Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ladi ga de oces ali ako je dzabe ja ne odbijam ni noz u ledja :-)

Da se vratimo temi danas sam uzeo xenon pa cemo Deki i ja to uskoro da ubacujemo. Videcete razliku u osvetljenju, kolko nam je vremena trebalo i da to svako moze sam da ugradi samo ako hoce :-) A da i kolko je tekucine bilo potrebno majstorima da to odrade ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Moram priznati da nisam, jedva da sam 100km presao u zadnjih 20 dana. Danas imam slobodnog vremena pa cu da pokusam da ugradim i da mu zamenim ulje treci put ove sezone :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Kolege, možda je već bilo priče ali ja ne pronalazim pa mi je potrebna pomoć...

Da li je neko montirao bočne nosače kofera? Da li je sam pravio ili je kupio gotove? Možda znate ko prodaje?

Hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

ajde banderasi, recite mi sta mi treba za konverziju sa xenon na bixenon

Ja uzeo greskom H7 umesto H4 ne znam zasto ali bio sam ubedjen da na freewind ide H7 sijalica. Uglavnom sve sto treba da se uradi je da kupis H4 sijalicu koja je bixenon. Sad idem da menjam, uzecu 6000K

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

:D imao i ja situaciju "za malo". Od tad uvek proveravam da li će da propada ili podmećem nešto čvrsto.

Niko da se oglasi za nosače kofera, da mi pomogne šta i kako pa se ja raspisao sam.

Da li je neko koristio bar bisage? Da li ste imali nosače istih ili ste stavljali direkno bisage na motor bez nosača? Video u drugim zemljama da stavljaju bisage bez nosača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ima negde na netu da se skine neka kao skica kako izgleda Hepco Becker nosac. Kuke za kacenje se posle prilagode drugim koferima. Probacu da nadjem na kompu da nije negde ostala slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Nisam ja radio onaj dodatak za "ćopavu" nego sam pronašao na netu da drugi uradili.

Stupio sam u kontakt sa našim kolegom sa foruma koji radi crash barove i nosače, servis "Seba" i već je radio nosač bisaga za Freewind(http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/75499-crash-bars-servis-seba/page__st__100) tako da ako do proleća ne nađem neki drugi motor koji bih želeo da vozim onda ću svakako ugraditi kofere ili bisage pa ću fotografisati. Mozda se dokopam i do nekog polovnog nosača jer moj prijatelj iz Italije doneo za Freewind Givi nosač bočnih kofera i top case, auspuh, upravljač i još neke sitnice i sve to za 70EUR. :staa2: Nisma znao a on dalje to prosledio njegovom poznaniku u Bgd a mogao sam da iskopiram bar nosač :besan::gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ima Deki platnene torbe jes' da ih nije koristio al vazno da ima :nanana: Mogao bi da postavi neku sliku cisto da svi vidimo kako stoje

Nisam siguran jer nikad nisam imao ni bocne kofere ni torbe, ali mozda ti ni ne trebaju nosaci za platnene ako imas fabricki auspuh.

Ja sam poceo sa ugradnjom xenona pre jedno nedelju dana i od tad nisam imao vremena da ga sastavim. Svaki put kad prodjem pored njega samo sto mi suze ne krenu...

post-10052-0-81411400-1347010917_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Imam fabrički auspuh sa onom aluminijumskom zaštitom. Brine me jedino da se nakon dužeg putovanja sve to ne ugreje previše i počne da se topi. Ne znam da li bisage imaju neku toplotnu izolaciju sa unutrasnje strane. :zbunjen:

Najverovatnije ću tokom zime kupiti neke bisage na akciji pa ću isprobati bez nosača, jedino ću im možda dodati neku toplotnu izolaciju :neznam: i dokumentovati fotografijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Što se tiče fara meni nije bilo jedino jasno odakle prašina unutra kad sam proverio i sve lepo dihtuje.

Nije me mrzelo pa sam skinuo far, delimično ga napunio vodom, stavio deterdžent za pranje sudova i za pranje stakla. Pocepao sam i ubacio manje krpice, sve to dobrooo mućkao. Na kraju sam isprao vodom, osušio dodatno fenom i bio je kao nov :care: Ne zaboravite samo da ponovo naštelujete farove na nekom zidu inače će svi bežati od vas kao od mene :nanana:

Ja sam zadovoljan svetlima, jedino sam razmišljao da dodam one farove za maglu jer kod mene na crash baru ima mesta i baš bi lepo izgledalo. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

pranje fara moze i ledom,kao i mesavinom mlake vode, deterdzenta i sode bikarbone kao abrazivnog sredstva

 

a ta maska od eloksiranog aluminijuma nikad se nije ugrejala toliko da ne mogu da prislonim ruku, tako da verujem da ce tekstilne bisage normalno preziveti tu toplotu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Nemanja kako ti nije zao da radis toliko i da ga gledas ovakvog :/ a i ja pricam nesto...tek danas ugradio xenon,videcete veceras,mozda odem do Nemanje da vidi kako bije pa cemo slikati!

Inace ja imam bocne platnene al prilike,citaj posao,nisu dozvolili da ih kacim zbog duzeg puta...a bice..imam adin auspuh i planirao sam da pravim neki distancer bar,ne bi se zezao sa nosacem bas za platnene torbe,al nisam ni probao eto...mozda na fabricki auspuh i nije problem sta znam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ja svog pitona jos nisam na volan obmotavao:-)

Lep ti je gmizavac, kad bude sabor ponesi ga da se igramo. Deki je ugradio xenon i meni se cini da odlicno sija, bar duplo bolje nego halogena. Juce smo kao nesto snimili u pola 11 kad sam dosao sa posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Neb ti ja znao sta si ovde postavio,prepoznajem da je slika u pitanju :D :D :zvizduk:

Imam klip snimljen za ksenon,nismo slikali,bije mislim bas taman,vozio sam sinoc i nije mi niko ablendovao...al da me vide vide me sigurno,s tim sto nema nesto mnogo neosvetljenih delova da vidim kakav je na putu,a bice i to,vredi svakako!!

Nemanja nisi ni pipao za vikend pretpostaljam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

gle ti tonpija kako se obmotao oko rucice gasa :D, nije ni on mutav

 

a xenon u odnosu na halogenku odvaljuje kako sija, u to nemojte sumnjati :)

vas dvojica se odvezite na neko tamno mesto, barem tamo posle galenike imat lom takvih mesta, a blizu vam je i taman mozete da napravite uporedne fotke sijanja farova

i obavenzo mi sa motora sikajte razliku kratko dugo svetlo, da znam sta me ceka kad napakujem bi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja