Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje akumulatora

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 37 minuta, SkoMy je napisao:

Ljudi potreban mi je savet. Nisam palio motor (koji se inače nalazi u kući, u delu koji se ne greje ali svakako znatno iznad spoljne temperature) od 1. novembra tako da bih hteo da ga priključim na čuveni crveni "pametni punjač" iz lidla. Ultimate speed ili tako nešto se zove, imam ga već jedno dve godine i jako sam zadovoljan njim. Do sada sam praktikovao da preko zime skinem akumulator sa motora i jednom u 15-20dana tako skinutog ga priključim na taj punjač. Ali sada sam se nešto utripovao da pošto je ovo prvi motor koji vozim a da imam pun đavo elektronike nešto ne pobrljavi kada skinem kleme i posle kada vratim akumulator na motor ne prijavi neku grešku na ekranu. Ne znam da li sam se samo utripovao ili je to moguće da se desi? :stabre: Ako je moguće, dolazimo do mog pitanja.. Da li smem da na akumulator bez skidanja klema motora priključim iznad navedeni punjač? 

Dakle motor je S1000R 2015. godište akumulator ne verujem da je gelski pošto ga je prethodni vlasnik menjao već mislim da je kiselinski sa onim površinskim slojem gela koji se ne otvara prilikom punjenja a punjač "pametni" Ultimate speed iz lidla. Unapred hvala.

 

Jesi, jel sa skidanjem akumulatora ces samo poremetiti vremenski sat, ako imas na instrument tabli i nista vise. :kafa:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Pa sto bi ga skidao kada u toj prostoriji sigurno imas struju, ja bi ga samo nakacio tako jednom u 15 dana? Ne bi ostavljao da pametuje on sam non stop. Ali to kazem kako bih ja, ne znaci da ja spadam u pametne kao taj punjac...:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Hvala na odgovorima drugari. Danas sam u prolazu svratio i do servisa u kome se popravljaju akumulatori. Na postavljeno pitanje sam od stručnog (nadam se) lica dobio odgovor sličan vašim. Dakle po rečima servisera otkačivanjem klemi ne bi trebalo ništa na motoru da pobrljavi a da sa druge strane nije baš zbog instalacije pametno da na obe zakačene kleme priključim punjač, već da sa akumulatora otkačim jednu klemu i onda priključim "pametni" punjač. Tako ću i da uradim. Otkačiću jednu klemu večeras i pustiću preko noći da punjač malo dopuni akumulator pa ću ujutru da ga skinem i vratim otkačenu klemu na svoje mesto. Vozim motore zadnjih 13godina i akumulatore sam skidao, montirao i dopunjavao XY puta ali je ovo prvi motor koji vozim a da ima stvarno dosta elektronike i tehnologije pa sam se delom iz ne poznavanja materije iscimao da nešto ne pobrljavi skidanjem klema. Bilo kako bilo, ovo ću večeras da uradim a njemi ako se brljavi, neka brljavi. Još jednom hvala na odgovorima. Živeli! :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja