aj uzdravlje :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Izvinjavam se... kad sam deriste retardirano :)

Hvala na odgovoru, samo me zanima da li neko zna gde u BG-u mogu da nadjem sauk ( kako se vec kaze, saug, sauk, sauh...)?

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Nasao sam vec, ali ukoliko nesto ne bude bilo ok, imacu u obziru i taj tvoj. Tu nema neki specijalni pa da ne moze da mi pase ili tako nesto...?

Poz i hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Upalio skuter sinoc, ipak je bilo nesto do struje...

Nego, da ne otvaram nov topic, pitacu ovde:

Jel ima neko savet kako da skinem sraf da skinem tocak. Zapekao je kao niko! Prskao WD, probano je na polugu sa T kljucem, pistolj kod majstora nije uspeo, on kaze da je vulkanizerski jaci i da ce on da ga skine, ali da li imate neku "caku" kako da ga skinem sam?

Pozdrav i hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Neka neko sedne na skuter, stisne zadnju kocnicu i polugom ima da se odvrne, a ako ne onda pneumatski pistolj kod vulkanizera ne ovi home made.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Kocnica mi ne radi, razlog skidanja je busna guma i da se vide paknovi...

Probali smo na polugu ali niko nije seo na njega, mozda cemo tako uspeti, ako neko preko 100kg sedne, a neko legne na kljuc koliko moze...mozda i uspe.

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Malo pre probao skuter 100m samo, sa KN filterom i bez sauka i auspuh nisam bas najbolje namestio, fali mi dihtung. Cim dam jaci gas motor trokira, gusi se, a da povuce nema sanse...nizbrdo uzbrdo nema veze....

Majstor je ubedjen da je do filtera vazduha i da kad stavim normalan da ce lepo da ide...

Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Stavljen fabricki filter, promenjen sauk. Motor se i dalje gusi. Probali smo da dignemo tocak pa da probamo onda, ne ode bas u velike obrtaje krene da se gusi. Koliko se secam, kad smo ga prvi put upalili - bez auspuha, nismo provalili da nismo stavili, isao je u velike obrtaje, vrteo kao lud i koliko se secam nije se gusio. Kako da proverim da li je do auspuha bez skidanja istog?

Da napomenem da mi fali dihtung za auspuh ako je to od znacaja...

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Kako mislis da proveris izduv? Normalno da ce da se gusi ako je zacepljen izduv.Skini auspuh i probaj bez njega, a na nogicama ces videti koliko gasova izbacuje kad mu das gas i da li je zapusio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Dobio sam savet da je to sve zbog dihtunga, i da nikako ne probam bez auspuha. Nadam se da je do dihtunga, to je najmanji problem koji moze da bude...

Hvala u svakom slucaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Napravio sam na brzinu dihtung od kartona od fascikle, promenio je zvuk, ali i dalje se ugusi ... Ne znam sta da radim, nije do filtera, jedino da proverim rolnice, mozda nece da presalta, ali mislim ni da ne dodjem do te brzine kada treba da promeni u drugu... Jel ima neko neke ideje i savete da redom pokusavam da otkrijem sta je...

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja