Jump to content

Moto Zajednica

Potkapa i wind stoperi za zimu

Recommended Posts

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Potrebna mi je pomoć oko izbora potkape i wind stopera za zimu Imam odličnu Dane jaknu, full za zimu, ali joj zaštita od vetra oko vrata i nije baš naj... Zato nameravam da kupim windstopere za glavu i vrat...

Razmišljao sam o kombinaciji Termo potkapa Windfilter Balaclava + Termo grejač vrata Windfilter Neck Warmer, koji su zajedno u Pegazu oko 3500 dinara - možete ih videti na sajtu http://www.pegaz-moto.rs/, ili Touring winter balaclava, koju možete da vidite na http://xtreme.co.rs/index.php?id=175, i ona košta 4650 dinara... Razlika u ceni nije ogromna, ali mi se čini da je ovo iz Pegaza bolja kombinacija jer štiti predeo oko grudi, dok ova skuplja jednodelna ne seže tako duboko do grudi, ali je možda kvalitetnija... Ako je neko imao iskustva sa ovim vindstoperima nek kaže svoje mišljenje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Ja imam taj combo iz Pegaza, i odličan je.

 

Podkapa je udobna, kroj je dobar, materijal oko vrate je deblji nego onaj na glavi. Nije prevruće ni kad malo otopli...

Kada baš zahladi, preko svega stavim i neck warmer...

Vrlo kvalitetno.

 

Dobar izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

sve je to super mada meni odlično završava posao šal ili ono talibansko maramče ;) uz kombinaciju sa običnom podkapom extra (onom od 300-400dinara) a za ostatak tela aktivni veš, mada sigurno da windstoperi neće da smetaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ma ja znam da neću moći da ne vozim, bitno je samo da nema snega :zvizduk:... zato ću da se otvorim za te wind stopere, jbg, najhladnije mi oko vrata i na faci... Samo se nadam da će aktivni veš, plus duge gađe, plus farmerke, plus štitnici za kolena da mi čuvaju noge od ladnoće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kupio sam u Louisu ovaj warmer:

 

http://www.louis.de/_1093f245559bec5a2dd35f439541f4a463/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=185&wgr=810&list_total=4&anzeige=0&artnr_gr=209727

 

Odličan i sve preporuke za grejanje. Međutim imam staru kacigu koja magli na sve strane. Ako navučem grejač preko nosa, magle mi se i dioptrijske NAOČARE bez kojih sam slep 100% >:(

Jedini izlaz je da svučem sa nosa i oslobodim ga za disanje. Onda ne magli baš toliko....

 

Ima neki lek za ovo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... Samo se nadam da će aktivni veš, plus duge gađe, plus farmerke, plus štitnici za kolena da mi čuvaju noge od ladnoće...

 

Neće. Bez dobrih moto pantalona sa termo uloškom će ti (veruj mi) biti hladno. Ja ne nosim moto pantalone po gradu, mrzi me da ih oblačim i SVAKI PUT se smrznem :)

Vozio sam se dosta ovih hladnih dana i bilo mi je prijatno jedino u sledećoj kombinaciji: aktivni veš, na njega duge gaće, pa moto pantalone. E ovako, nema zime :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Kupio sam u Louisu ovaj warmer:

 

http://www.louis.de/...artnr_gr=209727

 

Odličan i sve preporuke za grejanje. Međutim imam staru kacigu koja magli na sve strane. Ako navučem grejač preko nosa, magle mi se i dioptrijske NAOČARE bez kojih sam slep 100% >:(

Jedini izlaz je da svučem sa nosa i oslobodim ga za disanje. Onda ne magli baš toliko....

 

Ima neki lek za ovo?

Ima, pinlock i možeš da dahćeš kolko oćeš... ja ću videti za sebe kako ide kačenje pinloka na kacige koje nemaju pripremu pa ću ti javiti...

 

... Samo se nadam da će aktivni veš, plus duge gađe, plus farmerke, plus štitnici za kolena da mi čuvaju noge od ladnoće...

 

Neće. Bez dobrih moto pantalona sa termo uloškom će ti (veruj mi) biti hladno. Ja ne nosim moto pantalone po gradu, mrzi me da ih oblačim i SVAKI PUT se smrznem :)

Vozio sam se dosta ovih hladnih dana i bilo mi je prijatno jedino u sledećoj kombinaciji: aktivni veš, na njega duge gaće, pa moto pantalone. E ovako, nema zime :)

 

To je zato što si nežan i što voziš afriku po vremenu za koje nije projektovana :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ima, pinlock i možeš da dahćeš kolko oćeš... ja ću videti za sebe kako ide kačenje pinloka na kacige koje nemaju pripremu pa ću ti javiti...

 

Moja kaciga (Grex) ima vizir od Nolana i ima rupice za pinlock. Mada, on se postavlja sa spoljne strane, kako će to sprečiti magljenje dioptrijskih naočara iznutra?

 

To je zato što si nežan i što voziš afriku po vremenu za koje nije projektovana :P :P :P

 

Ide ona sasvim lepo i po minusu :) E sad, da li sam nežan ili nisam, nemoj ti da sudiš, molim te, neko će to još pogrešno da shvati :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

sve je naopako kod tih afrikanaca :P sa unutrašnje strane se stavlja pin lok i kad zatvoriš kacigu mož da duvaš kolko oćeš neće ni cvike da se magle.... aj odo ja na skupljanje CS botina (motorom :P )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Vidi stvarno, piše "inner shield" :) Jbg, ne znam, priznajem :) Nisam ga nikada koristio, ali biH očigledno mogao početi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Vidim ja da se ovo lagano pretvara u mini ogranak poznate nam teme :D...

I ja tripujem da će mi bude ladno bez moto pantalona, ali ša da se radi, realno moraću da se smrzavam jer kad ispljunem lovu za motor, i još za ove vindstopere, za pantalone neće biti... Nego, sad mi se javlja još jedna kombinacija: aktivni veš, duge gaće, trenerka i jedno dva para lona... Biće taman, ako uspem da ih obučem :zvizduk:...

Mada, Jageru, za lone si skroz u pravu... Dok nisam uzeo surovu i nažalost skupu jašu, mrznuo sam na 4, 5 stepeni po vetrovitom vremenu, i da bih to sprečio morao sam da oblačim majicu, termo rolku, dva debela duksa, prolećnu šuškavu adidas jaknu i debelu toplu zimsku jaknu da bi mi bi bilo toplo... Mogu da zamislim kako bi mi bilo da je minus 5... A na butinama je solidno hladno, tako da nisu za džabe tako skupe te zimske stvari za motor... realno pomažu...

Jbg Popsy, mislim da i ja spadam u red nežnijih, ovaj, zimogrožljivijih :nanana::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Vidim ja da se ovo lagano pretvara u mini ogranak poznate nam teme :D...

I ja tripujem da će mi bude ladno bez moto pantalona, ali ša da se radi, realno moraću da se smrzavam jer kad ispljunem lovu za motor, i još za ove vindstopere, za pantalone neće biti... Nego, sad mi se javlja još jedna kombinacija: aktivni veš, duge gaće, trenerka i jedno dva para lona... Biće taman, ako uspem da ih obučem :zvizduk:...

Mada, Jageru, za lone si skroz u pravu... Dok nisam uzeo surovu i nažalost skupu jašu, mrznuo sam na 4, 5 stepeni po vetrovitom vremenu, i da bih to sprečio morao sam da oblačim majicu, termo rolku, dva debela duksa, prolećnu šuškavu adidas jaknu i debelu toplu zimsku jaknu da bi mi bi bilo toplo... Mogu da zamislim kako bi mi bilo da je minus 5... A na butinama je solidno hladno, tako da nisu za džabe tako skupe te zimske stvari za motor... realno pomažu...

Jbg Popsy, mislim da i ja spadam u red nežnijih, ovaj, zimogrožljivijih :nanana::moto3:

 

Moje (naše) iskistvo je da nema potrebe da se pretruntavamo. Windfilter u kombinaciji sa aktivnim vešom rešava sve što se tiče zime. Od glave do pete:

 

Windfilter%20Balaclava%20150.jpg i/ili Windfilter%20Neckwarmer%20150.jpg

 

Windfilter%20Shirt%2001%20150.jpg i/ili Windfilter%20Fleece%20150.jpeg

 

Windfilter%20Gloves%2001%20150.jpg

 

Windfilter%20Trousers%2001%20150.jpg

 

Windfilter%20Socks%20150.jpg

(nadam se da to nisu njene noge ;) )

 

A ako je baš, baš hladno onda dodam i aktivni veš ispod koji izbacuje vlagu pa nemam onaj neprijatan osećaj da sam se polio hladnom vodom.

 

Bike%20It%20coolmax-top%20150.jpgBike%20It%20Coolmax-bottom%20150.jpg

 

A ima i nešto u grejačima ručki, grejačima za leđa... :)

Deluje šašavo ali svaki i najmanji izvor toplote deluje kao blagoslov na promrzle delove tela. A to jaaako dobro zna svako ko je probao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Podkapa sa prve fotografije resava stvar, zasticene su oblast vrata, brade (nize od kacige) i oblast oko obrva (ako kaciga makar malo propusta na spoju vizira i skoljke). Samo treba jos nize navuci podkapu na obrve, na prvoj fotografiji je podkapa vislja na celu manekenke.

Maglenje dioptrijskih naocara desava se pri stajanju, resava se otvaranjem vizira na prvi ili drugi zub pri stajanju na semaforu. U voznji ne magli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Podkapa sa prve fotografije resava stvar, zasticene su oblast vrata, brade (nize od kacige) i oblast oko obrva (ako kaciga makar malo propusta na spoju vizira i skoljke). Samo treba jos nize navuci podkapu na obrve, na prvoj fotografiji je podkapa vislja na celu manekenke.

Maglenje dioptrijskih naocara desava se pri stajanju, resava se otvaranjem vizira na prvi ili drugi zub pri stajanju na semaforu. U voznji ne magli.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Imam baš tu windfilter podkapu i smatram je za OBAVEZAN deo opreme.....jednostavno bez nje po ovom vremenu ne može. Pokriva taman koliko treba od vrata ka grudima i kada se lepo upakuješ ne duva nigde, a na promaju u predelu očiju prvenstveno ima uticaj kvalitet kacige i dihtovanje vizira. Što se tiče vožnje bez moto pantalona po ovako već hladnom vremenu, mislim da je veoma neozbiljno, jer zdravlje NEMA cenu.....tako da nemoj puno da razmišljaš....pozdrav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

A mene interesuje kakve su debljine potkapa generalno, tj. sigurno ih ima svakakvih ali da li je to nesto sto treba uzimati u obzir i sto moze da utice na izbor velicine kacige? Citao sam na ADVrider-u cini mi se, da su se kao nekima kacige, u stvari stiropor i sundjeri, posle nosenja potkape rasirile i imale previse lufta pri nosenju bez.potkape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ova konkretno je iz dva dela....deo koji pokriva lice i glavu je dosta tanak, "svilenkast"...dok je deo koji pokriva vrat ka grudima deblji, lepo postavljen i mekan, taman kako treba....skroz je dobra i sigurno nećeš raširiti kacigu njom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

I meni ta podkapa stoji dezurna u koferu da je pri ruci narocito u nocima. Materijal na glavi nije debeo, naprotiv, a kada se montira na glavu, kaciga klizne preko toga kao podmazana. Donji deo podkape je nesto deblji, i oseti se malo veci napor pri zakljucavanju kajisa ispod brade na vratu, ali samo se u stvari kaciga privuce milimetar nize na glavu, sto je pravilnije. Kosa se bolje upakuje, usi bolje legnu pod skoljku. Najveci problem je da se ubodu dioptrijske naocare kroz otvor vizira i priljubljenu podkapu, i zadenu za usi. Ako se to naziva problemom. Blagodet ove podkape je u voznji nocu na 3 stepena Celziusa. Druga blagodet je popust 5 procenata pri kupovini, pozivajuci se na forum BJB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

@Marshal... ''Najveci problem je da se ubodu dioptrijske naocare kroz otvor vizira i priljubljenu podkapu, i zadenu za usi. Ako se to naziva problemom.''

 

 

Ja sam slučajno otkrio da je mnogo lakše i udobnije, takođe nosim dioptrijske naočare, da ih ne ubadam ispod podkape, nego ih lepo navučeš preko podkape a kaciga ih drži priljubljenim taman gde treba. Kada sam ih uvlačio ispod dešavalo mi se da me posle duže vožnje toliko zaboli levo uvo, da sam se derao svaki put kada skinem kacigu od bola. I lakše se mnogo stavljaju cvike kad ideš preko podkape, a stoje sasvim čvrsto, samo ih lepo namestiš i ne mrdaju uopšte. :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Najveci problem je da se ubodu dioptrijske naocare kroz otvor vizira i priljubljenu podkapu, i zadenu za usi.

 

Ovo se rešava kupovinom flip-up kacige :) Vozio sam i full face i flip i mogu reći da je flip pravo rešenje za ove stvari. Još samo da mi izmisle enduro-flip! :) eh, puste želje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Imam baš tu windfilter podkapu i smatram je za OBAVEZAN deo opreme.....jednostavno bez nje po ovom vremenu ne može. Pokriva taman koliko treba od vrata ka grudima i kada se lepo upakuješ ne duva nigde, a na promaju u predelu očiju prvenstveno ima uticaj kvalitet kacige i dihtovanje vizira. Što se tiče vožnje bez moto pantalona po ovako već hladnom vremenu, mislim da je veoma neozbiljno, jer zdravlje NEMA cenu.....tako da nemoj puno da razmišljaš....pozdrav :takoje:

 

Ma kapiram ja za lone, i slažem se da je malo neozbiljno, ali moći ću da ih pazarim tek u januaru, tako da ću u decembru morati da se snađem kako znam i umem :neznam:... ipak mi se vozi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1920 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Fi011

pogledaj u merkatoru, metrou i tempu skijaske pantalone. Daleko jeftinije od pantalona za motor. Za hladnocu zavrsavaju posao 100%. Jedino nemaju nikakve protektore. Prosle godine su bili modeli (crni) koji lice civilnim termo pantalonama pa te ljudi ne gledaju kao da si pao s marsa po gradu. Da se ogradim da ja nosim moto pantalone a ne ove za skijanje. Znam ljude koji za motor zimi koriste iskljucivo pantalone za skijanje. Nista te ne kosta da ih pogledas.

 

PS Zimi nosim skijaske rukavice koje sam platio 400din na popustu prosle godine u metrou. Nisu kozne ali su tople za medalju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Fi011

pogledaj u merkatoru, metrou i tempu skijaske pantalone. Daleko jeftinije od pantalona za motor. Za hladnocu zavrsavaju posao 100%. Jedino nemaju nikakve protektore. Prosle godine su bili modeli (crni) koji lice civilnim termo pantalonama pa te ljudi ne gledaju kao da si pao s marsa po gradu. Da se ogradim da ja nosim moto pantalone a ne ove za skijanje. Znam ljude koji za motor zimi koriste iskljucivo pantalone za skijanje. Nista te ne kosta da ih pogledas.

 

PS Zimi nosim skijaske rukavice koje sam platio 400din na popustu prosle godine u metrou. Nisu kozne ali su tople za medalju.

 

Hvala na savetu... Ionako ću dobiti protektore za kolena, tako da bi te skijaške skroz mogle da završe posao... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Probao sam ja i skijaške pantalone, može da posluži kao prelazno rešenje ali......nije to to. Obučeš dugačke gaće, pa trenerku, pa skijaške....i duva kroz to kao kroz zavesu :aha:. Evo sad sam došao iz Novog Sada,vetar ubi uz put, duge gaće iz inter sporta i moto pantalone sa zimskim uloškom, dva tanka duksa i jakna i nije hladno uopšte, podkapa radi za sve novce, rukavice ala kineska prodavnica(pisao sam o njima već).....jedino vidim da će morati nova kaciga da padne.:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja