Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog motora... Nekoliko pitanja...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Veæ par godina razmišljam o kupovini 'pravog' motora... I svo vreme mi je na umu Yamaha R6, meðutim sad sam ove godine video i Yamahu FZ6 Fazer koja mi se isto tako svidela... Ono što je meni najveæa briga je da æu da izginem ako sednem na motor, zato mi se fazer i svideo, raèunam da je ipak nešto malo 'ukroæeniji' od R6 (a R6 sam opet uzeo u obzir jer su mi svi rekli da mi je bolje kao poèetniku to nego R1)...

 

Pošto sam ja na motor seo samo par puta, i onako, uspem ja sa njim da obrnem krug, menjam brzine i to sve, ali treba još dosta da se uvežbam da bi mogao normalno da vozim...

 

Sa obzirom na to, da li vi meni preporuèujete fazer da mi bude prvi motor, i da li je šteta uopšte da kupujem nov motor ako nemam nikakvog iskustva? (zbog padova i sl.)

 

Drugo pitanje je vezano za cenu uvoza polovnjaka... Èitao sam ovde na forumu da je neko uvozio motor iz inostranstva i da su jako jeftini motori.. Ja sam gledao yamahu fazer na mobile.de i cena je oko 4500 evra za 2004-to godište, što kad se doveze, ocarini i plati porez doðe na oko 6500 evra, što je opet samo 1000 evra manje nego da uzmem nov novcijat motor... Ima li možda neki sajt za koji ne znam, a na kome imaju ti jeftini motori o kojima prièate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

pa ima jeftin motor a sigurno ne 2004 god :) tamo 1994 i ima, pa can i u Nemackoj Italiji sta god motori drze kakvu takvu cenu i nisu bas isplatljivi za uvoz do neki 6-10 god starosti.

 

R6 jeste bolji od R1 al opet previse za pocetak ! Fazer ok lep mada i on mozda prejak i za prvi motor ma kakav nov neki polovnjak sa kojim mozes da padnes i da te neboli vise sto si slomio motor nego sebe :)

 

sto neprobas sa nekom 125 ili 250cc om za pocetak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ajde i ja da reknem moje misljenje. Kao prvo apsolutno nisam fan ovik zujalica, trkalica,... ja ih sve djuture zovem R-ovima pa sve i da nisu. Ali po mom misljenju ako mislis ipak da uzmes neku zujalicu za lezanje na rezervoaru, apsolutno se slazem sa bukovskim da bi trebalo prvo da vozis bar jednu sezonu na necemu od 125-250cc.

 

Ako ti i nije bitno da bude zujalica, ves samo malo ozbiljniji motor (naravno izuzimam chopper, cruiser i slicne posto vidim da te to ne interesuje) mogao bi po meni da ides i do nekih 400-500cc, mozda neki naked, tourer ili slicno. Na pamet mi padaju recimo cb450, pa nesto kao minin gpz500 (eto taj bi i bio po tvom ukusu, mislim).

 

Ali R6 za prvi bajk? Po meni nikako, cak sta vise to bi po meni trebalo regulisati zakonom.

 

U svakom slucaju za prvi motor apsolutno nesto polovno i starije. Zas onu : ima dve vrste bajkera, koji su pali i koji ce tek pasti. Naravno sto je covek sveziji i sto ima jacu masinu ima vece sanse za pad (naravno nije pravilo), pa ce te manje boleti i srce a i novcanik ako slupas neku plastiku ili iskrivis nesto na motoru.

 

Mozda ne bi bilo lose da ako imas neke prijatelje koji voze razlicite motore da ih malo isprobas, da vidis sta ti lezi, naravno ako ti daju, i sto je jos vaznije ako mislis da si spreman da sednes na njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

I ja se slazem da bi trebalo koju sezonu voziti nesto kao npr. Hyosung GT250, ali...

ako ti je zelja u zivotu da bas odmah vozis R ili neki veliki motor (tipa Fazer), onda imas dvije solucije:

 

1. odmah kupi R6 ali NOVU! Evo i zasto. Kada uzmes novi motor, treba da ga razradjujes nekih 2000 km. Prvih 1000 km ne smijes preci 7000 obrtaja (sto ti u sestoj brzini dodje 130 km/h). U tim rezimima je R6 prilicno "stalozena" i u tom vremenskom periodu ces se upoznati sa motorom, njegovom ciklistikom, tezinom (tj. lakocom 8)) i najboljom stvari od svega kod ovih motora - BRILIJANTNIM kocnicama. Poslije tog perioda slijedi ogranicenje na 9000 obrtaja nekih 600 - 1000 narednih km (u sestoj oko 170-180 km/h), sto ce ti biti jako dobro da osjetis dio moci ovog motora koji ti u tom trenutku izgledati zastrasujuce i neces neko naredno vrijeme htjeti da ides do kraja i kada izadjes iz razrade. I dok sve to prodje ti si se vec uhodao na motoru koliko - toliko, naucio si da krenes, jako dobro stanes, malo da skreces i imas sve predispozicije za knjigu i trening do iznemoglosti za neke bolje rezultate... Dakle, ako zelis da se zadovoljis neko duze vrijeme sa motorom a zelis u zivotu R, onda slobodno kupi NOVU R6 (razlog za novu sam ti opisao gore) i miran si.

 

2. ako mislis da nisi za varijantu koju sam ti gore opisao, onda kupi polovan motor, uci se na njemu (isto kao sto sam ti rekao) pa ga prodaj i onda uzmi sta ti se vec svidja...

Eto, nadam se da sam pomogao :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sve je to OK sto se tice obrtaja, krajnjih brzina za razradjivanje,... ali je covek i sam rekao da se malo suzdrzava toga da ne padne. Po njegovom prvom postu predpostavljam da je stvarno pocetnik i da stvarno nije mnogo vozio, t.j. obrnuo je par krugova na nekim motorima.

 

Nesto ne bih voleo da se sretnem na putu sa nekim ko je tek uzeo svoj prvi bajk, pa jos nekog R-a i nesto ga kao razradjuje sa 150 na sat a sedi na njemo tek 5-ti dan. Mislim da treba ipak da se nauci i navikne na voznju, kao i na mnoge druge faktore na putu, u saobracaju,... da izgradi u svojoj glavi automatizam za reagovanje na razne situacije...

 

nije dzaba u mnogim drugim zemljama put do takvih motora dugacak mnogo godina, iskustva, kontrola i dodatnih polaganja.

 

Naravno sve ovo govorim za sve one koji prvi put maltene sedaju na motor. Sad kakvo stvarno iskustvo ima autor topic-a, ne znam ali imam utisak da nema skoro nikakvog, pa smatram da ga ne bi trebalo preterano ohrabrivati da kupi R-a i da krene da ga razradjuje sa 180km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Meni je R6 prelep motor i zaista ti R1 ne treba u životu ako ne želiš da ideš na trke i da se baviš akrobacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

Nebitno je koji motor da uzme. Ako mu se svidja R6 onda bi i trebalo da ga kupi. A naèin vožnje i brzina nisu u motoru, veæ u glavi 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ja koliko vidim ti voziš ATV, a njega nije nimalo lako voziti. Ako se ti dobro snalaziš sa njim, ne brini onda za motor, može da bude samo lakše. Kao što kaže Lazar, kupiš novi i polako se u toku razrade upoznaješ sa motorom. Samo nemoj nikad da pomisliš da si ga potpuno savladao, i da možeš sve sa njim. To su podmukle mašine i ne vole kad ih nepoštuju i podcenjuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ma ATV nije problem voziti jer je automatik.. Samo daš gas i gledaš da se ne prevrneš ;)

 

Meni su svi govorili da ako hoæu trkaèki motor, da uzmem R6 pre nego R1, jer je slabiji i vozi se kao biciklo u odnosu na R1... A i Roda se nešto nije ustruèavao da me obeshrabri da ne uzimam R6 kao prvi motor, svi su bili u fazonu, ma nema veze što nikad nisi seo na motor, R6 se lako vozi... Meni se po izgledu R6 najviše sviða, ali mi se nikako ne sviða što u toku vožnje se leži na rukama bukvalno, jer ja planiram i da idem na neke malo duže rute kad uðem u štos, pa mi je fazer sa te strane bolji...

 

Što se tièe mog 'iskustva', 'vozio' sam ja R6, R1, Augustu (ne znam taèno ime, neki što ima gomilu auspuha pozadi) i krosere od drugara... Ali to je bila vožnja sednem, upalim, aj do kraja ulice, okrenem se i aj nazad... Znaèi ništa... A svo vreme mi je na pameti bilo kvaèilo, brzine, koènica, ler ovo ono... Dakle iskustvo mi je kao da nikad nisam ni seo na motor...

 

Meni je budžet isto tako ogranièen, pa ne znam koliko mi odogvara da kupim neki lošiji motor da se uvežbam pa da onda kupujem pravi motor, jer sam ja milio da dam za motor negde 2-3 hiljade u kešu, a ostalo na lizing na 2 godine da ni ne oseti, pošto motor za razliku od ATV-a mogu da osiguram, a shodno tome i kupim na leasing... Tako da u principu na taj naèin finansijski ga ne bi osetio nešto specijlano, a imao bi nov motor... A da uzimam polovan za 3-4 hiljade, to bi veæ više osetio nego nov da kupim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
Ma ATV nije problem voziti jer je automatik.. Samo daš gas i gledaš da se ne prevrneš

 

Meni su svi govorili da ako hoæu trkaèki motor, da uzmem R6 pre nego R1, jer je slabiji i vozi se kao biciklo u odnosu na R1... A i Roda se nešto nije ustruèavao da me obeshrabri da ne uzimam R6 kao prvi motor, svi su bili u fazonu, ma nema veze što nikad nisi seo na motor, R6 se lako vozi... Meni se po izgledu R6 najviše sviða, ali mi se nikako ne sviða što u toku vožnje se leži na rukama bukvalno, jer ja planiram i da idem na neke malo duže rute kad uðem u štos, pa mi je fazer sa te strane bolji...

 

Što se tièe mog 'iskustva', 'vozio' sam ja R6, R1, Augustu (ne znam taèno ime, neki što ima gomilu auspuha pozadi) i krosere od drugara... Ali to je bila vožnja sednem, upalim, aj do kraja ulice, okrenem se i aj nazad... Znaèi ništa... A svo vreme mi je na pameti bilo kvaèilo, brzine, koènica, ler ovo ono... Dakle iskustvo mi je kao da nikad nisam ni seo na motor...

 

Meni je budžet isto tako ogranièen, pa ne znam koliko mi odogvara da kupim neki lošiji motor da se uvežbam pa da onda kupujem pravi motor, jer sam ja milio da dam za motor negde 2-3 hiljade u kešu, a ostalo na lizing na 2 godine da ni ne oseti, pošto motor za razliku od ATV-a mogu da osiguram, a shodno tome i kupim na leasing... Tako da u principu na taj naèin finansijski ga ne bi osetio nešto specijlano, a imao bi nov motor... A da uzimam polovan za 3-4 hiljade, to bi veæ više osetio nego nov da kupim

 

 

Jeste ATV automatik, ali menjac nije problem, brzo ces da se naviknes na manuelni, ali motor je mnogo laksi za upravljanje od ATV-a, to sam hteo da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupi nesto polovno od 250-500 ccm.

Za ostatak para kupi kvalitetnu zastitnu opremu (i nosi je!)

Ostani ziv i zdrav prvu sezonu, nauci da vozis (sada NE ZNAS da vozis, veruj)

Na kraju sezone prodaj 250ccm, sedi i razmisli.

Ako ti se i dalje R fazon svidja, sledece sezone kupi jaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Da se ubacim i ja u polemiku.. 8)

Kao sto vidis iz avatara, vozim jedan od motora koji su tebi u uzem izboru i kao sto obicno biva, svaki ciga hvali svoga konja.;)..Ako biras izmedju R6 i FAZERa (pricamo o GANC novim motorima) onda bi moj izbor ipak pao na FZ6-S iliti FAZERa iz nekoliko razloga!

1. Jeftiniji je

2. Udobniji je (polozaj sedenja)

3. Smireniji je (a opet ima vishe nego dovoljno snage)

4. Prakticniji je (kofer mu lezi sjajno, a zamisli kofer na R6 :shock: ), ali i to je stvar ukusa..

5. Maska i izduvi mu mnogo lice na R6 i R1 tako da nikako neces imati osecaj da puno zaostajes dizajnerski..;)

6. Agregat je isti kao na R6 samo je promenjen ugao otvaranja ventila i time je smanjena snaga (i produzen radni vek (po mom misljenju))

 

Eto ti neki od razloga da kupis motor koji je objedinio i svakodnevnu gradsku voznju i uzivanje pri duzim putovanjima..;)

 

Jos samo nesto, budi obazriv jer FAZER iz 2007 imas u 2 varijante:

I - FAZER S2 - 98 ks

II - FAZER - 78 ks..

 

nadam se da cu biti od pomoci i da uskoro primamo novog clana u druzinu FEJZERASHA :D

pozz i sa srecom sta god da odlucis..

 

P.S. Kolega, nemam nista protiv R(4)6 i nista licno..:D stoga bez ljutnje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Sta god da uzmes novo, razmisli o kasku, meni je zivot na motoru mnogo lepsi sa njim. :wink: Nece te mnogo boleti padovi u mestu i sl., izadje oko 2000 din mesecno, ali si miran, sto se stete na motoru tice.

 

Fazer mi izgleda kao pametan izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...P.S. Kolega' date=' nemam nista protiv R(4)6 i nista licno..:D stoga bez ljutnje :D[/quote']

Samo naprijed kolega, odlicno si ovo gore izrekao :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija
I ja se slazem da bi trebalo koju sezonu voziti nesto kao npr. Hyosung GT250' date=' ali...

ako ti je zelja u zivotu da bas odmah vozis R ili neki veliki motor (tipa Fazer), onda imas dvije solucije:

 

1. odmah kupi R6 ali NOVU! Evo i zasto. Kada uzmes novi motor, treba da ga razradjujes nekih 2000 km. Prvih 1000 km ne smijes preci 7000 obrtaja (sto ti u sestoj brzini dodje 130 km/h). U tim rezimima je R6 prilicno "stalozena" i u tom vremenskom periodu ces se upoznati sa motorom, njegovom ciklistikom, tezinom (tj. lakocom 8)) i najboljom stvari od svega kod ovih motora - BRILIJANTNIM kocnicama. Poslije tog perioda slijedi ogranicenje na 9000 obrtaja nekih 600 - 1000 narednih km (u sestoj oko 170-180 km/h), sto ce ti biti jako dobro da osjetis dio moci ovog motora koji ti u tom trenutku izgledati zastrasujuce i neces neko naredno vrijeme htjeti da ides do kraja i kada izadjes iz razrade. I dok sve to prodje ti si se vec uhodao na motoru koliko - toliko, naucio si da krenes, jako dobro stanes, malo da skreces i imas sve predispozicije za knjigu i trening do iznemoglosti za neke bolje rezultate... Dakle, ako zelis da se zadovoljis neko duze vrijeme sa motorom a zelis u zivotu R, onda slobodno kupi NOVU R6 (razlog za novu sam ti opisao gore) i miran si.

 

2. ako mislis da nisi za varijantu koju sam ti gore opisao, onda kupi polovan motor, uci se na njemu (isto kao sto sam ti rekao) pa ga prodaj i onda uzmi sta ti se vec svidja...

Eto, nadam se da sam pomogao :wink:[/quote']

 

 

JA bih se u potpunosti slozio sa svim navedenim u citiranom postu.

Pre dva meseca sam i ja bio u slicnoj situaciji kao i ti.

Hocu motor za ovu sezonu i bog. Samo sto ja nisam kupovao za kes, nego sam menjao auto za motor.

Takodje nikad nisam imao svoj bike nego sam se uvek grebao od drugara.

NA kraju je izbor pao na R6 2003.g (to je bila jedina ponuda za zamenu, a da je motor dobar - da nije lupan i raznjakan).

 

Meni su svi takodje vikali da ne uzimam R-a jer sam neiskusan i da cu se brzo pomamiti da mu odvrnem gas do kraja i onda TRASSS!

Medjutim, sve je to u glavi onog ko vozi. Ako si siguran u sebe i svoju samokontrolu onda nema problema. Ja prvih par dana nisam presao 60 km/h. bez obzira sto su mi tamo neki likovi vikali:"dodaj ga, stisni ga...sta vozis kao baba".

Ali ja nisam vise klinac i ne palim se na te glupe fore. Svaki dan ga vozim i sve vise ucim.

Posle dva meseca sam presao nekih 4.000 km i mislim da sam ga sasvim solidno savladao.

Cinjenica je da R-nije za duze staze, cak se i ja ponekad zamislim da li da ga menjam za nekog F-a ili sl. jer nemamo mi puteve za ove trkalice i nikada mu neces iskoristiti maksimum koji on moze da pruzi,

ALI sto ga vise vozim (i uvidjam njegove moguscnosti) sve sam vise zaljubljen u njega!!!

Cak sta vise - sada se i ne umorim toliko kada prevalim 50-60 km u cugu, kao sto sam u pocetku.

 

Sa druge strane slazem se i sa kolegama koji propagiraju kao prvi motor neki mirniji od 125-250ccm, jer niko nezna sta je u tvojoj glavi i kakva ti je narav.

 

Ako si ljubitelj brzine, agresivnog motora, a imas samokontrolu i blokadu u glavi (ne na motoru) onda uzmi R6.

Sa druge strane ni Fazer nije za baciti, narocito ako planiras da malo sporije a duze vozis (mislim na duza putovanja) sa manje agresivnosti.

 

Ovo je samo moje misljenje, sa naglaskom da sam i ja pocetnik pa te u potpunosti razumem.

 

Sta god da uzmes, KACIGU OBAVEZNO I UVEK DA NOSIS!!!! (CAK I KADA IDES DO RADNJE PO HLEB :D )

 

Nek ti je sa srecom i uzivaj u voznji.

 

P.S.> A u kojoj lizing kuci mozes da uzmes motor na lizing, odnosno kod koje osiguravajuce kuce moze da se uradi kasko za motor?

Pitam jer sm ja sam do pre mesec dana radio u Hypo leasing-u i nismo odobravali lizing za nabavku motora jer ni jedno osiguranje nije htelo da uradi kasko od kradje, sto je obavezno za bilo koji lizing.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ja sam ovaj ATV kupio isto sad na sajmu automobila, i zimus pre sajma sam se raspitivao baš oko osiguranja ATV-a zbog lizinga u Dunavu, ali su mi tamo pravili problem jer kao oni ne osiguravaju ATV-ove, kad bi imali službeni dopis o kategorizaciji da to spada u motorcikle onda bi kao mogli da normalno da ga kasko osiguraju. Po tome zakljuèujem da je motore moguæe normlano osigurati... Mada treba proveriti, ko zna sa tim likovima, svi danas prièaju jedno sutra drugo... I ja kad sam kupovao ATV, pitam lepo prodavca jel može da se registruje? "aa kako da ne, najnormalnije se registruje svugde", da bi prilikom odlaska u sup dobio informaciju da su oni službeno zabranili registraciju ATV-ova, pa sam morao da radim gimnastiku na tehnièkom i da ga provuèem kao radnu mašinu (pokazivao im slike sa gusenicama, plugom, kako vuèe prikolicu... :) ), èak ni na traktor nisu hteli da registruju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Proveri ti dtuze u nekoj Leasing kuci da li moze da se finansira motocikl (mani se prodavaca - njima je u cilju da prodaju, ali te posle zavlace kad treba da se odobri leasing).

 

Na kredit mozes da uzmes, ali mislim da na lizing ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Èovek koji tera ATV bez problema æe se odomaæiti na Fazeru kao prvom bajketu...FZ6-S bez greške!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ja ne verujem da ijedna banka kod nas ima opciju kupovanja vozila na kredit, jer je u tom sluèaju auto odmah na tvoje ime, pa bi banka morala da ti traži dodatno osiguranje (hipoteku, žirante itd itd), a u sluèaju leasinga vozilo je u vlasništvu banke, sve dok ga ti ne otkupiš poslednjom ratom...

 

Tehnièki je kredit, samo što se kod nas zove leasing... Inaèe leasing je u principu rentiranje, gde plaæaš nižu ratu nego za kredit, a nakon isteka roka imaš opciju ili da otkupiš auto po unapred dogovorenoj cifri, da ga zameniš za novi model, ili da ga vratiš banci i nikom ništa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Koliko se ja razumem u poljoprivredu, mislim da za lizing ne treba "kasko" protiv kradje, nego obican "kasko". Za motocikl niko ne odobrava taj protiv kradje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Koliko se ja razumem u poljoprivredu' date=' mislim da za lizing ne treba "kasko" protiv kradje, nego obican "kasko". [b']Za motocikl niko ne odobrava taj protiv kradje[/b].

Upravo tako! U ovom Texas-u to jos uvek nije moguce :evil: :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Koliko ja znam kod nas niko ne daje lising za motore i motor je kod nas nemoguce osigurati kasko a da je ukljuceno i osiguranje od kradje.

 

Mislim da lizing kuce, bas zato sto se sredstvo za koje se odobrava lizing vodi na njih, tj u njihovom je vlasnistvu do isplate istog u celosti, traze i kasko koji pokriva i kradju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

samo da vam kazem da moze motocikl na leasing - recimo procredit leasing, obavezan je kasko -oko 700 e za fazera i potpisujes da ako ti ga ukradu i dalje placas rate - tu je zackoljica!

Evo ja treba u ponedeljak da uzmem leasing za fazer s2

2490 e odmah

169 e rata mesecno - 36 meseci

kasko 660 e godisnje

jeftinije od kredita,jedino nije tvoj do isteka 3 godine,a i rizik od kradje je potpuno tvoj!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

samo da vam kazem da moze motocikl na leasing - recimo procredit leasing, obavezan je kasko -oko 700 e za fazera i potpisujes da ako ti ga ukradu i dalje placas rate - tu je zackoljica!  Evo ja treba u ponedeljak da uzmem leasing za fazer s2 2490 e odmah169 e rata mesecno - 36 meseci kasko 660 e godisnje jeftinije od kredita,jedino nije tvoj do isteka 3 godine,a i rizik od kradje je potpuno tvoj!!!

Uzimao sam kredite za motore al to bude keš i pljas. Za ovo ovde bi se DOOBROO razmislio pre nego zahvatim zalogaj koji mi možda zastane u grlu! Za tu začkoljicu da snosim rizik od kradje bi ih napušio i zahvalio se u istoj rečenici i izašao!! Što je mnogo mnogo je! Zamisli ukradu ga i na svu muku cepam 169E mesečno na ništa!!! Ili nedaj bože slupaš se, motor njihovo vlasništvo,uništen, oni naplate kasko, a tebi kita u bulju! Glasam za kredit!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja