Jump to content

Moto Zajednica

Amortizeri za apriliu leonardo 250cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

U mojoj potrazi za amortizerima presao sam internet i oglase uzduz i popreko i amortizera za leonardo 250 nigde! Duzina amortizera je 360 mm. Jedan od predloga majstora je da stavim dva amortizera od Scarabea. E sad koliko je kome poznato nznm ali Scarabeo nosi samo jedan amortizer samim tim i dosta je jaci nego amortizeri koji dolaze u paru, pa bih voleo da mi kazete sta mislite o tom resenju? Ili da ugradim Bitubove sportske amortizere cije je cena oko 150 eur-a sto mi bas i nije isplativo ? Naravno i dalje je veoma pozeljno da nadjem originalne polovne amortizere u nekom pristojnom stanju naravno, mada mi sada to deluje nemoguce posle svih muka i telefonskih poziva preko kojih sam prosao. Tako da ako neko ima te amortizere neka se javi da saradjujemo :) , a takodje cu biti zahvalan na svakoj pomoci u vezi pronalazenja istih.

post-17161-0-13986500-1302571976_thumb.jpg

post-17161-0-53407200-1302571999_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da nije preporučljivo stavljati jedan jači umesto dva standardna amortizera - postoji mogućnost da se ošteti nosač zbog jakih sila uvrtanja. Pokušao si da tražiš na e-bay-u? (Ima ljudi koji uz dodatni trošak donose e-bay nabavke iz inostranstva, npr. evo kolege sa foruma).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Stavljanje amortizera od scarabea definitivno otpada, jer ne mogu da se steluju. Hmm dobra ideja za e-bay nisam probao. Oslonio sam se na kolegu sa foruma (papacito) rece da ide u nedelju u rim, pa se nadam originalima :P , ako nista onda https://www.pmtuning.co.uk/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=PT&Product_Code=17-BISC126WMB02&Category_Code=0009BITUBO kod nas su 150 e, em su novi jos su i sportski :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Nasao sam ove http://cgi.ebay.de/Leonardo-250-Federbein-Stosdampfer-Aprilia-Leo250-/170412417503?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item27ad5f21df#ht_860wt_1139 ali mi ne izgledaju kao da su u nekom stanju 1neznam.gif kostaju 80e dok stignu ovamo znaci + 20 e , i pitanje je kakvi su 0zbunjen.gif . Onda mi je u odnosu cena-kvalitet bolje da uzmem Bitubo...ako papacito ne uspe nista da mi nadje 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3638 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam hteo i da ti dam da probas da li ti odgovoraju, ali ti neces da ti se pomogne. Nisam trgovac ni preprodavac. Od tog skutera sam davno digao ruke, moze i da se zapali sto se mene tice. Secam se samo kakve sam muke ja imao dok sam nasao neke delove, pa gledam da se i drugi ne muce toliko. :neznam: Srecno u pronalazenju :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Brate ae posalji mi broj fona u poruci da se cujemo, da mi posaljes brzom postom, da probamo pa ako ne valja da ti vratim ?? Inace to za bitubo sam se zeznuo, cena je 370 e :O Tako da nista od toga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Dakle sta se se izdesavalo u medjuvremenu.... Amortizeri od kolege sa foruma (muljaz) nisu nista bolji od mojih. Inace dok sam bio u S.Mitrovici na skupu vidim decka sa leonardom 250, i dodje mi da ga pitam da probam cisto da osetim kakvi su normalni amortizeri i nesto nisam odusevljen, da li su i njegovi losi ja ne znam. Motor i dalje uleze kao lud i cuje se ono csssst . A inace kod mene se stanje pogorsalo, posle malo agresivnije voznje sa devojcicom do Kaone, imao sam sta i da vidim. Ja guram motor napred (ne sedim na njemu) i zabodem zadnju, amortizeri ulezu do kraja 0stabre.gif Eh sad posto muljaz ima vise iskustva sa leonardom i bolje ga poznaje, on kaze da je leonardo i inace malo mekaniji. Pa sam ponovo vratio u razmatranje mogucnost da stavim dva amortizera od scarabea, jer nove ne mogu naci, polovni nisu dzabe skinuti sa njega i sta sad. Mada sto se tice onih sportskih imam jedno neslaganje, kada sam zvao telefonom rekli su mi da je cena od 150 do 200 e. A kada sam pitao prekao mail-a rekli su mi 370e 1staa.gif .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3638 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa pitaj ih onda da li je cena za komad ili par posto je taman toliko neslaganje. Vozio sam nekoliko leonarda i svi su se ponasali isto kao moj i kao i onaj sto sam ti poslao amortizere od njega. To jednostavno ne moze bolje. Pogledaj samo jos da li su tebi opruge podesene na najtvrdje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Da na najtvrdjem su, ali opruge su toliko mekane da ja mogu rukom da ih sabijem 4-5 cm na dole....Nznm sad ni sam sta da radim, da ulozim neku veliku kintu ne isplati mi se jer cu sledece sezone opet na brzinca sigurno, a takav sam da volim da mi je na motoru sve tip top, samo bi nesto budzio dodavao, vec sam gledao leo vinci za njega xD ali prvo da sredim ove mehanicke stvari koje su neophodne. Bilo bi lepo da mogu pored leonarda da parkiram r6 da ne moram da prodajem(leonardo za grad i pri gradu, a r6 za skupove i neke vece voznje ), ali to je u ovoj zemlji nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

novi Bitubo amortizeri zadnji, par su 260e u:

 

>> Autocom doo

>> B. Atanackovica 5 - 11000 Beograd

>> Tel: +381 (0)11/ 285 2201

>> Mob: +381 (0)63/ 20 75 20

>> Fax: +381(0)11/ 285 2063

>> E-Mail: office@autocom.co.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao,imam ja amortizere zadnje za leo 250,marka bitubo.nemoj da se salis da mesas amortizere,oba dva ista pa i prazna ali ista!ako te zanimaju,javi se.ciao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja