Jump to content

Moto Zajednica

Bridgestone Battlewings 501/502

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
D 607 vozio na XT-u' date=' nemam nista lose o noj da kazem iako mnogi ne postuju Dunlop.[/quote']

 

Ja ne znam, vozio sam Svabinog stroma sa D607 koja je bila vec za zamenu (presao je bio celu USA i pola Evrope) i drzala je kao ima 300km. Cini mi se kao sjajna guma i ja bih je kupio bez bojazni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
D 607 vozio na XT-u' date=' nemam nista lose o noj da kazem iako mnogi ne postuju Dunlop.[/quote']

 

Ja ne znam, vozio sam Svabinog stroma sa D607 koja je bila vec za zamenu (presao je bio celu USA i pola Evrope) i drzala je kao ima 300km. Cini mi se kao sjajna guma i ja bih je kupio bez bojazni

Ponovo sam u ovim dual gumama tako da nisam bas najupuceniji u cene, ali ako je cena tu negde, mislim da ne treba puno lutati.Pilot Road drzi za sve pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Da budem iskren' date=' nisam ni cuo za nju :oops:

Sta kazu o Roadtecu Z6? Valja?[/quote']

 

Iznenadjujes me.

Prosle godine pred kraj sezone sam morao da zamenim prednju pa sam kupio kod Tadica polovnu-novu Z6 prednju za 20e. Trebala je da izdrzi samo do kraja sezone, pa da stavim nove na prolece, ali evo je jos uvek na TDM-u. Nemam nikakvih zamerki, a od ljudi sa kojima sam pricao kunu se u Metzeler Z6 kao sto ja pricam o BT020. Nasao sam neki test na netu gde su probali sve ove gume o kojima pricamo, ali nemogu da ga nedjem.... probacu da se setim gde sam to citao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Bridgestone je predstavio novu seriju guma Battle Wing 501 i 502 namjenjenu sve veæoj grupi korisnika avanturistièki raspoloženih enduro vozaèa. Glavne odlike guma jest više sportska vožnja bez plaæanja danka trajnosti, stabilnosti i držanju ceste, tj. terena.

 

Battle Wing je predstavljen kao nasljednik veoma dobro prihvaæene serije Trail Wing 101/152, a kombinira grubi off-road izgled sa sportskim cestovnim performansama, te garantira veæu trajnost i udobniju vožnju. Dizajniran je po potrebama mladih vozaèa sklonih avanturama koji su se opredjelili za nove enduro motocikle, a stil vožnje im kombinira cetovnu vožnju i èeste silaske na off-road dionice.

 

Prednjoj gumi je poboljšan grip i upravljivost u odnosu na Trail Wing. Tekstura gume Battle Wing 501 je predviðena off road vožnji, no uz podatak da je tek 18% površine negativna (utori), a dubina utora tek 5mm nasluæuje se udobna vožnja cestom uz smanjeno trošenje same gume. Grip za vlažne uvjete je osiguran dijagonalnim utorima na centralnom dijelu gume, a sama smjesa je ojaèana kako bi se produžila trajnost tog dijela koji je najviše podložan trošenju. Profil gume je potpuno novi, te uz potpuno nove kutove nagiba garantira bolju, sportsku upravljivost i ostvaruje puno bolji kontakt s podlogom.

 

Stražnja guma je u odnosu na prethodnika dobila bolju stabilnost i jaèi grip za vlažne uvjete. Battle Wing 502 je dobio optimizirani profil upotrebom HTSPC (High Tensile Super Penetrated Cord) kontrukcije i èeliène MSB (Mono Spiral Belt) sajle. Korištenjem ovih dvaju tehnologija pojaèala se èvrstoæa gume, smanjena je moguænost deformiranja prilikom utjecaja jakih sila koje se stvaraju dodirom gume na podlogu, te se uravnotežilo trošenje gume po cijeloj površini. Uz ove odlike, navedene tehnologije su omoguæile i bolju stabilnost prilikom vožnje u nagibu, ali i u pravolinijskoj vožnji pri velikim brzinama. 19% negativne površine gume u kombinaciji sa silikonom bogatom mješavinom osigurava izuzetan grip za vlažnog vremena, dok su 9mm duboki utori odgovorni za dugotrajnost samo gume.

 

U prvoj proizvodnoj seriji Battle Wing dolazi u velièinama 110/80R19 i 150/70R17 koje odgovaraju Hondi Varadero, Suzuki V-Stromu, BMW-u R1150/1200GS, Kawasakiju KLV1000, Triumph Tigeru i Apriliji Caponord. Ostale velièine æe biti predstavljene tijekom 2006.godine.

 

Pogledaj ovaj link obavezno: http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=557

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

U igri mi je Anakee, Dunlop D607 (Svabi se parfektno pokazala na Stromu) i 'ajde da se oslonim na vase sudove - ovaj Bridgestone. Vozio sam jos i Tourance (navodno veliki broj defektnih) i TrailWing (sa njima nisam bio nesto zadovoljan....ali znas kako kazu: rdjavom....)

Sta kazu o Roadtecu Z6? Valja?

 

Dosta ljudi vozi ovdje Z6 i komentari su pozitivni. Slažem se sa tobom glede D607, Anakee je odlična

guma za mokro i solidna za suho, a potpuno je točno da ima puuuno defektnih Tourance guma, ja

znam dosta ljudi koji su imali problema sa Tourance, a i sam sam se jednom uvjerio da Tourance nije

guma koja je odlična na svim motorima, na nekim je super, na nekima loša, a varijacije u kvaliteti su

velike, to je već pomalo guma za muzej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ove gume sam kupio u vreme sajma prosle godine sa sajamskim popustom, sve ukupno oko 16000din. Presao sam 11000km i sto se trajanja tice sve je OK!Bice bar za jos 5-6000km. Medjutim, ipak se ne mogu porediti sa gumama Metzeler Z6 koje sam imao na TDM 850 ni po cemu, i koje su presle preko 15000km. jedino je cena Z6 u dimenziji za za TDM bila oko 440eura. Bridgestone ne dozvoljava nailazak na belu ni u kom slucaju i to me je moglo kostati ozbiljno kad sam u Grckoj sa jedno 130km/h u punom nagibu naisao na belu. Ni sada ne znam kako sam ostao na motoru... Ipak cu naredne gume uzeti neke druge... Metzeler je izbacio neku novu verziju Tourance za maxi endure ali samo za asfalt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja