Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora iz inostranstva u Srbiju

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova

Da li neko moze da mi kaze koliko bi kostao uvoz (znaci carina PDV i ostalo bez registracije) motora koji se procijeni na 1.000 EUR?! Motor je 400 ccm 1993. god, inace mislim da ga uvezem iz Njemacke.

 

Znate li mozda nekog ko bi to mogao da doveze ili dovozi auta pa da ga stavi u neki kombi?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

To bi mogli da ti odrade oni iz Balosave... www.3t-racing.com

 

Pricao sam sa njim o tome i rekao mi je (glavni majstor) da oni mogu da ti dopreme motor za oko 200-250e i da to rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Carina na motor od 1000e se dobija tacnom jednacinom:

((cena + 8% carine) + 18% pdv-a) - procenjena cena

sto implicira 1000+8% je 1080 e sada na tu cifru dodas 18% pdv-a i

dobijas konacnu cenu od 1274e-1000e TACNO 274e

Ovoj cifri treba dodati 50e za spediterske troskove na granici plus troskove spedicije u luci beograd!

 

Imam broj carinika koji se bavi time pa ako zelis poslacu ti na pvt.

 

Inace dobro se raspitaj sta ti sve treba jer moj drugar zamalo nije ostao bez motora preneki dan na Horgosu.

Na kraju je sve zavrsilo sa nepotrebnih 100e kazne za carinski prekrsaj a moglo je biti i gore. Samo zato sto je slusao uputstva tamo nekih sveznalica!

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

U svakom slucaju to je oko 300 EUR sa spediterskim troskovima a u CG bi me izaslo oko 800 znaci isplati se, kao sto sam i mislio. Baci mi taj broj na pm pa cu zvati covjeka ako sta konkretno odlucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Naravno!

Vidi ovako motor je usao u Srbiju sa stranim tablama a nije bio prijavljen za carinu tj nisu napravili carinsku deklaraciju. Kasnije su skinute table i motor je odjavljen u Nemackoj.

Onda moj ortak stupa na scenu. Kupuje motor inace je rec o neverovatno ocuvanoj hondi vt600 iz '87god. Po nagovoru "sveznalica" krece na prikolici da vuce motor ka Horgosu. Navodno je samo trebao da prodje granicu (nasu) i da se okrene i vrati - sto ovaj nesretnik i cini. Ali po carinskim propsima on je pokusao da iz zemlje odveze odjavljen motor. E tu pocinje j#$@*ina od 2 dana 4 puta od Horgosa do Subotice i nepunih 600km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

ajajaja.....ufffffff,,,,,,,,,,,

 

thanx za odgovor. Moj prijatelj talijan sad ubacuje bmw GS za sebe iz Italije u BG (ostaje poslom ovu godinu), pa isto bistrimo propise da ne bi doslo do problema..on hoce da ga pretera na kamionu, a moj prijatelj koji uvozi non stop neka kola kaze da ga skine s kombija pred granu, sedne na njega, udje i opet ga ubaci u kombi. Eto detalja pa svako nek procita kome treba, da ne pravimo skupe i nepotrebne gresske:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Evo ti jos jedan detalj:

motor na kom vozilu udje u Srbiju (bilo na kamionu, prikolici, autobusu, helikopteru.....) to isto vozilo mora da ga dotera u luku Bgd!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Mislim da se ukidanje carine ne uvoz polovnjaka(uz euro 1 certifikat) odnosi samo na na vozila M i N klase tj na cetvorotockase koji se koriste za prevoz putnika i tereta,ne na motocikle,mozda je malo manja carina na motocikle koji se proizvode u Evropi u odnosu na japance.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja