Jump to content

Moto Zajednica

U poseti Stamparu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Posto mi je voznja predhodnog vikenda 'polu-propala' , zovnem ja u petak Stampara i kazem kratko - Ja sutra dolazim na kafu, budi kuci cheesy.gif

Obavim sve neophodne pripreme to vece (jos telefoniranja i najavljivanja, alat, dvotaktol, dodatna odeca...).

Rano ujutru, negde oko 9h grin.gif tovarim magare, palim i krecem lagano, preracunavajuci u glavi koliko imam goriva u rezervoaru i gde bi bilo pametno da natocim. Smisljam i taktiku voznje, u cilju najmanje moguce potrosnje za neko realno vreme voznje.

Znaci, ne prelaziti 70-80kmh, ponegde malo i stisnuti gas ako bas mora i taman da napravim prvu pauzu u Sapcu na OMV pumpi.

Tacno tako i bi.

Posto sam razbudjusu ispio na brzinu, malo sam kasno skontao skretanje sa Gazele ka sajmu lipsrsealed.gifrolleyes.gif i bio prinudjen da nastavim preko mosta i kod Sava centra napravim 'polukruzni' da bih se vratio na pravi put - sajam, Ada i Obrenovacki put.

Divno jutro, toplo i vedro vreme, nigde mi se ne zuri, lagano jezdim svojim putem, polako prolazim Umku i ..... nailazim na nerealno dugacku kolonu u mojoj traci.

Virkam, zagledam, ceskam se po kacigi i skontam da mora da je neeeegde napred zastoj angry.gif

Naravno, ova moja vazdusara ne trpi da ceka u redu i odlucno i pazljivo krecem da obilazim celu kolonu, mal' po mal'.

I tako dobrih 15-20 minuta, sve do samog ulaska u Obrenovac shocked.gif Nekoliko kilometara kolone su napravili putari, jer su zatvorili jednu traku i toboze naizmenicno pustaju saobracaj a prema Beogradu nigde nikog angry.gif

Magare vec pocelo da se buni, vruce joj cheesy.gif i jedva sacekasmo izlaz prema Sabcu i otvoren put smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nadalje nema mnogo toga interesantnog, srednje podnosljiv asvalt i povremeno normalno parce puta...

U jednom takvom trenutku, pomislih da iskoristim priliku i malo lelujanjem kroz traku da zagrejem i obode guma. Iza mene neki svetlosivi Saba(n)c, nabio mi se u rep a iza njega, ispred mene nigde nikog, niko u susret. Ja inace postajem jako nervozan kad mi se neko uvuce u zadnji tocak i odlucim da primenim jedan od trikova defanzivne voznje - simulaciju gubitka kontrole, naglo lelujanje levo-desno po putu. Tada biseri iza obicno po kratkom postupku usporavaju i prave rastojanje.

Pravac, nigde nikoga, umerena brzina, krenem ja (strogo u svojoj traci, o tome UVEK vodim racuna) desno-levo-desssssss i zamalo da se zabijem kretenu u desno prednje krilo shocked.gifhuh.gifshocked.gifhuh.gifangry.gifangry.gifangry.gif

'Ladno on krenuo da me pretice, ne presavsi celom sirinom auta u suprotnu traku !!! I jos me isece ljudski, naglo se ubaci ispred mene i jos naglije zakoci - toliko da sam jedva stabilizovao moped onako natovaren i lenj i nabo obe kocnice ne bih li izbegao talentov gepek angry.gifangry.gifangry.gif

Gledam sta budala uradila i ne mogu da verujem ! Stizem ga, ravnjam se s njegovim vratima, derem se na sav glas iako znam da je mala verovatnoca da me ista razume, dajem gas (jos uvek ne verujuci sta je kretencina uradio) i odlazim. Gledam u retrovizor sta ce on sad da uradi, eto ga stize me, prestize me, stiska besno 'do daske' i odlazi, kao da se nista nije desilo angry.gifhuh.gif

 

Ja tu malo olabavim, da pustim budalu da odmakne da ga ne gledam, smirim se nekako (naisli par kilometara interesantnog pejzaza) i nastavim svojim putem. Samo fali neki takav da mi izbije osigurace i pre nego sto sam krenuo ! E NE DAM grin.gif Ima da uzivam za sve pare wink.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ostatak do Sabca nije nesto posebno, niz brzih krivina pa 'lenjir' par kilometara. Sve u svemu, prilaz Sabcu ubi od dosade undecided.gif

Da nisam stao na pumpu, uvenuo bih od monotonije smiley.gif

Na izlazu, pit-stop II - burek sa sirom i 'ladan jogurt smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Konacno (opet), otvoren put, raznovrsniji pogled pokraj puta, zelenilo melem za oci i dusu - put ka Ceru grin.gif

Prolazim niz sela, krivinice, malo truckavo uglavnom, slab saobracaj, sto jako volem cheesy.gif Ma uzivancija prava, konacno mogu da uzivam iz sve snage u voznji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Posle tako malo klackanja, nailazi krivina za krivinom, svaka ostrija od predhodne, sve u konstantnom usponu! Milina jedna, magare svo srecno, prede i stekce, pesma za usi smiley.gif

A da njih nemam, kez bi mi bio ovoliko puta oko glave grin.gifgrin.gifgrin.gifgrin.gifgrin.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Potpuno nepripremljen na ono sto cu zateci, izlazim iz poslednje krivine i nailazim na zaravan sa raskrsnicom ka vrhu Cera i planinarskom domu Lipove vode.

Tu je i spomenik i drvena tabla sa interesantno srocenom napomenom o kulturi cheesy.gif

 

HRHdh.jpg

 

Ha3cs.jpg

 

vi5Ty.jpg

 

p6wsG.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

"Brate Srbine ne bacaj smece" smiley.gif

Parkirao sam, ugasio motor, lenjo skinuo rukavice i kacigu i zapalio cigaru, svo vreme gledajuci po okolini. U daljini pokusavam da nabrojim planinske vence i prevoje koji se redjaju jedan iza drugog u jesenjoj izmaglici, desetinama kilometara daleko - Gucevo, Radalj pravo ispred mene i Vlašić levo.

 

Wvmgu.jpg

 

ymR4T.jpg

 

EvLST.jpg

 

Pet5G.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Odlucio sam da ne idem do planinarskog doma, pod pretpostavkom da gore nema toliko toga interesantnog za videti a i da ustedim koju kapljicu goriva, tamo i nazad 12km ima ;)

 

Odmah tu, iza ove leve krivine je mesto Tekeriš, gde stoji jos jedan podsetnik na nasu slavnu istoriju - spomenik Srbskim junacima poginulim u Cerskoj bitci u Prvom svetskom ratu.

Bitka je vodjena izmedju 16. i 20. avgusta 1914 i zavrsena je pobedom Srbske vojske nad austrougarskom i to je bila prva saveznicka pobeda u Prvom svetskom ratu :)

 

18962664.jpg

 

(slika preuzeta sa Panoramio-a)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vreme je da se nastavi putovanje, vracam opremu i teram dalje.

Put me vodi ka Zavlaci. ALI kakav put shocked.gif Odavno nisam vozio po losijem 'asvaltu' Samo sam cekao da otpadnu tockovi angry.gif Magare stenje, zvecka, skripi, tandrce, zanosi se po kolotrazima...

Ma uzas! Sreca pa je na toj deonici saobracaj nula te sam imao svu sirinu puta na raspolaganju, za eskiviranje kratera i ispupcenja rolleyes.gif

Nesrecu na kolovozu delimicno kompenzuje prelep pogled s obe strane puta, na razudjene stare kuce, sumarke, livade smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Stizem u Zavlaku, nekim cudom u jednom komadu, skrecem desno ka Loznici. Ugledavsi crn, mastan asvalt, obradujem se da ce voznja sad biti kao po loju.

Prerano grin.gifgrin.gifgrin.gif

Posle par stotina metara, nailazim na kamenolom pored puta i od tog momenta pa sve do Loznice, lelujam po najdubljim kolotrazima koje sam ikada video lipsrsealed.gif

Povuce te cas posla i nema izlaska, do nekog kratkog pravca. Kao da plovim barkom po moru a pored mene je prosao prekookeanski brod cheesy.gif

Medjutim, brzo sam ukapirao kako da ulazim u krivine a da ne upadam u kolotrage. Od tog momenta, voznjica je ponovo postala potpuno uzivanje smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Konacno - Loznica grin.gif

Pit-stop III, cokoladica, vodica i ka Banji Koviljaci, mom cilju za taj dan.

Mesto sastanka jedina pumpa u Banji, cekam vrlo kratko na mog domacina - kaze Dolazim crvenim Jugom, prepoznaces me lako grin.gif

Posle dva minuta, pojavljuje se raspali Jugo, iz kog izlazi brkajlija u maskirnom 'odelu' i smesta kapiram da je to moj domacin Milovan cheesy.gif

 

Pogled na Banju i iznad, sa njegove terase :

 

jE1fN.jpg

 

IkJK6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

"Pa gde si ti do sad, vid' koliko je sahata, ja reko' stici ces do 12-1 a ti.... Pa jel' vozis Jawu ili sta? Jel' ide to tvoje?" - prica i zagleda je sa svih strana, smejuljeci se seretski wink.gif

"Jebes voznju bez dva sata zakasnjenja" - odgovaram mu ja :hej:

 

Posle nekog vremena, pojavljuje se jos jedan brat po taktovima, Milos iz Loznice (Milosenda sa BJB), sa svojim zverom eMZom.

Ostatak popodneva provodimo na terasi, pricamo o svemu i svacemu, kao da se znamo sto godina. Razmenjujemo iskustva i savete o voznji, gvozdenim ljubimcima, zenama, kafanama... cheesy.gif

 

Moj domacin Stampar, Milos i ja :

 

Lijnq.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Brzo prodje vreme, mrak pade, sedam sati je vec krajnji momenat za polazak 'nazad' tongue.gif

Kuda, pitanje je? Vozi mi se strasno, po mraku mi nije frka, jedina je nevolja sto sam poslednje ulje iscedio u Sapcu na pumpi. Virkamo baterijskom lampom u rezervoar i procenjujemo da imam dovoljno do Lazarevca i jos da mi ostane.

Pada odluka -nazad do Loznice, pa pravac Valjevo i za Lazarevac grin.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mrkli mrak k'o u loncu, put nepoznat a pun krivina, blagih i ostrih! Pravo zadovoljstvo izaziva pomisao na takav izazov ! Treba prevaliti ~130km do Lazarevca u tim uslovima grin.gif

U ovakvoj situaciji, kada vozis istocnoblokovski motor star 30-ak godina, nema mesta sumnjama i pitanjima - Sta ako ovo ili sta ako ono.

Tada samo lagano i oprezno! Svo vreme.

Zauzvrat se dobija neverovatan dozivljaj voznje - mrak razgrce jedino svetlo fara par desetina metara ispred tebe i tvog motora, stektanje masine je jedini zvuk koji cujes, retrovizor kao da i ne postoji, blaga toplina sa vrelih cilindara stidljivo probija nogavice, ruka i noga 100% vremena blago miluju poluge kocnica kiss.gif

Krivine nicu zapanjujucom brzinom (iako mislim da vozim ispod 60kmh), gotovo iznenadno, kraj se ni ne nazire, pokusavam da pratim zamisljeni izlaz iz nje dok perifernim vidom blago kacim belu liniju koja mi deluje kao pupcana vrpca, vodilja, bez nje nema ni puta ni nicega smiley.gif A istovremeno deluje da izgubim pojam o svakom svom kretanju, kao da stojim u mestu! Tu i tamo sporadicno napadne po neko drvo pored puta, sa spoljne strane krivine i materijalizuje se neki neprirodni oblik iza njega.

Masta radi svo vreme, punom parom grin.gif

Konacno osecam napad adrenalina, kontam da ruka nekontrolisano zavrce po gasu, stiskam kvacilo, lezem na kocnice ('fala sto sam stavio nove paknove grin.gif ) i nekako se izvlacim iz jako jako ostre krivine ! U trenutku opazam da bih zavrsio negde dole, mnooogo dole, ispod kolovoza. 'Provalija' bre a svud suma nepregledna undecided.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Stizem u Osecinu, tipicnu palanku sa jednom 'glavnom' ulicom i mnogo bocnih sokaka. "Samo pravo, ne mozes da promasis" rece mi neki prolaznik kad sam stao da pitam za pravac, cisto da budem siguran.

Ranije sam dobio upozorenje da je deo Osecina-Valjevo pod radovima i da povedem racuna, mozda jos nisu gotovi radovi na renoviranju.

I nisu angry.gif Tih 40-ak kilometara mogu sasvim realno da se svrstaju u blagi off-road huh.gif Asvalta ima tek u tragovima, uglavnom je sve cista rizla, ponegde tek oguljeni povrsinski slojevi asvalta, taman da zanosi 3 puta gore nego oni kolotrazi od Zavlake do Loznice.

A ja mislio da nema goreg puta od onog oko Zavlake. I jos svo vreme put se spusta nizbrdo. Ma uzivancija jedna nesvakidasnja tongue.gif Za to parce puta do Valjeva, trebalo mi je dobrih sat vremena!

Jesam li vec rekao da sam skoro stavio nove paknove? cheesy.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Valjevo-Lazarevac preko Lajkovca nikako ne moze da se opise kao interesantan. Istina je da svom duzinom prati tok reke Kolubare ali je strasno monotono, prljavo i neinteresantno, uopste. Rudarska industrija je previse ostetila ceo taj kraj.

U LA stizem tacno u 22h i onako nenajavljeno iznenadjujem bracu moju, naravno prijatno smiley.gif

Tralala, levo-desno i tako do sutradan popodne, kad konacno uspevam da pobegnem od voljene rodbine i pravac do Dragana (Lalajko na BJB), drugar koga nisam video...pa dugo smiley.gif

Kafica, casica razgovora, malo pljuvanja po njegovom ljubljenom BeMVeju :nanana:(RT1100 Adv cini mi se), kratak prenos dozivljaja od predhodnog dana, pozdravljamo se i krecem u narednu etapu - preko Stubickog Visa za Krusevicu, Darosavu i sledece zaustavljanje u Arandjelovcu, da vidim bebicu moje bratanice smiley.gif

Put je iako relativno kratak, ipak odlican, sa pristojnim stanjem asvalta i naravno raznolikim krivinama, usponima i nizbrdicama. Put inace obiluje drumskim i seoskim kafanama koje su se kao stara srbska institucija, u tom kraju zadrzale u velikom broju i kvalitetu grin.gif

Moja je iskrena preporuka prokrstariti tim putem po danu, ima se sta videti, jako je zanimljivo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

23h, krecem cheesy.gif ka Beogradu. Izabrao sam moju standardnu stazicu Ranilovici-Rogaca-Sopot-Ralja, tacno 89km do moje zgrade.

Tuda sam prosao nebrojeno puta, po danu i po noci i u razna doba godisnja pa prilicno dobro poznajem ceo taj potez i mogu mirno da krstarim (malo se proslavilo kod bratanice, domace neko meze wink.gif )

Sta za ovaj deo da kazem, u ostalim mojim voznjama ima dosta slika koje govore same za sebe. Na pumpi pod Kosmajem sam napravio cigaret-pauzu.

I u Ralji. Taman vracam kacigu na glavu, navlacim rukavice kad cujem iz pravca Stojnika, zvuk motora. Nailazi auto neki sa sva cetiri migavca popaljena i za njim zelena Kawa bez svetala. Shvatim u momentu da ga ovaj sa kolima predvodi i osvetljava mu put. Lagano i oprezno voze. Ka Beogradu.

Pomislim, Sto da ne?

Stizem ih i mojim farom osvetljavam put kolegi, koliko mogu. Vidim da mu znaci i nastavljam s njima u koloni, sve do Banjice, gde se odvajam uz pozdrav sirenom ka mojoj kuci smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Beograd-Obrenovac-Sabac-Cer planina-Loznica-Banja Koviljaca

Oko 175km, uglavnom dobrog puta, sa onom jednom situacijom sa pocetka teme. Sve ostalo u najboljem redu!

Masina je jedino pocela da se buni u koloni, prva-druga skoro cetiri kilometra non-stop. Napravio pauzicu od 5 minuta u Obrenovcu i nastavio normalno.

Od Sapca jedino primecujem da se poluga zadnje kocnice ne vraca kako treba. Stampar kaze sajla se rascvetala u buziru :neznam:

Do Banje glatka voznja bez uznemiravanja i magarecih bubica :moto3:

 

gA7Zt.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Povratak je bio jednako interesantan, na svoj nacin :)

Loznica-Zavlaka-Osecina-Valjevo-Lajkovac-Lazarevac-Arandjelovac-Ranilovici-Sopot-Ralja-Beograd

Oko 225km

U Lazarevcu sam primetio da se otpustio sraf poklopca levog prigusivaca, Posto me mrzelo da kopam po alatu kljuc ili klesta, stegnem ga prstima koliko sam mogao i evo ga i jutros stoji gde mu je mesto ::aha:

 

 

nTtwA.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sem sajle kocnice i poklopca prigusivaca, sto se i ne ubraja u neke narocite kvarove, nikakvih problema nisam imao sa motorom. Ali nikakvih !

Jos jednom sam ostao odusevljen mojim magarencetom matorim, koje ume ponekad neprijatno da me iznenadi i izda na sred puta ali kad se slozimo, ume da bude pouzdana do kraja !

Ukupna kilometraza je tu negde 405-410km, doduse iz dvaput ali ne sumnjam da bi imala Gvozdenija nesto protiv da sam odlucio da je napravim u jednom danu. Samo bih ja posustao pre nego ona wink.gif

U Sabcu sam sipao 8L, u Lazarevcu jos 6L i dosao sam kuci sa litar-dva-tri manje nego kad sam krenuo. Znaci, sagoreo sam 16-17L za 400km, sto je prosecna potrosnja od 4-4.5L/100km mesovite voznje !!! Veliki deo puta je bio na otvorenom, gradska voznja kroz nekoliko gradova, podosta uspona ali i nizbrdica, slabe karike. Od Arandjelovca nisam stedeo na gasu, tu se pegla redovno grin.gif

Prosecnu brzinu celim putem, procenjujem na 50-60-ak kmh.

 

Jako mi je drago sto sam upoznao neke ljude, druzenje je i bio krajnji cilj ove voznjice wink.gifsmiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sjajno, samo da znas, mnogo mi je krivo, sto nisam mogao sa tobom... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kao Marko Kraljevic na svom vernom Sarcu, Lord Oblivion jezdi zemljom Srbijom i njenim drumovima.

 

Tome sluzi motor. Bravo, Pedja.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja