Jump to content

Moto Zajednica

Koliko da trazim novca za svoj YBR??

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pozdrav! Doslo je vreme da se proda YBR. 2008 godiste (ima EFI) ali je kupljen u maju 2009 u rodicu. Presao je 8500km. Redovno je servisiran i to na 100-200km pre preporucenog. To znaci da je imao 2 servisa do sada. Lanac mu cistim ili na 500km ili posle prasine ili kise po potrebi. Zimu mi provodi u spavacoj sobi, bilo je slika na forumu :) Vozim ga prilicno lagano, nikad preko 8000 a 95% vremena je na 6000 obrtaja. Crveno mu je na 10000. Najveci deo kilometara je na otvorenom putu jer ne zivim u gradu. Nikada se nista nije kvarilo osim semeringa viljuske koji je zamenjen pre 1000km. Imao jednu voznju po kisi, ostalo sve po lepom vremenu. Masina je razradjena po uputstvu i bez gresaka. Registracija do jula.

 

E sad,

 

Imao je pad u mestu. Komsija ga je nezno gurnuo kolima i on je pao na korman. Sam udarac kolima nije ostavio nikakvog traga jer je u sustini to bilo lagano guranje po gumi dok je komsija isao u rikverc. Motor je bio u Rodicevom servisu gde mu je promenjen korman, rucica kvacila i ispravljena leva vila koja je bila kriva ali ne toliko da se vidi bez merenja. Sada se to nista ne oseca u voznji, ali kada pustim ruke lagano vuce u desno, mada se moze iskontrolisati. Nema tresenja prilikom voznje ni na kojoj brzini, sa ili bez ruku. Da li je vukao pre pada ne znam jer nisam pustao ruke. Par ljudi ga je probalo i takodje tvrde da se nista ne oseca. U svakom slucaju, padao je.

 

Mogao bih da ga "uvalim" ali ne zelim. Koliko bih mogao realno maksimalno da trazim za ovo kad dodje vreme da se proda, a to je verovatno za 2-3 meseca? Nisam stavio pitanje pod oglase jer motor jos uvek nije na prodaju.

 

post-11338-074735200 1291081834_thumb.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ne mogu da ti pomognem za cenu, ali ovoliku iskrenost nisam video. I jos nesto, na kraju si napisao 'padao je', sto izgleda nije istina, jer samo jednom ti je pao u mestu.

U svakom slucaju, nadam se da ces, kada ga budesprodavao, uspeti da postignes cenu koja ti odgovara. Mada... tesko ces se odvojiti od ovako mazenog i pazenog motora, koji ti gleda preko ramena dok sedis za radnimstolom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
tesko ces se odvojiti od ovako mazenog i pazenog motora, koji ti gleda preko ramena dok sedis za radnimstolom

 

Procitao si me :) Razmisljao sam da ga ne prodajem uopste, ali nije bas ekonomski isplativo, posto verovatno ne bi bio preterano koriscen :(

 

'padao je'

 

da, samo jednom, lose sam se izrazio :)

 

Oko 1700 evra

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Koliko god budeš tražio daj ga onom ko bude hteo da ga kupi.

Taj motor je jako teško prceniti zato što ima puno kineza u klasi i on nema vrednost na tržištu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ne mogu da verujem da se viljuska iskrivila od pada u mestu :zbunjen:

Nedavaj ga ispod 1500 jevreja ,i nemoj zuriti sa prodajom i davati ga u bescenje, sacekaj malo, naici ce kupac. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
ne mogu da verujem da se viljuska iskrivila od pada u mestu

 

Neprimetno za oko ali na merenju je pokazala zakrivlenje. To vise nije problem svakako. A iskrivila se jer je bio zakljucan, pa je kad je pao udario je rucicom kvacila, te se masa oslonila na vilu.

 

Mislio sam da ga prodam na prolece, kad ne bude morao da se racuna "zimski popust" :)

 

Ako ne moze da ode za bar 1500 mislim da mi je pametnije da ga ostavim za vozanje po gradu, s obzirom da prakticno ne trosi nista. ispod 2.5 u kombinovanoj voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Cene su sad toliko niske da, ako ti nije frka za lovu, ne isplati se prodavati ga.

A sto se vrednosti tice, svaka roba vredi ni vise ni manje nego onoliko koliko je neko spreman da plati za nju!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja