Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko skutera do 250ccm

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

E ovako interesuje me vase misljenje posto se razumete vise nego ja oko ovih prevoza.

Trenutno kuci imam Kimco Agility 50 koji vozimo svi iz kuce,e sada je doslo vreme da on postane samo caletov a ja bi sebi uzeo nesto vece do 250ccm. Gledao sam tj razmisljao o Kimcu Xciting 250 ima ih solidno,a cuo sam da su skroz ok pouzdani i da je cena-kvalitet jedan od boljih. Bas juce sam bio gledao Medisona 3 250(malo je skuplji nego kimco) ali medison je vise streetrace fazon.

Ako moze par reci,saveta sta bi bilo ok uzeti do 2500e max,i do 250-300ccm...

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Neces pogresiti sa Madisonom,ali i Kymco je isto dobar. Ja vozim madison 250cc sa jamahinim motorom,malo je stariji od tog koji si gledao,pa evo nekih stvari koje su mene privukle da njega uzmem: izdrzljiv,mali potrosac,pogotovo ako ga ne silis,jako udoban,ako volis duze voznje,jedan od vecih prtljaga medju maxi skuterima,jedna od najlepsih linija,jedino sto je servis problem,em sto je skup em sto kvalitet servisa nije na nivou a i delovi. Mislim da je Orion zvanicni servis ali ne znam cene i kako rade.

A ako si spreman da izdvojis malo jacu svotu,preporucio bi ti i neki Gilera Nexus,mada ovo je samo moj stav,i zelja :zvizduk:;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Ehh rado bi uzeo Nexus ali cena je za njega bas jaka... neznam dali uopste i vredi davati 3000+eura za taj motor,skuter...

E da i dali neko mozda zna koja je mladja generacija Kimca Xciting-a tj sa retrovizorima na volanu ili retrovizorima koji izlaze iz prednje maske(izlaze iznad fara) .Posto sam video par komada koji su ista godina ali je razlika u mestu retrovizora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav!

Ako si rešio da uzmeš maxi skuter onda za očuvan Nexus vredi dati pare. To je vrlo kvalitetan motor.

Što se tiče Xcitinga i kačenja retrovizora koliko ja znam nema razlike u godištima - jednostavno postoje dve vrste

Xcitinga po pitanju smeštaja retrovizora - na kormanu i na prednjem oklopu. U svakom slučaju xciting je vrlo kvalitetan

model maxija a ima i par kolega na forumu koji gaze lepe kilometraže sa njima i uživaju... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Kad sam ja kupovao skuter dvoumio sam se izmedju Madisona 3 i Xcitinga 250.Kod nas je veoma

slaba ponuda Madisona 3 dok Xcitinga imas dosta veci izbor i mozes lakse naci ocuvan primerak i to od prvog vlasnika sa sve servisniom knjizicom.

Sto se kvaliteta Kymca tice tu nemas o cemu da brines,imam kod kuce jednog Bet&Win-a 50

sa kojim sam prezadovoljan,a i sa serviserima za sada nisam imao problema.Madison 3 koji

ja imam ima Piaggio Quasar agregat 250ccm koji vazi za izuzetno pouzdan,a s obzirom da taj isti koriste i Beverly i Nexus ni za njega ne bi trebalo da bude problema sto se tice odrzavanja.

Sa moje tacke gledista sada se sve svodi na to koji ti od ova dva modela vise odgovara.

Madison je uzi,laksi i kraci od Xcitinga pa se meni ucinio kao bolji izbor za provlacenje po gradu ali sa druge strane Xciting ima npr. tockove od 15" nasparam Madisonovih 14" pa pretpostavljam da malo bolje guta rupe itd.U svakom slucaju kad vidis i sednes na oba

sam ces videti koji ti vise odgovara.

Evo jednog uporednog testa iz Moto Pulsa koji ce ti mozda biti od koristi:

 

http://www.motopuls.hr/testovi/usporedni-testovi/376-testovi-opreme/4025-maxi-skuteri-do-300-ccm.html

 

Zelim ti puno srece u potrazi i nadam se da ces napraviti pravi izbor :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Moram da ispravim kolegu, jer postoji jasna razlika kada su u pitanju dve generacije Xciting-a. Naime, model od 250cc se pojavio krajem 2005 (kod na početkom 2006) i bio je verna kopija starijeg brata. To znači da su svi primerci imali retrovizore na oklopu (tzv. ušati model). Ovo rešenje je ocenjeno kao nepraktično, pa su svi primerci od 2007. i noviji imali standardne retrovizore na upravljaču. To je ujedno u jedina razlika a ko želi može da uz malo truda prepravi svoj primerak. Ja vozim model sa ušima, i nemam nikakvih problema...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Odluka je pala na Xciting 250ccm,imam 2 komada iz oglasa koje gledam,sivi i crni,trenutno mi najbolje deluju. Mada se pojavio i jedan narandzast 250 takodje ,ali koliko se secam on je i prosle god stojao u oglasima i nije otisao.. Simpaticno deluje u toj boji...

Mislim da cu do vikenda odluciti tacno koji,sta,kada...

Ako neko ima neke predloge za neke neka pise ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Odluka je pala na Xciting 250ccm,imam 2 komada iz oglasa koje gledam,sivi i crni,trenutno mi najbolje deluju. Mada se pojavio i jedan narandzast 250 takodje ,ali koliko se secam on je i prosle god stojao u oglasima i nije otisao.. Simpaticno deluje u toj boji...

Mislim da cu do vikenda odluciti tacno koji,sta,kada...

Ako neko ima neke predloge za neke neka pise ;)

pogledaj i onaj plavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Moze par reci o servisiranju,odrzavanju Madisona 3 250? Procitao sam nije bas lako naci za njega rez delove.... Ta masina je piago ? Ako jeste onda neverujem da bi bilo problema naci delove za njih..... Mozda glupa pitanja ali sta cu,moram da pitam

Jer sam juce gledao opet nekog madisona 3 bio na nekom putu i prolazio kroz S.Pazovu i naleteo na lika slucajno pa me cisto interesuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja vozim Madisona 3 250ie godinu dana,presao sam skoro 7500km.

Za to vreme menjano je samo ulje i disk plocice.Disk plocice ima da se kupe u Guevari

na Novom Beogradu za 2200din po tocku dok su u Trionu prednje 3300din,a zadnje 3000din.Inace u Trionu imas sve za njega ili mozes da porucis ako nemaju trenutno na stanju.

Masina u njemu jeste Piaggio Quasar 250cc koji se ugradjuje i u Beverly i u Nexus itd. tako da sto se nje tice mislim da ne bi trebalo da bude ikakvih problema sto se tice pouzdanosti,odrzavanja a i same nabake delova za isti.Kais i rolnice jos nisam menjao pa ne mogu za sada nista da kazem.

Imao sam jedan peh sa mojim Madisonom,procureo mi je jedan zadnji amortizer nesto pred zimu ali na svu srecu pokriva me garancija,nasao sam gde mogu da nabavim i nove ali kostaju paprenih 220evra.

Sve u svemu,delova ima i mogu da se nabave,negde skuplje negde nesto jeftinije samo se treba malo raspitati.

Toliko od mene,pozdrav svima :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Hvala,ja sam onda malo losije razumeo to sto se tice odrzavanja ,mislio sam da je dosta teze naci delove ....... A cena za amorte :O nemam reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

:D:D:D:D:D :):):):):)

http://www.polovniautomobili.com/oglas1042308/malaguti_madison_3_ie/

Uzet malo pre ,iskreno ,skuter je u odlicnom stanju kao sto je i napisano... Bice slika,samo malo da dodjem sebi

Hvala svima na postovima(obljasnjenjima...)

Prvo sam mislio Xciting ali sam dobio neku novcanu pomoc pa prvo gledao 2007godiste isto narandzastog pa onda 2008 i za neku razliku od 200e se odlucio za 2008god,ima kofer,i reg je do kraja avgusta dok drugi narandzasti je reg do maja i nema kofer i u malo losijem je stanju nego ovaj sto sam ja uzeo. I da ovaj ima 6300km dok onaj drugi oko 11000km ... tako da se ta razlika bar mislim isplatila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Hvala ;)

Uhh imam utisaka vec sada :) Jbg mozete misliti kako mi je sada kada sam seo na njega a pre toga se vozio na Kimco Agilit-u :O . Mada potrebno je nesto kilometara da bi se navikao,primetio nesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Evo da kazem par reci,posle 300km na njemu (zadnja 2 dana se skoro nisam ni vozio,vetar duvaaa:) ) Skuter pici samo tako ,dosta snage sto se mene tice,iskreno nisam prelazio 110do sada nigde,a iskreno i nemam neku zelju jer vecinom sam na 80-90kmh,milina za voznju(bar meni). Oseca rupice ali nista strasno,mada sam mislio da ce malo vise udarati zbog 14" ali skroz ok je. Vozio sam drugarovu apriliu sportcity ona je kao da nema amorte naspram Madison-a on bukvalno pliva naspram nje. Nisam jos isao neku dalju destinaciju pa da kazem kakav je za duza putovanja ali bice i toga samo da se prolepsa vreme.

Potroslja koliko sam primetio je oko 4l mesanog saobracaja,kocnice su za mnee extra,nisu onako agresivne,nego bas mozes lepo,lagano da ih doziras... Ma ljudi ja skroz srecan :D

Nego da pitam ovde da neotvaram novu temu:

Cerade za skutere gde i koliko su para?

I da koliko li moze da izadje para prenos ? Nesto od prilike za Madison 2008god,sutra trebam da idem da sredim to pa me bas interesuje bar nesto odprilike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Veličina točka ne utiče toliko na udobnost (naročito kod maxi skutera), više se pita ukupan sistem gume+vešanje. Veličina točka je bitna za ciklistiku (tendenciju motora da ostane uspravan). 14" su solidne srednje veličine (po mom mišljenju), ali nije loše da sa npr. školom bezbedne vožnje u organizaciji ovoga sajta vežbaš kočenje...

 

Cerade ima svaka veća prodavnica moto opreme, cene su dosta šarene, od 20e naviše. Malo guglaj, naći ćeš svašta, evo primera:

http://www.shop.motobike.rs/index.php?_a=viewProd&productId=3225&review=write

http://bikershop.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=933&category_id=82&option=com_virtuemart&Itemid=1

http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Motocikli/Ostalo/CIRADA-ZA-MOTOR/1115700

 

Što se prenosa tiče, u opštinama imaju opšti cenovnik, gde su unete vrednosti vozila od-do, pa ti službenik odokativno odredi cifru u sredini. Cenovnik možeš pogledati ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Par reci posle skoro cele sezone na Madisonu ,predjenih oko 6000km. Prezadovoljan sam ukupno celim skuterom,prigradska voznja,grad milina.Potrosnja oko 3.5l i manje lagane voznje,dok ako vozis posteno ume da skoci (5-6l bez problema,,2 na motoru,100km krivudavog puta...) . Malo me nervira plastika koja je po meni malo vise tvrda ali navikne se(oklopi).

Radio servis(menjao ulje,filter) kada sam ga uzeo pa posle 4000km opet i taman sledece god pred sezonu cu mu menjati opet jer ce stojati celu zimu,bez obzira sto je presao 2000km od proslog servisa.

Nego taman da pitam ,kada se menja kais,na koliko km,ventili steluju....?

Posto sledece sezone bi na pocetku uradio sve sto bi trebao da budem miran,i zadnja guma mi je malo izlizana pa cu i njih menjati(obe),pa bi da znam sta me ceka od servisa(novca za trosenje) da budem spreman.

 

Pozdrav

E da da se pohvalim tj generalno postidim sto tek posle toliko km sam tek sada polozio za A i sada se opusteno vozim,kad sam uzeo skuter nije bilo odma para a posle se sve odlagalo i naizad sam i to resio,sada oprema ... Mada to cu lagano,skup je to sport .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja