Jump to content

Moto Zajednica

MZ 175 es 69'

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: MZ 175 es 69' , Aprilia sonic GP

Imam ovaj motor,hteo bih da ga sredim.Od delova mi fali:filter za vazduh,sajla za gas,far,zmigavci.Uglavnom sitnice.I hteo bih da nakacim bocnu prikolicu.Ako neko moze da mi pomogne ili zna gde to mogu da nadjem neka mi javi.Hvala unapred!

post-15729-0-96084500-1296843734_thumb.jpg

post-15729-0-19550500-1296843747_thumb.jpg

post-15729-0-78495100-1296843759_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li imaš prikolicu ili bi je pravio? Ako imaš originalnu onda je to velika stvar jer je samogradnja komplikovan posao koji zahteva stalno doterivanje, podešavanje, zezanje...

 

Delova imamo ili znamo ko ima. Majstori su ovde.

 

Okači nam slike tvog motora da bi bolje videli koje su sitnice u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Tako je.

 

Mene bas zanima ta prikolica....uslikaj lepo to sve pa da vidimo sta i kako,izbunaricemo vec nesto :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ovaj motor je jako zapusten ali neije u losem stanju. za pocetak treba mu pranje. posle toga sredjivanje masine, instalacije (u svakom slucaju) i podmazivanje. NEMOJ DA GA FARBAS!!! motor izgleda odlicno i fabricka boja je veliki +. inace far moze da se nabavi a i zmigavci. i promeni gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Mislim da je motor farban,makar ova plava mi deluje da nije fabricka tako da moze da ga ofarba ljudski ako hoce.Tu smo da pomognemo,slobodno pitaj.Prikolicu MZ-ovu ces jako tesko naci u Srbiji,do sada sam video dve i nijedna nije bila na prodaju,Velorexovih prikolica jos i ima,moze da se nadje uz malo muke.MZ-ova je bolja ali je nemoguce naci kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

meni se cini da je original ovako po slikama. ja sam vido samo jednu prikolicu za mz. no nije problem procunjati po madjarskoj i rumuniji, da se naci svasta... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

meni se cini da je original ovako po slikama. ja sam vido samo jednu prikolicu za mz. no nije problem procunjati po madjarskoj i rumuniji, da se naci svasta... :zvizduk:

 

ima kod Rumuna dosta sitnica.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Malo sam prostudirao slike,ovo je lepa osnova za rad,motor je kompletan,svakako ce morati da se farba,polira itd,to ce se pokazati odmah posle pranja i skidanja kojekakvih nalepnica koje su tu zapekle.Zatim sredjivanje hrom delova/prednji amortizeri/ itd,sve u svemu sa prikolicom koja otprilike moze da kosta od 500-600 mozda i vise eura,ceo posao je vredan oko 1000 i kusur evra.Daj Boze da bude manji iznos,ali ...

Takav motor u kompletu sa prikolicom,stvarno bi bio prava stvar! A i vredna ! :takoje:

 

btw,

takav far nemam ...

 

Cekamo slike posle pranja,na svetlosti dana :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Motorcek je bas zapusten. Farbanje mora , farba je dosta ostecena. Kada se sredi ima da bude cool !! :takoje: Prikolicu ces tesko naci , a mozda i neces je nikad i naci, nema ih. Lovu bolje ulozi u ovo sto imas, , semerinzi garant nisu dobri, zato nema voznje dok se ne izmenjaju. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ove prikolice ima , ali u istocnoj nemackoj mislim da nisu skupe oko 500evrica,

namesti ti bato njega prvo, pa posle idi sa njim do nemacke i pazari prikolicu, tamo ces naci sve sto ti treba za nju , pa zajedno sa njom vrati se kuci. koliko vidim i znam u srbiji nema drugo resenje da je bilo nebi ti stigao pre mene da je kupis1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ima prikolica po Srbiji,samo treba traziti,kako MZovih tako i kojekakvih ,,kada,, iz 2sv.rata,kojecega....bila je skoro jedna,mislim oko 350e ,nekompletna..,nije mi se isplatilo da uzimam,premda i ja trazim jednu za sebe.

Ako nesto naleti,javicu ti svakako,pa ti vidi za ostalo.

Nebih hteo da srozavam pocetni entuzijazam,al...upali ti to i provozaj,vidi sta tu sve fali,... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pa ima Deki prikolica Negde u Srbiji, a Srbija ima 88.000 i nesto vise kvadratnih kilometara!! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Pa ima Deki prikolica Negde u Srbiji, a Srbija ima 88.000 i nesto vise kvadratnih kilometara!! :neznam:

 

Dobro,pa za sta sluzi forum,ako ne za to da se nadje nesto kojekude,ljudi ima sa raznih strana,pa samim tim i informacija,ili je mozda ovo samo za palamudjenje i tako to.Inace sam primetio da kada nekom nesto treba ovde na forumu,to jako traljavo ide,da ne kazem nikako!

Da si rekao-,,pogledacu u mom kraju,mozda neko nesto ima,pitacu itd,, pa u redu.

Preko ovg foruma i BJBa,kontaktiraju me ljudi iz Hrvatske,Spanije,Norveske...itd,samo smo se mi zacaurili mnogo,moj MZ RIDERU !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

<p> 

zdravo drugari. Ja sam 10 godina vozio moj MZ 150 godiste 1971. Dobro me sluzio i zao mi je sto sam ga na kraju prodao. Pored njega imao sam i jedan MZ 175 ali nisam uspeo bio da nadjem neke delove za njega pa sam ga rasturio u delove. Ako nekome treba imam neke delove od motora kao sto je korpa kvacila, odupirac sajle kvacila, osovina kurble sa zupcanikom, osovina poluge menjaca, sediste kvacila, selektor, zupcanik zamajca kao i par dinama od 6 volti, karburator i jos neke delove. Ako nekome nesto od ovog treba neka mi se slobodno javi. :)<a href="http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/mz-175-oglas-13456/"></a></p>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja