Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

suzuki gsxr 2005. 750ccm, 150ks. 5.5l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

MZ ETZ 250 je trosio 7 kada sam ga kupio pa posle sredjivanja karba oko 5.5 i sad sa majom diznom 4 na 100 km ali normalne voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Pa ili ljudi lazu ili lose racunaju ili je svaki moj motor bio rastelovan. A mnogo sam ih izmenjao, morao se bar jedan zabosti da valja. Od brda motora samo su dva imala potrosnju isbod 8l. En500 i tt600, oba od 4,5 do 6l. Ali kad vidim da neko napise da mu super sport motor® od 600 ili 1000ccm trosi 5,5l ja stvarno ne mogu da poverujem. Koliko me secanje sluzi retko koji R motor mi je isao ispod 10l.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Zavisi od nacina voznje, meni je burazerov k7 gsxr600 jednom prilikom potrosio 4.7L / 100km, cep metodom, ako me secanje lepo sluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Pa jedino ako si od tih 100km bar 50km vozio nizbrdo sa ugasenim motorom. Ili si vozio taj motor nekim stilom koji meni nije poznat

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ili ljudi lazu ili lose racunaju ili je svaki moj motor bio rastelovan. A mnogo sam ih izmenjao, morao se bar jedan zabosti da valja. Od brda motora samo su dva imala potrosnju isbod 8l. En500 i tt600, oba od 4,5 do 6l. Ali kad vidim da neko napise da mu super sport motor® od 600 ili 1000ccm trosi 5,5l ja stvarno ne mogu da poverujem. Koliko me secanje sluzi retko koji R motor mi je isao ispod 10l.

 

Ako cemo realno onda treba i napisati na koliku kilometrazu trose to sto trose i kako se voze . Ja neke vidjam samo ispred kafica (i to bas R 1zvizduk.gif) tako da takvi verovatno bas malo trose . Ja stalno pratim potrosnju , od kad sam uzeo motor , da kazem oko 12k km , trosi od 4.5 do 5.5 kad je hladno . Retko prelazim 140-150km/h i sipam stalno na NISu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pa ili ljudi lazu ili lose racunaju ili je svaki moj motor bio rastelovan. A mnogo sam ih izmenjao, morao se bar jedan zabosti da valja. Od brda motora samo su dva imala potrosnju isbod 8l. En500 i tt600, oba od 4,5 do 6l. Ali kad vidim da neko napise da mu super sport motor® od 600 ili 1000ccm trosi 5,5l ja stvarno ne mogu da poverujem. Koliko me secanje sluzi retko koji R motor mi je isao ispod 10l.

 

Vole ljudi da lazu sebe, pa onda i druge. :D Kad vidim da neko napise da mu TDM 850 trosi 4.5 - 5L neznam kako vozi i jel to uopste moguce kad je fabrika stavila da trosi 6L/100km. :zbunjen: Ja mog TDM-a kad vozim do 100km/h trosi 6.3L, a kad ga dignem preko 100km/h ( 120km/h i zavrtanja prilkom polazenja i preticanja ) ne moze ispod 8L. :zbunjen: Mozda i moze,ali da stoji u garazi, a ja da vicem brm,brm...:lol:

 

P.S.

Da, moj TDM uvijek vozi dvoje, posto sam ja kilazom ( 118kg ) za dvojicu. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja i dalje tvrdim da R motori trose litara isto kqo na koliko hiljada obrtaja se voze. A oni koji voze do 6k obrtaja su pogresili klasu motora.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

VFR 750 iz 1990 godine sa penzionerskom voznjom :moto3: (90-120 kmh) 6-6,5lit/100...ostra voznja i vece brzine kazaljka ludo pada na dole 1hmm.gif....

 

Uvek pouzdani Baotian BT49qt-12 (Rocky) ispod 2 litra na 100...:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5282 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Meni u Subotištu na stazi potrosio ravno 10 litara za 81 km (VTR). Apsolutni rekord svih vremena (i motora). :D

 

 

 

 

Potrosio je meni gsxr na 54km 9litara..bio prazan, nasuo i vozio dak nije stao. :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

Meni je tdm 850 3vd trosio oko 6 sa dvoje i brzina do 110.Sadasnji vlasnik ga je nastelovao i uradio karburatore i ne prelazi mu 7 a bas ga vozi i navlaci(izgleda da svaki trosi razlicito)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

meni harli trosi od 4do 5litra kad smo dvoje i kad ga malo pocepam sam ,oce tu do 5..normalne neke voznje ono tipa 80 do 100 tu je,oko 4 do 4,5...

jos mi nije presao 5litra..ni sa dvoje na auto putu prosek 120 do 130...:neznam: ebemli ga..imam cak i mesto centralne 160, namontiranu 180 diznu :neznam:i k&n doduse originalni :care:

883 sportster..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja