Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

389 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      35
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      32
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      11
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      276
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      348
    • Ne
      41


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
15 hours ago, Disko Nindža said:

Veruj da jeste, svakom iole normalnom čoveku bi trebalo da je dosta Fazerovih 95ks i 220+kmh, više nego dovoljno za zabavu :oda2:

 

I te kako jeste i za zabavu a i za putovanje. Prošle godine put do Beča pa kampovanje u Grčkoj. Ove godine kampovanje u Grčkoj pa TF i TA. Dnevne vožnje od 250 do 350 km da ne pominjem. Sve u dvoje.  Za kampovanje natovaren kao na slici.  Izuzetno zabavan za vožnju i ide kao zmaj.

 

 

20240811_060040_resize.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 388 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

FZS600 je motor kog je tesko zameniti i u klasi vise. Ja sam 7 godina proveo na njemu i dugo sam oklevao da predjem na nesto drugo.
Uvek ga se rado setim kad FZ1 krene da mi przi butine. Komforniji je za putovanja od novije FZ serije. Autonomija mu je 100km veca, a potrosnja za litar i po manja. Za sve te godine me nikad nije ostavio na putu. Izuzetno jednostavan za odrzavanje, sve na dohvat ruke. Rezervoar se na jedan sraf podize...
Da je imao ABS, mozda bih ga i dalje vozio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Thundercat mi je trošio oko 5-5,5 litara, kontam da će Fazer toliko pošto je 90% ista mašina.

 

@ekozelj Saputnica se nije žalila na zadnje sedište? Deluje udobno, vozačko je super, široko, debelo i mekano, sviđa mi se za sada, videću kad krenem na dalje puteve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
9 minutes ago, Disko Nindža said:

Thundercat mi je trošio oko 5-5,5 litara, kontam da će Fazer toliko pošto je 90% ista mašina.

 

@ekozelj Saputnica se nije žalila na zadnje sedište? Deluje udobno, vozačko je super, široko, debelo i mekano, sviđa mi se za sada, videću kad krenem na dalje puteve

Potrošnja je tu negde otprilike. Što se sedišta tiče kineska mrežica od 600 din. je rešila klizanje suvozačice pri kočenju i generalno rešila to što skaj hoće da "pali dupe". Što se udobnosti tiče kaže da joj je odlično. Meni bi odgovaralo da vozački deo sedišta bude ravniji i da me blago ne gura prema rezervoaru ali obzirom da su se drugari koji rade prepravke sedišta debelo izbezobrazili sa cenom iste ostaće ovako. Da platim nekom 100 do 120 eur da bi malo odeljao sunđer i pustio par štepova po skaju stvarno nema nameru. Poštujem ja svačiji rad ali braća su se malo zaigrala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@Disko Nindžasuper motor nek te lepo sluzi...Kao sto napisase kolege lagan za voznju ide lepo,mali potrosac...u maju se zena i ja,bas natovareni super navozali(ima putopis ovde na forumu)....potrosnja nikada preko 5.5lit uglavnom oko 4.5-5litara i to nas dvoje +bocne torbe,centralni kofer i tank torba.Ja ozbiljno razmisljam sta da uzmem kada ga budem prodao.      

 

20240522_103849.thumb.jpg.5b12260cce30641ce7a23acbf89acc0c.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Ja sam se mnogo razmišljao, ali uvek se vratim proverenom receptu, 4 cilindra u redu, s tim nema greške.

Sad sam zatvorio krug, imao sam sve, Bandita 600,650efi, Fazera FZ6 efi, a sad imam karburatorski FZS, pa videćemo kako će da se pokaže.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja