Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa prednjom kocnicom

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Problem sam otkrio akd sam pokuso da ga dignem an prednju (dokon covek) desilo se to da je u pocetku poceo da koci normalno i onda na kraju kada treba da zabode i digne motro pocne uzasno da skripi. Znaci rucica do kraja stisnuta u voznji za zaustavljanje normalno radi ali me nervira sto na kraju ovako skripi.

Jel moguce da je ovo do polocica?

 

Sad kad vec pricam o prednjoj kocnici da spomene disk kad gurammotro unazad cuje se skripanje i kao neki otpor a kad ga guram napred nema otpora i manje skripi (skripi cuje se nesto slicno cesanju) sad dobio sam odgovor da je to do toga jer je motor stajao dugo pre nego sto sam ga ja kupio oko 5 meseci pa je moguce da se klip u kljestim ane vraca do kraja nazad sta je po sredi ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Već si sam odgovorio na oba pitanja :)

 

Skini prednje čeljusti, izvadi klipove i dobro ih očisti, promeni zaptivne gumice, pogledaj u kakvom su stanju pločice i promeni ulje u sistemu. Imaš na ovom forumu puno tema takvog sadržaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Sad kad vec pricam o prednjoj kocnici da spomene disk kad gurammotro unazad cuje se skripanje i kao neki otpor a kad ga guram napred nema otpora i manje skripi (skripi cuje se nesto slicno cesanju) sad dobio sam odgovor da je to do toga jer je motor stajao dugo pre nego sto sam ga ja kupio oko 5 meseci pa je moguce da se klip u kljestim ane vraca do kraja nazad sta je po sredi ne znam.

 

Ako kočnica malo češe, ali ne usporava osetno motor, onda je to OK. Pipni da li se pri vožnji disk greje i ako ne kočiš. Ukoliko nije vruć, znači da ne struže previše i da nije problem. Inače, klipove nije loše očistiti povremeno. Ako znaš kako, očisti klipove, pločice i diskove. Zatim, ako se voziš po blatu, kiši i zimskim osoljenim putevima, nije loše premazati deo klipa koji štrči (ali samo klip, nikako pakne) napolje ovim:

http://cgi.ebay.co.u...T-/400085380144

(red rubber grease, ne znam kako se vabi na srpskom)

 

Takođe nije loše staviti na klizače po kojima idu pakne malo bakarne masti.

 

Ako i pored toga kočnice škripe - neka škripe, samo dok rade kad treba. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sad cete d ame nalozite da odem i da majstorisem oko toga ;)

Gledao sam temu kako se rasturaju celjusti i iste su kao ona koje je imam.

A savet sam dobio da odvnem jedan srafic i onda se celjusti malo razmaknu naprskam klip i to je to stim sto sam ja iskrivio imbus na taj sraf a nisam ga odvrnuo :( a pre toga sam ga poprskao WD-om

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Koji DOT da koristim za kocnice 3 4 ili 5 ako ima ? I u cemu je razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

razlika je u temperaturama koje trpe. dot 5 najvise temp... koristi ulje koje preporucuje fabrika, pise na posudici, dot 3 i 4 mozes da mesas 5 nikako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nemoj da vadis klipove i da menjas gumice kad ih nemas. Skini celjust, ocisti taj deo malo napimpaj kocnicu da ti klip izadje ali pazi da ti ne ispadne, naprskaj WD sprejem i vrati klip nazad.....inace moze da skripi tako kao sto si opisao i ako imas tvrde plocice, meni recimo tako skripe jer su jako tvrde, to ti je tako kad kupis najskuplje firmirane plocice u Srbiji i dobijes smece, a posle citas pametovanja kako nikada ne treba lepiti plocice, a ja vec 2X menjao zadnje koje odlicno koce i lepio sam ih, a ove prednje i dalje izgledaju kao nove.....zato cu sad da zalepim napred pa da napravim test koje bolje koce mada od ovih AP racin sve bolje koce....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

un question porfavor... zar nije wd agresivan za sve gume i gumice??? cuh, ali ne koristih pa me zanima. kontam da za jedno prskanje nije problem ali 2x u sezoni i cao gumice...

 

druga stvar. radic man, kontam da ti je celjust na zluzukiju ista kao na mom.

 

i meni je skripalo i varnicilo i sve isto kao tebi pa pomislih jedan lep i suncan dan da sve lepo raskupusam i upicanim, a usput i vidim tacno kakve su iznutrice.

 

na pola puta sam odustao jer klip stiti neka gumica i nema sanse da se isprlja ako je gumica ok. to malo sto moze da se isprlja nije bitno za pravilan rad.

 

zamenio sam plocice. ima ih raznih na ovom svetu, ali ja uzimam najjeftinije i kostase me 1200din i posle 3 dizanja na prednji treba im 5 min da ponovo pocnu da koce, ali me ne zanima da uzimam skuplje i u potpunosti sam zadovoljan.

 

takodje na proslom mopedu lepih pakne i imam ok iskustvo, ali to vise nikada necu raditi. zasto? eto zato sto necu i mislim da to nije bas pametno, iako je funkcionisalo ok.

 

promenih tecnost za kocnice. dot4 neko ina ulje sto nadjoh u podrumu bilo kakvo samo da nije dugo stajalo otvoreno zato sto ulje za kocnice upija vodu iz vazduha.

 

i kocnice su preporodjene. tu i tamo koji skrip, ali to je do tvrdih plocica kontam. lepo ih razradi kada su nove i to je sve. osecaj je bolji, koci bolje, a stare pakne su mogle jos malo... jednostavno temperatura i vek kocenja uradise svoje na starim paknama , iako su mogle jos da guraju gledajuci debljinu.

 

pletena creva, hi perf ulja, i 50eur za plocice tacno odredjenih karakteristika imaju smisla, ali ne meni. bolje ulozish u dobru gumu ili drugi set za tvoj moto pa se vozas po brda i doline.

 

eto, pa ako je od pomoci nema na cemu, ako nije jbg izvinjavam se. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja