Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje registracije za motocikle

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

@ Gile Extremeboys

Zamilsi da se sa tvojim skuterom koji ladno ide 80kmh zakucas nekome u vrata od Bugati Veyrona ili nekog Ferarija? Jes da nece da ostane od tebe mnogo ali opet ces da napravis veliku stetu. A i davati 1000 dinara godisnje da budes miran i da te boli uvo od toga dal ces da udaris Ficu ili Maserati je opet malo. Cak i ficu da ogrebes samo malo farbanje ti opet dodje minimum 2000 dinara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Cuti ja da okrenem biciklu pre neku godinu i udarim zadnjim tockom u pezoa 605. Meni se polomila zadnja pozicija a pezo ni ogrebotina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zamilsi da se sa tvojim skuterom koji ladno ide 80kmh zakucas nekome u vrata od Bugati Veyrona

 

E jesi nas'o veliku verovatnocu... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Ne znam kako je kod vas, ali meni nisu obracunali nikakav popust pri registraciji zato sto imam motor 20 god star. Znam da nije to neki vazan iznos za 650ccm ali je pravednije jer su stvarno derali za motore preko 750 i automobile preko 2000ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

drugar je kupio novog sprinta u maju 2010 i dali su mu evropski izvestaj i polisu,polisu je platio 1000din,i rekli su mu da mora svake godine da placa samo polisu,motor je trajno registrovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

@ Gile Extremeboys

Zamilsi da se sa tvojim skuterom koji ladno ide 80kmh zakucas nekome u vrata od Bugati Veyrona ili nekog Ferarija? Jes da nece da ostane od tebe mnogo ali opet ces da napravis veliku stetu. A i davati 1000 dinara godisnje da budes miran i da te boli uvo od toga dal ces da udaris Ficu ili Maserati je opet malo. Cak i ficu da ogrebes samo malo farbanje ti opet dodje minimum 2000 dinara...

 

Mislim da ima neka začkoljica - osiguranje pokrije štetu do nekog iznosa. Pogotovo ako neko zadobije telesne povrede: nisam 100% siguran, ali mislim da osiguranje ne pokriva u tom slučaju svu odštetu.

Bitna stvar, takođe, je što za nadoknadu štete preko osiguranja slučaj mora biti prijavljen. Znači: automatski plaćaš kaznu (sad su debele).

 

Od 1998. (položio) do sada nisam nikada naplatio, niti ko od mene za osiguranje. Meni lično to predstavlja trošak. Ako bih mogao da biram, kada vidim kako me ova država i sistem štite, najradije ne bih ništa plaćao (osiguranje, porez, zdravstveno, socijalno) - sve bi me izašlo jeftinije. Na žalost, pošto nisu svi ljudi isti i ti propisi se prave da (barem na papiru) budu isti za sve, onda su neminovna solomonska rešenja. Zato me ošišaju za registraciju, pa se vozim po izrovanim putevima, a ako padnem - nisam prilagodio brzinu (ovo obožavam).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: K8 1000

Neverovatno ali istinito . država smanjila porez na upotrebu motornih vozila za motocikle ! Najskuplja grupa do sada je plaćala preko 31000 din a od 01.01.2011. će plaćati 10000 din , što je ujedno i najskuplji porez za motocilkle . Hiljadarke 2005-2003 koje su do sada bile oglobljene sa 10787 din će ubuduće plaćati 5950 din , itd...

Podaci dobijeni od MUP-a RS , PU za grad Zrenjanin .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Neverovatno ali istinito . država smanjila porez na upotrebu motornih vozila za motocikle ! Najskuplja grupa do sada je plaćala preko 31000 din a od 01.01.2011. će plaćati 10000 din , što je ujedno i najskuplji porez za motocilkle . Hiljadarke 2005-2003 koje su do sada bile oglobljene sa 10787 din će ubuduće plaćati 5950 din , itd...

Podaci dobijeni od MUP-a RS , PU za grad Zrenjanin .

Tako volim da cujem! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

da li kalkulator na sajtu www.registracija-vozila.rs obracunava po novim tarifama?

nesto ne vidim neki veliki pad cene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Meni bas prija ova vest , nadam se i da je tacna . Pred svaku registraciju sam se pitao da li sam normalan . Ovih 200 eura pojeftinjena cu sa pesmom prihvatiti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Smanjili su ekstremno visok porez, koji je obuhvatao mali broj korisanika, na razumnu meru.

Zato su uveli nove poreske grupe, akcize i takse na veliki broj roba i usluga, koje pre nisu

bile opteraćene nametima ili su imale manje namete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ukucaj podatke za R1200 GS i ako izbaci oko 50 000din, onda nije izmenjen kalkulator :hej:

Bas to sam uradio i shvatio da je cena ista. Mozda im ne radi kalkulator, a možda je sve ovo bajka???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

agencije su dobile dopise, smanjena je taksa. cbr 1100 xx '97 sada se registruje za nekih 24000 sto je dosta manje od 37000 kolko je bilo prosle godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja