Jump to content

Moto Zajednica

Tomos CTX

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srem

Sin mi je radio celo leto, da zaradi kintu za motor. Nazalost, ja ga usmerim na Tomos CTX, kao, super motor za pocetnika. Kupimo motor,relativno "povoljno ", medjutim ispalo je SH...T. Sve sto je moglo da bude neispravno na motoru, bolo je.

Nekako smo sredili motor i instalacije ali ostao je zadnji amortizer koji je potpuno razvaljen.

Molim sve koji znaju gde da nadjem amortizer, ili postoji neka varijanta prepravke od drugog motora, da mi jave ili daju savet.

Unapred hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Mislim da mozes da ga narucis od likova koji prodaju tomos delove na buvljaku...I kosta oko 70 eura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srem

Da li je original Marzocchi ili neka kopija? Mislio sam ako postoji nesto slicnih dimenzija od nekog skutera ili slicno, nije mi problem za prepravku ,posto sam to vec radio na BMW-u.Ulozak zadnjeg amortizera mi je od renoa 5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

E ne znam stvarno dal je original,ali da nije ne bi bio 70 eura,ja sam za mog hteo da narucim al mi skupo...A jel zna ko gde mogu da nabavim ja rucku za prednju kocnicu za ctx-a i da li pase neka od veceg motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srem

I ja imam slican problem sa rucicom kocnice ali posto fali samo parce, to mi nije prioritet. Razgovarao sam sa ortakom koji radi razne budzeve na motorima i on kaze da amortizer moze da se na strugu raspertla i napravi nova kapa na navoj. Probacu tu varijantu pa ako ne uspe, onda nov. Da li je taj nov od 70 e komplet sa oprugom, samo da se namontira? ima li kocionih klipova za prednji disk, posebno? bez klesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Za kocione klipove ne znam(mislim da ces to tesko da nadjes),ja mislim da je komplet amortizer,znaci samo da se namontira,kao sto si rekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srem

Ok. Probacu prvo sa budz varijantom, ako ispadne kulturno, stavljam na forum, obzirom da je motor redak a delovi se tesko nalaze ili su preskupi.

Hvala na javljanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja