Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 694 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
1 minute ago, Sr3ck0 said:

Da ali ja ni priblizno nisam toliko brz kao vi. Morali bi da me cekate posle dve-tri krivine... Mada ni ja nisam bas toliko labav vozac ali snaga je snaga.

Ti si onda moj covek, jashemo lagano na zacelju kolone, ali sa stilom ;)  Inace, znam da govorim u ime vecine ljudi ovde, bez obzira na sve mogucnosti koje ovaj motor pruza, retko ko ih iskoriscava do maksimuma (cast izuzecima)... Ipak je to R ali nekako izgleda da dolazi sa godinama...pa se ne vozi kao sto bi neki mladji clanovi recimo... a ako bas zatreba snage i elasticnosti da te izvuce iz odredjenih "situacija" onda je tu i ne treba da razmisljas da li moze i da li ce uspeti...hoce! :)

 

Tako je moj cale pricao meni da uvek kupujem sto jaci auto...kaze, ako ga vozis normalno/polako, sve je u redu, potrosnja normalna a kad ti zatreba snaga tu je.. a ne kao on, kaze, krenem sa Yugom 45 i nas 4 u njemu na more...pa kad treba da obidje nekoga mora da pravi ratni plan...pa ako nema nikog iza sledece krivine, pa ako nije uzbrdo, pa ako ga izvucem drugom i obidjem pre naredne krivine, pa... ma strashno... Ovako, tu je kad zatreba :) (bar neko moje skromno misljenje) ;) 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Tacno. Inace, na prvoj zajednickoj voznji sa suprugom sam zakacio centralnim nogarom asfalt i to u gradu. Nisam sme da joj kazem sta je to bilo 6 meseci inace ne bi vise sela samnom na motor nikad. A kad sam kasnijim blagim voznjama stekao njeno poverenje, e tad sam joj rekao... A joj reakcije.... Ali nemamo vise tih problema jer se ona malo navikla a i ja vozim malo blaze. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Ti si onda moj covek, jashemo lagano na zacelju kolone, ali sa stilom   Inace, znam da govorim u ime vecine ljudi ovde, bez obzira na sve mogucnosti koje ovaj motor pruza, retko ko ih iskoriscava do maksimuma (cast izuzecima)... Ipak je to R ali nekako izgleda da dolazi sa godinama...pa se ne vozi kao sto bi neki mladji clanovi recimo... a ako bas zatreba snage i elasticnosti da te izvuce iz odredjenih "situacija" onda je tu i ne treba da razmisljas da li moze i da li ce uspeti...hoce!
 
Tako je moj cale pricao meni da uvek kupujem sto jaci auto...kaze, ako ga vozis normalno/polako, sve je u redu, potrosnja normalna a kad ti zatreba snaga tu je.. a ne kao on, kaze, krenem sa Yugom 45 i nas 4 u njemu na more...pa kad treba da obidje nekoga mora da pravi ratni plan...pa ako nema nikog iza sledece krivine, pa ako nije uzbrdo, pa ako ga izvucem drugom i obidjem pre naredne krivine, pa... ma strashno... Ovako, tu je kad zatreba  (bar neko moje skromno misljenje)  
U potpunosti se slazem sa kolegom, niko od nas ovde nije profi vozac a ne bi rekao ni "napaljeni klinac".
Ako se krenulo u grupnu voznju zna se kako se vozi i ponasa i krenulo je da se uziva i pojede sto god :)

Voznja za Uskrs me odusevila, nigde nismo presli 120kmh (moja zona komfora cak i malo preko nje) a po krivinama smo opet uzivali a i posteno peglali (sto se mene tice, daleko od toga da smo VR ili 99).
U jednom momentu sam zastao blejuci nesto, kad sam vratio pogled oni vec peglaju 2 krivine ispred mene, uopste nisam hteo da ih jurim, naravno momci me sacekali na prvom prosirenju odakle smo krenuli ponovo skupa...

Voznju ne cine motori vec vozaci :)


Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Jos samo da se organizujemo i da odvozamo tu zajednicku voznju fjr-ovaca i naravno (Throttle Addict) da pojedemo nesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1683 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nemojte da se najedete puno ili prejedete onda vam treba samo cebe na nekoj livadi a od voznje nema nista. Zato samo salatice i corbice.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Jos samo da se organizujemo i da odvozamo tu zajednicku voznju fjr-ovaca i naravno (Throttle Addict) da pojedemo nesto
Od 09.05. sam na godisnjem, do 13.05. mogu di god a od 13. moram dozvolu da iskukam :) Bio sam kul tip :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Nemojte da se najedete puno ili prejedete onda vam treba samo cebe na nekoj livadi a od voznje nema nista. Zato samo salatice i corbice.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока


Samo zdrav zivot....zdravooo

Teleca krem corbica
ebdeb29b641b22e250837b35106c1196.jpg

Zatim teleci medaljoni u sampinjon sosu i grcka salata
8d10282c8a8b13de40865762b5f81a79.jpg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 694 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ja, ako bude lepo vreme odoh do Trebinja...tako da...uzivajte! ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2929 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Sutra palim za Pirot...pa do nedelje kod kumova. Pakovanje u tokua5b445efb050c96afbb46083029f424d.jpg

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 694 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Naci cemo mi dan, da se okupimo svi lepo, i na taj dan da se okupljamo svake godine... Samo, mora da se isplanira malo unapred, recimo mesec dana ili vise i onda svi da planiraju taj dan...recimo, svaka prva nedelja Juna ili slicno...pa da bude FJR dan i da uzivamo u deljenju iskustava, mozda nekoj zajednickoj voznji, klopi i sl. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Jesu li vama dovoljni ovi bocni koferi za neki put od 10 dana?

Meni su bas mali i bas malo stvari moze da stane u njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2929 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo ja se bas guzim, a idem na 4 dana

Jesu li vama dovoljni ovi bocni koferi za neki put od 10 dana?
Meni su bas mali i bas malo stvari moze da stane u njih.


Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
56 minutes ago, WlayCo said:

Naci cemo mi dan, da se okupimo svi lepo, i na taj dan da se okupljamo svake godine... Samo, mora da se isplanira malo unapred, recimo mesec dana ili vise i onda svi da planiraju taj dan...recimo, svaka prva nedelja Juna ili slicno...pa da bude FJR dan i da uzivamo u deljenju iskustava, mozda nekoj zajednickoj voznji, klopi i sl. ;)

Podrzavam ideju, jutros sam na kafi docekao ekipu sa ljutim TDM-vima :D, momci su se generalno upoznali svi preko ovog foruma i redovno organizuju neka druzenja i voznje.
Danas su isli u voznju Sabac - Valjevo - Osecina - Loznica - Trsic - Sabac pa razlaz kucama.
Bas mi je bilo drago videti ih u grupici od 6-7 motora, tako da se slazem i podrzavam da ih malo iskopiramo samo sa LEPSIM MOTORIMA :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Sto se tice prtljaga, standardni bocni koferi i top case Kappa K46, prosle godine sam isao na put od 9 dana a 8 nocenja, sve sam spakovao u 3 kofera a u tank torbu od nekih 8L sva dokumenta i sitnice (punjac, kablovi, go pro...) i na sve to sam imao jos lufta u top case-u.
Ove godine idem po prvi put na putovanje sa lepsom polovinom, kuku lele, vec mi je napomenula da kupim dodatne roll torbe :D javljam utiske :D 
Ove torbe su mi zapale za oko, 30L, dobijaju se kompletni adapteri u vidi kukica za kofere i po dimenzijama bi mogle lagano da stoje na bocnim koferima. Cena im je kod nas 4.500rsd po komadu.

media-share-0-02-05-22a935a89766751cc42b78dde222f16fb1f771f1efb31a68af69bd00d0be312b-fbb1302b-180f-4929-bc14-442870e8982e.jpg.71badc62c30d9495bc3cd27bd62b3353.jpg
P.S. Da se razumemo, prioritet mi je komplentan ves, majice i veliki neseser sa sve brijacem i gelom za brijanje, a prostor stedim na pantalonama, duksu, obuci itd...generalno obuca i garderoba za "hladnije" mi kolje prostor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Nikada nisam imao problem sa pakovanjem a nosim i kabastu foto opremu. Levi kofer zeni, desni meni, top kejs kisna odela, patike,cigare, neseseri i teleobjektiv. Tank torba foto oprema i pinjaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Dry bag je odličan. Pretpostavka je da nećeš nositi sako na put motorom i da je sva garderoba podložna gužva ju u ovoj torbi. Pretpostavljam da je Kappa kompatibilna sa ostalom njiho on opremom i da se bezbedno montira. Ima i kineskih varijanti značajno niže cene na aliexpresu.

Video sam čak da Kappa ima top case od ovog materijala koji je 60l što značajno premašuje tvrde varijante, uz nešto umanjenu funkcionalnost, pa šta kome odgovara za individualni stil pakovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
3 hours ago, Throttle Addict said:

@Ninja66 Pijemo pivo sutra na skupu? :)

@mrxfon U subotu radim do 15h, posle toga sam slobodan i raspolozen za neku kracu voznjicu, sladoledcic neki i slicno :) 

Radim do popodne. Prepoznacemo se po junastvu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
On 5/3/2018 at 6:04 PM, Throttle Addict said:

Odlicno, ja cu oko 19h 20h biti na skupu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Jedno izvinjenje, otisao sam ranije kuci. Elem, da li od prasine ili cega vec , na FJR i kad oduzmem kontakt ostane neutral da sija. Uz to i pleksi ne vraca pri gasenju. Odlepio sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Jedno izvinjenje, otisao sam ranije kuci. Elem, da li od prasine ili cega vec , na FJR i kad oduzmem kontakt ostane neutral da sija. Uz to i pleksi ne vraca pri gasenju. Odlepio sam.
Ma opusteno, evo i mi popili pice i bezimo nazad.
Proveri akumulator.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

@Ninja66 Momka znam iz vidjenja sa skupova i znam da je iz MC Srem a posle skontah da mu je na FJR-u pukao vizir.
Ukoliko hoce da stavi opet fabricki, imam ja da prodam pa mu prosledi link
https://www.kupujemprodajem.com/Vizir-Yamaha-FJR-1300-RP04-44579006-oglas.htm?filter_id=

Mis siv FJR, druga generacija, tamne puti momak, danas je slikao na kapiji ko je stizao na skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
On 5/5/2018 at 1:31 AM, Throttle Addict said:

@Ninja66 Momka znam iz vidjenja sa skupova i znam da je iz MC Srem a posle skontah da mu je na FJR-u pukao vizir.
Ukoliko hoce da stavi opet fabricki, imam ja da prodam pa mu prosledi link
https://www.kupujemprodajem.com/Vizir-Yamaha-FJR-1300-RP04-44579006-oglas.htm?filter_id=

Mis siv FJR, druga generacija, tamne puti momak, danas je slikao na kapiji ko je stizao na skup.

On kaze da je malo izmenjen za 2005., ako imas taj spojicu vas. Ceka se mesec dana novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja